Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 10:22   #241
Quote:
mariva216 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim neispavanim mamama.
Dosla sam se i ja požaliti. Imam curku staru 24 dana i strasno je nemirna. U pocetku smo imali problema sa dojenjem i nazalost smo zavrsili na Ad mlijeku. Czrka inace dobro napreduje i ima dobru probavu ali za spavat je katastrofa. Stalno joj noge i ruke rade. Bas je nemirna. I sama sebe budi. Pocne se rastezati i sa rukama po licu i gotovo. A najgore je kad u snu pocne iznenada cviliti i nakraju vristati. Imam osjecaj kao da se bori sa snom. Da ne zaspi.Ako je uspijem ususkat u rukama i stavit i kinderbet godmah se probudi i tako ukrug cijelo vrijeme. Iza nas je neprospavana noc. Nakraju je bila cijelu noc uz mene i dudlala bradavicu. I jos mi je cudno jer nije trazila za jest. Gura ruke u usta. A ima dana (rijetkih) da zaspe u kinderbetu i po 4 sata spava. Tad provjeravam dali dise uopce.
Prva mi je beba i neznam dali je to sve normalno i kako se boriti sa time.
Koji AD koristite?
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:33   #242
normalno je
moj je 3 godine i dan danas se bori da ne spava i da ne zaspi, a umoran da jedva gleda
posljedično tome je grintav, i neraspoložen i kenjkav i zahtjevan, vrišti po cijele dane, bilo mu pravo ili krivo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:24   #243
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
normalno je
moj je 3 godine i dan danas se bori da ne spava i da ne zaspi, a umoran da jedva gleda
posljedično tome je grintav, i neraspoložen i kenjkav i zahtjevan, vrišti po cijele dane, bilo mu pravo ili krivo
Moj je malo mladi i od rodenja spava samo kad on hoće. Kad nece nema teorije.
Isto i za budenje. Sinoc je zaspao u 10 navecer i jutros ga budimo za vrtic i nema teorije, budan glumi da spava.

Nekad sam zaspe u krevetu. Nekad ga treba nadzirati u pola noci da zaspe.



Mala je jos beba. I prva dva mjeseca smo je budili da jede. Poslje je postala koma, nece spavat, nece se nositi, nece u krevetić.
Samo njihalica i kolica.

I stalno trazi da je se animira. Ako je neko ne zabavlja. Pravi grimase, prica joj vristi.
Televizija gori od 0-24 da ima nesto za slusat.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:39   #244
Quote:
Attack kaže: Pogledaj post
Koji AD koristite?
Nan1. Bas mi je sad bila patronazna i kaze da je mala puna plinova. Imala je pun trbuh kao da je jela a proslo je 3 sata od zadnjeg hranjenja. Mozda da promjenim Ad?
mariva216 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:50   #245
Quote:
mariva216 kaže: Pogledaj post
Nan1. Bas mi je sad bila patronazna i kaze da je mala puna plinova. Imala je pun trbuh kao da je jela a proslo je 3 sata od zadnjeg hranjenja. Mozda da promjenim Ad?
Mi smo imali istih problema kao i vi, bio prvo na bebimilu pa na novalac protiv kolika pa opet na bebimilu. Onda sam poludio i kupio Hipp 1 combiotik (ima probiotike) i mali nam se preporodio, odmah je taj dan prespavo noc, po danu je vesel, jede normalno po tablici ...ma druga beba. I dalje ga hvataju grcevi i nemiran je dok spava ali se ne budi kad konacno zaspe (osim za klopanje). Ne kazem da ce mu na hippu biti bolje ali mozda uz grceve i hrana radi tegobe pa treba probati nesto drugo.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:05   #246
Quote:
Attack kaže: Pogledaj post
Mi smo imali istih problema kao i vi, bio prvo na bebimilu pa na novalac protiv kolika pa opet na bebimilu. Onda sam poludio i kupio Hipp 1 combiotik (ima probiotike) i mali nam se preporodio, odmah je taj dan prespavo noc, po danu je vesel, jede normalno po tablici ...ma druga beba. I dalje ga hvataju grcevi i nemiran je dok spava ali se ne budi kad konacno zaspe (osim za klopanje). Ne kazem da ce mu na hippu biti bolje ali mozda uz grceve i hrana radi tegobe pa treba probati nesto drugo.



