Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 23:17   #1
Excel pomoć

Znam da je jednostavno, ali to neradim često i danas kada mi treba zapeo sam.
Problem pred kojim sam pokleknuo je umetanje više funkcija za jednu ćeliju.

Točnije ovako: ako u ćeliju npr.B2 upišem broj 1 onda ćelija br.npr. H15 mora pokazati rezultat "7". Ako u tu istu ćeliju B2 upišem br.2 onda ćelija H15 mora pokazati drugi rezultat npr."4", i tako dalje. Znam da se po jednoj ćeliji maksimalno može postaviti do 7 funkcja, ali meni nerade ni dvije jer negdje nešto neradim dobro.

Ima li tko riješenje za ovaj moj problem? Bio bih zahvalan!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:34   #2
evo primjera sa dva nivoa:
Kod:
=if(b2=1;"prvi";if(b2=2;"drugi";"ostali"))
zvrčka može biti u list separatoru, vidi regionalne postavke, za naš lokalitet, to je tačka-zarez ;, dok ameri imaju obični zarez , pa treba paziti kad se prepisuju funkcije iz helpova
osim toga, u ovom jednsotavnom primjeru moraš paziti i da je sadržaj ćelije b2 tipa numerik

tačno, if podržava do 7 ugnježdenja, za neograničeni broj je najbolje upotrijebiti vb makro, koji kao parametar prima selektora, a u kodu makroa je definirano šta sve koja vraća
znači staviš formulu
Kod:
=mojmakro(b2)
u ćeliju b2 staviš ta hoćeš, a u makrou to testiraš i vraćaš, bez ikakvih ograničenja
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:59   #3
Hvala na pomoći, ali svijećica mi se upalila pa sam već riješio!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:50   #4
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći, ali svijećica mi se upalila pa sam već riješio!
ajde onda lijepo napiši molim te, excel pojma nemam, a ono zlu netrebalo
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 08:30   #5
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ajde onda lijepo napiši molim te, excel pojma nemam, a ono zlu netrebalo

Malo komplicirano za ovako objasniti, ali inače kada malo poradiš u njemu kockice se same počnu slagati i postaje jasno da je Excel ustvari jednostavan i logičan program. Osobno sam se sa njim dosta dugo borio dok nisam naišao na jednu jako dobru knjigu OFICCE XP od gosp. Drage Galića (jedan od urednika BUG-a).
Nevjerojatno jednostavnim jezikom objašnjeno je doslovno sve što običnom čovjeku treba za rad u WORDU, EXCELU, POWERPOINT-u, ACESSU, OUTLOOK-u.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 11:46   #6
Ako mi netko moze objasniti: zanima me kako bi mogao 1. red (row) ostaviti da mi uvijek stoji gdje i je? Naime želim da mi kad se ''spuštam'' sa kolutom od miša, prvi red uvijek stoji a da mi se sve ostalo spusta kako vec to triba ici..
Nadam se da sam uspia objasniti to na najrazumljiviji način. Molio bih Vas da mi napišete postupke što tocno moram raditi.

Unaprijed zahvaljujem na razumijevanju (zbog svog neznanja) te se nadam Vašoj brzoj pomoci.

Hvala
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:05   #7
Pozicioniraj se u A2 celiju i onda na window -> freeze panes.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 18:36   #8
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Pozicioniraj se u A2 celiju i onda na window -> freeze panes.
Evo ucinia sam to i uspjelo mi je. Fosna zahvaljujem ti, imas odmene pice
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:19   #9
Pitanje jedno: kad unosim broj u zagradi, excel automatski stavi znak minus ispred broja, a ja bih da mi ostane broj u zagradi bez minusa. Kako to napraviti? Zahvaljujem unaprijed.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 14:09   #10
A cem bi trebala sluziti ta zagrada?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:51   #11
Quote:
game kaže: Pogledaj post
Pitanje jedno: kad unosim broj u zagradi, excel automatski stavi znak minus ispred broja, a ja bih da mi ostane broj u zagradi bez minusa. Kako to napraviti? Zahvaljujem unaprijed.
Desni klik na celiju -> Format Cells -> Number (Prvi tab) -> u listi Category izaberes Custom (skroz na dnu) a pod Type ukucas (#) i voila.

Zivijo
__________________
Sometimes when I freestyle, I ... loose confidence
Froolah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 01:00   #12
Voljela bi si olakšati posao ali ne znam kako....
Imam tablicu E- ime F-prezime G-izdatak H-stanje I-prihod J-datum K-novo stanje
Voljela bi kada upišem ime i prezime pod stavku G (stanje) automatski dobijem K (novo stanje) sa zadnjim unesenim datumom, a ne da kao sada moram filtrirati cijelu tablicu.
Bitno mi je da se sve veže uz datum.

Hvala za pomoći
nikoolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 11:05   #13
evo da se i ja ubacim u ovu temu da ne otvaram drugu...

