Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 15:48   #101
Quote:
IIpuzzle kaže: Pogledaj post
Mozda da se ti prebacis u prvi osnovne da te "naucnici" douce malo bolje kako ne treba da gledas dalje od svog nosa, jer ti mozak (Hmm) ne sluzi za razmisljanje, nego za slusanje na casu.

Tvoje bukvalno i ograniceno shvatanje kao i nastup prepisujem tvojim profesorima, nisi ti kriv.

Ne bih da vodim raspravu, ocito je da nemas, niti znas ista pametno da kazes, sem prozivanja, sto me i ne cudi.

Ako si se pronasao u prethodnom postu, zao mi je, nije bilo namenjeno ni tebi niti bilo kome drugom.
Tako je, mjesto ti je na alternativi. Tamo je krcato nerazbarušenih umova imunih na...pa eto na sve ono što se uči u školama i od profesora...i to uglavnom potpuno imunih. Tamo ćeš se osjećati među svojima.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:56   #102
Slobodan si.
IIpuzzle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 01:58   #103
Ono čitam i ne vjerujem! Toliko baljezgarija koje nemaju veze sa ičim već dugo nisam pročitala.

Fyi kad si već naveo artritis. On ne nastaje nakupljanjem minerala. Nadalje naš organizam itekako koristi anorganske tvari. Počni samo od Kalija i Natrija odnosno njihovih iona koje dobivamo konzumacijom. Natrijev klorid (kuhinjska sol) naš organizam koristi u Natrij kalij pumpi. Kalcij koji dobivamo iz mlijeka i recimo raštike(bogata kalcijem) jača kosti. To što si naveo nema nikakve znanstvene podloge.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:53   #104
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Ono čitam i ne vjerujem! Toliko baljezgarija koje nemaju veze sa ičim već dugo nisam pročitala.

Fyi kad si već naveo artritis. On ne nastaje nakupljanjem minerala. Nadalje naš organizam itekako koristi anorganske tvari. Počni samo od Kalija i Natrija odnosno njihovih iona koje dobivamo konzumacijom. Natrijev klorid (kuhinjska sol) naš organizam koristi u Natrij kalij pumpi. Kalcij koji dobivamo iz mlijeka i recimo raštike(bogata kalcijem) jača kosti. To što si naveo nema nikakve znanstvene podloge.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
AJ ne pričaj gluposti koje su te naučili profesori ispranog uma.... On niti ne razlikuje što su minerali a kamoli išta drugo. On je neopterećen tzv knjiškim znanjem uostalom kao i svi tamo na alternativi, Ne znam zašto se onda gura ovdje gdje su isprani umovi umjesto umne slobode na alternativi.....posvemašnje slobode....i od uma i od svega drugog.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:55   #105
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
AJ ne pričaj gluposti koje su te naučili profesori ispranog uma.... On niti ne razlikuje što su minerali a kamoli išta drugo. On je neopterećen tzv knjiškim znanjem uostalom kao i svi tamo na alternativi, Ne znam zašto se onda gura ovdje gdje su isprani umovi umjesto umne slobode na alternativi.....posvemašnje slobode....i od uma i od svega drugog.....
Možda da nas pouči nešto što neznamo o skrivenim namjerama zločestih minerala

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:12   #106
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Možda da nas pouči nešto što neznamo o skrivenim namjerama zločestih minerala

