Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 23:06   #261
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Vidim da je rasprava završila i da lovcoljubci počinju pričati bez veze. Jednostavno, ubijanje ne možete smjestiti pod ljubav za prirodu i to vas frustrira. Što to prije shvatite, život će vam biti ljepši
Znači li to da se više ne slažeš s ovim tvojim postom ?
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:09   #262
Slažem se sa svojim postom. Naime, dobio sam ukupno 55 bodova na ovom topicu jer sam komentirao nečije znanje ili ne znanje, i ostalo. Tu sam pogriješio. Vas apsolutno podupirem matia, ali činjenica je da je lovac ubio medjveda zakonski legalno i da sistem funkcionira tako kako funkcionira. Prelistao sam lovačke forume, forume ljubitelja prirode, ministarstvo kulture, ministarstvo zaštite okoliša, narodne novine, internet. I na kraju, o moralnosti lova kao takvog se ne može raspravljati ovdje jer konkretno pitanje sa početka o zaštiti medjvjeda daje jednostavan odgovor da medvjed nije zaštićen. A žašto? Da li bi trebalo? Što treba napraviti? Kolika je naša svijest po pitanju zaštite prirode, to su teme za neke druge topice. Često sam u prirodi. Velebit, gorski kotar, planinarim, vidim što se dešava. Pokušavam se povezati s ljudima koji žele nešto napraviti, ali na realnim osnovama. Bio sam u nekim udrugama za zaštitu okoliša, ali kada počnu govoriti o psima kao vegetarijancima, odbiju od sebe i one koji su ih simpatizirali. Sada sam član samo planinarskog društva. Evo primjer jednog sukoba na prirodnim znanostimaizmeđu šumara i ne šumara. Princip je isti. Tematika druga.
Pozdrav
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 02:37   #263
Pa ako misliš da je to isto kao sukob dva mišljenja lijepo od tebe.
Ti to slobodno uspoređuj s bezazlenom raspravom o sječi šuma ili nekom drugom, to je tvoje pravo na mišljenje,
iako bi ipak mogao malo preispitati svoje vrijednosne sudove.
U ovoj temi koja je odavno prerasla samog medvjeda kapitalca, ima i mrtvih ljudi, i ranjenih ljudi, i ugroženih ljudi, i to "samo" 6 slučajeva unutar mjesec dana. I možda si još nešto krivo zaključio ...,
nemam veze s nikakvim udrugama i zajedničkim mišljenjima zaštitnika životinja i slično, čak ne želim domaće životinje u prenapučenim gradovima jer smatram da im tamo nije mjesto.
Iznosim čisto osobno mišljenje bez ikakvih interesa osim za što sigurnije i prirodnije okruženje, tamo gdje ga se još može sačuvati od čovjeka.
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 09:25   #264
Zašto bi mijenjao svoje mišljenje? Pa identično je vašem. Moje mišljenje o lovcima sam iznio tu. I stojim iza toga. Nigdje vas ne spominjem, niti išta zaključujem o vama u prethodnom postu. Pisao sam o sebi kada sam odgovarao na pitanje da li se ne slažem sa svojim postom. To nije bio napad na vas. A po pitanju zaštite okoliša, a ne sigurnosti ljudi, lovci i šumari su ista stvar. Jedni hrane da bi ubijali, a drugi sade da bi sasjekli. Po pitanju sigurnosti, za izletnike, rekreativce i za same sebe, lovci su puno opasniji od šumara.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 23:58   #265
još dvije obitelji zavijene u crno:

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika..._VIJESTI=87954

a evo i do kuda seže ta ludost:

http://www.jutarnji.hr/slavonija_i_b..._mine,73021.jl

Tek toliko o nijhovoj "društvenoj" koristi ...
.... a i sve te obitelji unesrećenih morati će financirati opet društvo.
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:01   #266
Quote:
matia kaže: Pogledaj post
još dvije obitelji zavijene u crno:

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika..._VIJESTI=87954

a evo i do kuda seže ta ludost:

http://www.jutarnji.hr/slavonija_i_b..._mine,73021.jl

Tek toliko o nijhovoj "društvenoj" koristi ...
.... a i sve te obitelji unesrećenih morati će financirati opet društvo.
Stvarno smo zagrizli....
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 18:26   #267
Quote:
matia kaže: Pogledaj post

Tek toliko o nijhovoj "društvenoj" koristi ...
.... a i sve te obitelji unesrećenih morati će financirati opet društvo.
Je, nisam ni sumnjao da je jedan pekar a drugi sakupljač ljekovitog bilja. Tragedija za obje obitelji.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 05:27   #268
.............
Nema se tu više što ni komentirati, već samo ih evidentirati :

http://www.glasistre.hr/?17cc469fbfd...9,22876,217075,,

.......
a lov treba ...... z a b r a n i t i !!!
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 21:54   #269
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
U potpunosti se ne slažem!
bilo bi lijepo da to potkrijepiš kojim argumentom.....
..... onako barem da pokušaš naći neke za protutežu svim ovima dosad izrečenima na dosadašnjih 11 stranica ?

(da podsjetim, govorimo o obiteljima zavijenim u crninu radi tamo nekog kvazi-hobija, koji su neki uzdigli raznim "ritualima" do društveno vrijednog rada)
...
Argument= skup nedvojbenih činjenica i nedvojbenih vrijednosnih sudova kojim se pobija neki drugi sud......, iznesen "onako", recimo iz neznanja.
matia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.