Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 14:10   #21
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
...i lovci ne ureduju u parku prirode, to je laž, oni imaju zakupljeno lovište koje se nalazi u parku prirode nekim svojim djelom, možda i cijelo, ali je strogo reguliran odstijel divljači u takvim lovištima...
Šta onda rade lovački domovi razasuti po cijeloj Medvednici (kad smo vec kod nje) i po cijelom PP-u?!

Npr, lovacki dom Vepar je u Cucerju koje je dobrano na istocnoj Medvednici, a u PP-u? (kad velis da je zakupljen zapadni...)

Sta lupetas a pojma nemas...? Kako je to laz? Kome ti seres da je to laz??????
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:12   #22
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
i ne određuju lovci ništa, sabor donosi zakone kojih se lovci moraj upridržavati isto kak se i ti moraš pridržavati pravila u prometu i sl...
Sta rade lovacke cheke posvuda ako je loviste samo na uskom podrucju???????????????????
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:54   #23
Quote:
Leodia kaže: Pogledaj post
Šta onda rade lovački domovi razasuti po cijeloj Medvednici (kad smo vec kod nje) i po cijelom PP-u?!

Npr, lovacki dom Vepar je u Cucerju koje je dobrano na istocnoj Medvednici, a u PP-u? (kad velis da je zakupljen zapadni...)

Sta lupetas a pojma nemas...? Kako je to laz? Kome ti seres da je to laz??????


a ko veli da je lovački dom točno mjesto na kom se lovi??? dobro ,sorry dezinformacije za zapadni dio Medvednice... cijela je, čital sam na krivom mjestu. moj grijeh...
ima i po Zagrebu na svakom korak ukazalište i razno razni domovi kulture, ali to nije uvjetovalo da ljudi budu kulturni... kužiš?!?!?!?!? lovački dom je kuća gdje lovci održavaju skupštine, imaju zabave, nalaze se... kakvo usko područje sad? ja sam rekel da je ili na jednom dijelu ili na cijelom području... i opet se vrši odstrel, ali koji je nadgledan, ko u bilo kojem drugom društvu u RH. u protivnom to bi bil krivolov, a ne lov... i nemoj tu sad mene lovit za riječ, nego se uputi u HLS ili na šumarski fakultet pa tamo pitaj ljude koji se kuže u to bolje od mene...

i sad se vrati gore na moj prvi post i pročitaj za kaj sam ja napisal da je laž... laž je da lovci ureduju u parku prirode u smislu u kojem je napisano, tj. da su oni tamo ko i renđeri zaposlenici...
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 15:39   #24
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
a ko veli da je lovački dom točno mjesto na kom se lovi??? dobro ,sorry dezinformacije za zapadni dio Medvednice... cijela je, čital sam na krivom mjestu. moj grijeh...
ima i po Zagrebu na svakom korak ukazalište i razno razni domovi kulture, ali to nije uvjetovalo da ljudi budu kulturni... kužiš?!?!?!?!? lovački dom je kuća gdje lovci održavaju skupštine, imaju zabave, nalaze se... kakvo usko područje sad? ja sam rekel da je ili na jednom dijelu ili na cijelom području... i opet se vrši odstrel, ali koji je nadgledan, ko u bilo kojem drugom društvu u RH. u protivnom to bi bil krivolov, a ne lov... i nemoj tu sad mene lovit za riječ, nego se uputi u HLS ili na šumarski fakultet pa tamo pitaj ljude koji se kuže u to bolje od mene...

i sad se vrati gore na moj prvi post i pročitaj za kaj sam ja napisal da je laž... laž je da lovci ureduju u parku prirode u smislu u kojem je napisano, tj. da su oni tamo ko i renđeri zaposlenici...
a znaci ti nisi lovac? sori onda... raspizdim se od takvih jer mi pet dana u tjednu prijete ovim ili onim. a nereda je mnogo, mozes nastradati ko od sale bilo gdje u hrvatskoj. jednom sam bio meta na bitoraju kraj fuzina i jednom u blizini lipe na medvednici. oba puta je bila sacma, srecom, i to van dometa. e pa sad, iako to cesto nije slucaj, bio sam na oznacenom planinarskom putu. i odgovor koji sam dobio slican mozes procitati gore. kuzim ja da su to vise-manje krivolovci - ali najgori je lovac u svojstvu krivolovca. taj se ne boji boga, redovito prijeti ubojstvom i slicno.

