Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Cijepljenje?
Da. 74 57.81%
Ne. 54 42.19%
Glasovatelji: 128. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 19:48   #81
Daj mi neki dokaz da su cjepivima gotovo iskorijenjene neke bolesti
(ili potpuno). Zato jer su tako rekli farmaceuti i epidemiolozi?

Smatra se da je razlog tome i bolja kvaliteta života, veća higijena, bolji
uvjeti življenja.

Što je sad točno?

Ako je dijete rođeno zdravo, dojeno od majke, živi zdravo, dobro jede,
živi u kvalitetnim uvjetima - takvo dijete ima pravi imunitet i ne trebaju ju
mu nikakva cjepiva. Može bez većih problema prirodno preboljeti eventualne
bolesti. Cjepivo mu tek može oslabiti imunitet i pomoći mu na putu ka
bolesti i problemima.
maverick2012 is offline  
Old 08.01.2012., 20:03   #82
Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Daj mi neki dokaz da su cjepivima gotovo iskorijenjene neke bolesti
(ili potpuno). Zato jer su tako rekli farmaceuti i epidemiolozi?
Za boginje si čuo? Za polio? Difteriju?

Farmaceuti i epidemiolozi su vjerojatno nekakvi besprizorni koji nemaju pametnijeg posla pa vjerojatno pričaju pizdarije.

Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Smatra se da je razlog tome i bolja kvaliteta života, veća higijena, bolji
uvjeti življenja.

Što je sad točno?
Cjepiva ovome idu u prilog. U čemu je problem?

Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Ako je dijete rođeno zdravo, dojeno od majke, živi zdravo, dobro jede,
živi u kvalitetnim uvjetima - takvo dijete ima pravi imunitet i ne trebaju ju
mu nikakva cjepiva. Može bez većih problema prirodno preboljeti eventualne
bolesti. Cjepivo mu tek može oslabiti imunitet i pomoći mu na putu ka
bolesti i problemima.
Super.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 08.01.2012., 20:22   #83
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
U svijetu gdje je profiti najvažnija od svih vrijednosti, teško je ne sumnjati u dobronamjernost farmaceutskih kompanija.
baš to.
u vremenu smo kada je jedino ispravno sve propitivati.

Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Cjepivima su gotovo iskorijenjene neke bolesti (neke u potpunosti) i njihova pojavnost je upravo zbog toga minorna.
jesu li bolesti iskorijenjene jer nemaju više toliko prenosnika, zbog povećane higijene, zdravijeg načina života, ili zbog cijepljenja, mislim da ni jedan znanstvenik nebi mogao reči točno.

ako izuzmemo billa gatesa i njegovu "zakladu o kontroliranju populacije planeta cijepljenjem"

moj je stav neka svaki čovjek i roditelj ima pravo izbora.
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 08.01.2012., 20:23   #84
Još mi nisi dao nikakav dokaz. Nema veze.

Moj bratić živi u Sloveniji, ima dvoje djece - 11 i 14 godina.
Nisu primila niti jedno cjepivo. Zdrava su i nemaju nikakvih problema.

Zašto cijepiti onda?
maverick2012 is offline  
Old 08.01.2012., 20:35   #85
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
jesu li bolesti iskorijenjene jer nemaju više toliko prenosnika, zbog povećane higijene, zdravijeg načina života, ili zbog cijepljenja, mislim da ni jedan znanstvenik nebi mogao reči točno.
d) Sve navedeno
Ulovili se ko pijan plota, nije cijepljenje jednini način profilakse.
Corduroy is offline  
Old 08.01.2012., 21:49   #86
Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Još mi nisi dao nikakav dokaz. Nema veze.

Moj bratić živi u Sloveniji, ima dvoje djece - 11 i 14 godina.
Nisu primila niti jedno cjepivo. Zdrava su i nemaju nikakvih problema.

Zašto cijepiti onda?
Ne možeš uspoređivati dvoje djece koja su (za sada) zdrava i čitavu populaciju. To valjda i ti možeš shvatiti.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 08.01.2012., 22:28   #87
Da mi je kuna za svaki put kad sam čuo
'Od frenda prijatelj zna ženu čija sestra...'
Corduroy is offline  
Old 09.01.2012., 00:08   #88
Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Još mi nisi dao nikakav dokaz. Nema veze.

