Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2013., 08:34   #661
Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
Zašto svaki puta kada se predloži gradnja odvojenih bic.staza protuargument bude: "a kako ćeš povući stazu u ________" i onda se tu ubaci nekoliko najprometnijih i najkritičnijh ulica koje postoje?
ostavi na stranu slabo prometne ili široke ulice. skoncentriraj se na palmotićevu i jurišićevu.

netko protestira kada se u novim naseljima gradi biciklistička staza?
misliš da bi netko protestirao protiv staze na novoj cesti ili preko potoka?

opiši rješenje za promet bajkova zapad-istok a da ne uključuje obilazak po vukovarskoj i da ne oštećuješ promet auta na palmotićevoj.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 08:51   #662
Podsjećam vas da postoji podforum Biciklizam i molim vas da ova tema ostane otvorena za pravna (a ne tehnička) pitanja i rasprave. Hvala na razumijevanju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:38   #663
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Podsjećam vas da postoji podforum Biciklizam i molim vas da ova tema ostane otvorena za pravna (a ne tehnička) pitanja i rasprave. Hvala na razumijevanju.
Ok, znaš li pravno gledano koja je uloga policije u ocjeni tehničke ispravnosti projekata i izvedbe biciklističkih staza?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:52   #664
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Ok, znaš li pravno gledano koja je uloga policije u ocjeni tehničke ispravnosti projekata i izvedbe biciklističkih staza?
Nikakva - to je regulirano generalnim urbanističkim planovima pojedinih gradova/općina.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 12:57   #665
pozdrav, biciklisti moraju bolje paziti na zebri,
danas mi neki čika jednostavno izleti na pjesackom
pred auto.
i to zamislite iz suprotnog smjera, i jos se vozi na biciklu,
i onda sam kao ja kriv ccc
Rijec je o covjeku od cca 60 godina,
zabrinjavajuce je to sto VECINA starijih ljudi nema pojma o prometnim pravilima

Zadnje uređivanje brankoGtc : 28.09.2013. at 13:01. Reason: jos nesta
brankoGtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 00:42   #666
na biciklu sam dan i noć, služi mi kao prijevozno sredstvo, ne kao sportski tretman. Nagledao sam se stvarno svega. Od glupih vozača do još glupljih pješaka, pa sve do totalno imbecilnih ostalih vozača bicikala.
Pošto je to veliki sraz između te 3 skupine, i svaki vuče na svoju stranu..trebalo bi jednostavno definirati jasno pravilo i zakon za neke stvari.
Zagreb niti približno nema infrastrukturu za bicikle, te prema tome, logično nema pravo tužiti bicikliste da se ne drže svojih staza ili propisanih pravila.
Kojih molim Vas staza? Postoje svega 3-4 staze koje su duže od 100m a da pri tome na istima nisu rasvjetni stupovi ili zidovi ili pak parkirani automobili.
Staza nemamo, dajte više shvatite..a one koje imamo izgledaju kao da su napravljene u Černobilu ili da su ih pijani Rusi radili.
Činjenica je da mnogo vozača automobila ne zna koja prava imaju biciklisti, ali isto tako i mnogo biciklista nisu upoznati što se smije a što ne smije.
Poludim kada vidim da pješaci unatoč 4 metra prostora na rinzolu, moraju hodati po onih 1 metar označene crvene staze na kojima su nacrtani bicikli..dakle ne pješak već bicikl. Da bi onda kada normalno nema smisla voziti po istoj, bio kažnjen od strane "revnog" policajca jer se ne držim staze predviđene za bicikl. Gdje je kazna pješacima što se oni ne drže svoje trake?
Trebalo je 10 godina da bi Zagreb spustio one svoje nakaradne bolesne rinzole od 3 metra na autocesti poput onih koji su bili kod kazališta Trešnja, da bi sada uredno silazili po tim rinzolima opet pješaci. Jer zašto bi spustio nogu kada se može spustiti niz padinu na cestu..pa nevjerojatno. I onda su još ljuti kad im dobacim, da je to namijenjeno za bicikle a ne za njihova spuštanja niz tobogan, te da za to imaju parkove. Godamnit!
Nadalje, točno je da biciklist ne smije prohujati sa vihorom preko zebre, ali ono što vozači zaboravljaju jest, da ako siđem sa bicikla i pješačim preko zebre, ubraja me u pješake i prestajem biti biciklist. NE!! Oni i dalje trube i seruckaju.
Npr, prije par mjeseci vozio sam se prema Ribnjaku iz smjera Maksimira. Sreo sam frenda na tramvajskoj stanici, sišao sa bicikla i pričajući sa njim prelazio cestu..dakle on nije imao bike. Da bi vozač tramvaja samo kao muha bez glave nastavljao svoj put pokazujući mi sa rukom kako me ima pravo pogaziti jer sam na biciklu i nemam pravo preko zebre. Pa wtf je sa ljudima?!
Dakle momenat kad ja spustim svoju nogu na površinu ceste NISAM više biciklist. Upamtite to vozači auta!
Naravno i mali osvrtaj na tešku retardaciju drugih biciklista. Frajer ide u suprotnom smjeru prema meni i igra se kukavice, nadalje drugi ne gleda kamo ide nego tipka na mobitel bez da drži ruke na volanu i fura se on sebi baš ga briga za cijeli svijet...treći si ima mp3 u ušima i vozi reli po cesti i stazama i zabije se u mene, sa riječima "kam gledaš nepodojeni čobane" i odfura se dalje.
Dakle ludi neki svijet
Dajte ljudi, dajte malo više pozornosti i tolerancije prema drugima..niste sami na ovome svijetu. To što ste vozač auta ne znači da se Bog, to što se pješak ne znači da su svi dužni ljubit vam stope i pazit na vašu guzu, to što ste biciklist ne znači da ste brži od nadzvučnog miga i da ste speedy gonzalez.
sephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 09:11   #667
@sephir

