Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2008., 22:51   #81
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
trebam još vašu pomoć...koliko treba za vidjet Sevillu a koliko za Granadu (i Alhambru). Uf važno mi je to, pokušavam izorganizirat nekako da u 11 dana vidim hrpu mjesta i taman mi 1 dan fali za sve obić
Imala sam pomalo neugodno iskustvo u Granadi, dva dana uzastopce čekala sam red za Alahambru i nisam stigla kupit ulaznice..., dobro bilo je to u 8 mjesecu, špica sezone.... al ja ti savjetujem da ih kupiš na njihovoj web stranici, vidjela sam da su mnogi (oni pametniji) tako rezervirali i bez dugih čekanja ušli u Alahambru.
Glede vremena, nisi rekla što sve namjeravaš vidjeti, npr. mi smo u 8 dana obišli Madrid ,Toledo, Granadu, Seviliu, Cordobu.
Btw sjetila sam se jednog solidnog hostala u Sevili, koji me ugodno iznenadio,
Hostal Museo, u Abad Gordillo7, pa ako ti zatreba .....
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:10   #82
Quote:
Manon kaže: Pogledaj post
Dakle ovako.
Planiram oko 30.05.2008 ici u Valenciju na neki koncert (obecao zeni, sta cu) i zadrzati se par dana, pa me zanima ima li neko odredenih iskustava, po pitanju putovanja, smjestaja, prehrane, zanamenitosti..itd.
Svaka info. je dobro dosla.
metallica i ratm?
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:19   #83
ja i djevojka na ljeto idemo u špa i port, a za sada samo lagano planiramo i tako to. uglavnom, zanimaju me vlakovi - cijene, povezanost i to? da li postoji neke opcije tipa njemacki schoenes wochenende (jeftina, grupna karta za lokalne vlakove vikendom) ili nesto slicno?
tnx
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:47   #84
Za Španjolsku i vlakove pogledaj na: http://horarios.renfe.es/hir/ingles.html
Za Portugal predlažem rent a car.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:12   #85
zavisi odakle ideš...no ja sam platio povratnu kartu madrid-lisabon 35eura, easyjet....uštediš vremena i novaca...jer je vlak/bus sporiji i skuplji.
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:35   #86
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
metallica i ratm?

idem ja na electric weekend,ima jos zainteresiranih ?
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:36   #87
ovako. planiram jedno putovanje u spanjolsku i portugal. isla bih ryanairom iz venecije, gledam karta je do barcelone u jednom smjeru 19,99, dakle odlicno. vracala bih se iz valencie za rim, karta je 9,99, jos bolje. napravila bih djir koji bi obuhvatio barcelonu-bilbao-madrid-lisabon-sevillu i valenciu, otprilike u tjedan dana. u barcelonu stizem navecer u petak ili subotu, i tu bih provela dan-dva. pretpostavljam da bih iz barcelone isla za bilbao pa u madrid. zanima me koji je najjeftiniji tip prijevoza i smjestaja (treba mi preporuka za hostele, posebno u barceloni, madridu i lisabonu). ne znam treba li mi viza, a dobro bi mi dosli i svi ostali savjeti.
aerodrom u barceloni je girona, zna li netko koliko je to udaljeno od centra i ima li hostela u blizini?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:44   #88
a kako misliš putovati između tih gradova? ako planiraš potrošiti samo tjedan dana na to, većinu vremena ćeš provesti na kolodvorima/aerodromima tih gradova. Lisabon ostavi za drugi put, Valenciju izbaci (jer nije ništ posebno) i onda se možda uspije nešto iskombinirati, iako isto jako na knap i nećeš uopće puno stići vidjeti. tjedan dana ti je dovoljno za osrednji obilazak Barcelone i Madrida.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:52   #89
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a kako misliš putovati između tih gradova? ako planiraš potrošiti samo tjedan dana na to, većinu vremena ćeš provesti na kolodvorima/aerodromima tih gradova. Lisabon ostavi za drugi put, Valenciju izbaci (jer nije ništ posebno) i onda se možda uspije nešto iskombinirati, iako isto jako na knap i nećeš uopće puno stići vidjeti. tjedan dana ti je dovoljno za osrednji obilazak Barcelone i Madrida.
ok. al voljela bih vidjeti bilbao i lisabon.
mislim putovati najprakticnijim prijevozom. vlakom, busom, avionom, rentacarom
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:22   #90
U pravu je x-type. to ti je premalo vremena za toliki dir. u tjedan dana jedva stignes Barcelonu i Madrid.

Ako u tjedan dana zbijes to sto planiras izludit ces se, natrcati i malo toga vidjeti. A steta je jer se ima sto za vidjeti.

Ako sve to ipak obides u tjedan dana nemoj se slucajno ne javit!

Dobro si sracunaj koliko ti vremena treba vlakovima ili avionima od grada do grada. Ima Spanjolske. navozat ces se.

Sto se tice konkretnih savjeta. Ne znam za hostele jer sam odsjedala u privatnom smjestaju. Ali na temi Madrid i Barcelona imas linkova i preporuka.

A Girona nije daleko od grada. Ispred aerodroma ti staje bus. Za manje od pola sata si u centru tako da ti mozda i nije bitno da ti hostel bude blizu aerodroma.

