Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 17:15   #21
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
eto ne moram ja još ponavljati. itekako se može doći do tebe putem tvoje IP adrese.
ok, shvatio sam. A sto ako se koristis sa vise IPjeva? Kako onda dokazati?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:11   #22
Evo, mogu ti odgovoriti, ali mi prvo reci kako bi se ti to koristio s više IP-eva?

Nije retoričko pitanje, nego je tvoje pitanje neprecizno i općenito pa ti mogu odgovoriti ako ga preciziraš
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 00:38   #23
pa evo, ja recimo nemam svoj laptop, ni komp, nego se štekam posvuda... i sad recimo da me treba naći preko IPa kako ce moci?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 03:52   #24
rješenje problema ip adrese je trivijalno, odete u neki internet cafe i stvar riješena.. ili kupite stick za mobilni internet (ne mobitelni, već mobilni, pokretljivi jelte, to se obično koristi za laptope ako ste negdje izvan dosega wirelessa..) i to ima neki svoj ip koji nema veze sa time gdje živite jer nije vezano uz vaše prezime ili što već.. ali i drot vam je rekao da to nije ni bitno jer vas neće tražiti
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:35   #25
Nije to bas tako trivijalno. Ako netko vec zeli omest tragove, trebao bi i manipulirat MAC adresom (sto nije tesko) jer kod svake registracije na providera, provideru se sale i MAC adresa. Dakle i ako imas 99 spajanja sa anonimnih IP adresa i stalno si pokretan, ako se 1 spojis sa neanonimne adrese i ako je to bilo prije 6 mjeseci u sasvim legalnim okolnostima, MUP ce (uz nalog naravno) to sve moc povezat.

Zadnje uređivanje Katrin : 22.03.2011. at 15:49.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:30   #26
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
bok, imam i ja problema s dilerom. tj. ima ga cijela zgrada. naime, radi se o jednom mladom paru u izvanbračnoj zajednici i imaju dijete od 4-5 godina. odmah da napomenem da je zgrada u šumi i sve same obitelji žive. skroz mirna zgrada. prozor mi gleda na parkiralište pa sam ja to prva i počela primjećivati.
prije par mjeseci smo počeli primjećivati raznorazne tipove kako se motaju oko zgrade. onda je svako toliko dolazio s nekim drugim autima (svakih par dana vozi 2 dana neki drugi auto a njegovog nema). sada se više toliko ni ne skriva. usred bijelog dana na ulaznim vratima zgrade zamjeni s tipom malu vrećicu za novac. više puta smo ga vidjeli. neki dan je susjeda usisavala auto i ispod auta je našla iglu. njezin tast je čistio roštilj iza zgrade i našao je i on iglu. njegov unuk je svjedočio prodaji droge (rekao mu je da je iza zgrade u šumi nekom tipu dao vrećicu malu a on njemu novac). zgrada je puna djece koja se igraju na tim mjestima (pa i njegovo) i ovo više ne može ovako. on je sve bahatiji a nas smatra kretenima.
kako i ja imam malu bebu i muža nema doma do kasno, ne želim ga prijavljivati jer se bojim. a boji se i ostatak zgrade. pričala sam s par njih u vezi toga i nitko se ništa ne usudi.
da li ima smisla anonimno prijavljivati i kako to napraviti?
stvarno me baš boli briga kako zarađuje za život. smeta mi što to radi u zgradi i oko nje. i onda se ušlagirani tipovi motaju po parkiralištu, šeću oko auta, gledaju unutra. još će početi provaljivati u aute...
Ako sam dobro shvatila, radi se o stambenoj zgradi? Zašto sa ostalim ukućanima tj.stanarima ne pošaljete nekakvu zajedničku prijavu, s potpisima svih...Koliko znam, po kvartovima postojje i bobbyji a i oni "poštanski sandučići" koji služe baš za takve skrpz anonimne prijave. Ako baš zovete policiju, pitati će da se predstavite i prvo će doći razgovarati s Vama osobno. Problematičnoj osobi , jasno, neće otkriti tko ga je točno prijavio ali vaša prijava u policiji neće proći skroz anonimno.
Žive li oni u svojem stanu ili su podstanari? Ako ih se želite nabrzinu riješiti a podstanari su, možda možete njima anonimno ubaciti poruku u sandučić s molbom da nađu drugi smještaj "prije nego dođe policija".
keekeereekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:15   #27
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
rješenje problema ip adrese je trivijalno, odete u neki internet cafe i stvar riješena.. ili kupite stick za mobilni internet (ne mobitelni, već mobilni, pokretljivi jelte, to se obično koristi za laptope ako ste negdje izvan dosega wirelessa..) i to ima neki svoj ip koji nema veze sa time gdje živite jer nije vezano uz vaše prezime ili što već.. ali i drot vam je rekao da to nije ni bitno jer vas neće tražiti
Postoji još jednostavnije rješenje: TOR i slični anonimizatorski servisi provlače tvoju IP adresu kroz više slojeva preusmjeravanja, s time da ne čuvaju podatke o tome odakle se spajaš. Ukratko, moja IP adresa može pokazivati da se nalazim u Južnoafričkoj Republici i ni najbolji forenzičari ne mogu otkriti odakle sam uistinu osim ako se potrefilo da sam prošao kroz par servera koji ipak čuvaju podatke.

