Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2008., 23:05   #81
Preporucujem indukcijsku plocu za kuhanje!

Mi smo doduse prvo kupili AMC pa tek onda saznali da postoje indukcijske ploce i tada smo kupili indukcijsku od electroluxa
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:31   #82
Zega ovo je overkill ,ekipa nije entuzijasti kao na e-biciklu nego šminkeri
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 17:25   #83
nije me bilo neko vrijeme, ali vidim nista novoga po pitanju iskustva sa posudjem...
kod mene fissler radi savrseno...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 12:29   #84
Quote:
mammaRI kaže: Pogledaj post
nije me bilo neko vrijeme, ali vidim nista novoga po pitanju iskustva sa posudjem...
kod mene fissler radi savrseno...
ja imam silit, i meni je OK

ne mogu naci neku tanku tavu za palacinke, tortilje i slicne stvari, fissler ima jako lijepu super plitku tavu za palacinke, super je, ali nije za indukciju, pa ako ima tko kakve savjete, imam dvije silitove tave, super su, ali nisu bas za palacinke, mislim, pecem ja njih u njima, ali nisu lagane za "akrobacije"...
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 16:29   #85
neki dan sam u zg u city-u inter sparu kupila od tefala za ind. tavu (cca 220 kn) i cini mi da bi bila ok za palacinke.
nije ona plitka kao sto tefal ima bas za pala. ali s obzirom da palac. nisam jos stigla napraviti u njoj javim ti se kad to isto ucinim
jaja i sve ostale stvari super ispadnu jer se nista ne ljepi...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:22   #86
Question Oranier ploča za kuhanje

Pozdrav! Trebam savjet. Mislila sam kupiti ploču za kuhanje Oranier model KFI 2065. Piše da je to indukcijska ploča za kuhanje pa me zanima na što oni to misle. O Oranieru ne mogu ništa naći osim na njemačkom, a njemački neznam baš tako da ni ne kužim karakteristike:

Induktions-Kochfeld
KFI 2065
Rahmenlos
(auch für flächenbündigen Einbau geeignet)
Außenabmessung: Breite 60 cm, Tiefe: 51 cm, Höhe: 5,5 cm
Maße für Ausschnitt: Breite 56 cm , Tiefe: 49 cm
Ausstattung:
• Touch-Control-Bedienung
• 9 Leistungsstufen je Kochzone
• 4 x 0-99 Minuten-Timer
• Stop and Go
• Ankochautomatik
• Topferkennung
• Topfgrößenerkennung
• Kindersicherung
• Überhitzungsschutz
• Restwärmeanzeige
• 1 Metallschaber
4 Induktions-Kochzonen
• vorne links 160 mm, 1,6 kW
• hinten links 200 mm, 2,3 kW
• vorne rechts 160 mm, 1,6 kW
• hinten rechts 200 mm, 2,3 kW
Anschlusswerte:
• Spannung: 400 V, 16 A
• Anschluss: 7,4 kW

Ako netko zna njemački molila bih ga za pomoć. Također, da li netko ima iskustva s Oranierom ili je nešto načuo? Ja sam čula da je to vrhunska kvaliteta, na stranici im piše da je cijena 850 eura. Stvar je u tome što je ja mogu dobiti za 200 eura ali bez garancije. Znam da je to igranje ali to nije toliko puno novaca, pa mislim da se isplati riskirati. Za te novce mogu kupiti candy koji će mi 99% crknuti.
Ako ima neka dobra duša da mi ovo prevede bila bih zahvalna.

Podzdrav!
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:36   #87
prevarena-ri...jesi prevela/kupila?
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:40   #88
BranimirZG...zaboravih ti javit da su palačinke ispale super u Tefal tavi za ind. Lakša je od ove koju imam od Fisslera...ako te još nešto zanima samo pitaj
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:14   #89
Indukcijska ploča

Pozdrav svima na forumu uz moj prvi post.

Dakle u potrazi sam za informacijom gdje istu naći najpovoljnije da su sva polja indukcijska. Ne X indukcijskih i X grijača mješano na ploči.

Pošto ne nalazim na ništa povoljnije od 7000 kn molim savjet može li jeftinije.

Da draga nije odabrala nolte kuhinju nebi morao ovdje žicat, sory
Tok12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:18   #90
Ja sam gledao u emezzeti candy-evu za 2500 kn i tipke su onako na senzor, kad budem uzimao,uzimam takvu
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 18:23   #91
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Preporucujem indukcijsku plocu za kuhanje!

