Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 11:08   #41
Pa trebao bi znati protiv čega cijepi. Rinotraheitis, kalicivirus i panleukopenija, ako je standardno trovalentno cjepivo.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:14   #42
pa da i ja mislim da bi trebao znat al nije taj čas znao napamet

znam da ima raznih prozvođača cjepiva, da li svi stite od istih bolesti jednako?

Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Pa trebao bi znati protiv čega cijepi. Rinotraheitis, kalicivirus i panleukopenija, ako je standardno trovalentno cjepivo.
a mačičak? ovaj je reko da njegovo cjepivo stiti od toga, ali ne i od rinotraheitisa. Tolko me zbunio da me sve strah ic ju cjepit

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.12.2009. at 11:31.
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:27   #43
Quote:
grana123 kaže: Pogledaj post
pa da i ja mislim da bi trebao znat al nije taj čas znao napamet

znam da ima raznih prozvođača cjepiva, da li svi stite od istih bolesti jednako?
Sori, ali to bi trebao znat taman da ga usred noći probudi tsunami...
Da, nema neke razlike u cjepivima, sva su manje više ista.
Panleukopenija je mačećak. Ja osobno ne znam ni za jedno monovalentno cjepivo protiv panleukopenije, standard je trovalentno koje sam ti već napisao.
Ja se bojim da on zaista ne zna protiv čega cijepi
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:32   #44
a tako dakle, panleukopenija je mačičak , super, sad znam

ma...to inače nije moj vet nego jedan stariji čovjek u jednoj gradskoj ambulanti . Idem tamo jer je cijepljenje 50 kn jeftinije nego kod mog veta. moze se uvrijedit kolko hoce, ja nemam love

a mozda sam i ja njega zbunila jer sam stalno spominjala herpes virus i prije nego je on odgovorio uopće ja sam nabrajala na prste ( ) "Znači, herpes, kalici i rinotraheitis, jel da?"
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:38   #45
Ne, herpesvirus je uzročnik rinotraheitisa, to se često koristi izmjenično. To je kao da kažeš da si se cijepila protiv gripe i influence.
Herpesvirus, kalicivirus i mačji parvovirus, ako baš hoćeš po virusima, odnosno, rinotraheitis, kalicivirus (za njega nema posebno ime infekcije, nego se obično kaže samo kalicivirus ili kalicivirusna infekcija, ili kalicivirusna pneumonija) i mačećak.
Jel sad jasnije?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:41   #46
je, da jasnije je, puno ti hvala
nisam bila sigurna da li svi prozvođači stite od iste stvari

i vidis ovo da je herpes zapravo uzročnik te prehlade, to me isto prosvijetlilo
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:43   #47
Manje više da, postoje neke varijante, tipa Felocell 4, koji uključuje i klamidiju, ali to se u Hrvatskoj slabo, ako uopće, koristi.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 14:42   #48
Bok!

Krajem osmog mjeseca smo udomili macka iz Dumovca. Tad je bio cca. 2 - 3 mjeseca star. Kako je bio jako plasljiv i mrsav, nismo ga nikako vodili vetu. Samo smo ga na savjet veta ocistili od parazita (tabletom), te dobro hranili. Nikad nije cijeljen.

Sad se pak pitam, s obzirom da je vec nekih 6 - 7 mjeseci star, da li se treba cijepiti. A posto zivi u stanu, razmisljamo i o kastriranju.

Sto vi mislite? Pretpostavljam da se mora cijepiti svakako. A?
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 15:09   #49
Da
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 20:55   #50
Quote:
Diagon Alley kaže: Pogledaj post
Bok!

Krajem osmog mjeseca smo udomili macka iz Dumovca. Tad je bio cca. 2 - 3 mjeseca star. Kako je bio jako plasljiv i mrsav, nismo ga nikako vodili vetu. Samo smo ga na savjet veta ocistili od parazita (tabletom), te dobro hranili. Nikad nije cijeljen.

Sad se pak pitam, s obzirom da je vec nekih 6 - 7 mjeseci star, da li se treba cijepiti. A posto zivi u stanu, razmisljamo i o kastriranju.

