Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 10:57   #61
pa nemoj si dozvoliti da ti ide admin zabrana...idi do njih pa se dogovori (nema iskustava samo napikavam)...

jel si ju punoj ispeglao?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 18:36   #62
mmmmm da

Mogu ti sjesti ali neće ,možeš se dogovoriti,probao krene kamata i plačaš kao gotovinski kredit ako nemaš ovrha,i to je to
pilula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:24   #63
Quote:
pilula kaže: Pogledaj post
Mogu ti sjesti ali neće ,možeš se dogovoriti,probao krene kamata i plačaš kao gotovinski kredit ako nemaš ovrha,i to je to
A kako se dogovorim, s kim, šta ima kažem (šta si ti rekao)? Jesu ti uzeli karticu i onda ste se dogovorili da ćeš plaćat u ratama?? Molim te bilo kakav savjet.......
dolphin1906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 14:54   #64
Quote:
dolphin1906 kaže: Pogledaj post
A kako se dogovorim, s kim, šta ima kažem (šta si ti rekao)? Jesu ti uzeli karticu i onda ste se dogovorili da ćeš plaćat u ratama?? Molim te bilo kakav savjet.......

pa naravno da ce ti uzeti katicu, a onda se dogovris da dug placas u ratama, samo ako je veliki dug pazi koje ce ti biti kamate....ako si bio ok potrosac, mozda da se dogovris da ti smanje zateznu kamatu.....
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 08:00   #65
DC Plus kartica

Zanimaju me Vasa iskustva vezana uz Diners Club Plus karticu.
Kako Vam odredjuju kreditni limit?
Da li ste koristili njihov gotovinski kredit? I koja je bila procedura?
I kako ste opcenito zadovoljni tom karticom?
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:20   #66
ah ja je imam i to je ok ak znas sa njom....kao i sa svakom drugom

meni su odobrili limit os 3000 €, tu znaci ulazi sve sto si kupio na rate ali u ukupnom iznosu. Znaci ne smanjuju ti svaki mjesec zaduzenost, nego dok god to nesto ne otplatis oni ti to racunaju u tom limitu.... si me skuzil-a

imam i gotovinski kredit, odes u DC tamo ti kazu koliko ga mozes dici , odes u banku i meni je za cca 3 dana prije 1 godinu bilo gotovo .

Naravno i ta ti suma ide u ukupni limit....

eto toliko...
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:35   #67
Hvala, Danči, ovo su vrlo zanimljive informacije
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 13:55   #68
Mene je zadesila druga situacija. Spletom okolnosti trebao mi je gotovinski kredit, a povodio sam se informacijama od frenda koji ga je dizao preko Amex-a. Uglavnom, prva stvar koju sam saznao je da gotovinski kredit mogu dici jedino na Diners Plus karticu. Ovo je bio prvi WTF. Ok, izvadio sam doticnu karticu. Ajd, procedura je bila brza. Njima na cast. Opet ih zovem i saznam da mogu minimalno dici 1500 Eura gotovinskog kredita. Ajd dobro, premda je ta svota 50 % veca od zeljene. A onda je stigla PROCEDURA.

Ja --> "Koji je iduci korak u proceduri vadjenja kredita?"
DC Call Sluzba --> "Na kucnu adresu cu vam poslati 3 primjerka ugovora, koje trebate popuniti i poslati u prilogu zajedno sa fotokoriranim preslikom vase osobne, kreditne kartice DC Plus kartice i kartice tekuceg racuna banke u kojoj zelite isplatu."
Ja --> "Zar nije moguca isplata na klasicnu Diners karticu?"
DC Call Sluzba --> "Je, ali tu svotu ne mozete podignuti!"
.
.
.
.
.

Uglavnom, do sada nisam upoznao osobu sa slicnim iskustvima. Priznajem da sam zadovoljan sa Diners karticom no, ne znam kako mogu opravdati ovakvu bespotrebnu proceduru i papirologiju. U Amex-u se ovo svodi na:
- telefonski poziv i potraznju kredita
- njihovu provjeru vase sposobnosti dizanja
- podizanja novca u najblizoj poslovnici
- sve u svemu 2 h posla
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 13:17   #69
DINERS e-card članarina - lopovluk

Vi koji koristite diners, sigurno ste lani na adresu dobili njihov e-card. Isto i ja. Okej, besplatna prva godina, blabla, trljibrlji. Ne sjećam se da sam išta potpisala vi?
naime, upravo sam vidila da su mi obračunali članarinu za e-card za iduću godinu, dakle za faking karticu koju niti sam tražila niti sam ikad koristila. Evo sam našla na netu njihove opće uvjete pa ih idem pručit, glede e-carda nisam našla nikakve dodatne obaveze - ja im iz pricipa ne mislim davat lovu, neka je to sića, al nije poanta u tome
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:37   #70
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
Vi koji koristite diners, sigurno ste lani na adresu dobili njihov e-card. Isto i ja. Okej, besplatna prva godina, blabla, trljibrlji. Ne sjećam se da sam išta potpisala vi?
naime, upravo sam vidila da su mi obračunali članarinu za e-card za iduću godinu, dakle za faking karticu koju niti sam tražila niti sam ikad koristila. Evo sam našla na netu njihove opće uvjete pa ih idem pručit, glede e-carda nisam našla nikakve dodatne obaveze - ja im iz pricipa ne mislim davat lovu, neka je to sića, al nije poanta u tome
hehe dobrodosla u svijet odraslih..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:19   #71
a šta misliš, da je meni tlinejst godina

to nije svijet odraslih već svijet lopovluka, samo šta se meni ne sliježe ramenima na to, pa sam to rješila
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 08:12   #72
o, da, to su i meni napravili

odmah sam im vratila karticu uz popratno pismo.