Moj bratić živi u Sloveniji, ima dvoje djece - 11 i 14 godina.
Nisu primila niti jedno cjepivo. Zdrava su i nemaju nikakvih problema.

Zašto cijepiti onda?
Internet je prepun baza podataka pa vjerujem da ćeš se snaći. Možeš početi i sa Wikipedijom.

Zato što će vjerojatno biti imuni na uobičajene infekcije, ali u slučaju pojave nečega rjeđega, a protiv čega se inače cijepe, ne bih se baš kladio u povoljan ishod.

Ti biraj što hoćeš.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 09.01.2012., 06:42   #89
Čega se treba bojati? Boginja, polia i difterije?

Da, da, kao da svakodnevno djeca obolijevaju i umiru od tih bolesti.

Koliko slučajeva tih bolesti godišnje imamo u RH?


Da, AWIA. Ali, to nije samo dvoje djece. Ima više roditelja koji tako
odluče. A, gdje su ona djeca kod kojih se ne razviju antitijela?
I ona spadaju u tu skupinu. Cijepiti ne znači nužno i zaštiti.
Od mog prijatelja mali je cijepljen, pa je ipak dobio zaušnjake.
A, ima takvih slučajeva više.
maverick2012 is offline  
Old 09.01.2012., 10:03   #90
Jel' se smije sa klonovima glasovat na ovoj temi?
Maverick ipak to je zakon velikih brojeva, nije ovo jedino područje društva gdje se primjenjuje.
Graham is offline  
Old 09.01.2012., 10:25   #91
@ maverick (i onima koji zele)

Vise stvari si olako rekao ne promisljajuci i ne znajuci, ja te samo pozivam da razmislis, pricamo o ozbiljnim problemima, ljudi su vec dovoljno lose informirani. Bilo kakvo potenciranje ovakvih rasprava na neutemeljenim spekulacijama je neozbiljno i nepozeljno. Ne krivm tebe, ali kako sam vec napisao kad vidim da 30% ljudi je generalno protiv cijepljenja mislim da mozemo pricati o ozbiljnom problemu.

Govoriti da ne moramo biti pazljivi danas je besmisleno, recentni outbreaks koji su se dogodili cak i u europi upravo su rezultati anti-vaccine kampanje. Dok u zeljama u kojim kontrola cijepljenja je minimalna rizik je konstantan a na kraju svi smo dio ovoj svijeta i toga treba biti svjestan. Zato procitaj samo malo sto se zbiva oko tebe u svijetu, u Europi ne ogranicavaj se na to sto se od tvoj susjeda djeca jesu cijepila i nikad nisu se zarazili icim ili sto znas nekog sto se cijepio i umro je od raka. Ironiziram da shvatis apsurd.
Konkretno 2011 zabiljezen je measles outbreak u EU i US. BBC news. WHO. CNN health.
Situacija je ozbiljna do mjere da je i sam Nature posvetio cijeli jedan special issue cijepivu i kontroverziji oko cijepiva kako bi educirao ljude, mislim da je lagano stivo te dostupno je svima, preporucam posebno:
The case of measles
The real issues in vaccines safety
Princip je jednostavan, dok vise od 90% odredjene populacije je cijepljeno rizik je reduciran te virus je pod kontrolom, da bi finalni rezultat bio virus eradication stoga i samo cijepivo bi postalo nepotrebno vremenom. To je upravo razlog zasto EU uglavnom ima otvorenu policy oko cijepljenja odnosno cijepljenje je fakultativno uz preporuku. Kako sam napisao ljude samo treba educirati ne pustit ih samima da citaju nebuloze iz neadekvatne literature. Za sada ovakva strategija bila je upravo valjana jer iako cijepljenje je optional cak do 95% ljudi biva cijepljeno po protokolu preporucanih cijepiva u EU.
Nazalost postoji jos zemalja u kojima ovakav program nije potpun, te to ne smijemo zanemariti, svake godine zabiljezavaju se slucajevi bolesti sto su nama danas samo proslost te smatramo nepotrebno uopce o tome pricati.