Sto vi mislite? Pretpostavljam da se mora cijepiti svakako. A?
Pa šta to nije i uvjet udomiteljima?
Cijepljenje i kastracija obavezni? Potpisali ste nekakav ugovor valjda?
U svakom slučaju, treba ga cijepiti (pazite da je u dobroj fizičkoj formi) i kastrirati kada dođe vrijeme (za to možete pričekati još koji mjesec). I zbog njega i zbog vas.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:31   #51
Mah... nikakav ugovor. Cak ga nisu ni cijepili. Pretpostavljam da nisu jer je bio bolezljiv.

Kad smo dosli tamo, bio je jedan kavez i u jemu tri macica. Bilo je 35°C. Po tom kavezu su i nuzdu obavljali i iz njega jeli. Ovaj nas je izgledao kao... na samrti. Zato smo njega uzeli. Ona druga dva su bila i veca i snaznija.

Samo su uzeli nase podatke i to je to. Cijepit' cemo ga iduci tjedan.

No, macor je sada kralj u stanu.


--- Hvala na odgovorima!
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 19:37   #52
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
ako ne dolazi u dodir sa drugim macama, zasto bi ju uopce cjepila?
Ne mora biti u doticaju s drugim macama da bi dobila npr. mačičnjak
SoylentBiscuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 00:54   #53
Ove tri bolesti iz trovalentnog mogu se u stan/kuću donjeti na cipelama.
Zato se preporuča cijepiti i mace koje žive u zatvorenom.
Svakako kastrirajte/sterilizirajte svoju mačku jer kad muški mačak nije kastriran smrdi užasno i tuče se te baš zbog promiskuiteta može navuči mačju leukemiju, a ženke svakih 6 mj dođu s trbuhom. Al to je samo dio problema. Tu je dakle još i mačja leukemija i sida-oba neizlječiva virusa od kojih vaša mačak ugiba 100%.
Da ne pričam o ogormnom trošku bezuspješnog lječenja i dubokoj boli koju bi osjećali nakon smrti ljubimca.
Zato grana123 ne puštaj mačku da se pari s uličnim mačcima jer su izvrstan izvor zaraze-često i smrtonosne. A ako dodje do oboljenja tvoj mačke, bolest se prenosi i na mačiće.
Želiš li mačiće, dogovori parenje s nekim tko ima muškog mačka i za kojeg znaš da nije bolestan. Ovo ti govorim iz vlastitog iskustva jer sam se na žalost susrela s raznim gadnim bolestima.
Zato ljudi sterilizirajte svoje mačke u dobi od 6 mjeseci i cijepite ih barem trovalentnim cjepivom.
__________________
Seal, poruka za tebe:
"Svi ste vi stari punksi, svi ste vi anarhisti!
Svi ste vi, svi ste vi ste kurac na batini!"
devotchka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 14:38   #54
Ja sam svoju Šapicu cjepio protiv svih tih bolesti...buha..itd...cjepljenje može samo pomoći, pa ne vidim rrazloge zašto ne
Mel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 21:11   #55
Naravno da se i kucne mace cijepe, o.k. ne moraju se cijepiti protiv bjesnila ako su u stanu i nikad ne idu van.
Ja sam cjepila i opet je dobio macju gripu, a kako ga je skrsila kazu da nije bio cjepljen da bi podlegao. U roku 24 sata je pao maltene u komu od temperature i ostalog.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:52   #56
nadjoh macica

nadjoh prelijepo mace staro oko 6 mjeseci, nije skitnica, vjerovatno se izgubilo. Nije obicno mace, ne znam koja je pasmina ali slikacu ga sutra pa da vidite jer ne razumijem se bas u mace ,nikad nisam imala macku samo pse. Krenula sam u setnju i ono se pojavilo preda mnom i tako krenulo za mnom, uzela sam je i prebacila u necije dvoriste ali ono je izaslo i opet potrcalo prema meni, uzela sam ga onda u narucje i odnijela kuci, kad bi ostalo na ulici onako malo moglo bi ga udariti auto ili napasti neki pas zato sam ga uzela i odlucila zadrzati dok ne vidim da li ce ga mozda neko traziti, raspitacu se da li je nekome u susjedstvu mozda pobjegla maca pa ako se vlasnik javi super ako ne, zadrzacu ga jer je tako umiljato, prelijepo je..kao mala loptica, malo a debelo, ma slatkis pravi...

