Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 21:04   #41
tema nije vegetarijanstvo,već pas kojeg su zatukli
dakle ne brkajte stvari.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Old 21.08.2008., 21:18   #42
nisu oni zatukli psa zbog 40 vrecica cipsa, niti su psihicki poremeceni nego ih je pas omeo u pljacki (koja je bila namjeravana kao ponesto inteligentniji potez od cipsa-al zajebali su se). u meduvremnu tu se nasao i pas cuvar (kojeg su ocito previdjeli) i zatukli su ga.
pas cuvar ziher nije stajao i mahao repom nego lajao i/ili ih napao.
ne opravdavam niti pljacku niti ubijanje psa, ali fakat s obzirom na sve - nikakav big dil.
Amalka is offline  
Old 21.08.2008., 22:31   #43
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Velika je razlika izmedju psa koji te napadne iz cista mira na ulici i Mede. Jer, Medo je bio pas cuvar, dakle njegov zadatak je bio cuvati svoj posjed od provalnika i opcenito ljudi koji tamo ne bi smjeli biti. I upravo zato ne mozes opravdati to sto su zatukli tog psa - nisu se borili za svoj zivot nego su bili tamo gdje nisu smjeli biti - sami su si krivi ako ih je pas napao. To ti je kao da opravdas provalnika sto je ubio vlasnika kuce u koju je provalio, jer ga je vlasnik mozda napao; dakle vlasnik je kriv sto je isao braniti i cuvati svoje.
ne opravdavam cjelokupni čin, ne opravdavam ni krađu ni ubojstvo psa samo za sebe, nego kažem da tipovi ne moraju biti monstrumi, nego sasvim normalni tipovi.
Aphex is offline  
Old 22.08.2008., 09:49   #44
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
nego sasvim normalni tipovi.
Izvini, ali normalni ljudi ne kradu i ne ubijaju. Preispitaj malo svoje poglede na svijet.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Old 22.08.2008., 10:59   #45
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Velika je razlika izmedju psa koji te napadne iz cista mira na ulici i Mede. Jer, Medo je bio pas cuvar, dakle njegov zadatak je bio cuvati svoj posjed od provalnika i opcenito ljudi koji tamo ne bi smjeli biti. I upravo zato ne mozes opravdati to sto su zatukli tog psa - nisu se borili za svoj zivot nego su bili tamo gdje nisu smjeli biti - sami su si krivi ako ih je pas napao. To ti je kao da opravdas provalnika sto je ubio vlasnika kuce u koju je provalio, jer ga je vlasnik mozda napao; dakle vlasnik je kriv sto je isao braniti i cuvati svoje.
Vjerojatno se radi o klincima od 12-13 godina koji su išli krasti čips, pa ih je pas napao. S čim bi ti i bolesnici kao una1980 bili zadovoljni, da ih je pas poklao jer su si sami krivi, nisu smjeli krasti čips?
JPK is offline  
Old 22.08.2008., 11:08   #46
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se radi o klincima od 12-13 godina koji su išli krasti čips, pa ih je pas napao. S čim bi ti i bolesnici kao una1980 bili zadovoljni, da ih je pas poklao jer su si sami krivi, nisu smjeli krasti čips?
Gle, nebitno je tko su, jesu imali 12 ili 50 godina. Stvar je u tome da ne mozes opravdati sto su zatukli cucka jer ih je cucak napao. Ti ljudi tamo nisu imali sto raditi i taj pas je tamo i bio da bi otjerao lopove. Kao sto sam vec rekla, to ti je kao da ides opravdati sto je lopov ubio vlasnika kuce, jer ga je vlasnik napao. Jebemu, razmisli malo. I da, ako pas ugrize lopova, po meni je to posve opravdano. Jesi li ikada vidio ili cuo da je pas cuvar uspavan ili vlasnik dobio prijavu, jer je pas napao lopova? Ne! Jer cak i po nasim sugavim zakonima to je ok. Dok ce lopovi za ubojstvo tog psa dobiti prijavu. Ili zelis reci da smo svi mi u krivu, a ti pametniji od svih nas i zakona?