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Kupila sam sad nan sensitive. To je kao protiv plinova i lakse probavljivo. Da ipak marka ostane ista. Evo do sada je 3 puta jela. Imam osjecaj da mi se brze podrigne i kao da je ipak lakse to sve. Vidjet cu jos kroz par dana dok prođe neka prilagodba. Zao mi ju je gledati takvu dok se muci. Imam osjecaj da se vrtimo u krug. Dok ju nahranis,pa dok se podrigne,pa dok to prođe kroz crijeva joj lagano masiram trbuh. I vec imam osjecaj da mora ici jest.
mariva216 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:07   #247
I da napomenem. Uz ad mlijeko koje je znaci nan sensitive (lakse probavljivo) koristim i kapi espumisan baby protiv nadutosti. Da ne stvaram mozda kakav kontra efekt
mariva216 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:55   #248
Mi smo koristili espumisan, colikind, sab simplex i bio gaiau – ništa od toga nije pomoglo (možda malo colikind i bio gaia) dok nismo promijenili AD. E sad, ta promjena AD je bila kad je mali imao dva i pol mjeseca i tada je sve krenulo na bolje – ne znam trebam li zasluge pripisivati novom AD-u ili je jednostavno malo sazrio probavni sustav i prirodno je došlo do poboljšanja
Al faza grčeva je bila prestrašna – 23h dnevno na rukama, UH
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:42   #249
Quote:
mariva216 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim neispavanim mamama.
Dosla sam se i ja požaliti. Imam curku staru 24 dana i strasno je nemirna. U pocetku smo imali problema sa dojenjem i nazalost smo zavrsili na Ad mlijeku. Czrka inace dobro napreduje i ima dobru probavu ali za spavat je katastrofa. Stalno joj noge i ruke rade. Bas je nemirna. I sama sebe budi. Pocne se rastezati i sa rukama po licu i gotovo. A najgore je kad u snu pocne iznenada cviliti i nakraju vristati. Imam osjecaj kao da se bori sa snom. Da ne zaspi.Ako je uspijem ususkat u rukama i stavit i kinderbet godmah se probudi i tako ukrug cijelo vrijeme. Iza nas je neprospavana noc. Nakraju je bila cijelu noc uz mene i dudlala bradavicu. I jos mi je cudno jer nije trazila za jest. Gura ruke u usta. A ima dana (rijetkih) da zaspe u kinderbetu i po 4 sata spava. Tad provjeravam dali dise uopce.
Prva mi je beba i neznam dali je to sve normalno i kako se boriti sa time.

Jesi ju probala staviti na trbuh da spava?
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 00:30   #250
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Jesi ju probala staviti na trbuh da spava?
Ili možda isprobati umotati je ko u kukuljicu?
Moja curka je bila baš nemirna i budila samu sebe..
Onda sam npr uzela delicije(dužu, veću) i umirala rukice& nogice onako ko da je u jastuku bolničkom..
Umirilo bi ju to i bolje bi spavala..
A poslije kao što i ti savjetuješ Sovak,trbuh je bio spas..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:42   #251
Imam bebu 5 i pol mjeseci. Djeluje uzasno nervozno i nemirno. Stalno mlatara rukama i nogama. Cak i dok sisa nema mira. Cijeli dan ispusta.neki zvuk kao da rezi...znaci nema plakanja samo rezanje koje me hoce vise izluditi. U principu rijetko place i ti ako je na vrijeme ne uspavam ili nahranim ali ostatak dana prerezi i negoduje. Ja vise ne znam kako da joj udovoljim i sta da radim jer ne mogu da je slusam po cijele dane.
Nocu se budi po pet sest puta malo sisa i nastavi spavati. Iscrpljena sam i umorna.
Ovo rezanje je pocelo unazad mjesec dana. Za sada nisu zubi krenuli, nije bolesna, iskljucivo dojena a ovih dana smo krenuli sa probavanjem krute hrane.
Ne mogu je nikom ostaviti na sat dva da se odmorim jer ona ne podnosi nicije prisustvo osim suprugovo i.moje.
Ima li iko pojma do kad bi ova faza mogla trajati?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:07   #252
Hurmašice,moja beba je bila poprilično plačljiva i nervozna tokom dana u prvih 6mj.
Nikako nisam uspjela naći konkretno koji bi bio razlog,ako su sve njene potrebe zadovoljene..
Pozitivnu promjenu dam uočila dakle nakon 6+ mj,s početkom dohrane & prihvaćanjem krutog obroka..
Ne znam,ne mogu tvrditi dal je to onda bio razlog da joj moke mlijeko nije bilo dostatno(s timda je imala psd kilaže s 2+ ps sam učestalo nudila) ali evo otad ide na bolje..
Jesi se informirala kod pedijatra od bebice?

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:02   #253
I moja je takva od kad se rodila stalno je nezadovoljna. Malo se smije pa cendra (znaci ne plac, nego neki zvuk nezadovoljstva)...moram STALNO bit pored nje, ako se maknem odmah negoduje, ali me najvise zivcira sto negoduje i kada jesam pored nje i kad je nosim. Po noci se isto budi svaka 2 sata i to za sisanje od minute (valjda da se uvjeri da sam tu),a po danu nema sanse da spava ako je ne cuvam.

Ja razlog tom nezadovoljstvu ne mogu dokucit...sita, premotana, naspavana...svejedno cendrava. Ne mogu docekat dan kad ce se to preokrenut...iako rode tvrde da ne postoji pojam "slabo" mlijeko...jebiga, vec me sad pocelo bit strah da je ipak gladna. ( za sad nije bilo pada u tezini, ali su prirasti minimalni). Neznam...cekam i dalje, i mislim da cu pocet s ranijom dohranom bas iz tog razloga (sad ce 4. mjeseca).

