Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2008., 15:41   #21
Hvala ljudi, dosta ste mi razjasnili ovu situaciju. Najbitnije mi je da mi to nece biti zapreka za posao. Jebiga, zakon smatram idiotskim jer nikome ne cinim nista nazao osim eventualnom samome sebi, ali sa druge strane bio sam upoznat sa situacijom i sada cu snositi posljedice.

Ipak, odgovorite mi molim vas na dva zadnja pitanja:
1.Sto bi se dogodilo kada bih ponovno bio uhvacen sa travom ali nakon isteka uvjetne kazne?
2.Kada su me ulovili ja sam bio doslovno mrtav pijan. Dali sam tada mogao traziti da mi mjere alkohol i da napisu u prijavu da sam bio pod utjecajem alkohola? Bili mi to pomoglo? Toga sam se nazalost sjetio tek kada mi je adrenalin popustio.
copper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 15:46   #22
svaka čast na postu ali si o svemu tome triba razmišljati i donijeti zaključke prošle godine (naravno ovo ti je bija jedini joint u životu i odma te uvatilo)

postoji zločin i postoji i kazna i vjervao ti ili ne ali jedna od funkcija kažnjavanja je i preventivno djelovanje na druge (i tebe) da ne počine isto (ne)djelo

poklopi se ušima i budi sretan na uvjetnoj

droga je zlo!
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 15:53   #23
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Ipak, odgovorite mi molim vas na dva zadnja pitanja:
1.Sto bi se dogodilo kada bih ponovno bio uhvacen sa travom ali nakon isteka uvjetne kazne?
Nemoj da ti slučajno padne tako nešto na pamet. Ni slučajno. Drugi put im se možda ne bi dalo pisat ono "uvjetno".
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 17:30   #24
Jebemu mater... izgleda da cu morat potpuno obustavit moj jedini i najdrazi porok! Koje sranje...

Ali gledam to sa druge strane, hehehe... moj glasić vise neide konzervativcima :-D
Zoki mi nije bio drag ali na sljedecim izborima ima moj glas. Jebes sve ako se covijek nemoze opustit pa zapalit jedan joint!
copper is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.08.2008., 17:53   #25
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Zoki mi nije bio drag ali na sljedecim izborima ima moj glas. Jebes sve ako se covijek nemoze opustit pa zapalit jedan joint!
i sam sam bio kronicni konzument, sada puuuuno manje, tj. stvarno povucem samo dim ako se nadjem u drustvu koje, eto, vrti frulu u krug ali donosenje politickih odluka (u svojstvu biraca) na temelju jebene trave, oprosti, ali stvarno nema veze sa mozgom. to nejde cak ni tebe sad direktno, nego, eto, promijenih u onoj kronicnoj fazi pusenja nebrojeno mnogo "pusackih" drustava i svi koji razmisljaju na takav nacin su ispadali kao nerealizirane osobe, doslovno moralni i funkcionalni jadnici. naravno, svatko ima pravo na svoje misljenje
spud is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.08.2008., 17:57   #26
politiku raspravite drugdje, kao i vase stavove o tome tko je jadan tko ne. hvala
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 18:12   #27
Jebeš drogu,primi se alkohola.
Normalnofob is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.08.2008., 18:22   #28
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Jebemu mater... izgleda da cu morat potpuno obustavit moj jedini i najdrazi porok! Koje sranje...

Ali gledam to sa druge strane, hehehe... moj glasić vise neide konzervativcima :-D
Zoki mi nije bio drag ali na sljedecim izborima ima moj glas. Jebes sve ako se covijek nemoze opustit pa zapalit jedan joint!
Zar zaista zelis odluku o tome tko ce vodit Hrvatsku temeljit na odnosu prema pusenju trave? Nece ni Zoki po tom pitanju nista promjenit.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.08.2008., 19:20   #29
Radi se o tome da zelim raditi da bih imao novaca, a zivot se sastoji od malih zloba koje ti donose zadovoljstvo. Pa ako nemogu uzivati u svojoj maloj zlobi koja se zove trava onda jebiga...
copper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:26   #30
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da zelim raditi da bih imao novaca, a zivot se sastoji od malih zloba koje ti donose zadovoljstvo. Pa ako nemogu uzivati u svojoj maloj zlobi koja se zove trava onda jebiga...
Razumijem ja tvoju frustraciju, ali svejedno mislim da odluku o tome za koga glasati ja barem ipak temeljim na nekim malo kompleksnijim faktorima. Za gomilu stvari je doduse svejedno za koga glasas (trava je jedna od tih) ali za neke faktore i nije bas totalno svejedno.