Mi smo doduse prvo kupili AMC pa tek onda saznali da postoje indukcijske ploce i tada smo kupili indukcijsku od electroluxa
da li mozes kuhati u AMC na indukcijskoj ploci?????
lipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 11:16   #92
Pozdrav,
za indukcijsku plocu i njen fenomenalan nacin rada sam cuo jos pretprosle godine, i odmah rekao to ce biti obavezan aparat u kuhinji. Ali, gledano na trosak kuhanja, plin je i dalje jeftiniji. Da li netko ima kombiniranu plocu plin-indukcija, za koliko novaca, i gdje ju je kupio?
djprco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 12:31   #93
Quote:
djprco kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
za indukcijsku plocu i njen fenomenalan nacin rada sam cuo jos pretprosle godine, i odmah rekao to ce biti obavezan aparat u kuhinji. Ali, gledano na trosak kuhanja, plin je i dalje jeftiniji. Da li netko ima kombiniranu plocu plin-indukcija, za koliko novaca, i gdje ju je kupio?
Nisam baš siguran ,ja to ne bi tvrdio ?
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:22   #94
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Nisam baš siguran ,ja to ne bi tvrdio ?
Pa, uzevši u obzir cijene po kWh:
plin: 0,243 kn/kWh, i struja: 0,710 kn/kWh, struja je skorom tri puta skuplja od plina, ali zbog manje disipacije topline (time je i kraće vrijeme zagrijavanja), indukcijska ploča ima duplo veću efikasnost (prema U.S. Department of Energy - idealni uvjeti) od plinske, pa je onda krajnji zaključak da je ipak plinska ploča jeftinije rješenje, ali više ne 3 puta, nego 1,5 puta, odnosno 33%!

Gledao sam cijene, i u odnosu na kombiniranu ploču cijena indukcijske je 500-1000 kuna veća, tako da je odluka ipak pala na indukcijsku. Candy PVI 644 B - 60 cm - 4450 kn. Ima li ju tko? Jel zadovoljan? Osim što sam pod ovim topic-om vidio da imate problema sa min. veličinom dna posuda (za ovu je 12 cm), i koje posuđe kupiti (Liena Esclusiva će nama biti dovoljno), ima li indukcija još kojih nedostataka?
djprco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:29   #95
Plin je zasad jos jeftiniji, pricekajte koji mjesec ili max. godinu.

Vise iskustava sa indukcijskima imas na obliznjem topicu Na cemu kuhate? Tamo ti pise i o vrsti posudja.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 00:03   #96
Zujanje????

Ljudovi kupio sam Electroluxovu ploču s dva indukcijska polja i sa dva obična elektr. polja.

Kada uplaim indukciju počinje mi se čuti neki zvuk, dosta jako, kao neki ventilator. Kada zagasim indukciju nakon nekog vremena prestane ali onda kada ponovno nakon kratkog vremena upalim (čak i obično elek. polje) opet mi ploča zuji...

Kaj to tak treba biti? Kaj je to ventilator? I to dosta jako pili? Hmmm...

Veli mi ženska u Technomaxu da su njima servisiri govorili da je to normalno???
Vaša iskustva? mene to malo živcira...

MARKO
makap is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 22:31   #97
Quote:
makap kaže: Pogledaj post
Ljudovi kupio sam Electroluxovu ploču s dva indukcijska polja i sa dva obična elektr. polja.

Kada uplaim indukciju počinje mi se čuti neki zvuk, dosta jako, kao neki ventilator. Kada zagasim indukciju nakon nekog vremena prestane ali onda kada ponovno nakon kratkog vremena upalim (čak i obično elek. polje) opet mi ploča zuji...

Kaj to tak treba biti? Kaj je to ventilator? I to dosta jako pili? Hmmm...

Veli mi ženska u Technomaxu da su njima servisiri govorili da je to normalno???
Vaša iskustva? mene to malo živcira...

MARKO
Evo odgovora: koliko para toliko muzike (Elektrolux)
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:35   #98
Hm...

Baš i nije bila jeftina...

Stoga...
makap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 10:43   #99
Quote:
makap kaže: Pogledaj post
Hm...

Baš i nije bila jeftina...

Stoga...
Kod Indukcije postoji više faktora koje ju svrstavaju ili u kvalitetnu ili u osrednju. Svakako bi trebala raditi dobro, ali te ostale stvari u komforu (buka i slično) su jako bitne.
Također treba pogledati realno koji su ti proizođači koji rade kvalitetne indukcijske ploče. Po mom mišljenju to su Gaggenau, Miele, Siemens ...
Zato je kod njih indukcija cca 10.000 kn, negdje i više.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 20:25   #100
Quote:
makap kaže: Pogledaj post
Ljudovi kupio sam Electroluxovu ploču s dva indukcijska polja i sa dva obična elektr. polja.

Kada uplaim indukciju počinje mi se čuti neki zvuk, dosta jako, kao neki ventilator. Kada zagasim indukciju nakon nekog vremena prestane ali onda kada ponovno nakon kratkog vremena upalim (čak i obično elek. polje) opet mi ploča zuji...

Kaj to tak treba biti? Kaj je to ventilator? I to dosta jako pili? Hmmm...

Veli mi ženska u Technomaxu da su njima servisiri govorili da je to normalno???
Vaša iskustva? mene to malo živcira...

MARKO
a koje posudje imas?
ja imam isto od electroluxa ali sa 4 polja indukcije ...kod mene se zna cuti ventilator jer ja kuham punom parom cesto na sva 4 polja
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.