Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 14:48   #41
Bologna

Što mislite, ima li nova generacija, odnosno generacija koju je zahvatio bolonjski proces kakve šanse dobiti posao u području revizije???
kikmaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 21:18   #42
Pozdrav!
vidim tema je već bila kad ja nisam ni "slutila" da ću izać na revizorski ispit, al eto stiglo me)) pa dal je netko u novije vrijeme bio na ispitu?kako je bilo? dal je doista tako teško kao što govore?kolko sam čula nije dovoljno 20 dana koja ti "daju" od edukacije do ispita?mene iskreno hvata pomalo frfa, a kao pretpostavlja se da će edukacija biti krajem 6mj.
he79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:16   #43
edukacija za ovlaštenog internog revizora u 2010. god počinje 25. listopada, a ispit je 03. i 04. prosinca
ići ću na revizorski ispit ove godine, iako imam samo godinu dana iskustva poslodavac inzistira da me pošalje pa će mi izdat potvrdu o trogodišnjem iskustvu. je li istina da nije nužno donijeti radnu knjižicu već samo potvrdu od trenutnog poslodavca?
TheGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:21   #44
Quote:
TheGal kaže: Pogledaj post
edukacija za ovlaštenog internog revizora u 2010. god počinje 25. listopada, a ispit je 03. i 04. prosinca
ići ću na revizorski ispit ove godine, iako imam samo godinu dana iskustva poslodavac inzistira da me pošalje pa će mi izdat potvrdu o trogodišnjem iskustvu. je li istina da nije nužno donijeti radnu knjižicu već samo potvrdu od trenutnog poslodavca?
Ne traze radnu knjizicu. Dovoljna je potvrda. (poslodavac laze o tvom iskustvu , pa te ne mora peci savjest). Inace, etika je kod internih revizora bitna stavka.
Amelie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:29   #45
RIF organizira stručno usavršavanje za ovlaštenog internog revizora, a HIIR upućuje na edukaciju za ovlaštenog internog revizora (CIA), koji se btw uopće ne organizira u RH.

he79, na koji ispit ćeš ti ići?
TheGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:31   #46
znam da je etika bitna stavka, ali u poziciji sam da ne mogu birat. ovlašteni interni revizor u službi treba, a budući da sam najmlađa i spremna sam učiti poslodavac želi baš mene poslat.
TheGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 16:42   #47
Bok

i ja planiram ove godine ici na ispit za ovlastenog internog revizora, koje organizira sekcija internih revizora. (znači ne CIA-u vec lokalni ispit za lokalno ovlaštenje). Zanima me da li netko možda ima ili zna gdje bi se moglo nabaviti i koje uopce knjige trebaju za taj ispit, i za opći dio i za specijalistički dio (meni treba - Banke i financijske institucije)
Tex_Willer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 17:00   #48
Literaturu dobijes prije predavanja. Ispit nije tezak. Funkcionira po sistemu: plati, pa vozi!
Amelie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:09   #49
Zanimljivo ovo s revizorima... školski primjer licenciranja kako bi se suzbilo tržišno
natjecanje.
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 08:54   #50
Quote:
Amelie007 kaže: Pogledaj post
Literaturu dobijes prije predavanja. Ispit nije tezak. Funkcionira po sistemu: plati, pa vozi!
Znaci tako to funkcionira. Svejedno, htio sam nabavit ranije literaturu i malo uciti, nabijem ja njihovu lovu i placanja...
Tex_Willer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:52   #51
Quote:
TheGal kaže: Pogledaj post
RIF organizira stručno usavršavanje za ovlaštenog internog revizora, a HIIR upućuje na edukaciju za ovlaštenog internog revizora (CIA), koji se btw uopće ne organizira u RH.

he79, na koji ispit ćeš ti ići?
ja bi trebala izaći na ispit za ovlaštenog revizora koji organizira Hrv.revizorska komora. Navodno za sada ima oko 30 kandidata( koliko mi je rekla šefica edukacija bi trebala biti negdje u 6mj....mislim i oni nadju termin kad si sav "ispuhan" od cijele godine, neznam šta ne stave u 9 mj. da ljudi dodu malo sebi nakon cijele godine i kad budu malo odmorniji da im nešto i uđe u glavicu. Kolko sam čula od nekih prijašnjih polaznika nije baš lako, pa me zanima malo više o svemu tome. Dal ima neko možda neku noviju literaturu,od prije godinu/dvije? Znam da je ispit na zaokruživanje al opet moraš rješit zadatak da dođeš na to da ga zaokružiš...jer te rasporede tako da nitko oko tebe nema tvoju grupu( ako ti i padne na pamet da prepisuješ:/ )

Zadnje uređivanje he79 : 07.04.2010. at 22:04.
he79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:10   #52
Quote:
TheGal kaže: Pogledaj post
ići ću na revizorski ispit ove godine, iako imam samo godinu dana iskustva poslodavac inzistira da me pošalje pa će mi izdat potvrdu o trogodišnjem iskustvu.
Fakat

Pazi ovo - poslodavac inzistira imat INTERNOG REVIZORA i onda će LAŽIRAT podatak za ispit za istog. Ja ne vjerujem kaj čitam.

