Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2013., 19:55   #41
Quote:
Maryana MJ kaže: Pogledaj post
mene isto to zanima. ja sam se ispisala sa faksa 2011. i ove godine ponovo upisujem drugi faks u drugom gradu (eto splet okolnosti, da ne objašnjavam cijelu priču). Pa me zanima dal moram platiti? Mislim totalno mi je glupo ako moram platiti jer nisam pala godinu, bila lijena il tako nešto nego jednostavno nisam imala para za dalje studirat pa me zanima eto ta infomacija ako bilo tko zna.
a čuj, ako je sudeći prema mojim frendovima koji su po 2.put upisali faks, svi su morali platiti...i to također u drugom gradu.
__________________
"Don't worry, I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else."
vinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 02:41   #42
Ipak trebas platiti, i ja sam tako odustao ali prije upisa, pa sad ako uspijem upisao bih se po prvi put.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 15:35   #43
imam par pitanja pisem ovih dana prvi put maturu nakon zavrsenog 4 razreda gime, sad me zanima kad dodu rezultati tj kad vise nema dodavanja faksova do 16.7. i kada mi kaze na koji sam fax upao s obzirom kako sam ih poslagao na ljestvici od 1 do 10 , mogu li ja npr ako nisam upao na onaj faks koji sam zelio obrisati sve (ukljucujuci i one na koje sam upao npr. upao sam samo na 10., nije onaj koji sam zelio pa onda obrisem sve i idem ponovo pisati iduce godine)

e sad me zanima ta situacija ako ne upisem nista, i odlucim da cu pisati maturu ponovo kako bih popravio rezultate da li ja mogu na jesenski rok pisati ili ljetni ili mogu obadvoje i kako se gledaju rezultati, da li samo najbolji ili ne (npr.u ljetnom nisam upisao nista i sad pisem jesenski i neke predmete napisem bolje neke losije, da li mi se uzimaju bolje rijeseni predmeti i s njima mogu sljedece godine konkurirati za neki faks jer mislim da nece biti mjesta na onome na kojem sam planirao vec, ili npr uz to pisem jos i ljetnu maturu sljedece godine, samo neke predmete koje sam lose napisao ili moram sve, sta bi mi onda uzimali samo najbolje ili ne ?

i zanima me ako bih pisao sve tri mature , ljetnu pa jesensku pa ljetnu sta bih u tome slucaju placao od ispita da li samo zadnju ?
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 10:53   #44
Quote:
Maryana MJ kaže: Pogledaj post
mene isto to zanima. ja sam se ispisala sa faksa 2011. i ove godine ponovo upisujem drugi faks u drugom gradu (eto splet okolnosti, da ne objašnjavam cijelu priču). Pa me zanima dal moram platiti? Mislim totalno mi je glupo ako moram platiti jer nisam pala godinu, bila lijena il tako nešto nego jednostavno nisam imala para za dalje studirat pa me zanima eto ta infomacija ako bilo tko zna.
MOže se uz odgovarajuću dokumentaciju dokazati slabo imovinsko stanje pa onda država plati veliki dio participacije.
Tak je na Građevini bio jedan slulčaj za koji ja znam.
Znači, cura se "prebacila" iz Rijeke u Zagreb i nije morala platiti 8000 nego nekih 1000 kn.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 19:46   #45
Evo mene zanima da li je itko do sad imao loša iskustva sa ponovnim polaganjem predmeta na DM? Ili uglavnom svi imaju dobra iskustva?

Jer ja odlučih da ću sljedeće godine ponovno pisati biologiju i hrvatski i iako sam svjesna toga da imam puno vremena sve jako dobro naučit malo me strah da negdje ne pogriješim
LanaT22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 02:28   #46
Pozdrav svima. Pretprošle godine sam pisala državnu maturu i upala na faks. Prošla sam prvu godinu, tj. dala uvjet i prebacila neke predmete na tekuću (2.) godinu faksa. Ovih dana razmišljam o ispisivanju s faksa, ponovnom pristupanju državnoj maturi i upisu na drugi faks. Zanimaju me sljedeće stvari:

1. Zbog prijenosa ocjena trebala bih ove godine platiti 2300 kn školarine. Ako se ispišem s faksa, moram li svejedno platiti tih 2300 kn?
2. Koliko sam skužila iz prethodnih postova, prijavljujem se na Postani Student sa starim TAN-om, tj. upišem OIB i stari TAN da bih mogla dobiti novi TAN?
3. Jel to sve ili moram slati neku dokumentaciju (npr. o ispisu sa ovog faksa)? Ako da, što sve moram slati i kome?
4. Gdje polažem ispite koje želim "popraviti"? U svojoj bivšoj srednjoj školi ili negdje dalje?