vrati im i ti karticu i traži da ti storniraju članarinu.
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 08:56   #73
a što je to e-card? Ja imam njihovu karticu, i nema nikakve oznake e-card na njoj...
Hvala
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:23   #74
e-card su slali lani, to je posebna kartica
stornirali su mi već, jučer sam to rješila, svejedno hvala icegirl
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:40   #75
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
a šta misliš, da je meni tlinejst godina

to nije svijet odraslih već svijet lopovluka, samo šta se meni ne sliježe ramenima na to, pa sam to rješila
drago mi je da si ih odjebala.. ne znaju oni s kim imaju posla
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:41   #76
Diners - iskustva korisnika

Dođem danas ujutro u Interspar i dođem na blagajnu. Neki čovjek ispred mene da prodavačici Diners. Ona provuče karticu i nakon dosta vremena čekanja kaže da "je potrebna autorizacija". Zove Diners, ali se nitko ne javlja (jer su Svi Sveti). Sva sreća, čovjek je imao lovu da plati. Dođem ja na red i isto dam Diners. Žena provuče i izbaci se slip na kojem piše da mi je odbijena (što nije moguće jer nisam došao niti blizu limita, ne dugujem im ništa...). Dobro da sam imao gotovinu pa sam njome platio. Malo kasnije odem na benzinsku i idem baš platiti Dinersom da vidim kaj je. Dam čovjeku karticu, on ju provuče, i ništa. Čekamo, čekamo... Kaže čovjek: "Joj, opet im je pao sustav!". I ništa, platim gotovinom.

Zanima me je li vam se ovo ikad desilo? I kak njima može samo tako pasti sustav? A kaj da nisam sa sobom imao gotovine, a natočio sam benzin?!
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 17:02   #77
desilo se meni i sa debitom i sa kreditnom ... i to obično blagdanima ili kad banka ne radi
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:41   #78
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Dođem danas ujutro u Interspar i dođem na blagajnu. Neki čovjek ispred mene da prodavačici Diners. Ona provuče karticu i nakon dosta vremena čekanja kaže da "je potrebna autorizacija". Zove Diners, ali se nitko ne javlja (jer su Svi Sveti). Sva sreća, čovjek je imao lovu da plati. Dođem ja na red i isto dam Diners. Žena provuče i izbaci se slip na kojem piše da mi je odbijena (što nije moguće jer nisam došao niti blizu limita, ne dugujem im ništa...). Dobro da sam imao gotovinu pa sam njome platio. Malo kasnije odem na benzinsku i idem baš platiti Dinersom da vidim kaj je. Dam čovjeku karticu, on ju provuče, i ništa. Čekamo, čekamo... Kaže čovjek: "Joj, opet im je pao sustav!". I ništa, platim gotovinom.

Zanima me je li vam se ovo ikad desilo? I kak njima može samo tako pasti sustav? A kaj da nisam sa sobom imao gotovine, a natočio sam benzin?!

Meni se dogodilo radnim danom jednom u Konzumu, a jednom u DM-u.
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 17:42   #79
Evo opet malo nezadovoljstva Dinersom. Dakle mjesto radnje je opet Interspar. Dođem na blagajnu i idem platiti Dinersom (hvala Bogu da nisam imao puna kolica) i neće. Piše transakcija odbijena od izdavača. I pita me žena jel hoću da provuče ponovo ili imam neku drugu. A ja nisam imo niš love sa sobom. Kažem da provuče opet; i opet neće. Kaže ona: "Joj, pa ne mogu vjerovat. Sad je prije vas bila neka gospođa i ni njoj nije prošla." I sad zove ona kolegicu i kaže dođite da probamo na drugoj blagajni i POS-u. I sad opet sve vadi iz vrećica na traku da bi opet ukucala. I provuče opet i neće. Već i žena pizdi, ide zvat Diners, naravno ne može ih dobiti. Pokušava, ali linije zauzete. I niš, izgubio bezveze sat vremena, a niš obavio.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:21   #80
taj diners je užasan! jedva čekam da otplatim sve što imam na rate i da ga vratim! meni se isto znalo dogodit da mi ne prođe na pos-u,onda zovu diners iz dućana i nitko se ne javlja...provuče još jednom ili dvaput i opet kartica ne prolazi, a nema razloga za to! i onda na idućem računu imam što vidjeti-naplatili su mi 10kn odbijanje autorizacije! strašno! zovem ja onda njih i nakon tri sata mi se konačno netkop javi i ja ih pitam o čem je tu riječ. kaže čovjek da oni naplaćuju svaku treću odbijenu autorizaciju. onda ga ja pitam da pogleda u moju karticu ima li razloga za odbijanje autorizacije, kaže frajer sve je plaćeno, limita još ima, sve je u redu...wtf pitam ja....na kraju su mi to stornirali...ali sramota, em meni u dućanu, em njima na ugled!
kokoshka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.