Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2012., 20:41   #21
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Koliko se godišnje raspiše mjesta u Zagrebu i koji je presudni faktor koji najviše pridonosi dobivanje specijalizacije?
Što se raspisivanja natječaja za specijalizacije, to ovisi o tome kojoj bolnici treba kojeg kadra, tu ti nema u potpunosti nikakvoga pravila jer ti kadar ne odlazi u jednakoj mjeri. Što se drugog pitanja tiče, vidi dolje.

Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Ovisi. Veza.

Eto, kratko i jasno. Bez šale.
A dobro sad, ovisi na koji natječaj će se čovjek htjeti prijaviti. Ako je neka s kojom možeš raditi kao privatmik, veza će biti presudnija, ako nije, bit će vrlo malo ili nimalo presudna, vrlo krajnje jednostvno.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 20:57   #22

Pa tehnički sa svakom možeš raditi kao privatnik.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:04   #23
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post

Pa tehnički sa svakom možeš raditi kao privatnik.
Teoretski da, praktično ne. Derma, ftalma, neke internističke specijalizacije, radiologija i plastična kirurgija svakako da, ostalo teško.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:14   #24
Sve 5, mislimo na isto.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:19   #25
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Sve 5, mislimo na isto.
LOL, naravno, evo smješko da ne bude da sam te krivo shvatio
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 22:55   #26
Bilo bi mi jako drago kada bi mi netko odgovorio.
Sada ću kreniti na 3. god opće gimnazije i već 2 godine sam zainteresirana za medicinu. Znam da preddiplomski studij traje 3 do 4 god, tako sam bar pročitala na netu, ali koliko traje poslijediplomski studij neurologije?
Čak sam na nekoj stranici našla da već u prvoj godini imam 16 glavnih predmeta!!
Voljela bih kada bi netko sa već stečenim iskustvom objasnio.
Imam mnoga pitanja, a ne znam odakle bih počela
Đejlena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 01:07   #27
Počni sa adekvatnom literaturom. Mislim da bi na ovom ovdje linku mogla prvo u glavi razjasniti kako i što, pa ćemo onda dalje.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:11   #28
Ne znam...mene ovo stvarno rastuži kad čitam...

Da u dvije godine ljudi ne mogu otići na službene stranice fakulteta, nego ovako...i još tvrditi da znaju koliko što traje i ovako nešto bubnut...

Još su bolji oni koji od kad znaju za sebe žele na medicinu, a imaju pitanja tipa da li se mogu odmah opredijelit za patologiju jer su im mrtvaci kul, da li imaju izravan upis na faks jer idu u glazbenu školu ili zbog romske pripadnosti, pa ne znaju da li bi psihijatriju/psihologiju na medicini ili filozofskom....možda bolje filozofskom jer je lakše i kraće traje....

ispričavam se na off-u, morala sam....

no hard feelings
Effy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 17:18   #29
na stranu patologija... dal netko zna kolko je tražena kirurgija i koje su grane najtraženije za specijalizaciju?
Moćni Svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 13:02   #30
Quote:
Moćni Svizac kaže: Pogledaj post
na stranu patologija... dal netko zna kolko je tražena kirurgija i koje su grane najtraženije za specijalizaciju?
Kiruršku specijalizaciju na razini cijele RH nije preteško dobiti, ali nemam pojma kako stoje stvari kada su grane kirurgije u pitanju. Imaj na umu da novi pravilik po kojem se od početka specijaliziraš za točno određenu granu (abdominalnu kirurgiju npr.) postoji tek od ove godine, stoga sumnjam da ti itko može odgovoriti na to pitanje.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 13:10   #31
Recimo derma i oftalma su tražene. Barem sudeći po pričama.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 13:51   #32
Imam pitanje vezano uz specijalizacije, dakle ono što mene najviše zabrinjava je da ću krenut u neku specijalizaciju, potpisat neki ugovor i onda ću se teško toga riješit ako vidim da to nije za mene, morat vraćat novce i tako. Ustvari nemam pojma kako uopće izgleda taj postupak, navodno postoji neki probni rad od 6 mjeseci, da li to postoji kod svake specijalizacije? I koje su posljedice prekida specijalizacije, mora li se stvarno vraćati novac itd?
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:35   #33
BUMP, sorry ali važno je
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:32   #34
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
navodno postoji neki probni rad od 6 mjeseci, da li to postoji kod svake specijalizacije?
ovisi od ustanove, npr.
za psihijatrije raspisane u zadnjih 2 mj.