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Old 22.08.2008., 11:14   #47
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Velika je razlika izmedju psa koji te napadne iz cista mira na ulici i Mede. Jer, Medo je bio pas cuvar, dakle njegov zadatak je bio cuvati svoj posjed od provalnika i opcenito ljudi koji tamo ne bi smjeli biti. I upravo zato ne mozes opravdati to sto su zatukli tog psa - nisu se borili za svoj zivot nego su bili tamo gdje nisu smjeli biti - sami su si krivi ako ih je pas napao.
kako je tako teško shvatit nešto tako jednostavno kao ovaj gornji post....sve je rečeno a opet,nekima trebaju ipak dodatna objašnjenja
skyon is offline  
Old 22.08.2008., 11:20   #48
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se radi o klincima od 12-13 godina koji su išli krasti čips, pa ih je pas napao.
ti očito vjeruješ da su Crkvenkapica i Snjeguljica stvarna bića no hajde,to je tvoje pravo.....
koji kreten bi išao krasti čips na ovakav način,....pa to nije dijete to je kreten
kad sam bio lima i u mojem su se kvartu radile pizdarije,i sitne krađe poput čipsa,žvakaća,bombona i sl. gluposti,bio sam ponekad dio toga,ali tko god zna o čemu s radi i tko je s time bio upoznat ne bi nikad izjavio ovakvu glupost ko ti....ajde ž
skyon is offline  
Old 22.08.2008., 11:22   #49
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Gle, nebitno je tko su, jesu imali 12 ili 50 godina. Stvar je u tome da ne mozes opravdati sto su zatukli cucka jer ih je cucak napao. Ti ljudi tamo nisu imali sto raditi i taj pas je tamo i bio da bi otjerao lopove. Kao sto sam vec rekla, to ti je kao da ides opravdati sto je lopov ubio vlasnika kuce, jer ga je vlasnik napao. Jebem, razmisli malo. I da, ako pas ugrize lopova, po meni je to posve opravdano. Jesi li ikada vidio ili cuo da je pas cuvar uspavan ili vlasnik dobio prijavu, jer je pas napao lopova? Ne! Jer cak i po nasim sugavim zakonima to je ok. Dok ce lopovi za ubojstvo tog psa dobiti prijavu. Ili zelis reci da smo svi mi u krivu, a ti pametniji od svih nas i zakona?
Daj ne lupetaj gluposti, lopova ne smiješ ubiti ni ozlijediti samo zato što ti je na posjedu, nego jedino u samoobrani. Očito blage veze nemaš o zakonu, ozlijediti/ubiti nekog smiješ SAMO u samoobrani, nikako ne u obrani svog čipsa

Pogotovo ako se radi o djeci, kao što je u ovom slučaju vjerojatno, jer su pokrali čips. Jesi li ti stvarno toliko poremećena da misliš da je OK ozlijediti ili pobiti djecu(ili čak odrasle osobe) zato jer su provalili negdje i ukrali čips?
JPK is offline  
Old 22.08.2008., 11:25   #50
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
ti očito vjeruješ da su Crkvenkapica i Snjeguljica stvarna bića no hajde,to je tvoje pravo.....
koji kreten bi išao krasti čips na ovakav način,....pa to nije dijete to je kreten
kad sam bio lima i u mojem su se kvartu radile pizdarije,i sitne krađe poput čipsa,žvakaća,bombona i sl. gluposti,bio sam ponekad dio toga,ali tko god zna o čemu s radi i tko je s time bio upoznat ne bi nikad izjavio ovakvu glupost ko ti....ajde ž
Ma da, stvarno je nevjerojatan scenarij da su klinci išli krasti čips, pa naletjeli na oštrog psa. SF scenarij, stvarno
JPK is offline  
Old 22.08.2008., 11:30   #51
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Daj ne lupetaj gluposti, lopova ne smiješ ubiti ni ozlijediti samo zato što ti je na posjedu, nego jedino u samoobrani. Očito blage veze nemaš o zakonu, ozlijediti/ubiti nekog smiješ SAMO u samoobrani, nikako ne u obrani svog čipsa

Pogotovo ako se radi o djeci, kao što je u ovom slučaju vjerojatno, jer su pokrali čips. Jesi li ti stvarno toliko poremećena da misliš da je OK ozlijediti ili pobiti djecu(ili čak odrasle osobe) zato jer su provalili negdje i ukrali čips?