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Nemoguće, isprani su nam mozgovi tako da mu je zaludu...ali zato na alternativi.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:08   #107
Pozdrav svima.
Htio bih nesto reci o destiliranoj vodi posto je pijem vec nepunih 14 godina , 14 ce bit za mjesec dana.
Destilator sam tad nabavio iz inozemstva preko prijatelja nekih, a razlog da sam odlucio probati je bio taj sto sam citao dosta pozitivnih stvari o destiliranoj vodi koje su se meni cinile logicnw. Ipak je to najcistija voda na svijetu....
Da li ona moze naskoditi to nek svatko sam procjeni jer sam ja zivi primjer da ta prica uopce ne stoji.
Ne osjecam nikakve tegobe i nikad u ovih 14 g nisam primieetio bas nikakve probleme kakve su ovdje neki navodili.
Ali zato ima primjer mojih ukucana koji su zdravlje vidljivo poboljsali od kako su poceli piti destiliranu vodu, a na to sam ih ja nekako nagovorio. Oca su zezali bubrezni kamenci dugo godina i stanje se nije popravljalo nimalo. Otkad je na moje navaljivanje poceo piti destiliranu vodu, za jedno 9-10 mjeseci problemi su potpuno prosli. Pije ju vec 9 godina.
Mama je imala problem s povisenim tlakom, nakon nekoliko mjeseci na destiliranoj vodi, tlak se skoro poptuno normalizirao i ne ide preko 130. Necu reci da je samo radi te vode jer ona je dosta promijenila i preharnu, ali otac nije mijenjao bas nista drugo, a rijesio je problem s kamencem u bubrezima trajno.
Svi imamo odlicnu krvnu sliku, poptpuno smo zdravi i nemamo nikakve probleme kakve su mnogi ovdje nabrajali. Nit nam fale minerali niti nista, a vec bi nesto moralo biti da je ta voda tako losa nakon 14 godina, zar ne?
Siguran sam radi ovog da je destilirana voda najbojli izbor a naravno i izvorska , ali destilirana je ipak najcisca.
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 23:11   #108
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Htio bih nesto reci o destiliranoj vodi posto je pijem vec nepunih 14 godina , 14 ce bit za mjesec dana.
Destilator sam tad nabavio iz inozemstva preko prijatelja nekih, a razlog da sam odlucio probati je bio taj sto sam citao dosta pozitivnih stvari o destiliranoj vodi koje su se meni cinile logicnw. Ipak je to najcistija voda na svijetu....
Da li ona moze naskoditi to nek svatko sam procjeni jer sam ja zivi primjer da ta prica uopce ne stoji.
Ne osjecam nikakve tegobe i nikad u ovih 14 g nisam primieetio bas nikakve probleme kakve su ovdje neki navodili.
Ali zato ima primjer mojih ukucana koji su zdravlje vidljivo poboljsali od kako su poceli piti destiliranu vodu, a na to sam ih ja nekako nagovorio. Oca su zezali bubrezni kamenci dugo godina i stanje se nije popravljalo nimalo. Otkad je na moje navaljivanje poceo piti destiliranu vodu, za jedno 9-10 mjeseci problemi su potpuno prosli. Pije ju vec 9 godina.
Mama je imala problem s povisenim tlakom, nakon nekoliko mjeseci na destiliranoj vodi, tlak se skoro poptuno normalizirao i ne ide preko 130. Necu reci da je samo radi te vode jer ona je dosta promijenila i preharnu, ali otac nije mijenjao bas nista drugo, a rijesio je problem s kamencem u bubrezima trajno.
Svi imamo odlicnu krvnu sliku, poptpuno smo zdravi i nemamo nikakve probleme kakve su mnogi ovdje nabrajali. Nit nam fale minerali niti nista, a vec bi nesto moralo biti da je ta voda tako losa nakon 14 godina, zar ne?
Siguran sam radi ovog da je destilirana voda najbojli izbor a naravno i izvorska , ali destilirana je ipak najcisca.
Vjerojatno ste vi učenici Vadima Zelanda , inače po struci fizičara.
A svaki dan pjevate ovu pjesmu:
https://www.youtube.com/watch?v=UdyXiIN1vbY
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 01:30   #109
Cuo sam za tog lika ali nisam citao njegovu knjigu, ali sam malo pogledao po internetu i vidim da i on prica o tome. Ma nema tu filozofije , to je najcistija voda i ja ju preko 14 godina vec pijem i sigurno je da moze organizmu donijeti samo dobro.
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 11:08   #110
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Htio bih nesto reci o destiliranoj vodi posto je pijem vec nepunih 14 godina , 14 ce bit za mjesec dana.
Destilator sam tad nabavio iz inozemstva preko prijatelja nekih, a razlog da sam odlucio probati je bio taj sto sam citao dosta pozitivnih stvari o destiliranoj vodi koje su se meni cinile logicnw. Ipak je to najcistija voda na svijetu....
Da li ona moze naskoditi to nek svatko sam procjeni jer sam ja zivi primjer da ta prica uopce ne stoji.
Ne osjecam nikakve tegobe i nikad u ovih 14 g nisam primieetio bas nikakve probleme kakve su ovdje neki navodili.
Ali zato ima primjer mojih ukucana koji su zdravlje vidljivo poboljsali od kako su poceli piti destiliranu vodu, a na to sam ih ja nekako nagovorio. Oca su zezali bubrezni kamenci dugo godina i stanje se nije popravljalo nimalo. Otkad je na moje navaljivanje poceo piti destiliranu vodu, za jedno 9-10 mjeseci problemi su potpuno prosli. Pije ju vec 9 godina.
Mama je imala problem s povisenim tlakom, nakon nekoliko mjeseci na destiliranoj vodi, tlak se skoro poptuno normalizirao i ne ide preko 130. Necu reci da je samo radi te vode jer ona je dosta promijenila i preharnu, ali otac nije mijenjao bas nista drugo, a rijesio je problem s kamencem u bubrezima trajno.
Svi imamo odlicnu krvnu sliku, poptpuno smo zdravi i nemamo nikakve probleme kakve su mnogi ovdje nabrajali. Nit nam fale minerali niti nista, a vec bi nesto moralo biti da je ta voda tako losa nakon 14 godina, zar ne?
Siguran sam radi ovog da je destilirana voda najbojli izbor a naravno i izvorska , ali destilirana je ipak najcisca.
Pijenje destilirane ili nedestilirane vode nikako ne može utjecati na tlak.