Rizik cijepljenja postoji nitko to ne negira, no realan rizik mora biti predstavljan u pravim dimenzijama i bez netocnih informacija. Podatke o tome mozete procitati jednako tako u Nature Specials: Vaccines issue. Upravo stoga danas glavni gol vaccine research je razviti bolja cijepiva. Ne mozete zamisliti koliko se danas ulaze i istrazuje, dizajniraju se nova cijepiva koja su potentnija, specificnije, manje agresivna te kompatibilnija target populaciji.

Pitas i za druge viruse, outbreaks su zabiljezeni za neke i u 2011, tako da ne znam sto zelis reci, ne samo, dovoljno je pogledati List of epidemics na wiki za shvatiti situaciju u svijetu. Stoga nitko ne tvrdi da vaccination strategy mora biti jednaka no primjeren program kao i global awareness su esencijalni.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Old 09.01.2012., 11:34   #92
Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Čega se treba bojati? Boginja, polia i difterije?

Da, da, kao da svakodnevno djeca obolijevaju i umiru od tih bolesti.

Koliko slučajeva tih bolesti godišnje imamo u RH?.
koja nesposobnost razmišljanja. koliko bi tih slučajeva bilo da se čitav svijet odluči necijepiti?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 09.01.2012., 12:54   #93
Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Čega se treba bojati? Boginja, polia i difterije?

Da, da, kao da svakodnevno djeca obolijevaju i umiru od tih bolesti.

Koliko slučajeva tih bolesti godišnje imamo u RH?
Nema previše (nasreću) upravo zbog mjera prevencije, što ne znači da NITKO neće oboljeti.

Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Da, AWIA. Ali, to nije samo dvoje djece. Ima više roditelja koji tako
odluče. A, gdje su ona djeca kod kojih se ne razviju antitijela?
I ona spadaju u tu skupinu. Cijepiti ne znači nužno i zaštiti.
Od mog prijatelja mali je cijepljen, pa je ipak dobio zaušnjake.
A, ima takvih slučajeva više.
Onda reci koliko ih obolijeva ako se ne cijepe.

Sve ostalo ti je Aqualung odgovorio.

Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
@ maverick (i onima koji zele)

Vise stvari si olako rekao ne promisljajuci i ne znajuci, ja te samo pozivam da razmislis, pricamo o ozbiljnim problemima, ljudi su vec dovoljno lose informirani. Bilo kakvo potenciranje ovakvih rasprava na neutemeljenim spekulacijama je neozbiljno i nepozeljno. Ne krivm tebe, ali kako sam vec napisao kad vidim da 30% ljudi je generalno protiv cijepljenja mislim da mozemo pricati o ozbiljnom problemu.

Govoriti da ne moramo biti pazljivi danas je besmisleno, recentni outbreaks koji su se dogodili cak i u europi upravo su rezultati anti-vaccine kampanje. Dok u zeljama u kojim kontrola cijepljenja je minimalna rizik je konstantan a na kraju svi smo dio ovoj svijeta i toga treba biti svjestan. Zato procitaj samo malo sto se zbiva oko tebe u svijetu, u Europi ne ogranicavaj se na to sto se od tvoj susjeda djeca jesu cijepila i nikad nisu se zarazili icim ili sto znas nekog sto se cijepio i umro je od raka. Ironiziram da shvatis apsurd.
Konkretno 2011 zabiljezen je measles outbreak u EU i US. BBC news. WHO. CNN health.
Situacija je ozbiljna do mjere da je i sam Nature posvetio cijeli jedan special issue cijepivu i kontroverziji oko cijepiva kako bi educirao ljude, mislim da je lagano stivo te dostupno je svima, preporucam posebno:
The case of measles
The real issues in vaccines safety
Princip je jednostavan, dok vise od 90% odredjene populacije je cijepljeno rizik je reduciran te virus je pod kontrolom, da bi finalni rezultat bio virus eradication stoga i samo cijepivo bi postalo nepotrebno vremenom. To je upravo razlog zasto EU uglavnom ima otvorenu policy oko cijepljenja odnosno cijepljenje je fakultativno uz preporuku. Kako sam napisao ljude samo treba educirati ne pustit ih samima da citaju nebuloze iz neadekvatne literature. Za sada ovakva strategija bila je upravo valjana jer iako cijepljenje je optional cak do 95% ljudi biva cijepljeno po protokolu preporucanih cijepiva u EU.
Nazalost postoji jos zemalja u kojima ovakav program nije potpun, te to ne smijemo zanemariti, svake godine zabiljezavaju se slucajevi bolesti sto su nama danas samo proslost te smatramo nepotrebno uopce o tome pricati.

