Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2013., 10:00   #41
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Jeli moguće sa strojaskim zvanjem neđe nać posao od 10 000 kn i koji bi to posao bio?
pa trenutno tesko, pogotovo ako si tek s faksa, za takvu placu bi morao imati polozen strucni i ovlastenje od komore i par godina iskustva, te pronaci firmu koja jako dobro posluje i koja te moze unovciti!

pocetne place se krecu oko 4500kn, u koncaru bar, a imas i u stranim firmama koje su zagrebu npr. yazaki, pocetna je mislim oko 7000kn!

uglavnom, ako imas neko specificno znanje i iskustvo onda mos i naci dobro placen posao!
__________________
And you were there. And I was every question that never had an answer. I see right through you!
The_Dillinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 19:46   #42
kod mene u firmi već nekoliko puta objavljuju oglas za dipl.ing.stroj. sa ovlaštenjem Komore, ne znam koliku plaću nude, al ne vjerujem da je ispod 7.500-8.000 početna, pa mi se čini da je to stvarno traženo zanimanje kod nas i da nema puno takvog kadra....
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:48   #43
Quote:
wereallmadhere kaže: Pogledaj post
kod mene u firmi već nekoliko puta objavljuju oglas za dipl.ing.stroj. sa ovlaštenjem Komore, ne znam koliku plaću nude, al ne vjerujem da je ispod 7.500-8.000 početna, pa mi se čini da je to stvarno traženo zanimanje kod nas i da nema puno takvog kadra....
da, kao sto sam i rekao, takve strojare s ovlastenjem i placaju toliko, a ove s faksa ipak dosta manje!
__________________
And you were there. And I was every question that never had an answer. I see right through you!
The_Dillinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 12:39   #44
Quote:
Dawar kaže: Pogledaj post
Mene zanima jel ima tu koji Termotehničar?
Ima

Evo da se i ja uključim u temu.

Nisam Dipl. ali sam ing. strojarstva sa 7 god iskustva u struci od kojih 6,5 u termotehnici. Nemam položen stručni ispit niti sam u komori

Što se zarade tiće, varirala mi je od posla do posla i ovisno o terenskom radu. Radio sam za 2700 kn, ali i za 11500.
__________________
Penis bonus, pax in domus

Zadnje uređivanje Frrrantic : 16.06.2013. at 13:13.
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 20:07   #45
Ljudi.

Ovako, trenutno sam 4-ta godina Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu, smjer Energetska postrojenja. Od prve godine preko ljeta, kada rijesim sve ispite idem raditi preko studenstkog ugovora, vecinom na more. Isto tako htio bi se okušati u svome zanimanju, odnosno tko bi imao kakve preporuke kod nas u RH pa da pokusam kontaktirati za posao kao student preko ljeta. Pokusao sam sa toplanom u Osijeku, ali nisam dobio nikada odgovor. Po Zg sam poslao,na par mjesta odgovor je bio da ne primaju studente, jedino da pređem na izvanredno, pa da cijelu godinu radim, ali to ne zelim.
Bio bi zahvalan ukoliko bi mi netko predlozio neko od poduzeća.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 20:30   #46
Pozdrav kolega

Ti si blizak s termodinamikom? Provaj kontaktirati neku projektantsku firmu ili nekog izvođača instalacija, tipa Instaling, Aling, Elkom, Tromont...
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 21:34   #47
Pozdrav.

Svakako. Hvala na odgovoru
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:19   #48
Quote:
wereallmadhere kaže: Pogledaj post
kod mene u firmi već nekoliko puta objavljuju oglas za dipl.ing.stroj. sa ovlaštenjem Komore, ne znam koliku plaću nude, al ne vjerujem da je ispod 7.500-8.000 početna, pa mi se čini da je to stvarno traženo zanimanje kod nas i da nema puno takvog kadra....


sa ovlaštenjem komore ispod 12000-15000kn. koliko imaju oni koji imaju rukovodeće pozicije ne znam, ali dosta više.

Bez komore nemaš kaj tražiti. 7500-8000kn početna, dakle kasnije ide 40-60% gore ako je član komore.
hut100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 17:28   #49
Quote:
hut100 kaže: Pogledaj post
sa ovlaštenjem komore ispod 12000-15000kn. koliko imaju oni koji imaju rukovodeće pozicije ne znam, ali dosta više.

Bez komore nemaš kaj tražiti. 7500-8000kn početna, dakle kasnije ide 40-60% gore ako je član komore.

