Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 16:35   #461
https://www.hpb.hr/gradanstvo/naknade
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:59   #462
Nije više, isto je.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:48   #463
Mislim da zaba ima besplatno 6 mjeseci ako ugovoriš putem mobitela.
Konkretno, pbz ti ima najnižu naknadu na tržištu za tekući od 7 kn.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:02   #464
Od kad je 7kn manje od 0kn?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:05   #465
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Od kad je 7kn manje od 0kn?
Hahahaha

Voditeljica je vjerojatno mislila najnižu od onih naknada koje se naplaćuju

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:07   #466
Našla je još jednu priliku da izreklamira svog poslodavca... kao uostalom i na svakoj drugoj temi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:59   #467
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Hahahaha

Voditeljica je vjerojatno mislila najnižu od onih naknada koje se naplaćuju

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Točno tako, uostalom očito je.

@ mokry

Ne reklamiram ništa nego govorim gdje je najniža naknada za vođenje tekućeg računa u rh.
Da xyz banka ima nižu, isto bi napisala.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 00:41   #468
Koja banka nudi nerezidentnim korisnicima iz Srbije tekuci devizni racun, treba mi Visa kartica i da mogu primat sepa wire transfere

Bilo bi pozeljno da debitna visa podrzava p2p dopunu (ebay), i da ne blokira prilive sa bitcoin menjacnicama (mada ovo vec mogu zaobici ako ide direktno na kraticu depozit)

Gledao sam sajt erste i pbz ali nisam nasao definitivan odgovor, racun bi bio licni
reb0rn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 04:14   #469
Jel mogu zatvoriti racun u banci gdje imam kredit? klijent sam druge banke, u ovoj imam samo tekuci. htjela bih da mi se sredstva za kredit povlace s racuna u banci u kojoj sam klijent. napominjem da je kamatna stopa kredita bila ista za sve, uvjet za dobivanje kredita nije bio taj da osoba mora biti klijent banke.
Coralie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:38   #470
Ne mora biti uvjet - može biti umanjenje kamatne stope ako si klijent i to nema veze s ugovorom.
Ali odgovor je - možeš.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:52   #471
Treba vidjeti što piše u ugovoru o kreditu. Nisam baš siguran da će banka koja je dala kredit pristati na naplatu s računa u drugoj banci.
Takav mehanizam (tzv. eksterno izravno terećenje) je moguć tek od nedavno.

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:36   #472
Može li mi netko, znam da je možda banalno pitanje ali mi treba objašnjenje, objasniti kako funkcionira dozvoljeni minus na tekućem računu?

U Zabi sam, znam koja je kamatna stopa ali mi nije jasan obračun, tj. onaj dio "Na iznos iskorištenoga dopuštenog prekoračenja dnevno se obračunava fiksna kamata, a naplaćuje se kvartalno". Možda najbolje na primjeru:

Odobren mi je minus (dopušteno prekoračenje) u iznosu jedne mjesečne neto plaće 10.000kn. Otišao sam sad (1.12.) 6000kn u minus zbog neplaniranog troška, a za a desetak dana će mi sjesti plaća koja će pokriti minus i bit ću 4000kn u plusu. Vjerojatno neću uspjeti izgurati cijeli mjesec na 4000kn pa ću opet otići recimo 2000kn u minus (1000kn krajem prosinca i još 1000 u siječnju), i taj će biti pokriven plaćom oko 15.01. i bit ću u plusu za razliku (znači, 8000kn) te više vjerojatno neću morati u minus, kao što nisam ni do sada morao.

E sad, kako mi se i na koji iznos obračunava kamata? Tj. kada se 1.1. kvartalno naplati kamata, hoće li ona biti 9,35% od tih 7000kn (6000 koje sam sada dignuo i vratio za 10 dana i 1000 koje sam opet otišao u minus), hoće li biti 9,35% od 1000kn koliko ću stvarno biti u minusu 1.1. ili nešto treće?

I kada to riješimo, hoće li se ta kamata naplatiti odmah, ili će biti rastavljena na 12 mjesečnih rata? Puno hvala unaprijed za trud onome tko odgovara
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:03   #473
Opis je jasan:
"Na iznos iskorištenoga dopuštenog prekoračenja dnevno se obračunava fiksna kamata, a naplaćuje se kvartalno".

Svaki dan u neko doba se uzme stanje na tvom računu i na njega se opali ta neka fiksna kamata. Svi ti iznosi se zbrajaju i kvartalno se ukupna suma skine s tvog računa. Ako si i dalje u minusu, onda opet iz početka ide...
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 17:59   #474
Imaš u ovoj knjizi detaljno pojašnjenje:

http://www.stedopis.hr/preuzimanje-m...oja-buducnost/

Dobro štivo za svakoga...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:20   #475
Hvala Tiki i volatile!
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 11:41   #476
Trebam novi tekuci ili ne?

Dakle prije par godina sam otvorio tekuci racun za praksu i sad ocu malo raditi prije nego sto pocne faks pa mi treba tekuci. Problem je sto se sjecam da kad sam otvarao prvi pitala me gospoda u banci koliko ocekujem da ce biti maksimalna uplata. Na sto sam ja odgovorio 2000 kn. Sad na poslu ocekujem vecu uplatu pa me zanima ako trebam otvoriti novi tekuci sa vecom mogucom uplatom ili je i ovaj dobar?
Marko151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 13:21   #477
Ne treba novi, ali jesi li siguran da imaš tekući? Čini mi se da zapravo imaš žiro račun.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 15:34   #478
Zahvaljujem na odgovoru. Siguran sam da se radi o tekucem racunu(PBZ inspire).
Marko151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 20:43   #479
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Da, gledam taj HPB, ali kažu:

"Ugovaranje usluge je besplatno i bez naknade za vođenje, sve dok klijent ne zatraži neki dodatni proizvod Banke."
Malo vadim temu iz prašine, ali molim kolege korisnike supersmart računa ako bi bili ljubazni da podijele ovdje da li je taj supersmart doista potpuno besplatan???
Naime nekidan sam nakon video otvaranja smart računa i potvrde, zaprimila čudesan Ugovor u kojem se izlaže citiram: "Na teret sredstava računa banka obračunava naknade i zatezne kamate za otvaranje i vođenje Računa, kao i za pružanje ostalih usluga"
WTF???
Kako je to besplatno- kad mi u ugovoru piše da se plaća ??(naravno da mi operatori sveudilj tvrde da je i dalje besplatno i da je najbolje da nevjerujem vlastitim očima)
te da mi kažete jeste li doživjeli možda, ako ne odmah, a ono naknadno, neke retroaktivne naplate, prilikom zatvaranja računa ili u nekim drugim situacijama (naravno izuzev onih kod zatraženog korištenja dodatnih opcija i usluga koje se dodatno naplaćuju)
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 08:12   #480
Ja ga imam i potpuno je besplatan. Ugovor je isti za sve tekuće račune, zato tako piše. Meni se ništa ne naplaćuje.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.