Osim što ste imali pretvrdu vodu (što objašnjava nestanak kamenca) možda vas je netko trovao ako je zaista voda utjecala na tlak.

Istina je da destiliranom vodom ne unosimo neke minerale, no to zaista nije bitno, takve stvari ionako dobijemo od drugih izvora.

Dobru krvnu sliku imam i ja i moji ukućani koji pijemo "normalnu" vodu.

Tako da, podržavam pijenje destilirane vode za slučajeve tvrde vode i stvaranje bubrežnih kamenaca, no tvrditi da je to dobro za zdravlje je notorna glupost koja ne može biti podržana nikakvim istraživanjem.
(Osim u slučajevima kada je voda otrovana )

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
master_dju is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 01:18   #111
Rekao sam za mamu da joj se tlak normalizirao i rekao sam da je ona dosta promijenila i prehranu, tako da ne kazem da je samo radi vode. Mislim da je prehrana puno bitnija za tlak ali sve ima svojega udjela. Inace, imali smo vodu iz zagrebackog vodovoda i od nje je izgleda tata dobio kamence, ali rijesio sa prelazom na destiliranu. Ja sam siguran da je bolja za zdravlje od obicne ako zbog niceg drugog onda zbog cistoce pa barem ne mogu nastati problemi koji mogu radi nedovoljno ciste vode,bas kao ti kamenci. E sad , da li je podrzano istrazivanjem to ne znam , bitno da je mojima pomogla. Puno toga ima za sto mozda jos nisu provedena istrazivanja ali je korisno. Rezultati u praksi ne ovise o tome da li postoji istrazivanje nego istrazivanje moze samo biti tocka na i da rezultate potvrdi. A mozda se provede nekakvo prije ili kasnije..tko zna..
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 12:51   #112
Destilirana je za bezveznjake...ja pijem smo 100% D2O....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 21:41   #113
Quote:
master_dju kaže: Pogledaj post
....
Istina je da destiliranom vodom ne unosimo neke minerale, no to zaista nije bitno, takve stvari ionako dobijemo od drugih izvora.........
Ne radi se tu od kuda dobijemo minerale i sl.....destilirana "ispire" iz našeg tijela minerale i ostalo i tu nastaje problem!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2018., 14:55   #114
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Rekao sam za mamu da joj se tlak normalizirao i rekao sam da je ona dosta promijenila i prehranu, tako da ne kazem da je samo radi vode. Mislim da je prehrana puno bitnija za tlak ali sve ima svojega udjela. Inace, imali smo vodu iz zagrebackog vodovoda i od nje je izgleda tata dobio kamence, ali rijesio sa prelazom na destiliranu. Ja sam siguran da je bolja za zdravlje od obicne ako zbog niceg drugog onda zbog cistoce pa barem ne mogu nastati problemi koji mogu radi nedovoljno ciste vode,bas kao ti kamenci. E sad , da li je podrzano istrazivanjem to ne znam , bitno da je mojima pomogla. Puno toga ima za sto mozda jos nisu provedena istrazivanja ali je korisno. Rezultati u praksi ne ovise o tome da li postoji istrazivanje nego istrazivanje moze samo biti tocka na i da rezultate potvrdi. A mozda se provede nekakvo prije ili kasnije..tko zna..
Ovo prvo bi valjalo publicirati u science-u ili nature-u za nobelovu... a o ovom drugom obilježenom bolje da ništa ne napišem....hebote po praksi se sunce okreće oko zemlje a većima bolesti rješava puštanjem krvi i skidanjem uroka...ima se tisuće godine prakse.
Majke ti mile stvarno su nam škole za kujac....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2018., 16:15   #115
MOŽDA je od vode dobio
MOŽDA mu je voda pomogla