Legalizacija lakih droga kod nas u narednih 10tak godina jednostavno nije realna opcija (makar bi ja lako moguce i bio za to).
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 22:26   #31
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
a da poštaru uvališ kavu i zamoliš ga da ti u sandučiću ostavi ''poruku'' o pozivu?
ha, more pregovarat s poštarom, al neko poziv sa suda mora potpisati.
moji doma uredno primaju moje sudske pozive jer ih poštar ne smije ostavljati nepotpisane.





nemoj izbjegavati poziv jer ako se ne javljaš može ti doć pandurija na vrata. odeš na sud, držiš se ko pokajnik, a ne ko drznik. ni prvi ni zadnji koji je pao.

u pravilu ne odrezuju visoke novčane kazne, al te more trefiti što jes - jes.

ovo da te tukla pandurija; malo mi čudno. ima li svjedoka?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 00:39   #32
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Dakle imam 23g i neki dan sam pao sa travom. Izmjerili su mi 0,7g trave.
Pitao sam policajca sto misli i rekao mi je da cu za to dobili oko 2000kn novcane kazne i oko pola godine uvjetne - sto je za mene zastrasujuce jer ja nisam kriminalac niti se tako osjecam. Pusio sam travu i to je to. Uzasno me strah te uvjetne jer se bojim da necu moci dobiti potvrdu o nekaznjavanju koju traze mnoge firme prilikom zaposljavanja.

Nikada nisam bio kaznjavan.
Zavrsio sam fax.
Trava je laka droga i kolicina je smijesna - 0,7 grama.
Dali su mi to olakotne okolnosti?
Hoce li me zvati na sud ili ce mi nesto dosuditi bez mene?
Dobio sam prekrsajnu i kaznenu prijavu za to. Ne razumijem zasto dvije prijave??
Dali da uzmem odvjetnika za to?
Sto mislite koliko cu dobiti za to?
Hoce li se dosje u policiji pobrisati ako dobijem uvjetnu?
Kako cu se zaposliti nakon svega toga?
Nakon koliko cu dobiti poziv ili rjesenje od suda?

Molim vas dajte neki savijet i MOLIM VAS odgovorite na moja pitanja jer sam u strahu i cijela situacija mi je vrlo vrlo mucna. Odjecam kao da je sve neka nepravda jer nikome nisam nista ucinio nikad u zivotu i sad me terete za zloporabu droge zbog smijesnih 0,7 grama trave. Osjecam se uzasno, da ne spominjem koliko me strah da mi to obitelj ne dozna. Sram me je sto sam evidentiran kao neki kriminalac a ja to doista nisam.

Molim vas pomozite.

Btw. policajac me udario sakom u glavu prilikom incidenta i nakon sto sam pao na pod me sutnuo nogom u trbuh kao da sam neki jebeni silovatelj. Od cijele situacije mi se povraca od muke. Molim vas pomozite jer me ovo ubija toliko da ne spavam po noci.
Prekršajna prijava je da platiš kaznu a kaznena je da te kazne sa uvjetnom kako ti nebi više palo na pamet da si dozvoliš da te uhvate sa travom.Nitko te neće tražiti dokument o nekažnjavanju osim ako misliš biti zaštitar ili slično.A ti drugi put malo pazi jer smiješno je to što si pao sa 0,7 g a posljedice su neugodne.
__________________
isprovociran,ispljuvan al nedam se
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 08:53   #33
mom frendu se nedavno dogodila ista situacija- isto je pao s nekom mizernom količinom.
poštara zna, frendovi su, pa mu je ovaj javio kad je poziv došao tak da starci nisu saznali.
sudac mu se smilovao, dosudio 1oookn i "terapiju". išao je u vrapče i crtao nešto

ugl, da, slažem se, debilni su i zakoni i ljudi koji su ih donosili. nema to neke veze s pameću. al jbg, tak je kak je.