Kao prvo, prestani me vrijedjati nego ako imas sto za reci reci raspravljaj korektno kao sto se ja trudim raspravljati sa tobom, jer ti inace slijedi prijava.
Kao drugo, ako cemo o samoobrani, onda je mozda i pas napao nekoga u samoobrani, jer su ga isli mlatiti kolcem. Kao drugo, ti lopovi su morali znati da je pas unutra i mogli su ocekivati da ce biti frke - dakle, zatukli su ga sa namjerom kako god okrenes.
Kao trece, ako procitas clanak, vidjet ces da mozda i nisu bila samo djeca, jer ekipa nije samo pokrala taj prokleti cips, nego su razbili i automate i kasu u potrazi za parama.
Ne, ne smatram da je u redu ubiti bilo koga, kako covjeka, tako niti zivotinju.
I ne vjerujem da je jedan pas moga ozbiljnije ozljediti nekoliko (najvjerojatnije) odraslih osoba tj. nisu se oni borili za svoj zivot, nego su se rijesili smetnje.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Old 22.08.2008., 11:42   #52
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma da, stvarno je nevjerojatan scenarij da su klinci išli krasti čips, pa naletjeli na oštrog psa. SF scenarij, stvarno
argumenata ko u priči tvoj smijeh je sasvim opravdan,i meni postaje presmiješno objašnjavat nekome nešto što je izvan njegove moći shvaćanja
skyon is offline  
Old 22.08.2008., 11:45   #53
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Kao prvo, prestani me vrijedjati nego ako imas sto za reci reci raspravljaj korektno kao sto se ja trudim raspravljati sa tobom, jer ti inace slijedi prijava.
Kao drugo, ako cemo o samoobrani, onda je mozda i pas napao nekoga u samoobrani, jer su ga isli mlatiti kolcem. Kao drugo, ti lopovi su morali znati da je pas unutra i mogli su ocekivati da ce biti frke - dakle, zatukli su ga sa namjerom kako god okrenes.
Kao trece, ako procitas clanak, vidjet ces da mozda i nisu bila samo djeca, jer ekipa nije samo pokrala taj prokleti cips, nego su razbili i automate i kasu u potrazi za parama.
Ne, ne smatram da je u redu ubiti bilo koga, kako covjeka, tako niti zivotinju.
I ne vjerujem da je jedan pas moga ozbiljnije ozljediti nekoliko (najvjerojatnije) odraslih osoba tj. nisu se oni borili za svoj zivot, nego su se rijesili smetnje.
nemoj ni pokušavat jpk-u nešto objasnit,to je sizifov posao,i nije vrijedan sekirancije....čovjek kad nema argumente,obično vrijeđa ili se smije,.....
skyon is offline  
Old 22.08.2008., 12:00   #54
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
nemoj ni pokušavat jpk-u nešto objasnit,to je sizifov posao,i nije vrijedan sekirancije....čovjek kad nema argumente,obično vrijeđa ili se smije,.....
U pravu si, ne znam zasto uopce pokusavam. Neki ljudi jednostavno nikada nece priznati da su u krivu.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Old 22.08.2008., 12:02   #55
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Izvini, ali normalni ljudi ne kradu i ne ubijaju. Preispitaj malo svoje poglede na svijet.
oh.. srednjoškolka.. sori, da, ljudi koji kradu mora da su zli i naprosto inkarnacija demona i pjur ivl.