Rizik cijepljenja postoji nitko to ne negira, no realan rizik mora biti predstavljan u pravim dimenzijama i bez netocnih informacija. Podatke o tome mozete procitati jednako tako u Nature Specials: Vaccines issue. Upravo stoga danas glavni gol vaccine research je razviti bolja cijepiva. Ne mozete zamisliti koliko se danas ulaze i istrazuje, dizajniraju se nova cijepiva koja su potentnija, specificnije, manje agresivna te kompatibilnija target populaciji.

Pitas i za druge viruse, outbreaks su zabiljezeni za neke i u 2011, tako da ne znam sto zelis reci, ne samo, dovoljno je pogledati List of epidemics na wiki za shvatiti situaciju u svijetu. Stoga nitko ne tvrdi da vaccination strategy mora biti jednaka no primjeren program kao i global awareness su esencijalni.
Ma to su sve zli epidemiolozi smislili.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 09.01.2012., 13:33   #94
Quote:
maverick2012 kaže: Pogledaj post
Daj mi neki dokaz da su cjepivima gotovo iskorijenjene neke bolesti
(ili potpuno). ....
The last major European outbreak of smallpox was in 1972 in Yugoslavia, after a pilgrim from Kosovo returned from the Middle East, where he had contracted the virus. The epidemic infected 175 people, causing 35 deaths. Authorities declared martial law, enforced quarantine, and undertook widespread re-vaccination of the population, enlisting the help of the WHO. In two months, the outbreak was over.[71] Prior to this, there had been a smallpox outbreak in May–July 1963 in Stockholm, Sweden, brought from the Far East by a Swedish sailor; this had been dealt with by quarantine measures and vaccination of the local population.

Al su promijenili higijenske navike u švedskoj i jugi u tih par mjeseci.....


Ima još, evo pa čitaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Smallpox
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 09.01.2012., 15:50   #95
Dobro, ja imam svoj stav. I poštujem vaše mišljenje.

OK, ne treba vjerovati svemu što piše na netu (npr. protiv cijepljenja).
Ali, zašto vjerovati i svim tim vijestima (BBC news. WHO. CNN health).
Za koga oni rade? Kome pogoduju reklame, ti članci i statistike o broju
zaraženih?

Koji je, po vama, cilj ljudima koji su ustali protiv cijepljenja?
(ima tu i liječnika, raznih doktora, čak i epidemiologa)

Usput, da li netko zna kolika mora biti zaštićenost cjepivima da bi
cijelo hrvatsko stanovništvo bilo zaštićeno od zaraznih bolesti?
(80%, 90% ...) Koliko je otprilike minimalno dovoljno?
Ima netko takvu informaciju?
maverick2012 is offline  
Old 09.01.2012., 17:12   #96
Naravno, svatko ima pravo i na stav i misljenje, suvise je i govoriti da se treba to postivati.
No kada pricamo o cinjenicama prostora za misljenja nema i previse, jer nitko ovdje ne govori svoje misljenje, vec sam ti samo donekle pokusavamo odgovoriti te demantirati ono sto tvrdis cinjenicama.
Takodjer moras dopustiti da neki ako i struka znaju vise od tebe i njihovo misljenje u tom trenu moze vidi vaznije i znacajnije.

Mala digresija, kaka ljudi pocnu pricai o misljenjima uvijek se sjetim ove reportaze. Link.
Mislim da bi ovo svi mogli pogledati i razmisliti malo.
Mislim da nitko ne zeli ostavljati ovakav dojam.