sretno!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 12:07   #34
Znaci frend ti nije dobio ni uvjetnu?
copper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 13:49   #35
SDP je jednom već minimalnu količinu canabisa orebacio iz kaznenene u prekršajnu sferu,
no dolaskom Sanadera na vlast Hrvatsku je po tom pitanju vratio 4 godine unazad.
Canabis nije nikakva droga i trebalo bi je dekriminilazirati, i time sprati ljagu sa konzumenata iste.
Nisu oni nikakvi drogeraši , a narkomani nikako.
Ovakav je zakon nazadnjački i nema nikakve znanstvene ni stručne podloge, temelji se na rekla - kazala stereotipima koji jako pale na izborima.
Konzumenti droge ne štete sebi, a kamo tek drugim ljudima. Sigurno puno manje nego konzumenti McDonalds restorana, buregdžija, slastičarni i brze prehrane općenito.

Sudovi i policija nemaju zakonodavnu moć, no takav nakaradni zakon bi trebali neutralizirati najmanjim mogućim zakonom propisanim kaznama, a policija progledavati kroz prste konzumentima, to jest ne ih prijavljivati, kao što se to radi u razvijenim zemljama.

Jebi ga, 6 mijeseci se suzdrži od duvanja, a onda puši dalje, ali ovaj puta opreznije.
Al bad je što kod nas policija zaustavlja ljude na random čak i za bijela dana, jer smo policijska država.
prognanik.r is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 13:50   #36
ogriješio si se o zakon i sada istrpi tu kaznu (koja god to bila) a što se tiče potpisivanja kuverte od strane roditelja, smiju li oni to uopće?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 13:58   #37
Quote:
spud kaže: Pogledaj post
i sam sam bio kronicni konzument, sada puuuuno manje, tj. stvarno povucem samo dim ako se nadjem u drustvu koje,
Usput - posebno se s tim stvarima nemojte igrati. Naime, slučaj čovjeka što je dobio 2 godine bezuvjetno je otprilike ovakav: dogovorio se s ekipom da se nađu i "duvaju", pa onda on uzeo travu, svatko mu dao lovu za svoju - i tip je tehnički diler!

A kako je narod htio da se dileri strogo kažnjavaju (pogledaj bilo koju anketu na TV što bi se htjelo s dilerima), Sabor je propisao da je za to minimalna kazna 3 godine. I sa svim izvanrednim ublaženjima to je bilo 2 godine bezuvjetno...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 14:01   #38
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Usput - posebno se s tim stvarima nemojte igrati. Naime, slučaj čovjeka što je dobio 2 godine bezuvjetno je otprilike ovakav: dogovorio se s ekipom da se nađu i "duvaju", pa onda on uzeo travu, svatko mu dao lovu za svoju - i tip je tehnički diler!

A kako je narod htio da se dileri strogo kažnjavaju (pogledaj bilo koju anketu na TV što bi se htjelo s dilerima), Sabor je propisao da je za to minimalna kazna 3 godine. I sa svim izvanrednim ublaženjima to je bilo 2 godine bezuvjetno...
Ali postoji jasna razlika između dilera i tog "dilera" koji to i nije.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 15:34   #39
Uzas... Da, ja sam u ocima ove drzave i ludjaka koji ju vode sugavi kriminalac, narkoman i ološ. Ovo je daleko najveca frustracija u mome zivotu.
copper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 15:42   #40
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ali postoji jasna razlika između dilera i tog "dilera" koji to i nije.
Postoji. Ovaj s par jointa će dobiti 2 godine, ovaj "pravi" će dobiti 5 ili 7.

Je li prodao drogu za novac? Jest. Diler je, a građani su stalno tražili da se dileri oštro kažnjavaju. To je obično tako kada zakondavac mjeri zakon po populizmu...

Inače, meni na temu propisa i narkomaniji još nitko nije uspio objasniti slijedeće: ilegalno nošenje inače dozvoljenog oružja je prekršaj. Pa po čemu je netko s dugom devetkom i dva rezervna sažera koje nosi ilegalno manje društveno opasan od onog s jednim jointom?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.