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2018., 16:39   #116
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ovo prvo bi valjalo publicirati u science-u ili nature-u za nobelovu... a o ovom drugom obilježenom bolje da ništa ne napišem....hebote po praksi se sunce okreće oko zemlje a većima bolesti rješava puštanjem krvi i skidanjem uroka...ima se tisuće godine prakse.
Majke ti mile stvarno su nam škole za kujac....
Najbolje bi bilo povezati Vadima Zelanda sa ovi irancem. Da spoje ugodno sa korisnim
http://www.teledisk.hr/book.php?id=30
Vaše tijelo vapi za vodom
Niste bolesni, žedni ste! Ne liječite žeđ lijekovima! Ova knjiga objašnjava novo otkriće da je nedostatak vode u tijelu – kronična dehidracija – glavni uzrok mnogih bolnih degenerativnih stanja, kao što su astma, alergije, visok krvni tlak, prekomjerna tjelesna težina i neki emocionalni problemi, uključujući i depresiju.
autor: Fereydoon Batmanghelidj, dr. med.
kategorija: Zdravlje
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 19:26   #117
Lee Champa , napisao sam u svojem prvom postu o tome,nemam tih problema uopce a ni moji doma, krvna slika mi je u okvirima normale, sve super i nikakvih problema nemam s tim da ju pijem preko 14 godina a i moji vec vise godina. Samo sam napisao svoje isustvo i od mojih roditelja jer smo svi troje probali ali svatko ima pravo misliti svoje.
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 12:31   #118
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Lee Champa , napisao sam u svojem prvom postu o tome,nemam tih problema uopce a ni moji doma, krvna slika mi je u okvirima normale, sve super i nikakvih problema nemam s tim da ju pijem preko 14 godina a i moji vec vise godina. Samo sam napisao svoje isustvo i od mojih roditelja jer smo svi troje probali ali svatko ima pravo misliti svoje.
Disjunktno. Nema tvoje zdravlje nikakve veze s pijenjem destilirane vode. Anyway, nek ste svi vi meni zdravi i veseli.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 12:39   #119
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Lee Champa , napisao sam u svojem prvom postu o tome,nemam tih problema uopce a ni moji doma, krvna slika mi je u okvirima normale, sve super i nikakvih problema nemam s tim da ju pijem preko 14 godina a i moji vec vise godina. Samo sam napisao svoje isustvo i od mojih roditelja jer smo svi troje probali ali svatko ima pravo misliti svoje.
Također ista situacija kod mene, a pijem običnu vodu iz pipe.

Ergo, taj status nema veze sa vodom koju piješ.
Ali ja svaki dan popijem cedevitu od naranče uz kavu i pljugicu, pretpostavljam da je to izvor mog zdravlja?

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
master_dju is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 01:15   #120
Eto pitali babu od 105 godina u čemu je tajna...sinko 0.1L rakije svaki dan...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.