Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 13:03   #41
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
generalna zamjerka svim filmovima u kojima se bori protiv nijemaca... ispadaju glupi, debilni i tupavi, a tko išta zna o nijemcima zna da su bili odlični ratnici...
Doduše u Jugoslaviji su držali nakon napada na Rusiju tek "trećeredce", znači oni koje pozivaju u vojsku tek u trećoj mobilizaciji... opremljene trofejnim naoružanjem iz pregaženog Beneluksa i Francuske... kasnije kako su Rusi nadirali došle su i bolje jedinice...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 14:28   #42
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Doduše u Jugoslaviji su držali nakon napada na Rusiju tek "trećeredce", znači oni koje pozivaju u vojsku tek u trećoj mobilizaciji... opremljene trofejnim naoružanjem iz pregaženog Beneluksa i Francuske... kasnije kako su Rusi nadirali došle su i bolje jedinice...
Da, ali je činjenica da su partizani imali drastično veće gubitke nego li Nijemci, činjenica koja je u partizanskim filmovima besramno minimalizirana.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:27   #43
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Naravno da ga je nemoguće izgraditi originalnim materijalom kada danas koristimo druge materijale pri gradnji. O čemu ti pričaš? Ukoliko ti se uspoređuju graditeljske sposobnosti, postoje daleko kvalitetniji i nedostižniji primjeri građevina Starog vijeka.
Hmmmm, kad i gdje je izgrađena prva kupola, kao najteži građevinski oblik, nakon Rima?

EDIT: sad vidim da si i sam napisao da je to 1000 godina kasnije.

I ne, nisu sve Rimljani, kako ti kažeš pokrali od Grka i Etruščana. "Rimske ceste" nisu imali nijedni od njih.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:59   #44
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Hmmmm, kad i gdje je izgrađena prva kupola, kao najteži građevinski oblik, nakon Rima?

EDIT: sad vidim da si i sam napisao da je to 1000 godina kasnije.

I ne, nisu sve Rimljani, kako ti kažeš pokrali od Grka i Etruščana. "Rimske ceste" nisu imali nijedni od njih.
Offtopic
Nemoj takviam ni odgovarati,za njih je Rim "mrska Amerika", a robovske države poput Perzije su im nešto najbolje na svijetu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:07   #45
obavezno skinite pathfinder sa neta, pogledajte i dobro se nasmijte...
vikinzi sa 100 rogova po glavi urlicu, kolju dicu, traze samo krv. indijanci becka skola.
isti ti vikinzi doplovili do amerike vrhunskim brodovima, isti ti indijanci zive u satorima.
T1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:18   #46
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Offtopic
Nemoj takviam ni odgovarati,za njih je Rim "mrska Amerika", a robovske države poput Perzije su im nešto najbolje na svijetu...
Dragi, Michael, prvo i osnovno: Perzija > Rim. Drugo, koncentriraj se na čitanje postova i argumenata, ne na ovakvo lupetanje i etiketiranje. Ne ide ti, a niti ne pogađaš tamo gdje bi volio.




Banderas, sori kaj ti ne budem odgovoril - odavno te ne doživljavam kao ni ti mene. I lijepo nam je tako. Čemu kvariti?

__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 23:51   #47
Quote:
T1950 kaže: Pogledaj post
obavezno skinite pathfinder sa neta, pogledajte i dobro se nasmijte...
vikinzi sa 100 rogova po glavi urlicu, kolju dicu, traze samo krv. indijanci becka skola.
isti ti vikinzi doplovili do amerike vrhunskim brodovima, isti ti indijanci zive u satorima.
meni je taj film odličan, ali kao zabava...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:09   #48
[QUOTE=fgzcvijetic;16795382]Kada sam u 10.000 BC vidio kukuruz, opao sam na guzicu.Piramide, mamute i sabljaste tigrove sam još i mogao provariti ali kukuruz....

Slažem se u potpunosti,film je presmiješan ali gledljiv bar iz tog razloga,eto bar sam se uspila dobro nasmijat...

__________________
"Zato sto mogu, i sto se usudjuju da o svacemu svasta kazu, oni misle da sve znaju."
spartanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:13   #49
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Da, ali je činjenica da su partizani imali drastično veće gubitke nego li Nijemci, činjenica koja je u partizanskim filmovima besramno minimalizirana.
Šta je minimizirano? Pa to je film! Ko bi ga gledao da su prikazali onih par hiljada poginulih i još su valjda trebali reći "eh eto baš nas povaljaše gore na Sutjesci"?