ha gle, nemojmo o tome sta ja znam i ne znam. zar bi ja kao biolog i paleontolog trebao slusati lovce da mi objasne procese u prirodi, pogotovo one koji su nekad bili a danas ne postoje vise?! pa daj covjece...
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 17:40   #25
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
ma o čemu ti pričaš? .... itd,itd
da baš o tome ...

U cijeloj Evropi uključujući i susjednu Sloveniju medvjed je strogo zaštićen
Ali kako smo "mi" to što jesmo, mi imamo novu formulaciju, kod nas je isto "kao zaštićen" ali "naša formulacija" je da nije strogo zaštićen kao vuk i ris, jer da ih kao ima dosta i za gospodarski odstrijel. Pa da bi se ta "anomalija" nezaštićenosti zaštićene vrste svjetski legalizirala osnovana je komisija koja je izrazito stručna i kao određuje da ih ima dovoljno. Ali kako smo mi opet "kod nas" to u praksi znači da opet određuju lovci. Da vas ne opterećujem "praksom" prilažem vam mali izvod s lovačkog foruma
http://www.lovac.info/component/opti...topic,680.45/a sami ocjenite koliko su te brojke medvjeda, prirasta i odstrijela "zaštićene" vrste "transparentne" . I to nije moje mišljenje već njihovo "lovačko".

Već je dovoljno što sam pobio tvoju tvrdnju da medvjed nije zaštičena zvijer, a da ne govorim o tome da se ne uzgaja za meso itd, itd , i što već sve nisi pokušao podmetnuti. Uostalom tvoji odgovori ništa mojeg ne demantiraju već samo potvrđuju moj post. Što zaista misliš da tih 8 stručnjaka broji broj ostavljenih šapa po Hrvatskoj ili im to "došapnu" lovci. A lovci ko lovci ... Ti i ja ćemo se lako dogovoriti koliko smo šapa vidjeli ako želimo odstrijeliti kojeg više. Ne želiš valjda ući još u polemiku kakva je razlika između lovaca i krivolovaca .... čini mi se da ipak ti nisi pročitao svih 7 stranica te teme.
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 17:44   #26
ti kao biolog gledaš to sa skroz drugog gledišta i nikad se nisi dublje upustil u takve stvari. a ja kao šumar gledam to sa svojeg gledišta. nisam lovac, a to da ti isti prijete ubojstvom i sl. je istina i vjerujem da toga, nažalost, ima mnogo, ali ima i ono malo časnih lovaca koji se tako ne ponašaju... tako da...
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!

Zadnje uređivanje Ludi konj : 28.11.2007. at 18:19.
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:19   #27
dragi matia,
ni jednom nisam rekel da se medvjed uzgaja za meso, to ja nikad nisam još čul, nego sam navel primjer da se određena divljač uzgaja za odstrel i meso...

nije mi jasno zakaj ti toliko sereš po lovcima, a nemaš pojma? ja bar priznam da među lovcima ima krivolovaca, ali ti ga dereš po svojem... pa stari moj, lov nije samo odstrel, a biti lovac ne znači imati pušku i pucati iz nje... malo prouči kaj je sve lov i čime se sve pravi lovci bave. kažem pravi jer ima i onih koji se samo nazivaju lovcima. isto kak ima i policajaca koji se nazivaju policajcima pa su veći kriminalci od dosta ostalih lopova, a ima i popova koji zagovaraju celibat, a sami imaju sa strane djevu ili dvije s kojima u kasne noćne sate proučavaju bibliju...

a razlika između lovaca i krivolovaca je golema, mada, pretpostavljam ti misliš da je nema...