Viza ti ne treba.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:25   #91
a koji je najjeftiniji prijevoz, bus, vlak ili rentacar?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:32   #92
mislim da je bus. rent a car nema sanse da je jeftin. vlakovi su im super ali nejeftini. busevi su vjerojatno dosta jeftini ali uzmi u obzir da se radi os svarno velikim udaljenostima.

idi na google maps pa odaberi onu opciju da ti izracuna koliko ima od jedne destinacije do druge. cisto da dobijes malo uvida. budes li koristila buseve...pa recimo da ce busevi bit vise manje sve sto ces vidit u spanjolskoj. iako bi se bilo lipo vozat uokolo. predivna je zemlja.

probaj naci i letove. koliko sam ja gledala ovi low cost izadu jeftiniji od vlakova...a brzi su od autobusa...(koje ja zakljucke imam..avion brzi od autobusa...jesam pametna!)

ne mogu se sad nikako sitit s kojom smo kompanijom letili ali pogledat cu pa ti javim.

edit: vueling! tako se zove.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:47   #93
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ok. al voljela bih vidjeti bilbao i lisabon.
mislim putovati najprakticnijim prijevozom. vlakom, busom, avionom, rentacarom
neznam koliko ce ti pomoc ovo ali dobro...ja sam iso iz bilbaa za valenciju i vlak ti ide cca 10h s tim da jedan sat cekas u zaragozi na presjedanje...imo sam interrail pa ti neznam cijenu reci...

a bus valencia-madrid ti je 25-30 ojra,zavisi od prijevoznika...
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 13:45   #94
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ovako. planiram jedno putovanje u spanjolsku i portugal. isla bih ryanairom iz venecije, gledam karta je do barcelone u jednom smjeru 19,99, dakle odlicno. vracala bih se iz valencie za rim, karta je 9,99, jos bolje. napravila bih djir koji bi obuhvatio barcelonu-bilbao-madrid-lisabon-sevillu i valenciu, otprilike u tjedan dana. u barcelonu stizem navecer u petak ili subotu, i tu bih provela dan-dva. pretpostavljam da bih iz barcelone isla za bilbao pa u madrid. zanima me koji je najjeftiniji tip prijevoza i smjestaja (treba mi preporuka za hostele, posebno u barceloni, madridu i lisabonu). ne znam treba li mi viza, a dobro bi mi dosli i svi ostali savjeti.
aerodrom u barceloni je girona, zna li netko koliko je to udaljeno od centra i ima li hostela u blizini?
A zašto nebiš vuelingom iz Venecije direktno za Sevilju ? Skratiš si put i dođeš odmah na odličnu poziciju za kretanje u bilo kojem smjeru!
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:04   #95
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
A zašto nebiš vuelingom iz Venecije direktno za Sevilju ? Skratiš si put i dođeš odmah na odličnu poziciju za kretanje u bilo kojem smjeru!
sta je to vueling?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:24   #96
low cost avionska kompanija. mislim da bi ti bilo dobro temeljito prekopat njihov site ako mislis stici sve te gradove u tjedan dana.

sto i dalje drzim nemogucom misijom ali ti cestitam na entuzijazmu i jedva cekam cuti kako je bilo!
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:00   #97
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
sta je to vueling?
vueling je super kompanija. zasigurno najbolja kojom sam putovao do sada (mislim na low coast)
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 14:05   #98
molila bih za jos jedan savjet. imat cu 8 dana. stizem najvjerojatnije u barcelonu a zelim vidjeti obavezno bilbao i madrid te barem dio andaluzije. voljela bih se vratiti iz seville, da ne moram ponovo u barcelonu, to mi je tri dana jahanja. pitanje je, isplati mi se spustati do seville?

drugo, ako stizem u barcelonu, u kojem mi je smjeru najbolje krenuti? je li ok ruta barcelona-bilbao-madrid-sevilla ili predlazete neku alternativnu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 19:02   #99
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
molila bih za jos jedan savjet. imat cu 8 dana. stizem najvjerojatnije u barcelonu a zelim vidjeti obavezno bilbao i madrid te barem dio andaluzije. voljela bih se vratiti iz seville, da ne moram ponovo u barcelonu, to mi je tri dana jahanja. pitanje je, isplati mi se spustati do seville?

drugo, ako stizem u barcelonu, u kojem mi je smjeru najbolje krenuti? je li ok ruta barcelona-bilbao-madrid-sevilla ili predlazete neku alternativnu?
vueling.com i clickair.com povezuju dobro tvoje željene destinacije ali ipak mislim da si si dala pre zahtjevnu rutu za samo 8 dana....

p.s. čudi me da nisi mislila skočiti i do Las Palmasa...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 19:29   #100
znam da je previse. na kraju cu se morati koncentrirati na barcelonu, madrid i eventualno sevillu, jer to je najbitnije za vidjeti.
ono sto me jako ljuti je da ti iz hrvatske danas fakat ne mozes nikamo normalno otputovat avionom, ko da smo na marsu.
ne mogu vjerovati da barem zagreb nema 5 jeftinih letova u najcesce destinacije tipa pariz, berlin, prag, barcelona, rim, to je neki jebeni minimum.

ovako da bih dosla do barcelone prvo moram cijeli dan potrosit za stici u veneciju na avion u 6 navecer.

bilo bi lijepo napraviti vise putovanja: u jednom obici lisabon i juzni dio sa sevillom, ili posebno andaluzija s madridom i posebno barcelona s bilbaom.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.