Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 21:44   #81
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Hvala,kupit cu onda i to,pa nek se nade.. A za sta je ona gusta zuta penaten krema?
nemam pojima
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:49   #82
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
pa to je to kada u ljekarni tražiš pavlovićevu oni ti daju oni koju oni smješaju ...

a ja sam bepanthen mast imala i spasila me ... možeš kupiti onu malenu tubu tako da imaš ako ti zatreba
Te pavloviceve kremice iz ljekarne su super jer ne sadrze konzervanse. Zato ih nije dobro kupovat puno unaprijed, da budu frisko napravljene.

Vidim da nitko nije spomenuo, Bepanthen mast je super i za bradavice ako cete dojit, jedino je zez sto ju treba ispirati prije podoja.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:51   #83
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
Te pavloviceve kremice iz ljekarne su super jer ne sadrze konzervanse. Zato ih nije dobro kupovat puno unaprijed, da budu frisko napravljene.

Vidim da nitko nije spomenuo, Bepanthen mast je super i za bradavice ako cete dojit, jedino je zez sto ju treba ispirati prije podoja.
e da zaboravila sam .... ja sam imala onu mast za bradavice koju ne treba ispirati ... ali mi to nije ništa pomagalo samo me još više peklo ... ali je zato bepanthen mast za bradavice odlična stvar ... jedino je kako ewa kaže zez kaj treba ispirati prije podoja
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:08   #84
da rezimiramo

imam zasad nekakve pelene, maramice vlažne, jastučiće za dojenje, termometar za kadu, bočice, dude, toplomjer...

ono što još preporučujete i trebat će mi obavezno za početak je ovo:
-bepanthen mast
-ampule fiziološke
-metalne škarice s tupim vrhom al ne dječje
-te neko ulje ili kremu za njegu kože... koje? Aventova čarobna?
/to bi kupila u dm-u

još: krema za guzu JGL (billa ili spar itd.)

a kupka nije potrebna za početak, jel tako? mogu stavit u vodu kap onog aroma ulja jasmin, vanilija, lavanda ili tako nešto

plus ono što se uzme u ljekarni, al ne pričam sad o tom
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:57   #85
[QUOTE=puffko;26255668]
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
• 1 staklena ili plastična bočica od 150 ml (za izlaske s vodicom, čajem ili sl.)
/QUOTE]

Ovo za starije dijete koje nije vise iskljucivo na mlijeku?
S obzirom da je spisak sa Rodinih stranica, definitivno zezam se malo, ali da u pravu si.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:00   #86
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Inače, meni i pedijatar i evo danas patronažna potvrdili: NE mazati Sudocremom ako se radi o pelenskom osipu. Sudokrem je ok za lišajeve i sl, nikako za crvene guze.
meni je patronažna iz baruna filipovića rekla da to mažem kod osipa
i sad ti budi pametan kad svatko trubi svoje!

baš mi je žao zbog Mie što se i time muči.

Zadnje uređivanje Jelica Izjelica : 21.04.2010. at 23:06.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:07   #87
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post

S obzirom da je spisak sa Rodinih stranica, definitivno zezam se malo, ali da u pravu si.
e za ovo bi te iskljucale!
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:28   #88
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
meni je patronažna iz baruna filipovića rekla da to mažem kod osipa
i sad ti budi pametan kad svatko trubi svoje!

baš mi je žao zbog Mie što se i time muči.
99% beba ti dobije osip i u bolnici jer slabo mijenjaju pelene...
a kad imamo tako krasno zdravstvo, za pop****
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:56   #89
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
99% beba ti dobije osip i u bolnici jer slabo mijenjaju pelene...
a kad imamo tako krasno zdravstvo, za pop****
jadnici mali... pa jel nemogu mame promjeniti pelene ili nesto, ako im oni tamo vec ne mijenjaju redovito? jer taj osip im je zbilja bezpotreban (ok, kod tebe je drugacija situacija...)...
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:25   #90
nama je sudocrem super bio za crvenu guzu, i inače ga koristim za noć jer ju ne presvlačim po noći.
za prek dana imamo JGL.

počeli smo sa pelenama 2-5kg, mm je išao podići one kaj se dobiju od dm-a 3-6 i te su bile veeeeelike još dosta dugo, a dama se rodila sa 3400
koristimo mullerove i platnene. ok su mi i dm-ove ali su skuplje od mullerovih.

šamponi, kupke,... ništa od toga ne treba. najfinija je kad joj samo malo ulja stavim u vodu. taman je mekana i fina koža a nije masna.

ulje se ne stavlja direkt na bebu poslije kupanja jer zatvara pore, zato se malo stavi u vodu.

fiziolišku imam od pol litre iz ljekarne, 12kn je.

purelan mast za cice

termometar, štapići za uši (obični i oni debeli za bebe), umjesto vl. maramica smo imali blazinice i vodu za čistit guzu.

