Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 22:44   #1321
u Ministarstvima bude jako puno kandidata pa objave inicijale i datum rođenja, barem je tako bilo u ovom gdje sam se ja prijavio, moraš se prepoznat

preporučeno i obično ti traje isto, kod slanja preporučeno imaš dokaz da si poslao, ne mogu ti reći da nisi poslao pa nisi među kandidatima, zato je poželjno slati preporučeno

bitno da je datum slanja u roku 8 dana od objave natječaja, oni ga moraju primit i prihvatit te kao kandidata ako zadovoljavaš uvjete natječaja
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:52   #1322
Ok. Hvala na odgovoru
abedeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:03   #1323
Pozdrav svima, nisam aktivan na ovom forumu, zapravo ovo mi je prvi post ovdi, inače pratim samo auto-moto dio. No, eto da pitam nešto. Naime, radim i živim u Njemačkoj oduvijek, ali bi se vratija, steklo se u životu solidno (kuća, auto, nema se kredit i sada razmišljam da se vratim u HR. E sada, ja nisam često u HR (par puta godišnje) ali svi od reda mi govore da se u HR jedino isplati raditi u državnim tvrtkama, službama i sličnim agencijama, jerbo kod nas pravih i poštenih privatnih je tvrtki malo, a i ono što ima ništa nije sigurno i dobro plaćeno. E sada, jeli to uistinu tako? Kolike su plaće u državnim i privatnim tvrtkama. Postoje li tolike razlike ili su to samo priče i medijska pumpanja koje mogu pratiti odavde.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:45   #1324
sve ovisi koja si stručna sprema....ako si sss, računaj na oko 2700-3500 kn neto, ovisno o koeficijentu radnog mjesta (složenosti poslova) i odbicima.....všs je 3500-4300 kn, ovisno o koeficijetu i odbicima....vss je 4700 pa nadalje, ovisno o koeficijentu i odbicima....u službi gdje sam ja radila, stručni suradnik (najniže vss mjesto) ima 4700 kn, dok načelnik sektora (najviše vss službeničko mjesto) ima 10 500 kn...

daleko bolje plaće su u lokalnoj upravi i to u zagrebačkoj županiji (ne grad zagreb, već baš zg županija), jer imaju veću osnovicu i veće koeficijente....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 08:53   #1325
Po mojim iskustvima u privatnim firmama oko mene se vise radi i poslovi su bolje placeni. Naravno ako ne gledamo ducane i slicne poslove.
Sto se tice drzavnih firmi ja radim u bolnici i tu su place od nekih 2700 kn do preko 15 000 kn, ovisi o radnom mjestu i nacinu rada.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:21   #1326
Bolnica nije drzavna firma, to je javna sluzba, isto kao i znanost i obrazovanje...place se ureduju koletkivnim ugovorom...

drzavne firme su hep, ina, hž, podravka, lutrija, hrv sume, hrv ceste i sl...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:26   #1327
Znam ali koeficijenti za ista radna mjesta bi trebali biti slicni ako se ne varam.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:58   #1328
Drzavne firme, za razliku od javnih i drzavnih sluzbi, imaju vece place za iste pozicije...isto kao i lokalna uprava...cisti primjer je zg zupanija - minimalna placa strucnog suradnika (vss) je 7700 kn + prijevoz, dok je u drzavnoj sluzbi placa tog strucnog suradnika 4700 kn + prijevoz...osnovica je veca i koeficijenti su veci...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:28   #1329
Jel vam se desilo kad da ste jedini prosli testiranje i da vas nisu izabrali nakon razgovora?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:48   #1330
To znači da posao vjerojatno bio namješten za nekoga pa taj nije prošao i nisu nikoga uzeli da opet mogu raspisati natječaj.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:28   #1331
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
To znači da posao vjerojatno bio namješten za nekoga pa taj nije prošao i nisu nikoga uzeli da opet mogu raspisati natječaj.

Via Tapatalk
Jos nisam dobila rjesenje,ali proslo je vec 2 tjedna a neznam sto toliko vjecaju

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 22:13   #1332
fala vam na odgovorima. mojim afinitetima najbolje bi odgovarao HEP. Jeli u toj tvrtci cijene inozemni staž, iskustvo, preporuke, znanje, ili je teško tamo zaposliti se?
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 22:33   #1333
VŠS sa 2 godine staža u ministarstvu (državna služba) ima plaću 4410kn(sa prijevozom) + regres i božićnica, 2 x 1250 kn
lkjhm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 22:45   #1334
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Jos nisam dobila rjesenje,ali proslo je vec 2 tjedna a neznam sto toliko vjecaju

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Dva tjedna je malo zapravo. Dok oni odluče nekad treba i po tri, četiri tjedna. Pa onda prvo jave onom tko je dobio pa taj mora obaviti liječnički pa se čeka još oko dva tjedna za rješenje nakon toga. Uglavnom proces je spor,a oni koji nisu dobili posao zadnji saznaju pa se načekaju.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 12:20   #1335
Hvala,nadam se da si u pravu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:24   #1336
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
sve ovisi koja si stručna sprema....ako si sss, računaj na oko 2700-3500 kn neto,
Ovo je malo netočno, sa SSS se može imati i preko 7500...istina, na jako rijetkim radnim mjestima
Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:51   #1337
Koja su to mjesta (i koeficijenti) prema uredbi - https://uprava.gov.hr/UserDocsImages...oč%20tekst.pdf
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 00:10   #1338
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Koja su to mjesta (i koeficijenti) prema uredbi - https://uprava.gov.hr/UserDocsImages...9;%20tekst.pdf
Tu nisu objavljena sva radna mjesta, neke odluke Vlade i koeficijenti su klasificirani kao tajni...

Zadnje uređivanje Ivan : 23.12.2017. at 00:24. Reason: e
Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 11:57   #1339
Mi ovdje pricamo o normalnim sluzbenickim radnim mjestima sukladno uredbi, a ne onima na koje dolazis jer te plenki ili neki ministar ili njihov sponzor osobno imenuje...znam i ja nekoliko njih koji sa sss imaju mjesta savjetnika ili nacelnika ili tajnika, ali to nije pravilo niti je sukladno propisima vec jedna tipicna uhljebnicka iznimka....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 14:33   #1340
Ja isto pričam o normalnim radnim mjestima, bez ikakvog uhljebljivajnja. Postoje SSS radna mjesta na kojima dolaziš u doticaj sa razno raznim dokumentima, ušli smo u EU i NATO, zar ne, pa su za radna mjesta potrebne i neke sigurnosne provjere, pa EU, NATO certifikati...koeficijent je veći, na koeficijent se još dodaje sigurnosni dodatak...
Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.