Rekao si kako straha nema, da je sve ok, na sto sam ti samo donio primjer od prosle godine sto se dogodilo u Europi i kako ocito nisi pratio linkao sam ti dva najveca svetska medija kao i WHO, World Health Organization. Aspurdno je i tuzno da insinuiras ista od onog sto si napisao, kakvi pogodi i kakvi interesi ? To su mediji koji su prenjeli informaciju. WHO je upozorio koji je situcija ozbiljna.
Upravo da se rijesis tih teorija o zavjerama ja ti sugeriram da se informiras, educiras, dao sam ti stoga Nature, pricamo o jednom od najprestiznijih znanstvenih casopisa koji je upravo zbog kriticne situacije izdao taj special issue na temu vaccines. Kvaliteta ljudi koji pisu za taj casopis je dana njihovim iskustvom, znanjem i postignucima.
Cilje je uvijek pomoci nekom, te to mi je jasno, ukoliko je cijepivo nepotrebno jasno da se ne smije preporucavati. No dosadasnje teorije o tome kako sva cijepiva su apsolutno nepotrebna ili stetna su osoporena jednom metodom, tj znanjem i cinjenicama.
U predhodnim postovima sam i linkao par clanaka koja se upravo bave tim socialnim aspektom anti-vaccine kampanje, a ona redom proizlazi iz neznanja, te jedini nacin za zaustaviti je upravo informirati ljude.
To je ono sto mi pokusavamo donekle prenjeti i tebi, i zao mi je jer cini mi se kao da ne citas, jer si upravo postavio pitanje o necem sto sam gore objasnio.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.

Zadnje uređivanje aqualung : 09.01.2012. at 17:36.
aqualung is offline  
Old 09.01.2012., 19:19   #97
A koji je, po tebi Aqualung, cilj ljudima koji su ustali protiv cijepljenja?
(ima tu i liječnika, raznih doktora, čak i epidemiologa)

Zašto se uopće raspravlja o cjepivima?
Zašto se uopće cijepljenje dovodi u pitanje?

Vidim da si dosta informiran, pa me zanima tvoje mišljenje.
maverick2012 is offline  
Old 09.01.2012., 22:31   #98
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post

Mala digresija, kaka ljudi pocnu pricai o misljenjima uvijek se sjetim ove reportaze. Link.
Mislim da bi ovo svi mogli pogledati i razmisliti malo.
Mislim da nitko ne zeli ostavljati ovakav dojam.
Ovaj link je najsmijesnija stvar u dugo dugo vremena, fala ti!

OT, mislim da na taj jednostrani nacin raspravljati o cijepivu "farmacetuske kompanije su dobre i one to rade da nas zastite" je smijesno. Normlano da je lova u pianju.
Svinjska gripa, anyone? Kolko je ono bilo zarazenih u RH? Ako me pamcenje dobro sluzi, nekih 20k? Koliko ono mrtvih? Par? A digla se takva panika oko toga ko da je epidemija kuge, a kad ono, ispada da je obicna, gripa vulgaris 5 puta smrtonosnija.
Potpuno mi je razumljivo zasto ljudi izbjegavaju cijepljenje protiv nekih stvarno ozbiljnih bolesti(nazalost) nakon ovakvih pizdarija koje nam serviraju kroz medije.
Leman_Russ is offline  
Old 09.01.2012., 22:58   #99
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Ovaj link je najsmijesnija stvar u dugo dugo vremena, fala ti!

OT, mislim da na taj jednostrani nacin raspravljati o cijepivu "farmacetuske kompanije su dobre i one to rade da nas zastite" je smijesno. Normlano da je lova u pianju.
Svinjska gripa, anyone? Kolko je ono bilo zarazenih u RH? Ako me pamcenje dobro sluzi, nekih 20k? Koliko ono mrtvih? Par? A digla se takva panika oko toga ko da je epidemija kuge, a kad ono, ispada da je obicna, gripa vulgaris 5 puta smrtonosnija.
Potpuno mi je razumljivo zasto ljudi izbjegavaju cijepljenje protiv nekih stvarno ozbiljnih bolesti(nazalost) nakon ovakvih pizdarija koje nam serviraju kroz medije.
Pa nitko nikoga ne tjera da se cijepi.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 09.01.2012., 23:08   #100
Ma naravno da ne, puno je lakse dignuti "you will all die a TERRIBLE DEATH ako se ne cijepite" medijsku famu, ljudi puse stvari, farmaceutske kompanije trljaju rukice neko vrijeme, onda rinse and repeat sa novom bolesti, dokle ide i ljudi nakon toga skuze da je to glupost i postanu skepticni na sve. Sto je opet lose.
Leman_Russ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.