Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 20:21   #1
Besplatna sterilizacija u Zagrebu

Quote:
http://www.vecernji.hr/zivot/kastrac...-clanak-253543
Akcija
Kastracija pasa i mačaka da bi se smanjio broj nezbrinutih životinja

Programi kastracije napuštenih pasa i mačaka nužni su i zakonski propisani da bi se spriječila patnja životinja nastala nebrigom građana i napuštanjem životinja

Napušteni psi i mačke česte su mete zlostavljanja, trovanja i ubijanja; stradavaju od gladi i žeđi, vremenskih neprilika, neliječenih bolesti ili stradaju pod kotačima automobila. Ubijanje napuštenih životinja potpuno je neprimjeren i nedopustiv način rješavanja problema neželjenih životinja. Programi kastracije napuštenih pasa i mačaka nužni su i zakonski propisani da bi se spriječila patnja životinja nastala nebrigom građana i napuštanjem životinja.

Stoga su udruga Prijatelji životinja, Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zoološki vrt grada Zagreba - Sklonište za nezbrinute životinje grada Zagreba i Gradski ured za poljoprivredu i šumarstvo grada Zagreba dogovorili suradnju u obliku programa besplatne kastracije napuštenih pasa i uličnih mačaka.

Prijave će se vršiti preko internetske stranice www.prijatelji-zivotinja.hr i udruga će izdavati potvrde kojima će se moći dogovoriti termini kastracije. Na Klinici za porodništvo i reprodukciju i Klinici za kirurgiju, ortopediju i oftalmologiju Veterinarskog fakulteta u Zagrebu vršit će se kastracija muških i ženskih pasa, dok će se u Skloništu za nezbrinute životinje grada Zagreba u Dumovcu vršiti kastracija muških i ženskih uličnih mačaka.

Kastracijom se sprječava i psihička patnja životinja zbog nemogućnosti zadovoljavanja njihovih prirodnih nagona, kao i nastanak raznih bolesti kao što su tumor dojki i maternice, piometra, sepsa, rak prostate i testisa. Operacija je jednostavna, a obavlja se rutinski i životinje već nekoliko sati nakon operacije mogu sve samostalno obavljati.
eppur si muove
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:35   #2
jako jako ljepo...ljudi navalite!
To je jedan početak...
Munjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:37   #3
Quote:
Munjica1 kaže: Pogledaj post
jako jako ljepo...ljudi navalite!
To je jedan početak...
je, je, stvara se kritična masa
ljudima je dosta, a i na središnjem dnevniku je bio prilog o zlostavljanju životinja i ubijanja pasa prije dvije, tri večeri
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:21   #4
Lijepo je vidjeti da su se napokon i prijatelji životinja ponudili s konkretnom pomoći
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:48   #5
Konačno nešto dobroga za životinjice
bingbang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:53   #6
Super konačnoooo!

Sad više nećemo stalno morat žicat i skupljat za sterilizaciju napuštenih.

Ovo će zaista pomoć mnogim životinjama.

Nadam se samo da bu to sad bilo tak stalno.
__________________
Love me,love my dog :)
lajkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:56   #7
biti će zanimljivo kak su oni to zamislili za prijavljivanje napuštenih životinja, ali za poneke od vas sigurno znaju i prijatelji životinja i veterinarski faks i Dumovec itd, itd... bar se nešto pokrenulo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:22   #8
Prijatelji životinja već dugo i dosljedno lobiraju za besplatne kastracije i iz godine u godinu vrše sve veći pritisak.

13.12.10. Zahtjev za korekcijom cijena kastracija pasa i mačaka
27.08.10. Kastracijom protiv patnje i smrti životinja
06.08.09. Kastracija spašava živote
21.08.08. Kastracija nužna u spašavanju života
25.08.07. Kastracija spašava životinje
24.08.06. Kastracija spašava živote
20.08.05. Kastrirati, a ne ubijati!
19.08.04. Kastrirati, a ne ubijati!