Kao vozač auta, potpisujem sve što si rekao...
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 23:50   #668
Thumbs up

Quote:
Ebach Veley kaže: Pogledaj post
@sephir

Kao vozač auta, potpisujem sve što si rekao...
Zahvaljujem.
sephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 12:43   #669
Talking

Quote:
sephir kaže: Pogledaj post
na biciklu sam dan i noć, služi mi kao prijevozno sredstvo, ne kao sportski tretman. Nagledao sam se stvarno svega. Od glupih vozača do još glupljih pješaka, pa sve do totalno imbecilnih ostalih vozača bicikala.
Pošto je to veliki sraz između te 3 skupine, i svaki vuče na svoju stranu..trebalo bi jednostavno definirati jasno pravilo i zakon za neke stvari.
Zagreb niti približno nema infrastrukturu za bicikle, te prema tome, logično nema pravo tužiti bicikliste da se ne drže svojih staza ili propisanih pravila.
Kojih molim Vas staza? Postoje svega 3-4 staze koje su duže od 100m a da pri tome na istima nisu rasvjetni stupovi ili zidovi ili pak parkirani automobili.
Staza nemamo, dajte više shvatite..a one koje imamo izgledaju kao da su napravljene u Černobilu ili da su ih pijani Rusi radili.
Činjenica je da mnogo vozača automobila ne zna koja prava imaju biciklisti, ali isto tako i mnogo biciklista nisu upoznati što se smije a što ne smije.
Poludim kada vidim da pješaci unatoč 4 metra prostora na rinzolu, moraju hodati po onih 1 metar označene crvene staze na kojima su nacrtani bicikli..dakle ne pješak već bicikl. Da bi onda kada normalno nema smisla voziti po istoj, bio kažnjen od strane "revnog" policajca jer se ne držim staze predviđene za bicikl. Gdje je kazna pješacima što se oni ne drže svoje trake?
Trebalo je 10 godina da bi Zagreb spustio one svoje nakaradne bolesne rinzole od 3 metra na autocesti poput onih koji su bili kod kazališta Trešnja, da bi sada uredno silazili po tim rinzolima opet pješaci. Jer zašto bi spustio nogu kada se može spustiti niz padinu na cestu..pa nevjerojatno. I onda su još ljuti kad im dobacim, da je to namijenjeno za bicikle a ne za njihova spuštanja niz tobogan, te da za to imaju parkove. Godamnit!
Nadalje, točno je da biciklist ne smije prohujati sa vihorom preko zebre, ali ono što vozači zaboravljaju jest, da ako siđem sa bicikla i pješačim preko zebre, ubraja me u pješake i prestajem biti biciklist. NE!! Oni i dalje trube i seruckaju.
Npr, prije par mjeseci vozio sam se prema Ribnjaku iz smjera Maksimira. Sreo sam frenda na tramvajskoj stanici, sišao sa bicikla i pričajući sa njim prelazio cestu..dakle on nije imao bike. Da bi vozač tramvaja samo kao muha bez glave nastavljao svoj put pokazujući mi sa rukom kako me ima pravo pogaziti jer sam na biciklu i nemam pravo preko zebre. Pa wtf je sa ljudima?!
Dakle momenat kad ja spustim svoju nogu na površinu ceste NISAM više biciklist. Upamtite to vozači auta!
Naravno i mali osvrtaj na tešku retardaciju drugih biciklista. Frajer ide u suprotnom smjeru prema meni i igra se kukavice, nadalje drugi ne gleda kamo ide nego tipka na mobitel bez da drži ruke na volanu i fura se on sebi baš ga briga za cijeli svijet...treći si ima mp3 u ušima i vozi reli po cesti i stazama i zabije se u mene, sa riječima "kam gledaš nepodojeni čobane" i odfura se dalje.