kad toliko znaš o zvijerima, jel znaš da medo ima kost u k*rcu?
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:27   #28
I nisam ti ja dragi matia, ja sam samo post, a po "sadržajima" se zaista može isčitati i nivo znanja ....
i odričem se bilo kakvog prepucavanja, pogotovo na tom nivou. Zato se zadržimo na iznošenju mišljenja i argumenata.
Osobno nemam ništa protiv lovaca, ali toliki lovci i tolike te njihove "kućice-kućerine" (obično bespravno izgrađene), za terevenke vikendima zaista nikome ne trebaju.
Ako je to "ozbiljan posao" kakvim ga žele predstaviti, onda nam trebaju profesionalni lovočuvari i to ne 300 lovaca na 3 rengera. Nego samo 3 takva lovočuvara-lovca profesionalca na isto toliko rengera, dok ostali mogu slobodno kući i svoj višak adrenalina trošiti na video igrama koje su danas sve bolje i bolje. Svoja druženja (opijanja i prežderavanja) mogu slobodno organizirati i u za to namjenjenim objektima gdje se hrana mora i platiti s PDV-om. A da ne spominjem da bi se time vikendom rasteretile šume i smanjile opasnosti silnog nepotrebnog oružja. Jeste li primjetili da oni ne love tokom tjedna ? Zato nam trebaju profesionalci oni će raditi cijeli tjedan a vikende prepustiti izletnicima. Tako će nestati i mogućnost krivolova a i nećemo imati tisuće "lovaca" koji samo glume "silni lov" vikendom.
Samo sam htjela pokazati kako to sve može biti bolje i organiziranije za državu, ali znam da je to u praksi nemoguće jer što bi onda ti "silni" muževi rekli ženama gdje idu ?
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 00:08   #29
Quote:
matia kaže: Pogledaj post
onda nam trebaju profesionalni lovočuvari i to ne 300 lovaca na 3 rengera. Nego samo 3 takva lovočuvara-lovca profesionalca na isto toliko rengera
kakve veze ima odnos rengera i lovaca???
nekim ljudima to nije hobi nego način života, a sad pod tim ne mislim na opijanja i razno razne fešte, nego mislim na časne lovce, koje ja tu i zagovaram... slažem se, i uvijek se budem složil sa bilo kim, krivolovaca ima, a ima, nažalost, i lovaca koji bolje da to nisu... ne znam zakaj pokušavaš bilo koji moj post izblatit i prikazat ko da ja branim i zagovaram sve lovce i lovokradice???

a profesionalnih lovočuvara ima, školovanih sa fakultetom, šumarskim, zato sam ves i uputil da se tam obratite profesorima...

i jel ti uopće znaš kak lov izgleda? koja je koncepcija lova? satnica?
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:12   #30
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
ti kao biolog gledaš to sa skroz drugog gledišta i nikad se nisi dublje upustil u takve stvari...
da..... kao ni ti u moje.
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:42   #31
Quote:
Leodia kaže: Pogledaj post
da..... kao ni ti u moje.
pa nisam se upuštal u neke biološke stvari koje me ne zanimaju, ali mislim da jedan zoolog sa šumarskog faksa koji se cijeli život bavi lovstvom itekako dobro zna biologiju toga čime se bavi... (a to nisam ja)...
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:46   #32
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
kakve veze ima odnos rengera i lovaca???
Obzirom da niste informirani a laprdate, podsjecam:

Rendjer - spodoba koja se u djipu vozi od birtije do birtije a sluzi za:
-tjeranje leptira ako oprasuju krivi cvijet,
-ometanje prometa u parku prirode
-trci ko sumanut kad mu sefica nesto naredi (npr klinci pedaliraju po pjesackoj stazi. - INTERVENISI! )
-kaznjavanje cvijeca ako mirisom bare krivu vrstu leptira,
-opci poslovi u parku, npr glumljenje budale i sl.
- ilegalne aktivnosti u parku
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:51   #33
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
zoolog sa šumarskog faksa ...
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:00   #34
Quote:
matia kaže: Pogledaj post
...ali znam da je to u praksi nemoguće jer što bi onda ti "silni" muževi rekli ženama gdje idu ?
Ha, fakat!
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:36   #35
Quote:
Leodia kaže: Pogledaj post
Obzirom da niste informirani a laprdate, podsjecam:

Rendjer - spodoba koja se u djipu vozi od birtije do birtije a sluzi za:
-tjeranje leptira ako oprasuju krivi cvijet,
-ometanje prometa u parku prirode
-trci ko sumanut kad mu sefica nesto naredi (npr klinci pedaliraju po pjesackoj stazi. - INTERVENISI! )
-kaznjavanje cvijeca ako mirisom bare krivu vrstu leptira,
-opci poslovi u parku, npr glumljenje budale i sl.
- ilegalne aktivnosti u parku
ja tu ne vidim opet kakve veze ima odnos lovaca i rengera???

i zakaj je tak smiješno ako ti kažem zoolog sa šumarskog faksa? ti si neki akademski građanin, a podcjenjuješ druge struke...
ja znam da su na šumarskom faksu veći stručnjaci za ekologiju nego na pmf-u, ili su bar podjednaki, ali se poštuju međusobno, no onda se pojave zeleni koji u svoji mredovima imaju tri pravnika, dva s filozofskog, pet ekonomista i sl. i onda pričaju nekaj o ekologiji i sličnim stavrima...
e pa zoolog sa šumarskog fakulteta zna zoologiju, vjeruj mi...
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:45   #36
Quote:
Leodia kaže: Pogledaj post
JA: Dobar dan.
ONI: Sta radite ovdje....?!
JA: Dobar dan (ponavljam). Idem na izlet, idem na cisti zrak gore.
ONI: Vi ne znate da je ovdje loviste?
JA: Ne. Ovdje dolje u gradu stanujem vec 33 godine. I znam da sam na oznacenom planinarskom putu a loviste nigdje ne pise.
ONI: Ajde sad vi lijepo natrag.
JA: Nema sanse, pa nije protuzakonito biti na Medvednici?!?!?!?
ONI: E onda ako vas ja upucam, sami ste si krivi. Vas bezobrazluk bi trebalo malo prizemljiti, cini mi se.
JA: Koji je to moj bezobrazluk...?
ONI: Ajde micite se dok nisam izgubio zivce. Izazivate probleme a onda smo mi krivi.
JA: Koje probleme.....?
Mobitel, 92, prijaviš prijetnju smrću.
Ako nakon toga ne ispadne kako treba, zoveš novinare.
(kada bi svi Hrvati tako postupali Hrvatska bi bila mnogo bolja)
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:13   #37
Odnos 3 lovočuvara-lovca profesionalca, na 3 rengera, je spomenut samo usput kao primjer koliko bi lovaca u stvarnosti trebalo biti, a ne odnos od 300 lovaca na 3 rengera koliki je sada u nekom još k tome "parku prirode" !
matia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:20   #38
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
ja tu ne vidim opet kakve veze ima odnos lovaca i rengera??? ...
Nikakve, u tome i je problem
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:20   #39
Quote:
matia kaže: Pogledaj post
Odnos 3 lovočuvara-lovca profesionalca, na 3 rengera, je spomenut samo usput kao primjer koliko bi lovaca u stvarnosti trebalo biti, a ne odnos od 300 lovaca na 3 rengera koliki je sada u nekom još k tome "parku prirode" !
ali kakve veze ima odnos lovaca profesionalaca i rengera? ja ne vidim smisla?!?!?!

ajd mi to pojasnite, molim vas...

kaj se budu tri na tri....
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:23   #40
Quote:
matia kaže: Pogledaj post
Odnos 3 lovočuvara-lovca profesionalca, na 3 rengera, je spomenut samo usput kao primjer koliko bi lovaca u stvarnosti trebalo biti, a ne odnos od 300 lovaca na 3 rengera koliki je sada u nekom još k tome "parku prirode" !
I opet rendjeri ne primjecuju lovce (krivolovce), ali pisu kazne za ubranu tratincicu
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.