Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 08:47   #21
pozdrav svima!
da li je netko upućen,koliko dugo treba čekati,nakon što se dobije rješenje o privremenom uzdržavanju djece,da se počne isplaćivati?ja sam prije dva mjeseca predala zahtjev,ovaj mjesec mi je došlo rješenje.
unaprijed hvala
didi82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 11:26   #22
hej! hvala ti na ovim predlošcima.
imam jedno pitanje. postoji li jednostavniji nacin za prekid uzdržavanja ako i ja, kao primatelj uzdržavanja, i moj otac na to pristajemo? mozd kod javnog biljeznika da ne moramo bas na sud? ili mogu li zajedno s tatinom tuzbom dostaviti svoj odgovor na tuzbu kojim pristajem na tuzbeni zahtjev? ili bas moramo postovat cijelu sudsku proceduru?
laflii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:36   #23
Quote:
nisam blesava kaže: Pogledaj post
jel moze neki predlozak za ovrsni prijedlog, za alimentaciju koja nije isplacena?
Molim vas i meni predlozak ako itko ima. Vec 2 mjeseca pokusavam napisati prijedlog ovrhe radi neplacanja alimentacije, ali ne kuzim kako se to radi i kako se izracunava zakonska zatezna kamata.
trust_me_rece is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 12:51   #24
Poštovani, može li mi netko pokazati kako se piše tužbeni zahtjev za prestanak obveze uzdržavanja. Naime, diplomirala sam prije godinu dana i sada sam nezaposlena, ali prestala je obveza mog oca za plaćanje mog uzdržavanja pa bih to htjela i formalizirat, kako bi izbjegla eventualne neugodnosti, a nemam novaca za platiti odvjetnika.
Hvala unaprijed
feniom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:19   #25
besplatna pravna pomoc, preporucam
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 18:06   #26
I am new....pozdrav svima,prije svega.....sada molim dali mi netko može dati prijedlog za sastaviti privremenu mjeru za uzdržavanje djeteta....i kojem se sudu uopće dostavlja?
SuzaHrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:51   #27
Quote:
Avril-37 kaže: Pogledaj post
Prema aktualnoj sudskoj praksi mislim da primjer tužbe za povišenje uzdržavanja nije dobar iz razloga što se na može tužbom ponovo nalagati plaćanje uzdržavanja (jer je već jednom suđeno o tome pa se radi o res iudicata!), već izreka tužbenog zahtjeva mora glasiti da se mijenja presuda tog i tog suda od tada i tada u točki toj i toj, te se nalaže tom i tom da umjesto iznosa tog i tog određenog presudom tom i tom, plaća povišeni iznos uzdržavanja u iznosu tom i tom...
Obzirom na gornji citat, ali i to da je sada 2014. molim vas primjer tužbe za povećanje alimentacije. Tužitelj ne bi bio jedan već dvoje maloljetne djece od kojih jedno ime 10 godina, a drugo 16. Presuda za isplatu alimentacije donesena je prije tri godine kada mlađe dijete još nije išlo u školu, a starije je išlo u osnovnu.

Molim vas PRIMJER TUŽBE
virenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 07:56   #28
2 pitanja

(4) Ministarstvo nadležno za poslove socijalne skrbi odredit će jednom godišnje, a najkasnije do 1. travnja tekuće godine objaviti minimalne novčane iznose potrebne za mjesečno uzdržavanje djeteta, koje je dužan platiti roditelj koji ne živi s djetetom. Minimalni iznos određuje se u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto plaće po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za proteklu godinu, i to:
– za dijete do 6 godina 17% prosječne plaće,
– za dijete od 7 do 12 godina 20% prosječne plaće,
– za dijete od 13 do 18 godina 22% prosječne plaće.


Što ako "dijete" ima 24 godine???


(4) Roditelj djeteta iz stavka 1. ovoga članka ima pravo od djeteta, nadležnih tijela i pravnih osoba tražiti i dobiti podatke o djetetovom obrazovanju odnosno zaposlenju.



Koja su to nadležna tijela i pravne osobe????
U 20+ godina nikada nisam dobio takvu informaciju.
__________________
više od brata poštujem susjeda
prvisusjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:17   #29
Pa valjda Zavod za zapošljavanje i škola/fakultet gdje se dijete redovito školuje??
Gala76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.