Netko je morao na sebe preuzeti zadatak da se sustavno i dosljedno bavi strateškim ciljevima. To je vrlo nezahvalna stvar, jer da bi se pokazali rezultati potrebno je puno strpljenja i vremena. U međuvremenu se obično nađe puno ljudi koji smatraju da su se taj trud i resursi trebali uložiti u nešto drugo, nešto "preče", pa zanovijetaju. A kad se napokon strateški ciljevi počnu ostvarivati, nije baš jasno čija je to zasluga. Doprinos PŽ-a je tako stalno podcijenjen. No pretpostavljam da njima to ionako ne smeta, dok god mogu gledati kako se stvari mijenjaju na bolje.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 03:12   #9
Zlo mi je.
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 03:17   #10
vec vidim kak ce ljudi gurat svoje jedine ljubimce prek veza i svega, bojim se da ce malo ulicnih doc na red
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 08:17   #11
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
vec vidim kak ce ljudi gurat svoje jedine ljubimce prek veza i svega, bojim se da ce malo ulicnih doc na red
Slažem se.
Ne bih se čudio da se odjednom grdo poveća broj uličnih, nađenih i sl. Pa i samo nominalno
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 08:19   #12
Ne treba gledati tako crno, po meni je svaki steriliziran/kastriran pas ili mačka problem manje za svih , ne vjerujem da će oni koji imaju sredstva okolo žicati, a oni koji nemaju ( a takvih je danas jako puno) možda će ovako ipak to riješiti. Kod nas je sterilizacija manje kujice čak 1.600 kn, pa i oni koji imaju naku prosječnu plaćicu neće tako lako za to izdvojiti. Kada bi bar PŽ i udruge uspjele izgurati neki propis da cijena bude ujednačena na nivou Hrvatske ( +/- 10%) to bi bila velika stvar. Ja sam refundirala Spiritu ( na vlastiti zahtjev) cijenu steriliziranja moje male Khale sa 400 kn ( 2009.) , predpostvaljam da imaju veliki popust kao udruga, ali ne vjerujem da je više od 50% ( Veterinarski fakultet) , pa je prava cijena mogla biti oko 800 kn , što je 50% manje nego kod nas! Moje cure su u Rijeci preko Udruge sterilizirale tri ulične mace ( od kojih 2 mice ) , platile su same , ali uz popust je ipak bilo puno lakše ( iako su na kraju ostale kod njih!!!!). Svaka čast na ovoj akciji, nadam se da će se proširiti i na druge Gradove.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 08:23   #13
Pa mislim da se čak i time nešto postiže ako bi na taj način svoje ljubimce sterilizirali oni koji za to nemaju financijska sredstva a nisu nužno loši i neodgovorni vlasnici. No, mogli bi se dogovoriti neki parametri prema kojima bi se utvrdilo koja se životinja smatra napuštenom a koja ne. Npr. oni koji nisu čipirani ...
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 08:47   #14
Macke uglavnom nisu cipirane pa ne znam kako ce provjeriti cija je macka..

Za pse bi to bilo ok..

Ako ce i neki kucni ljubimac ovim putem otici na sterilizaciju opet ok, njihove bebe se tkdj nalaze po cesti nakon okota pa bolje da dobe besplatnu sterilizaciju nego da azil dobi 5 novih usta za hraniti.. Nadam se da ce ipak vecina biti s ceste kako je i planirano..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 09:54   #15
Drago mi je zbog akcije, potrebna je.

Zanima me da li će se tako nešto organizirati i u drugim gradovima?
mai14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:19   #16
Oko moje zgrade ima 3-4 mačke koje hrane susjedi i svako malo imaju novo leglo
E sad problem je da su malo divlje (ne znam da li se sve daju dirati, provjerit ću sa susjedama)... pod pretpostavkom da se to da riješiti, tj. da ih se da uhvatiti, one bi bile dobri kandidati za sterilizaciju.

Ono kaj me zanima je kak to funkcionira točno, znači ja se prijavim, dovezem ih i odmah nakon operacije vozim nazad?
(ak su divlje, ne znam kud ću s njima na oporavak... zapravo ne znam ni ak nisu divlje, al onda se možda da nekaj srediti... ak su divlje, onda je stvarno nemoguće )
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:21   #17
Quote:
spori_lori kaže: Pogledaj post
Oko moje zgrade ima 3-4 mačke koje hrane susjedi i svako malo imaju novo leglo
E sad problem je da su malo divlje (ne znam da li se sve daju dirati, provjerit ću sa susjedama)... pod pretpostavkom da se to da riješiti, tj. da ih se da uhvatiti, one bi bile dobri kandidati za sterilizaciju.

Ono kaj me zanima je kak to funkcionira točno, znači ja se prijavim, dovezem ih i odmah nakon operacije vozim nazad?
(ak su divlje, ne znam kud ću s njima na oporavak... zapravo ne znam ni ak nisu divlje, al onda se možda da nekaj srediti... ak su divlje, onda je stvarno nemoguće )
Najbolje se raspitati kod prijatelja životinja, ja sam samo linkala
a , ako mi jesmo narod koji voli sve iskoristiti, naravno da će biti ponekih koji će se probati ugurati ali se nadam da će to iskoristiti najviše oni kojima je i namijenjeno.
Quote:
Ako ce i neki kucni ljubimac ovim putem otici na sterilizaciju opet ok, njihove bebe se tkdj nalaze po cesti nakon okota pa bolje da dobe besplatnu sterilizaciju nego da azil dobi 5 novih usta za hraniti.. Nadam se da ce ipak vecina biti s ceste kako je i planirano..
potpisujem
bolje i to nego ništa