Aphex is offline  
Old 22.08.2008., 12:10   #56
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Gle, nebitno je tko su, jesu imali 12 ili 50 godina. Stvar je u tome da ne mozes opravdati sto su zatukli cucka jer ih je cucak napao. Ti ljudi tamo nisu imali sto raditi i taj pas je tamo i bio da bi otjerao lopove. Kao sto sam vec rekla, to ti je kao da ides opravdati sto je lopov ubio vlasnika kuce, jer ga je vlasnik napao. Jebemu, razmisli malo. I da, ako pas ugrize lopova, po meni je to posve opravdano. Jesi li ikada vidio ili cuo da je pas cuvar uspavan ili vlasnik dobio prijavu, jer je pas napao lopova? Ne! Jer cak i po nasim sugavim zakonima to je ok. Dok ce lopovi za ubojstvo tog psa dobiti prijavu. Ili zelis reci da smo svi mi u krivu, a ti pametniji od svih nas i zakona?
zamisli da si ti lopov (da ti dijete treba lijekove, pa ideš uzeti pare od šefa koji ti nije dao plaću četiri mjeseca, on je na godišnjem na bahamima, a ti slučajno znaš gdje drži pare) i sad naleti neki rotvajler i napadne te i ubiješ ga.
iz tvoje perspektive, to može biti sasvim ok. ti si sasvim normalna osoba.

onda dođu novine, skupi se jato srednjoškolki i životinjoljubaca i proglase te monstrumom i razapnu te. weeee.

probaj malo gledati iz perspektive nekog drugog.

usput, ja uopće ne kažem da ih ne treba kazniti i za krađu i za ubojstvo psa, samo da ne mora biti da su jebeni monstrumi.
Aphex is offline  
Old 22.08.2008., 12:15   #57
Vidim da se tu raspravlja o opravdanju idiota koji su ubili jadnog psa. Ja ću samo reći da bi mi bilo puno puno draže da je taj pas ozbiljnije ozljedio ta niska bića, niža od bakterija, pa čak bih radije i da ih je ubio iako je to nemoguće.
Makar to bila i djeca, moje mišljenje ostaje isto jer u kakve ljude će se ta djeca pretvoriti kad odrastu? Zato nam svijet i je takav kakav je kad se sve to ne reže u korijenu jer se radi o jeb... maloljetnicima kojima se konstantno gleda kroz prste i ne provode se nikakve ozbiljnije sankcije. I više nisam sigurna da se tu radi o bolesti- neki ljudi su jednostavno okrutni i loši i uopće ne zaslužuju u titulu "čovjek".
Varja is offline  
Old 22.08.2008., 12:20   #58
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
oh.. srednjoškolka.. sori, da, ljudi koji kradu mora da su zli i naprosto inkarnacija demona i pjur ivl.
govori se o normalnosti i o ničem drugom,ovo nije borba dobra i zla kruške i jabukeili je krasti nešto ipak normalno
skyon is offline  
Old 22.08.2008., 12:31   #59
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
oh.. srednjoškolka.. sori, da, ljudi koji kradu mora da su zli i naprosto inkarnacija demona i pjur ivl.
Milo moje, davno sam ja i srednju skolu i faks zavrsila. Ne moraju biti nikakve inkarnacije demona, ali bogme nisu ni normalni.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Old 22.08.2008., 12:49   #60
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
zamisli da si ti lopov (da ti dijete treba lijekove, pa ideš uzeti pare od šefa koji ti nije dao plaću četiri mjeseca, on je na godišnjem na bahamima, a ti slučajno znaš gdje drži pare) i sad naleti neki rotvajler i napadne te i ubiješ ga.
iz tvoje perspektive, to može biti sasvim ok. ti si sasvim normalna osoba.
onda dođu novine, skupi se jato srednjoškolki i životinjoljubaca i proglase te monstrumom i razapnu te. weeee.
probaj malo gledati iz perspektive nekog drugog.
usput, ja uopće ne kažem da ih ne treba kazniti i za krađu i za ubojstvo psa, samo da ne mora biti da su jebeni monstrumi.
Ne budi pretjerano i nepotrebno patetican, znas i sam da ovdje nije takav slucaj u pitanju. A i da je, ne bi krivila psa sto ga je napao, nego vlasnika koji je covjeka natjerao u takav ocaj da ide krasti za svoje dijete. I ne - ne mislim da su ljudi koji kradu iz ocaja cudovista, cak dapace, razumijem ih, ali ova kradja nema veze sa ocajem, vec sa glupim i nenormalnim ljudima.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.