P.s. nisam vjerovala prije da su neke bebe takve dok nisam takvu dobila.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:47   #254
Moj je i dalje nezadovoljan ali otkako je navršio 3 mj se malo više smije i provede koju minutu u baby gymu. I dalje se nosimo bar 4 sata na dan,neki put i cijeli dan

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:21   #255
o.. nisam znala da postoji ova tema

Ja si gledam zadnjih par dana tu svoju bebu i nekak si brijem sve više da on opce nema toliko problema s kolikama koliko s jednom obicnom jednostavnom žgaravicom.
Ako u svom tom stenjanju i negodovanju i ima zraka u crijevima, to je zanemarivo.

I moram priznati da mi malo idu na zivce ta stanja koja jednostavno moramo "prerasti" i nema pomoci.
Jer onih pol sata sat dnevno kad ga niš od probave ne muci je to sasvim druga beba.
Al onda se začas namršti podrigne, bljucne i sve ode k vragu.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 04:11   #256
I moj je takav. Prvo su ga mucili grcevi prva tri mjeseca. Pa se sad nastavilo sa refluxom i problemom sa hranjenjem.

Jadan stalno podruguje i povraca tako da ga ne mozes ostaviti da lezi, pogotovo ne bez nadzora jer stalno mora podrignuti ili povracati.

Uz reflux je dosao problem sa hranjenjem. Odbija bocicu stalno i pri tome se dere kao da ga pokusavas ubiti. Ili si mu dao, a nije jos gladan pa se dere i nece. Ili si prekasno reagirao i nije iste sekunde gotovo. Ili je prevruce ili pak prehladno. Jbt imam PTSP od hranjenja i pribojavam se sljedeceg.

A jede svaka 3 sata.

Tako isto se na pocetku derao kad je morao sisati i u bolnici su mu davali ad pa se valjda dogodila konfuzija bradavice. Od onda ja izdajam mlijeko.

I dajem mu i ad jer moga nema dovoljno.

Stalno ga nosim zbog tih nekoliko razloga i otpada mi kicma, on ima 7 kg.

I naravno od kako se rodio nisam spavala duze od 3 sata. I visokofrekventno place kao da si ga na pojacalo stavio.

Stalno je nesto.

I uzasno mi je zao i njega i sebe. Jer on place sa razlogom. Jednostabno ga stalno nesto muci. Inace dok ne povraca ili ga pokusavas nahraniti je strasno sretna beba i smije se jako i sarmantan je.

Ali uvijek uskoro dolaze sljedece hranjenje i uzas od plakanja.

Stvarno je ekstremno tesko.
Ja ne napustam stan zbog svega toga i uglavnom sam sama sa njim.

Mislila sam da nece biti lako. Ali nisam mislila da ce ovoliko tesko biti.

Jos ima sa jedne strane spljostenu glavu jer od pocetka okrece glavu samo na jednu stranu i sad krecem i na fizioterapiju sa njim. I bavim se mislju i o kacigi.

@Eneida cini se da je i meni i tebi slicno pao grah.

Ja cesto moram izabrati hocu li na WC ili jesti.
Kronicno umorna, sama i pod stalnim stresom.
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:47   #257
Novartis, jel ga hranite u povišenom položaju?

I moja curica je imala problema sa refluksom. Mi smo je hranili u povišenom položaju, obavezno nakon svakog obroka nosili nekih 15-ak minuta i onda je barem još pola sata stavljali na povišeno, tipa kompletno na jastuk pa ga podignuti za nekih 40 stupnjeva. I to joj je jako pomoglo.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:18   #258
@brzi gonzales Da, od pocetka je tak hranimo i drzimo/ nosamo jos pola sata. Ali njega kada se spusti vodoravno i nakon 2 sata poslije jela, on jadan mora povracati.

Kada je tvojoj malenoj prosao refluks?
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:54   #259
Novartis vec smo se par puta na temi generacija pitale kako si ti i tvoj maleni!! Ajd nam se javi malo tamo

Je, taj grah je bas izvor stresa. I kod mene ta kronicna neispavanost bas ubija. Jos sam i relativno normalna hehe

Ovo za glavu..i kod moje je bas primjetno da joj je jedna strana spljostena jer je prvih mjesec i pol spavala iskljucivo meni na trbuhu i uvijek tom lijevom stranom naslonjena.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:18   #260
Eneida, ja nemam pojma gdje je ta tema generacije :/

Prva 3 mj sam ne znam kako prezivjela. Svasta me snaslo. jos prije poroda nesto se digodilo sa kukom pa nisam uopce mogla hodati. Naravno morala aam se sama brinuti za bebu. To sa kukom trajalo 3 mj. Uzas. Kako sam imala hitan carski, oziljak mi bio velik i dugo nije zarastao.

Beba nije htio sisati pa morala ( jos uvijek) svakih 2,5 sata izdajati. On imao grozne grceve. A ja nikakvu pomoc.

Dakle, uzas. I bas mi je zao sto ce mi to vrijeme ostati u tako losem sjecanju.

Stvarno nikad nije bilo teze.

Beba je divan i sladak, ali uslijed sto problema i jako jako zahtjevan.

A nespavanje je bila metoda mucenja u logorima :/

Bas ne zanima to za glavu, moramo izmjeniti iskustva i strategiju. Opet )
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.