škarice za bebe su mi koma, niš nisam mogla s tim pošteno odrezati, stalno je bila sva zgrebana jer su joj noktići bili predugi i oštri.

tek od nekih 7-8mj mažemo lice weledinom kremicom, a po zimi smo koristili njihov balzam za hladnoću i vjetar

mustela krema za lice , zacrvenila se sva po licu., ali ne odmah, nego nakon nekog vremena
imamo i mustelinu faktor 50 i isto mi se čini da nam nije dobra. do sad sam ju samo jednom mazala tak da ćemo još probati koji put, a dođe 215kn
nebi ju kupovala sigurno da sam skužila prije da joj ova za lice mustelina ne odgovara.

Zadnje uređivanje ana:) : 22.04.2010. at 00:41.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:25   #91
od kozmetie smo kupili becutan ulje i kupku, al dugo nismo koristili, po rođenju samo voda.
za pupak nismo niš koristili.
izdajalicu smo iznajmili u bolnici na 3 mjeseca, pa još na 3. u bolnici sam dobila mast za bradavice.
fiziološku i aspirator smo kupili kad se prvi put prehladila, negdje oko godine dana.
termometar za vodu iz dm-a je bio bezvezan i nismo ga koristili više. al su škarice sa zaobljenim vrhom zakon, isto kao i četka i češalj.
kremu za guzicu jgl, smo furali iz zg-a jer je tu nema za kupit. kod crvenila je sudocrem zakon.
brisali i dan danas brišemo guzu s vodom i krpicama.
pelene -probali pampersice, odvartne bile, prešli na babylove, kasnije na platnene.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 01:10   #92
Za guzu
- JGL (probali i druge ali ova se lako razmazuje, nije teška i koža ipak diše)
Mustela za crvenilo guze
Pelene
- prve babylove, poslije dugo tražili dobre
Kupanje
- prvih par mjeseci bez šampona, samo maslinovo u vodi, poslije Chicco kupka
nikakva ulja za mazanje
termometar - Chicco ribica (odličan)
Izlasci zimi
- za lice - Nivea krema za vjetar i hladnoću
Kosa, nokti
- češljić, četka (koristili 3put, Mustela/tečaj)
škarice Chicco
Cike
- avent izdajalica, a. šeširići
purelan mast
jastučići za grudnjak da ne curi
Prehlada
- aspirator na usisavač - Ariana
fiziološka

Ne znam kako u ZG ali ovdje u RI na tečaju kod patronažnih se dobije hrpa uzoraka dječje kozmetike, tako da skoro ništa na početku nismo morali kupiti dok ne skužimo šta mu paše pa se tečaj isplati na više načina i svakom preporučam. Ja npr. bočice uopće nisam kupovala, dobili i Avent i Chicco i još neke i to je sasvim dovoljno, imam tih krema i kupki koje nismo još ni načeli a mali ima godinu dana da ne spomijem i dude, jastučiće, češalj....i kupon s popustom

Zadnje uređivanje the redCat : 22.04.2010. at 01:16.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 06:10   #93
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
- krema za guzu sa balzamom (spravljaju u ljekarni, to je ova o kojoj Renata priča...spravljaju je ljekarne Dvoržak iliti OLivia)
na mene misliš?
ja nisam ništa pričala o tim ljekarnama.

što se tiče ulja za kupanje, zanima me dal ste kupile maslinovo ulje djevičansko u dućanu ili u ljekarnama ima nešto bolje?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:10   #94
za kupanje : nekakva baby kupka,svejedno koja

šampon od mustele za novorođenčad,ujedno protiv tjemenice

nakon kupanja : -štapići za uši
- ulje(bilo kakvo dječje) za mazanje pregiba da bi se spriječile ojedine
- škarice za nokte
-ako je koža izrazito suha onda mlijeko za tijelo ili losion za bebe


za guzu : - krema iz ljekarni(ala pavlovićeva)
-u slučaju osipa ili prištića mustelina stelactiv krema,meni bolja od sudocrema
-vlažne maramice i pelene

pupak : - kod prošle bebe 3% hidrogen,alkohol i bivacin
-kod buduće ili opet to plus prašak koji zamjenjuje bivacin jer ga više nema ili umjesto alkohola i hidrogena octenisept
- sterilne gaze za prekrivanje pupka

za eventualne bolesti ili prehlade : -toplomjer(ja imam klasični i ušni-super uza noć)
-ariana aspirator za usisavač za sauganje nosića kod curenja(pun pogodak,imamo i na baterije taj je totalni promašaj naspram ovog)
-lupocet čepići za snižavanje temp.
-fiziološka otopina u boci,šprice,igle(iglu zapiknem u bocu,izvučem u špricu koliko mi treba i u nosić istisnem sadržaj iz šprice) ili sterimar ili aqua maris