Dakle ludi neki svijet
Dajte ljudi, dajte malo više pozornosti i tolerancije prema drugima..niste sami na ovome svijetu. To što ste vozač auta ne znači da se Bog, to što se pješak ne znači da su svi dužni ljubit vam stope i pazit na vašu guzu, to što ste biciklist ne znači da ste brži od nadzvučnog miga i da ste speedy gonzalez.
bas sam se nasmijao na tvoj osvrt stanja u prometu na 2 i 4 kotaca. Neki dan mi tako jedna hoh i fensi biciklistica(dizajner interijera ili arhich pretpostavljam) preleti preko zebre bez bic staze po njoj i ja joj trubnem u stilu da pripazi jer tom brzinom se ne moze reagirati s obzirom da je u prekrsaju. i ta lijepa i spickana biciklistica ni pet ni sest nego srednji prst i jebanje majke. prvi put u zivotu sam pozelio razvaliti djevojku autom i zgazit je ko macku.
daziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 14:06   #670
pozz,uhvatil me murjak u vožnji 'bez ruku' i na zebri nisam sišo s bicikla..kao 600 kn kazne za ta dva prekršaja..nakon kaj je provjeril osobnu,videl je da nemam nikakvih prekršaja dosad pa reko s obzirom na to da će me pustit uz upozorenje..no svejedno dal mi neki papir di piše kazna od 300 kn..ne kužim,kaj sad?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 15:35   #671
Piše li na papiru naslov UPOZORENJE? Vjerojatno da, a iznos se piše da znaš koliko si uštedio. Nemaš brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:36   #672
Biciklisti su kaos na cesti, samoubojice, kamikaze . Iako ih ima i pažljivih, večina očekuje da se na njih pazi, ili jednostavno ne vide kolika su opasnost, i u koliku opasnost sami sebe stavljaju. Nedavno skrećem u sporednu ulicu, na ulazu u koju je pješački, mulica od peetnaestak godina dojuri biciklom i oduzme mi prednost, smrzla sam se od pomisli što bi bilo da nisam uspjela stati. Razumijem da su tu pješaci u pravu, no biciklist koji je bio na nogostupu oko 5 metara prije pješačkog kada sam počela skretati? Ima li on pravo ipak projuriti preko pješačkog iako vidi da je auto već počeo skretati, ili ja kao vozač trebam gledati dolazi li niz ulicu biciklist nogostupom, jer pješak, da je bio na mjestu mulice s biciklom, nikako ne bi stigao do pješačkog, prije nego ja prođem, 5 metara udaljen od pješačkog!!??

Dalje, danas obilazim biciklista, na ulazu u Zadar od strane Vira, biciklist vozi tom cestom, zauzeo pola trake, obiđem ga jer iz suprotnog smjera nije bilo nikog, pa sam imala mjesta za obići ga, no na semaforu crveno, tip opet do mene, i što je najgore prođe kroz crveno biciklom. Pa ne mogu reći da nije bilo auta, ali on je totalno zanemario semafor i polako prelazio, kako su auti kojima je bilo zeleno odlazili, tako je on iza njih promigoljio kroz crveno... I sad da netko tu osobu udari autom, da nezgodno padne, neka ga nosi na duši...
__________________
nikoina

Zadnje uređivanje nikoina : 24.11.2017. at 17:22.
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.