Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 21:39   #41
Po mojim iskustvima, potrošni djelovi su im tu negdje sa cjenom kao i drugim markama. Ono što je kod njih skupo su kojekakve električne ili elektromehaničke komponente. Evo npr, brava vozačkih vrata za Cordobu u ovlaštenom košta nekih 650 kn (ista ide i u Pola i Golfa) s druge strane isti kvar sam imao na Laguni (jebeni mikroprekidaći) i za nju su me u ovlaštenom tražili 1600 kn, a zamjensku uopće nisam uspio naći (za Cordobi, golfa i sl ima zamjenskih po ebayu za 300 + kn). Slićna stvar je u usporedbi sa drugim slićnim komponentama koje nisu dio uobičajeenog održavanja i sl.
S druge strane su ležajevi kotaća duplo jeftini za npr istu tu lagunu i Cordobu (te aute imam pa tako i uspoređujem), s tim da renaultovi češće i odlaze.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 08:13   #42
Vezano uz zamjenske dijelove... Na Mazdi Premacy stavio stavio zamjensku pumpu za vodu, 250kn. Nakon cca 10k km me ostavila na cesti jer je na pumpi riknuo neki ležaj. 800kn vučna služba. Stavio drugu zamjensku drugog proizvođača. Nakon još 10k km otpao taj isti ležaj na vodenoj pumpi, preskočio zupčasti, polomio klackalice. Opet trošak vučne službe cca 650kn. Treća pumpa je bila original, doslovce 5 puta skuplja od zamjenske, 1350kn. Naravno servis je bio skup jer u tu cijenu nisu uračunate ni ruke ni ostali dijelovi (zupcasti, spaner, klackalice,...). Nakon 3 godine i 30k km još nema problema s tom originalnom pumpom. Pa ti vidi.
Hagstrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:33   #43
to samo znači da su zamjenske bile no name ili falsifikat. Nemam Mazda tvornicu pumpi za vodu, netko to radi za njih
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:14   #44
Ili je zamjenske montirao sam (dočim tu nije naveo ruke kao kod originala) i sjebao ih pretezanjem ili sl. Nije prvi koji je to uspio.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:14   #45
Dobar mehaničar

Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
Ako kupiš Megane III, dok ti garancija ne istekne, popravljaj ga u ovlaštenom servisu...kad istekne garancija, prijeđi na nekog ko radove obavlja kvalitetno, ali puno jeftinije... Posjedujem Megane II i servisiram ga kod jednog frajera koji je dobar automehaničar, ali on mi nabavlja iste dijelove kao što su i u ovlaštenom servisu, ali bez "Renault" oznake na njima, pa zato prolazim 30-40% jeftinije... Inače Renault u ovlaštenom servisu prodaje dijelove 20% skuplje od npr. Opelovih dijelova u ovlaštenom
Molio bih kontakt vašeg mehaničara. Posjedujem Megane 2 karavan i trebam pouzdanog čovjeka za popravke.
Hvala.
muni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.