(nemogu ovo gore ispraviti al mislio sam između.)

malo prije sam razgovarao s prijateljem koji je u toj struci. rekao sam premalo. na cifre gore ide još 2-3 tisuće kn.


naravno uz ovakve plaće idu i sve beneficije. a rad na terenu posebno se plaća.
hut100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 21:02   #50
Pozdrav.
Pitanje samo jel se priznaje diploma strojarstva iz hrv u ostalim zemljama , jel ima netko u tome iskustva.
duminastrojar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:05   #51
Itekako!
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:25   #52
Da li mi netko može reći kakvi su uvijeti za polaganje stručnog ispita nakon diplomskog i kako se postaje članom komore. Unaprijed hvala
hogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:54   #53
Baci pogled na ovu temu
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:47   #54
Ne znam što bih rekao za to zanimanje u HR. Kod nas su i tako tvornice uništene i pokradene uz pomoć naših političara. A ako nema tvornica onda netreba ni inženjera. Završio na fsb-u '83. prvih pet godina radio u struci bio kraće vrijeme u TAM-u na ispitivanju prototipa. Onda osnuješ obitelj pa završiš ponovo doma na sasvim desetom poslu s kojim se doduše moglo preživjeti ali koji sa strojarstvom nema 5% veze i kao što to kod nas biva preko noći ostaneš bez posla, plaće i tako to već pune tri godine. Uglavnom dosta je strojara na birou bez primanja, a jao se zemlji gdje strojari nerade i gdje se ne stvara nova vrijednost, to je onda kolonija.

Čekam bar jednog sina da završi (gle ironije isto je na fsb-u) a onda riješit se imovine(koja mi je uz emocije kamen oko vrata) i onda za sinove potražiti bolju budućnost - sjever europe ili kanada.
fergol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 12:07   #55
Koju mogu plaću očekivati u HR kao pripravnik dipl.ing.str?
ronaldo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:37   #56
pozdrav svima...zavrsio sam visu skolu (prvostupnik strojarstva) i trenutno radim u firmi na konstrukcijama strojeva (3-D modeliranje solidworks) i plaća mi je ovisno o količini sati u mjesecu oko 8000 kn... Da li netko ima mozda kakvu informaciju za rad u inozemstvu? Ipak je vrlo vazno ako netko moze preporuciti firmu...
denis0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 08:34   #57
Tražim kolegu strojara s ovlaštenjem za suradnju. Ako ima tko zainteresiran naka se javi u inbox

Pozdrav
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 08:07   #58
Diplomirani sam inženjer strojarstva s dosta dodatnog usavršavanja za specifičan posao koji radim. 23 godina staža u struci. Netto plaća 9500 plus 300 za dijete (zagrebačka firma). Dakle 9800 (s odgovarajućom brutto plaćom - dakle nema ništa "ispod stola"), redovito, bez kašnjenja. Svakodnevno putujem (već 20 godina) do radnog mjesta koje je udaljeno 50 km, za što dobivam naknadu (putni nalog) od 6200 kn/mj. Dakle ukupno oko 16 000. Isplaćuje mi se i 13. plaća. Imam pravo na 30 dana godišnjeg odmora. Iskoristim 20 ( 4 tjedna). Neiskorišteni dani godišnjeg mi se isplaćuju kao prekovremeni rad. Dodatno: mobitel + notebook (redovito se obnavljaju). Uvijek može obolje, ali za hrvatske prilike bi bio nerealan kada bi se žalio.
Marmelada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 12:03   #59
vec sam napisao na jednoj drugoj temi pa da i kažem ovdje

evo bas citam sve komentare pa da i ja podjelim svoje iskustvo ,,,nakon diplome Ing.strojarstva i traženja posla 6mj svakavih razgovara ,, nasao posao i cak sam mogo birat između 2 posla ,

nije nesto ali bar se radi ,, prva firma Projektant 1600kn +1600kn na ruke ,znaci strucno osposobljavane ,godinu dana ,poslje te mozda zadrze ili nadu novog takva je praksa ,,, zivim u ZG firma je iznad sesveta,na kraju odbio ,ne plačaju prijevoz

2 ponuda tu i sad radim ,,,otvora se novi odjel tehnički odjel inače firma u stranom vlasništvu ,,traže crtača u Soldworksu ---SURFACE MODELING+AUTOCAD 2D ,izrade teh.dokumentacije ,super to me i zanima ,plača 3600 +360 prijevoza,znači s tim najvise do 4000 kn zavisi koliko sati u mjesecu , uvjek redovita ,božićnica,regres , ,8 sati i 5 dana u tjednu ,,,edukacija vani SOLIDWORKS ,,,sve plačeno ,put ,dnevnice smještaj

super , ,nakon 6 mj za stalno ,,,,nakon 3 kruga i testiranja dobio posao



nakon 2 godine jedni sam u uredu ,,dobra strana nema pritiska na poslu, imam rokove ali imam svoj tempo i nitko mi ne visi za vratom ,,,plača ista teško da bi dobio više,nisam prijavljen na zvanje koje imam znači kao Ing ,nego kao sss ,postavio pitanje šta s tim ,,totalno ignoriranje

prijavio se na odesk polako se počeo bavit freelancer crtanjem solid ,čist nekaj sa strane da imam lovu ,a možda nekaj i uleti i bolje


eto kolege komentar
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 15:05   #60
Pozdrav,

zanima me ima li neko informacije o Strabagu i visini plaće? U pitanju je većinom terenski rad - održavanje tehničkih sustava!
MalterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.