Evo ti prvo načelo profesije:

U svrhu očuvanja javnog povjerenja, ponašanje unutarnjeg revizora mora biti časno,izvan svake sumnje i bez prijevara.

Mislim da buš imala puno posla u toj kompaniji.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 22:05   #53
Ma kod nas se može svašta...vidi samo kako se magisterij,doktorati prepisuju i opet nikom ništa(i to govorim najbanalnije primjere)i takvi dobiju posao samo tako a ono švicarski sir je puniji (divno smo društvo nema šta ) Vjerujem da ni njoj nije svejedno,nije ona jadna kriva,tu je poslodavac koji želi uštediti na "dodatnom" čovjeku pa nju gura a ti kao "mali" šljaker u današnje nemaš baš puno izbora ili tako ili knjižica u ruke.
he79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:43   #54
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Fakat

Pazi ovo - poslodavac inzistira imat INTERNOG REVIZORA i onda će LAŽIRAT podatak za ispit za istog. Ja ne vjerujem kaj čitam.
Poslodavac djeluje u svom najboljem interesu, a to treba raditi i njegov
zaposlenik.

Quote:
Evo ti prvo načelo profesije:

U svrhu očuvanja javnog povjerenja, ponašanje unutarnjeg revizora mora biti časno,izvan svake sumnje i bez prijevara.
Gle, činjenica je da je komora osnovana zato da bi štitila svoje članove
od konkurencije. Vi bi najradije da je stažiranje ne 3 nego 13 godina. Ono
što vas brine nije kvaliteta kadrova, nego borba protiv konkurencije.
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 09:48   #55
Quote:
Chariot kaže: Pogledaj post
Poslodavac djeluje u svom najboljem interesu, a to treba raditi i njegov
zaposlenik.



Gle, činjenica je da je komora osnovana zato da bi štitila svoje članove
od konkurencije. Vi bi najradije da je stažiranje ne 3 nego 13 godina. Ono
što vas brine nije kvaliteta kadrova, nego borba protiv konkurencije.
Ono kaj mene brine je kadar s 1 godinom iskustva.
Da bi bio dobar interni revizor, tu ti nažalost neće pomoći nikakav ispit nego samo i isključivo radno iskustvo na terenu. I to najmanje 10 godina da bi mogao reći da nekaj znaš o tome.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:53   #56
Crow J. s koliko godina radnog iskustva je tebi omogućeno polaganje ispita?Naime HGK omogućava polaganje revizorskog ispita nakon 3g radnog iskustva, zar ti misliš da u 3g imaš svo potrebno iskustvo da možeš biti samostalan revizor, naravno da nemaš(kao ni ona s 1g, ok naravno neke sekcije prolaziš koje ona s godinu dana nije al opet...).Naravno kao i za sve u životu potrebna je praksa, zašto onda ne omogućiti ljudima da izlaze na ispit(ok,slažem se nakon 1g radnog iskustva ne vjerujem da će cura biti toliko samostalna da sve obavlja sama, al bar će imat neki (poslovni) pravac u kojem će se kretat i ako je želja učit super. Ne vjerujem da je takva da misli da će joj ispit dati svo znanje(po postovina ne izgleda) i da će nakon šta položi ispit mahat papirom ko da je popila svu pamet svijeta...treba će tu prakse i prakse, ako ne "popapat" će je veće ribe...tako to ide(ne daj Bože Remetincu )) ma šalim se!!!

pardon,gore sam krivo navela nije HGK nego HRK
he79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 15:15   #57
Ma ne mislim ja niš protiv cure, nego protiv firme koja joj želi lažirati podatak za ispit. A kao što rekoh, ispit joj ionak ništa ne znači da će zbog toga biti bolji revizor.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 15:20   #58
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Ono kaj mene brine je kadar s 1 godinom iskustva.
Da bi bio dobar interni revizor, tu ti nažalost neće pomoći nikakav ispit nego samo i isključivo radno iskustvo na terenu. I to najmanje 10 godina da bi mogao reći da nekaj znaš o tome.
Ali nije to tvoja briga... Ako netko zeli zaposliti revizora sa manje iskustva - njegov problem.
Vlasnik, kao sto je Chariot rekao, radi u svom interesu. I mozebitno mu se vise isplati zaposliti nekoga sa godinom dana iskustva nego preplatiti nekoga sa 10 godina.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:40   #59
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ali nije to tvoja briga... Ako netko zeli zaposliti revizora sa manje iskustva - njegov problem.
Vlasnik, kao sto je Chariot rekao, radi u svom interesu. I mozebitno mu se vise isplati zaposliti nekoga sa godinom dana iskustva nego preplatiti nekoga sa 10 godina.
...da se nadovežem: i koji mu vjerojatno nikaj ne bu našao.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 19:55   #60
Propustas poantu... Nije bitno oce naci ili nece. Nije to briga komore revizora i nema razloga da se namecu uvjeti. Ukoliko su revizori sa puno iskustva toliko bolji, onda ce ih vlasnici zaposljavat. Ako ne, onda nece. Cini mi se da se komora boji saznati odgovor na to pitanje.

Nije to neurokirurgija da trebas 20 godina uciti.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.