ahisma fala na linkovima i podsjetniku
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:25   #18
baš dobro što napokon nešto ima dobro za te jadne životinje
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:28   #19
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Ne treba gledati tako crno, po meni je svaki steriliziran/kastriran pas ili mačka problem manje za svih , ne vjerujem da će oni koji imaju sredstva okolo žicati, a oni koji nemaju ( a takvih je danas jako puno) možda će ovako ipak to riješiti. Kod nas je sterilizacija manje kujice čak 1.600 kn, pa i oni koji imaju naku prosječnu plaćicu neće tako lako za to izdvojiti. Kada bi bar PŽ i udruge uspjele izgurati neki propis da cijena bude ujednačena na nivou Hrvatske ( +/- 10%) to bi bila velika stvar. Ja sam refundirala Spiritu ( na vlastiti zahtjev) cijenu steriliziranja moje male Khale sa 400 kn ( 2009.) , predpostvaljam da imaju veliki popust kao udruga, ali ne vjerujem da je više od 50% ( Veterinarski fakultet) , pa je prava cijena mogla biti oko 800 kn , što je 50% manje nego kod nas! Moje cure su u Rijeci preko Udruge sterilizirale tri ulične mace ( od kojih 2 mice ) , platile su same , ali uz popust je ipak bilo puno lakše ( iako su na kraju ostale kod njih!!!!). Svaka čast na ovoj akciji, nadam se da će se proširiti i na druge Gradove.

slažem se....
iskreno smatram da je puno dati 800 kn za sterilizaciju, naročito u današnje vrijeme. Evo gledam iz svog primjera jer sam planirala svoju kujicu sterilizirati ovaj mjesec, ali muž nije dobio plaću, moja kasni i potrebna nam je za osnovne životne potrebe (jer se nezna kad će ova druga doći) tako da sterilizacija otpada do daljnjeg.
Iskreno, rađe bi psa sterilizirala preko neke udruge za manju cijenu pa s vremenom razliku uplatila toj udruzi kojoj će lova dobro doći.
I da imam vezu, iskreno, ogrebla bi se za free sterilizaciju trenutno, naravno, ako će to obaviti osoba od povjerenja.
Podržavam besplatnu sterilizaciju napuštenih životinja ali me uz to i malo ljuti. Jer, kako je moguće da grad ima sredstva za to, a za vrtiće i škole nema.
Znam da ću ovime sada uzburkati sve dobre duše foruma čiji trud oko napuštenih životinja izuzetno cijenim, ali imam i psa i djete. Pa sad vi meni recite da li je normalno da mi rata za vrtić skoči u nebesa a psa mogu sterilizirati besplatno?!?!? Ali nije tu samo ni vrtić u pitanju, razredi u osnovnim školama se pretrpavaju, čime se stvara i višak učitelja koji naravno završavaju na burzi, a s druge strane teško da se može usporediti kvaliteta nastave razreda od 20 djece i razreda od 30 djece....

U svakom slučaju svima koji su se borili za ovu akciju i kojima je uspjelo....
didi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:52   #20
Quote:
didi_zg kaže: Pogledaj post
Znam da ću ovime sada uzburkati sve dobre duše foruma čiji trud oko napuštenih životinja izuzetno cijenim, ali imam i psa i djete. Pa sad vi meni recite da li je normalno da mi rata za vrtić skoči u nebesa a psa mogu sterilizirati besplatno?!?!? Ali nije tu samo ni vrtić u pitanju, razredi u osnovnim školama se pretrpavaju, čime se stvara i višak učitelja koji naravno završavaju na burzi, a s druge strane teško da se može usporediti kvaliteta nastave razreda od 20 djece i razreda od 30 djece....
U svakom slučaju svima koji su se borili za ovu akciju i kojima je uspjelo....
slažem se s tobom
ali ovdje pričamo o sterilizaciji napuštenih životinja... a koje su se okotile našom (generalnom) nebrigom, pa da ih se još toliko ne bi okotilo pa ih onda ubijali u šinterajima dobro je da ih se sterilizira o trošku države jer ionako država ništa nije učinila a što je trebala vezano za iste.
i, na dalje, malo ću karikirati, NHF , te pse očito nitko nije želio i planirao, a djeca su željena i planirana (više manje) pa još malo off topic htjeli bi besplatne jaslice, vrtiće i škole (slažem se s time ) ali nitko od nas ne bi htio plaćati porez a iz poreza se to financira itd, itd... ovo je ipak forum o beštijicama
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.