KBC Osijek, OB Pula i Psihijatrijska bolnica Rab su stavile 6 mj. probnog rada
Neuropsihijatrijska bolnica Popovaca 3 mj. probnog rada
HZJZ Pozesko-slavonske zupanije su stavile upucivanje na spec. bez probnog rada

Probni rad na spec. iz psih. znaci da glumis sekundarca na odjelu i vecinom uzimas internisticke statuse i anamneze a nemas pravo uzimati psihijatrijsku anamnezu; tek kad zavrsi probni rad dobijes specijalizantsku knjizicu i pocinjes sa speckom iz psihijatrije...

Po mom misljenju to je bespotrebno produzenje vremena,
ako je specka 5. godina, onda ako nema probnog rada od pola godine
si slobodan covjek za tocno 10 godina,
a ovako ti oduzmu jos pola godine...

Ono sto je veci apsurd je kad raspisu zamjene u obiteljskoj na 3 mjeseca,
uz probni rad od dva mjeseca To je kao iz filma ''glup i gluplji''...
Za pisljive zamjene udare probni rad...
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 11:12   #35
zanima me kakvo je vaše mišljenje oko šanse za dobivanje željene specijalizacije za nekog tko je faks upisao kasnije? kolegicina kćer je trenutno 3. godina, upisala je sa 24 ili 25, nisam siguran i ocjene su joj super (4 i 5). kako to ide uopće sa specijalizacijama? je li te dobre studente zakapare već na faksu pa natječaji budu uglavnom raspisani za njih ili će joj bit teško dobit specijalizaciju sa 29-30 godina?
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 11:59   #36
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
zanima me kakvo je vaše mišljenje oko šanse za dobivanje željene specijalizacije za nekog tko je faks upisao kasnije? kolegicina kćer je trenutno 3. godina, upisala je sa 24 ili 25, nisam siguran i ocjene su joj super (4 i 5). kako to ide uopće sa specijalizacijama? je li te dobre studente zakapare već na faksu pa natječaji budu uglavnom raspisani za njih ili će joj bit teško dobit specijalizaciju sa 29-30 godina?
Isto kao i svakom drugom.

Osim ako nema poštenu vezu i raniji "dogovor" da se mjesto čuva samo za nju.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 22:23   #37
po njenoj priči misli kako će joj godine (30-e) bit problem kod natječaja za spec. pa pokušava to nadomjestit što boljim ocjenama
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:42   #38
najbolji su oni koji rade u centru za tropske bolesti

kaj oni tam zapravo rade?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:04   #39
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
najbolji su oni koji rade u centru za tropske bolesti

kaj oni tam zapravo rade?
referentni su centar za HIV
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:08   #40
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
po njenoj priči misli kako će joj godine (30-e) bit problem kod natječaja za spec. pa pokušava to nadomjestit što boljim ocjenama
Godine se u pravilniku ne boduju,
stovise,
zbog ulaska u EU ukinuta je dobna granica za specijalizacije (prije je bila 35g za kirurske i 40g za nekirurske struke).

Za klinicke bolnice, KBCe je najvaznija politicka veza,
a za opce bolnice lokalna (vole primati prvo svoje, a tek ako ostane druge, a cesto se drugi ni ne prime, nego se proglase ''nemotiviranim'' i daje im se nula na razgovoru, tako se specijalizacija stavlja na cekanje i tako sve dok se netko iz njihove zupanije ne javi...naravno da u opcim bolnicama prolazi i centralna politicka veza (tipa Milanovic, Varga ili neki poznati zastupnik)...

Problem pravilnika su muljaze na bodovima na razgovoru,
dakle dodjela specijalizacija uopce nije objektivna.

Npr. procitaj ovaj prigovor:
http://www.kbc-zagreb.hr/wp-content/.../11/Odluka.pdf
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.