e sad ako se vlasnik ne pojavi, ja ne znam da li je mace cijepljeno, ja bih ga cijepila, ali bojim se ako je vec cijepljeno da mu ne bude lose od ponovnog cijepljenja zato ne znam sto bi bilo pametno da li da ga vodim vetu ili da sacekam do iduce godine???
__________________
" If you talk to the animals, they will talk with you and you will know each other. If you do not talk to them you will not know them, and what you do not know you will fear. What one fear one destroys. "
***woolf*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:51   #57
Quote:
***woolf*** kaže: Pogledaj post
nadjoh prelijepo mace staro oko 6 mjeseci, nije skitnica, vjerovatno se izgubilo. Nije obicno mace, ne znam koja je pasmina ali slikacu ga sutra pa da vidite jer ne razumijem se bas u mace ,nikad nisam imala macku samo pse. Krenula sam u setnju i ono se pojavilo preda mnom i tako krenulo za mnom, uzela sam je i prebacila u necije dvoriste ali ono je izaslo i opet potrcalo prema meni, uzela sam ga onda u narucje i odnijela kuci, kad bi ostalo na ulici onako malo moglo bi ga udariti auto ili napasti neki pas zato sam ga uzela i odlucila zadrzati dok ne vidim da li ce ga mozda neko traziti, raspitacu se da li je nekome u susjedstvu mozda pobjegla maca pa ako se vlasnik javi super ako ne, zadrzacu ga jer je tako umiljato, prelijepo je..kao mala loptica, malo a debelo, ma slatkis pravi...

e sad ako se vlasnik ne pojavi, ja ne znam da li je mace cijepljeno, ja bih ga cijepila, ali bojim se ako je vec cijepljeno da mu ne bude lose od ponovnog cijepljenja zato ne znam sto bi bilo pametno da li da ga vodim vetu ili da sacekam do iduce godine???
Lijepo što si ga uzela. Vjerujem da će te uveseljavati i nasmijavati

Obavezno vetu s njim da procijeni starost, vidi spol.. Obavezno ga pregledati od buha, krpelja, nametnika, obavezno dati banminth pastu protiv glista ili neku tableticu kako već ide.. pogledati okice da nisu upaljene, pogledati uši da li ima šugarce..
dakle, veterinaru s njim, pa da bude tip-top
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 10:56   #58
planiram sutra vetu s njim, no ja ne znam da li je macic cijepljen, nece znati ni vet, ako je vec cijepljen hoce li mu naskoditi jos jedna doza cijepiva?? to me muci ovih dana, ne znam kaj napravit
__________________
" If you talk to the animals, they will talk with you and you will know each other. If you do not talk to them you will not know them, and what you do not know you will fear. What one fear one destroys. "
***woolf*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:06   #59
Quote:
***woolf*** kaže: Pogledaj post
planiram sutra vetu s njim, no ja ne znam da li je macic cijepljen, nece znati ni vet, ako je vec cijepljen hoce li mu naskoditi jos jedna doza cijepiva?? to me muci ovih dana, ne znam kaj napravit
Na sva tvoja pitanja najstručniji odgovor dat će ti veterinar.
Ne znam odakle si, raspitaj se koji je dobar veterinar i odvedu macu tamo. I veterinar će ti reći sve što te zanima.
U svakom slučaju, što prije moraš veterinaru sa mica macom.
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 20:38   #60
Moja mačka stara je 5 godina,i nije cijepljena
Prije mjesec i po bila je jako bolesna,imala upalu dišnih puteva,sa pritiskom na pluća i srce.
Bilo je zbilja kritično,ali hvala bogu nakon agresivne teparije,izvukla se.
Sad je opet ona stara.
Nikad ne izlazi iz stana,mislila sam da je ne treba cijepiti,ustvari dok nisam došla na ovaj forum,nisam ni znala o mačijem cijepljenju puno.
I dobro kažete,virus se donese na cipelama.
E sad,odlučila sam u petak je cijepiti,možete li mi reći,pošto ima 5 g.,jel isti efekat kao kod mačića,da nije kasno.
I čula sam da bude pada imuniteta,i koji budu simptomi toga,hvala.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.