Osjećam li ja to želju za minucioznim promatranjem partizanske krvi koja se lije? Ako je to u pitanju uzmi knjige koje se bave tom tematikom na dokumentaristički način, tamo imaš predivnih sličica raščerečenih partizanskih tjelesa
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:48   #50
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Sjećam se dokumentarca otprije par godina kada današnji inženjeri pokušavaju izgraditi obični rimski katapult koji bi izbacivao teške gromade kamenja. Jbt ne znaju ...ma jasan je njima princip ali ljudi se ne mogu domisliti mehanizmu koji bi izbacivao gromade, najviše što su mogli postići je neko kamenje od 5-10 kg. Ostala sam frapirana
I pominjali su izričito Masadu, kako je mjesecima bombardovana iz istih takvih katapulta... Današnja neka vojska ne bi uspjela malo tvrđi caffe bar razbiti s tim. Eto toliko o briljantnosti modernog doba.
Gledo. Mehanizam je u principu isti. Problem je u užadi koju su koristili moderni znanstvenici. U antici je takva užad bila od životinjske dlake, kose ili čak i od tetiva. Takva užad je radila bolje zagrijana nego današnja od umjetnih polimera, a i nisu bila toliko rastezljiva tako da su bila većom silom izbacivali kamenje. Tipična gromada koja se i tada koristila nije bila teža od tridesetak kila, jer ipak treba takve mrcine dizat.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:53   #51
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A što bi tek rekao na Neretvu i Sutjesku?

Nije mi dao vrag mira pa sam pokušao naći nekakve podatke i dobio djelimične informacije:

Neretva: njemački gubitci - 330 poginulih, ustaški gubitci - oko 120 poginulih. Za partizane ne znam ali, činjenica je da su na Sutjesci izgubili preko 6800 ljudi.

A u filmovima? Ginu naši ali ginu i njihovi i to masovno.
usporedio si gubitke sila osovine na neretvi sa partizanskim gubitcima na sutjesci!?

daj onda za uporedbu dodaj i četničke gubitke na neretvi.

ako uzmemo u obzir broj nazi-fašističkih snaga koje su se tamo koncentrirale te opseg i intenzitet borbe na sutjesci u trajanju od jednog mjeseca, smatram da su navedeni filmovi mala beba za taj povijesni uspjeh partizanskog probijanja obruča na sutjesci.

inače, kada se daju i djelimične statistike, daje se i izvor

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Da, ali je činjenica da su partizani imali drastično veće gubitke nego li Nijemci, činjenica koja je u partizanskim filmovima besramno minimalizirana.
najprva činjenica je da su partizani oskudijevali u opremi i naouružanju te su jedinice sklepane što je bilo brže moguće, nasuprot njemačkom vojnom stroju enormnih produkcijskih i ljudskih razmjera. daj nam statistike njemačkih gubitaka nakon formiranja partizanskih armija, recimo u oslobađanju dalmacije npr.

uostalom, jesli li pogledao koji njemački propagandni filmić iz razdoblja '39.-'45?
vakum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 17:59   #52
njemački gubici u operacij švarc po izjavi generala lera iznose 3.500 u mrtvima(izjava po siječanju) inače njemci priznaju brojku od 3.134 u mrtvima .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 00:40   #53
apocalypto

... neke zbljuvotine treba zakonski zabraniti...
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 03:01   #54
Quote:
Yellammadevi kaže: Pogledaj post
apocalypto

... neke zbljuvotine treba zakonski zabraniti...
...kao i infantilne komentare samoprozvanih filmskih kriticara...
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 08:50   #55
apocalypto je apokaliptičan film po svakog gledatelja kojemu glup i gluplji nije remek djelo
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:57   #56
Ne znam koliko je u skladu s povijesnim činjenicama (pa barem i mitovima iz tog vremena) ali film Druidi sa Christopherom Lambertom je daleko najveći šrot ikada napravljen pod izlikom povjesnog filma. I Kralj Artur je poprilično loš ali blijedi u usporedbi s Druidima.
__________________
Svak za se, a dragi Bog za sve - Broj Jedan
Frances is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:25   #57
Nisma gledao jučer onaj Anno Domini 1573.,jel spada u ovu kategoriju ili je ok?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 10:42   #58
Pristojan film o Matiji Gupcu, stvarno dobro i potrudili su se sa scenama bitaka (koliko su mogli) . Najbolja mi je izjava: Kmeti ite dime! hehe stvarno ispred svog vremena. Da je danas snimljen bio bi smješan no svejedno bolji od recimo Konjanika...
covjen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:34   #59
Quote:
Yellammadevi kaže: Pogledaj post
apocalypto

... neke zbljuvotine treba zakonski zabraniti...
Apocalypto je odličan film i neka Gibson samo tako nastavi i kao većina filmova ovdje navedeno to nije povijesni.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:15   #60
Najbolji su mi filmovi o Vijetnamskom ratu di ameri pobjeđuju u svakoj bitci a da su pobjedili sve bitke pa ne bi onda izgubili rat
Licki vuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.