Zanima me kako napraviti razliku izmedju dva datuma da mi prikazuje dane, mjesece i godine kao razliku?
primjer: prvi datum - 21.12.2012. drugi datum: 1.1.2013. razlika: 11.0.0 (gdje je 11 dani, prva 0 mjeseci, druga nula godine).

cesto moram racunati dane mjesece i godine izmedju dva datuma, a to raditi 'pjeske' je prava muka...
Znam da excel moze izbaciti cifru za ukupne dane izmedju dva datuma, ukupne mjesece izmedju dva datuma i ukupne godine izmedju dva datum, ali opet nemam zeljenu informaciju i trebam konvertirati dane u mjeeece (kako? kad su mjeseci u tom periodu s razlicitim brojem dana)....
Uglavnom to je slicno onoj informaciji u radnoj knjizici o stazu: dana: 'pa neki broj', mjeseci: 'pa neki broj', godina: 'pa neki broj'. Rijetki od vas koji radite necete to moci vidjeti jer je vasa radna kod poslodavca, no vecina nas moze zaviriti u staz (ukoliko su ga uopce mogli steci)....

Zvuci banalan problem, no nikako nije, svakako ne meni, pa vas molim pomoc.
__________________
Prepredeni naivac...

Zadnje uređivanje izbojan : 13.06.2013. at 11:11.
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:11   #14
nasao sam funkciju DATEDIF no, na nesrecu u mojim excelima 2007 i 2010 jednostavno ne radi,
evo i screenshot-a...
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:11   #15
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
nasao sam funkciju DATEDIF no, na nesrecu u mojim excelima 2007 i 2010 jednostavno ne radi,
evo i screenshot-a...
Moj veća je vjerojatnost da ju ne koristiš kako spada.

http://www.cpearson.com/excel/datedif.aspx
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:25   #16
Trebam pomoć,
kako da unesem "naslov" da bude preko čitavog lista (kao kad raširim stupac A)u prvom redu
a da dalje u stupcu 2 imam isti raspored ćelija A B C...i dalje radim s njima..ako me tko razumije:-)
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:20   #17
Quote:
zvizdanova kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć,
kako da unesem "naslov" da bude preko čitavog lista (kao kad raširim stupac A)u prvom redu
a da dalje u stupcu 2 imam isti raspored ćelija A B C...i dalje radim s njima..ako me tko razumije:-)
Probaj selektirati sve ćelije u prvom redu, pa klikni na "Merge & Center" ili tako nekako.
__________________
The truth is more important than the facts. - Frank Lloyd Wright
#GNU.Terry.Pratchett
jedan_od_dvojice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 15:06   #18
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
evo da se i ja ubacim u ovu temu da ne otvaram drugu...

Zanima me kako napraviti razliku izmedju dva datuma da mi prikazuje dane, mjesece i godine kao razliku?
primjer: prvi datum - 21.12.2012. drugi datum: 1.1.2013. razlika: 11.0.0 (gdje je 11 dani, prva 0 mjeseci, druga nula godine).

cesto moram racunati dane mjesece i godine izmedju dva datuma, a to raditi 'pjeske' je prava muka...
Znam da excel moze izbaciti cifru za ukupne dane izmedju dva datuma, ukupne mjesece izmedju dva datuma i ukupne godine izmedju dva datum, ali opet nemam zeljenu informaciju i trebam konvertirati dane u mjeeece (kako? kad su mjeseci u tom periodu s razlicitim brojem dana)....
Uglavnom to je slicno onoj informaciji u radnoj knjizici o stazu: dana: 'pa neki broj', mjeseci: 'pa neki broj', godina: 'pa neki broj'. Rijetki od vas koji radite necete to moci vidjeti jer je vasa radna kod poslodavca, no vecina nas moze zaviriti u staz (ukoliko su ga uopce mogli steci)....

Zvuci banalan problem, no nikako nije, svakako ne meni, pa vas molim pomoc.
Nisam siguran jesam li te dobro shvatio, ali pokušaj s ovim metodama
(jel ti mgu dani, mjeseci i godine biti u različitim ćelijama?)

npr. ako su ti datumi u ćeliji a1 i b1, onda funkcijom DAY() možeš dobiti samo razliku u danima (isto je i za funciju month() i year() )
=DAY(A1)-DAY(B1)

a sveukupnu razliku u danima između dva datuma možeš dobiti tako da oduzmeš jedan datum od drugog. Možda će ti excel automatski rješenje postaviti u formatu "date", pa postavi formatiranje te ćelije na "number" i imat ćeš broj dana kao razliku (on će uključiti čak i prestupne godine).

Ako pak trebaš iz tih dobivenih dana izračunati mjesece, godine i dane - javi, pa ću ti složiti funkciju, tu se treba koristiti ostatak kod cjelobrojnog dijeljenja (mod)
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:28   #19
Smile

Quote:
jedan_od_dvojice kaže: Pogledaj post
Probaj selektirati sve ćelije u prvom redu, pa klikni na "Merge & Center" ili tako nekako.
Hvala .
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:39   #20
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Ako pak trebaš iz tih dobivenih dana izračunati mjesece, godine i dane - javi, pa ću ti složiti funkciju, tu se treba koristiti ostatak kod cjelobrojnog dijeljenja (mod)
Ne treba ni mod ni ništa .

Oduzmeš dva datuma, dobiješ integer. Ako baš hoćeš, možeš ga (ali ne moraš) formatirati kao datum, i u njemu imaš sve. Za izdvojiti broj dana, mjeseci i godina uzmeš DAY(A1), MONTH(A1) i YEAR(A1)-1900.

U tim je stvarima uvijek problem što treba napraviti s mjesecima koji imaju 30 i 31 dan.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.