Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2006., 23:32   #21
Bok! ja imam dvije curice i nikad nisam imala problema sa spavanjem ( što se tiće bebica). Po danu sam ih hranila svaka tri sata i zadnji obrok bi im dala oko 20 sati pa na spavanje. One bi spavale cijelu noć. Pokušaj bebici produžiti hranjenje po danu, ako bude plakao daj mu malo prokuhane vode s trunkom šećera ili kamilice. To će ga malo zasititi, a to ti pali i po noći, jer nekad djeca traže nešto da im samo utaži žeđ, ajmo to tako reći. Meni je teta babica pa su to isprobani recepti!
Sretno!
dalmacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 06:36   #22
dalmacija na ovo imam samo jedan komentar, horor. zavaravat glad bebicama? za zedj je naj bolje mamino mlijeko ali koliko sam cula kod nas jos puno medicinskog osoblja smatra dojenje gubitkom vremena
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 11:02   #23
Quote:
Tija kaže:
pametno mu odgovorim nek pita tatu
imam ja jednu takvu pametnicu doma

naš mlađi od mjesec dana je u fazi - spiza svaka 3 sata. spali smo na petosatno spavanje, 2+2+1
kad se želim naspavati, odem na službeni put. eto npr. idem sutra
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 14:00   #24
Quote:
korisnik kaže:
Moze mi netko objasniti na brzinu koja je teorija knjige "Svako dijete može naučiti spavati"?
U ovom threadu naci ces flagrantan primjer beskrupuloznog krsenja autorskih prava autorice te knjige

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3137358&postcount=35
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 22:00   #25
Sailor-u hvala na iskrenosti!
Da bar ja mogu na službeni put!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 10:27   #26
Nauciti bebe spavati ?
Da da...po metodi po kojoj se i svaki pas moze dresirati, ako ne milom ono silom . Ne hvala . Ja isto pripadam onoj kategoriji koja klince nije htjela mrtva- hladna slusat kako urlaju . Niti minutu .
E zato nisam spavala ukupno nekih 6 godina (imam ih troje s razmacima od po 2 godine) . Dok god su dojili, stalno su se budili (dojili su od 14-18 mj.) . Ali nije mi zao. Bar su bili zadovoljne bebe i doista se nisu ni jednom razbolili za dojenja .
Ipak, ja nisam radila , a nije isto bilo meni i mamama koje su se jos , nakon neprosp. noci, morale rano dic i raditi.
Evo nesto utjesno : istina je da se covjek s vremenom moze naviknuti na manje spavanja - prije djece mi je trebalo najmanje 8 sati sna da bi dobro funkcionirala, a sad mi je posve dosta 5-6 .
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 12:55   #27
kad smo kod spavanja upravo mi se mali probudio pa bi se mazio,spavao je punih 5 min.jupi!taman da stavim vodu za juhu!
što se tiče dojenja lažem se u vezi zdravlja-mala je sisala 8mj.i dok je sisala vodili smo ju samo na cijepljenje kod dr.
vidjet ću kako će proći mali!

sorry na malim slovima al bebač mi je u lijevoj ruci
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:23   #28
I moja je sad 19 mjeseci i nikad nije bila bolesna. Oko mene klinci na antibioticima non stop a ova moja nis, josu vijek cica na veliko a i spava s nama. Meni ono s dresurom nikak nije smekalo, ni moja nije plakala ni minute. Sad je i drugo na putu i psremam se ne spavat sljedecih par godina. Lakse je svakako ako ne radis u jutro.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 22:05   #29
Sad mi je kolegica poslala sms gdje piše kako je dokazano da se ljudi koji nedovoljno spavaju brže debljaju!
Agrh
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 22:16   #30
Mislim da je uredu uzet djete ako place ali ako je sito , cisto i zdravo onda se naucilo da od rodjenja neko bdije nad njim i svaki put kad zakenka da ga se dize.
bokyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 22:28   #31
Quote:
ANABELA kaže:
Molim lijepo da mi netko odgovori kako više da prespavam noć.
Bebač je star 5 mjeseci,sisa svaka dva sata po danu a noću svaka tri.
Nikako.
Čekaj da naraste
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 22:56   #32
Baš ti hvala!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:48   #33
Često buđenje noću - kutak za roditelje žrtve

Evo i mene nakon sto godina, s problemom, ofkors.