za zaštitu od sunca kada budu veći i kad će biti duže na suncu : definitivno daylong baby krema(ima je samo u ljekarnama),dajem nobelovu nagradu onome tko ju je izmislio

kod eventualnog neurodermitisa ili bilo kakvih suho-ljuštavih pojava na koži : - mustela stelatria krema,kupka od a derme za atopičnu kožu i njihov losion

za grčeve : sab simplex kapi

mislim da je to to što smo koristili ili još koristimo
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 22.04.2010. at 08:16.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:26   #95
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja imam:
- paket pelena Newborn (Mihi su već pretkraj paketa pelene bile naknap, da smo imali 2 paketa jedan bi ostao neiskorišten)
pa s koliko je rođen i koliko si dugo imala taj paket da su mu tak brzo postale male (to su one od 3-6kg)?...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:27   #96
Quote:
Nolatilus kaže: Pogledaj post
tak se zove čarobna krema
aaaa...doslovce je čarobna krema
jel ima toga u dm-u?

nego, zanima me što se točno dobije u paketu u rodilištu i što s onim babybonus bonom? bilo bi dobro da znam da prestanem pretjerivati s kupovinom

i još nešto - gdje ima tih weledinih stvarčica? čini mi se da sam neke vidjela u dm-u, ali ne znam jesam li vidjela za bebe

i za curke iz ZG-a, koje ne znaju, još danas u sigetu u dm-u imate popust od 20% na čitav asortiman
__________________
moj dućkas

Zadnje uređivanje Zvrksa : 22.04.2010. at 08:33.
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:28   #97
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
što se tiče ulja za kupanje, zanima me dal ste kupile maslinovo ulje djevičansko u dućanu ili u ljekarnama ima nešto bolje?
ja bi preporučila da ako već misliš uzimati i koristiti maslinovo ulje za to, kupanje, da pokušaš nekako doći do domaćeg čistog maslinovog ulja (bez ikakvih konzervansa i ostalog)... mi ga nismo stavljali u vodu za kupanje već smo joj njime tapkali iza uha i po čelu oko obrva di joj se sušilo i sve joj se fino povuklo





što se tiče naše kozmetike:
za guzu - jgl krema, pelene i vlažne te bepanthen mast u slučaju crvenila (a to je bilo svega dva puta i vrlo malo)

za kupanje - čista voda, svaku treću večer par kapi johnsons kupke od lavande, prije smo imali onu od kamilice, a niveina nikako ne odgovara
nakon kupanja je ne mažem ničime jer joj je koža super, jedino sam mazala johnsons losionom u periodu kad joj je ova niveina malo osušila kožu

za nosić - fiziološka i pumpica

još imamo
toplomjer - klasični i digitalni (još nije bilo potrebe za nijednim)
lupocet čepići
one dječje škarice za noktiće (neupotrebljene, režem sa mojima)
štapići za uši

mislim da je to to...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:57   #98
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
-te neko ulje ili kremu za njegu kože... koje? Aventova čarobna?
/to bi kupila u dm-u
ovo ti za bebu ne treba. ispočetka bolje što manje kozmetike. ja svoju nisam dugo mazala...
a pogotovo ne uljem! ulje začipa pore, a bebe preko kože diše! ni slučajno ulje...
nama je pedica rekla da pregibe ako mažemo mažemo radije Pavlovićevom, nikako ne uljem, a pogotovo ne cijelo tijelo!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 09:04   #99
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
pa s koliko je rođen i koliko si dugo imala taj paket da su mu tak brzo postale male (to su one od 3-6kg)?...
Zvrksa newborn su od 2-5 i mislim da je M bila slične kilaže kao M od Mandy, ali puno ovisi o grđi djeteta.
ja sam kupila jedan paket newborna i jedan paket od 3-6, nakon newborna smo pokušali sa ovima od 3-6 pa su joj bile prevelike...a rasla je kao bumbar. u prvih tjedan dana je dobila pola kile.
nakon prvog paketa newborn kupili smo još 4-5 paketa...
jako puno ovisi o građi.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 09:08   #100
pa da...znam da dobivaju brzo na kilaži, ali gledam malca od frendice - on je onak prosječna beba pa mislim da je tek s 4mj. došao do 6kg, a za 4 mj. se potroši hrpa pelena...
no dobro, budem vidjela kak će to kod mene biti, jer ak ih slučajno ne budem iskoristila stvarno imam kome pokloniti - jučer sam saznala da imamo još jednu frišku trudnicu u familiji
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.