Ukratko, ako ne želiš da te nađu, ima načina. Nisu baš uvijek praktični za korištenje (TOR je, recimo, prilično spor), ali moguće je.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 18:08   #28
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
rješenje problema ip adrese je trivijalno, odete u neki internet cafe i stvar riješena.. ili kupite stick za mobilni internet (ne mobitelni, već mobilni, pokretljivi jelte, to se obično koristi za laptope ako ste negdje izvan dosega wirelessa..) i to ima neki svoj ip koji nema veze sa time gdje živite jer nije vezano uz vaše prezime ili što već.. ali i drot vam je rekao da to nije ni bitno jer vas neće tražiti
Prvo sam cula da kad koristis laptop teze ti je uci u trag (princip lociranja kao kod mobitela). ja koristim laptop, no uvezi gore navedenog imam mobilni internet, sa pretplatom na moje ime, znaci moje adrese, podaci (strucnjaci izvinite) su lakse dostupni (nego da nemam pretplatu). Inace, mislim da je najsigurnije komuniciranje preko Skypa, jesam li u pravu?
ilda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 20:10   #29
Mozete li se vratiti sad na temu?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 14:40   #30
Koliko je star taj tip, taj diler? Ako je riječ o heroinu, e to onda znači da je velik problem. Vjerojatno policija već zna za njega, i takva prijava bi došla jako dobro policiji. Problem je što će on znati da su ga susjedi prijavili i tu bi mogao biti problem. Uglavnom, u auta vam neće provaljivati, niti krasti ni pljačkati u blizini vašeg kvarta jer tu živi diler, a njima sigurno nije u interesu da privlače policiju imalo blizu kvarta gdje im diler živi. Pa gdje bi onda pobogu heroin nabavljali?! Mislim da ovo trebate prijaviti, bez obzira na strah. Za dilanje teških droga, još ako ima već otvoren dosje, osigurano je barem 1 god zatvora. A pošto dila heroin, sigurno već ima otvoren dosje. Dakle ako ga prijavite, nećete ga vidjeti sigurno bar još godinu dana, a možda i više, možda čak i 5 godina. Ono što neznam, a zanima me, hoće li njemu reći da su ga prijavili susjedi, ili će mu jednostavno reći da su ga pratili neko vrijeme pa da su ga na temelju toga otkrili.
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 15:53   #31
poznanica, inaće predstavnik stanar je išla u pol. stanicu prijaviti jednog dilera iz svoje zgrade , tamo joj je inspektor rekao da oni znaju čime se on bavi no da ne mogu ništa poduzeti po njezinoj prijavi osim ako ne donese fotografije ili videosnimke samog čina. taj diler dila i dalje a mušterije mu spavaju po stepenicama...
miroslav12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:01   #32
Quote:
miroslav12 kaže: Pogledaj post
poznanica, inaće predstavnik stanar je išla u pol. stanicu prijaviti jednog dilera iz svoje zgrade , tamo joj je inspektor rekao da oni znaju čime se on bavi no da ne mogu ništa poduzeti po njezinoj prijavi osim ako ne donese fotografije ili videosnimke samog čina. taj diler dila i dalje a mušterije mu spavaju po stepenicama...
ne mozes ti nikog snimati i sl. bez znanja,dopustenja i to

frend mi je dosao na policiju prijaviti prijetnje smrcu i priznanje nekih djela a tamo su ga sprasili i jos vikali na njega da je to ilegalno snimati nekog
tako da ne znam

Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Koliko je star taj tip, taj diler? Ako je riječ o heroinu, e to onda znači da je velik problem. Vjerojatno policija već zna za njega, i takva prijava bi došla jako dobro policiji. Problem je što će on znati da su ga susjedi prijavili i tu bi mogao biti problem. Uglavnom, u auta vam neće provaljivati, niti krasti ni pljačkati u blizini vašeg kvarta jer tu živi diler, a njima sigurno nije u interesu da privlače policiju imalo blizu kvarta gdje im diler živi. Pa gdje bi onda pobogu heroin nabavljali?! Mislim da ovo trebate prijaviti, bez obzira na strah. Za dilanje teških droga, još ako ima već otvoren dosje, osigurano je barem 1 god zatvora. A pošto dila heroin, sigurno već ima otvoren dosje. Dakle ako ga prijavite, nećete ga vidjeti sigurno bar još godinu dana, a možda i više, možda čak i 5 godina. Ono što neznam, a zanima me, hoće li njemu reći da su ga prijavili susjedi, ili će mu jednostavno reći da su ga pratili neko vrijeme pa da su ga na temelju toga otkrili.
sta mislis da ce ga zatvoriti jer ga je susjed prijavio
bez potpisa,bez nekog dokaza nista
eventualno im moze dati smjernice neke pa se iz toga nesto kasnije izrodi
mislim da vas nema sta bit strah od prijavljivanja
previse filmova gledate uglavnom
iznimke potvrdjuju pravilo
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema

Zadnje uređivanje Katrin : 25.05.2011. at 15:57.
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:21   #33
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
ne mozes ti nikog snimati i sl. bez znanja,dopustenja i to

frend mi je dosao na policiju prijaviti prijetnje smrcu i priznanje nekih djela a tamo su ga sprasili i jos vikali na njega da je to ilegalno snimati nekog
tako da ne znam
valjda se želio na fini način riješiti problema, zna s čim se lik bavi- sitnim dilanjem- kaj da se prca s time, zna da se ova nebu usudila uhoditi dilera a na ovaj način ga više nebu gnjavila jel si misli da je ona svoje obavila...
miroslav12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 16:09   #34
da,da LOL
tako je od moje kolegice mama koja inace ima privatnu ordinaciju,nasla ispred nje opusak od vutre i osla na policiju odnijet ga
kao oni ce sad uzet uzorak sline i sta ja znam
al sam se dobro nasmijala
a i oni na muriji,ko zna sta su joj rekli
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:29   #35
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
sta mislis da ce ga zatvoriti jer ga je susjed prijavio
bez potpisa,bez nekog dokaza nista
eventualno im moze dati smjernice neke pa se iz toga nesto kasnije izrodi
mislim da vas nema sta bit strah od prijavljivanja
previse filmova gledate uglavnom
iznimke potvrdjuju pravilo
ha, čuješ.... zatvarali su iz banalnijih razloga, ali ako ga već poznaju kao dilera, onda bi im prijava dobro došla, mogli bi možda od suda tražiti nalog za pretragu stana, a ako je ona u pravu da dila onda će sigurno i naći nešto kući. tebi možda zvuči banalno, ali kad se nađeš u situaciji da se nešto takvo tebi može desiti, vjeruj mi nije ti svejedno makar zvučalo holivudski
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:53   #36
Kad mi je ukraden novčanik u bolnici, prijavila sve, prošla cijelu proceduru ect.... I usput spomenula policiji da sam primjetila na tom i tom mjestu "okupljanja". Odgovor je bio: "Sve mi to znamo". Danas uredno onuda šetam psa i nikakvih problema nema - situacija čista. Kako, što, gdje, kada se promjenilo nemam pojma. Al meni se eto baš "poklopila" situacija da sam zbog posve drugog razloga morala u MUP, pa samo "spomenula".
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:52   #37
Možda je nečija savjest proradila u smislu primam plaću za rad pa je red i da je zaslužim.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 13:50   #38
Ma mislim da se ne radi o necijoj savjesti tu nego znaju oni sve ali cekaju....
u interesu im je uhvatiti ga sa sto vecom kolicinom,viditi jeli udruzen u skupinu,od koga nabavlja itd
nije to posao od jednog dana ljudi moji
svi dodju na svoje
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 14:15   #39
Treba ga odmah po saznanju uhvatit i zatvorit.Prvo neće saznat da li ima manju ili veću količinu a dok ga budu čekali da mu šišnu udruživanje prodat će tonu droge.Veća je šteta čekat ga za veće nego ga odmah zatvorit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 14:36   #40
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Treba ga odmah po saznanju uhvatit i zatvorit.Prvo neće saznat da li ima manju ili veću količinu a dok ga budu čekali da mu šišnu udruživanje prodat će tonu droge.Veća je šteta čekat ga za veće nego ga odmah zatvorit.
ne slazem se s tobom
nemoj mi rec da vjerujes u one price pazi da ti ne stave nesto u pice i to

onaj ko hoce kupovat kupit ce od negog drugog
i sta ti mislis koliko se po saznanju dobije
pa moraju ga necim uhvatit a koliko ce dobit ovisi koliko ima kod sebe i jel bio udruzen i sl.
a nije u interesu da bude npr.6 mj. unutra pa opet po starom jel
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.