Dakle, za koji dan počinjem ponovno raditi, malička puni godinu dana, a problem je često buđenje noću. Inače je preko dana vesela, zaigrana, ima svoj ritam spavanja, fino napreduje, jede, motorika plus pet prohodala prije prvog roćkasa, ima već 9 zuba, ali se ponoći često budi. I takva je situacija od kada se rodila.

Kad kažem često, ne mislim 2-3 puta jer kad se budi 2-3 puta - ja smatram da je to kao da sam cijelu noć prespavala. Budi se od 5 do čak 12 puta.

Prvi dio noći spava u kinderbetu, a drugi se seli nama u krevet. Budući da je takvo stanje poprilično nepodnošljivo - bilo je vremena kada se po mjesec dana budila svakih 40 minuta - muž s vremena na vrijeme seli u drugu sobu, tako da je bar jedno od nas naspavano.

Ja u godinu dana nisam spavala duže od 3 sata u komadu kad su bila dobra vremena. zadnjih mjeseci spavam u prosjeku 1,5 u komadu, nekad dva sata.

Kad se budi ne treba je posebno nositi i uspavljivati, ali traži čaj, vodu ili flašicu mlijeka.

Nabavila sam onu famoznu knjigu sa cry out metodom i nakon par stranica zaključila da ja to ne mogu i ne želim.

Čula sam da postoji i jedna nježnija metoda, knjiga se zove NO CRY SLEEP SOLUTION, pa me zanima ima li tko iskustva sa tom metodom.

Svaki savjet i/ili utjeha je dobrodošao jer sam na rubu
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 19:09   #34
Uf, i ja bi nekakvo rjesenje. Moja je skoro 5 mj. i budi se skoro svakih 1,5 sat. I onda trazi cicu. Povuce dvaputa i dalje spava. I za sat i pol ponovo... Ja isti nisam za one metode u kojima se ostavlja beba da place. Probali smo jednu noc, plakala je sat i pol... Onda sam odustala , dala joj cicu i zaspala je u sekundi. A i ne mogu je pustiti da place, budi mi decke.
Ja kada odspavam 2 i pol sata, osjecam se ko nova. A sjecam se dana kada sam krmila i po 10 sati...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:51   #35
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Čula sam da postoji i jedna nježnija metoda, knjiga se zove NO CRY SLEEP SOLUTION, pa me zanima ima li tko iskustva sa tom metodom.
O ovome imaš tu na forumu. Baš je nedavno bila aktivna tema.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:53   #36
Na drugoj stranici.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:30   #37
sestro po nevolji
ma u dlaku iste rijeci bih mogla napisat.
osim sto evo radim vec mjesec dana (pol tjedna, istinabog - pol je od doma).
i jos sam ziva.
nekad se gledam ujutro u ogledalo i ne vjerujem
ni moj nece nosenje ni nist, a kako ga jos dojim - gosn kici se sisa mora ukazat.

o no cry sleep se bas nedavno pisalo, mislim da je mandy otvorila topik.
kod nas ti je nesto slicno fino islo - do prve bolestine. konkretno, kican dobio upalu grla i hop - eto nas nazad u no sleep mode.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:34   #38
a sto se tice ruba...
znam da bih bila puno bolja mama da spavam k'o covjek
u zadnje vrijeme razmisljam o sedativima.
najte me razapet.
sedativi su za mene
mislim si nekak ovak: ak ja spavam k'o zaklana i kico shvati da me ne moze nikak probudit, mozda prestane pokusavat, ugnjezdi se na meni i zaspi.
sto mislite?
jedini bed je sto moze sic s kreveta i ic lumpat po spavacoj, al nema sto srusit ni ozlijedit se...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:44   #39
sedativi

ja mislim da ti je to Zmijice jedino preostalo rjesenje
a sve mi se cini da cu istom morati i ja pribjeci.

ima i jedan klub crvenih ociju. na rodinom forumu. odmah sam znala sto bi to znacilo.
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:47   #40
ZEZAM SE
nadam se da ce beba odbacit cicu i nocno hranjenje sama.
da da naivna sam ali to me spasava )))
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.