Čula sam stvarno svašta pa više ne znam kome vjerovati. Ako je netko prošao kroz sličnu situaciju, molim ga da odgovori na ova pitanja.
Unaprijed hvala.
ivana41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 18:06   #47
Quote:
ivana41 kaže: Pogledaj post
1. Zbog prijenosa ocjena trebala bih ove godine platiti 2300 kn školarine. Ako se ispišem s faksa, moram li svejedno platiti tih 2300 kn?
Ne, plaćaš samo troškove školarine za 1. godinu novog fakulteta.

Quote:
ivana41 kaže: Pogledaj post
2. Koliko sam skužila iz prethodnih postova, prijavljujem se na Postani Student sa starim TAN-om, tj. upišem OIB i stari TAN da bih mogla dobiti novi TAN?
Ja sam se prijavila sa TAN-om iz 2010. godine tako da ti možda i ne treba novi TAN, nisam sigurna

Quote:
ivana41 kaže: Pogledaj post
3. Jel to sve ili moram slati neku dokumentaciju (npr. o ispisu sa ovog faksa)? Ako da, što sve moram slati i kome?
Mislim da ne moraš ništa slati, no za svaki slučaj kontaktiraj ncvvo

Quote:
ivana41 kaže: Pogledaj post
4. Gdje polažem ispite koje želim "popraviti"? U svojoj bivšoj srednjoj školi ili negdje dalje?
Pišeš u jednom od gradova ( Zg, St, Ri, Os ), ovisno kojeg odabereš na postani-student.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 00:51   #48
Hvala ti puno!
ivana41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 16:27   #49
Samo da javim da sam se danas išla ispisati i rekla mi je teta u referadi da moram platiti tih 2300 kn kako god okrenem
ivana41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 12:00   #50
ponovno polaganje

ljudi interesira me dali je šametno opet polagati predmete ali višu razinu nači mat ihr , jer sam prošle god polagao ali nižu i prošo sam sa 2,3 a sad me nteresira dali je pametno opet polagat ja mislim da je
Rawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 15:13   #51
Quote:
Rawar kaže: Pogledaj post
ljudi interesira me dali je šametno opet polagati predmete ali višu razinu nači mat ihr , jer sam prošle god polagao ali nižu i prošo sam sa 2,3 a sad me nteresira dali je pametno opet polagat ja mislim da je
pametno je polagati ako mislis da ces bolje rezultate postici
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 10:32   #52
Ako ponovo polažem maturu, i budem u prvih 10%, moram li i tada platiti cijelu školarinu?
delhrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 16:57   #53
Quote:
delhrv kaže: Pogledaj post
Ako ponovo polažem maturu, i budem u prvih 10%, moram li i tada platiti cijelu školarinu?
Ako si već studirao, da.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:13   #54
Da li netko zna do kada se moraju uplatiti novci za prijavljene ispite?

Sent from my C1905 using Tapatalk
LanaT22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:51   #55
Quote:
LanaT22 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna do kada se moraju uplatiti novci za prijavljene ispite?

Sent from my C1905 using Tapatalk
Do 25.4.
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 15:03   #56
Pozdrav, zanima me do kada je rok za odjavu ispita i kako to ide za one koji ne pišu prvi put?
__________________
˙ɐsıdoʞnɹ ƃoʌs ǝɾuɐʇıɔ oʇ ǝɾ ouɔıqo -ɐƃoʞ olıq po ıɾloq ǝɾ nɯǝɔ n oʇsǝu ɐɯı ʞǝɾʌoɔ ıʞɐʌs
Matrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 12:28   #57
^
Quote:
Odjave ispita
Rok: do 30. travnja 2014. (uključujući taj dan)

Kako se prijavljeni ispiti odjavljuju?
2. Ostali pristupnici javljaju se Centru putem e-maila na adresu: [email protected], putem koje će dobiti naputak o daljnjim postupcima.

do kad se ispiti trebaju platit?
Merimies is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:57   #58
Do 25.4, pise gore

Sent from my C1905 using Tapatalk
LanaT22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 21:55   #59
ako padnem na 1. popravni rok kad pisem maturu? kad pisem ako padnem na 2. rok? trebam li je placati? mogu li pricekati godinu i sljedece godine pisati u svojoj skoli zajedno s redovitima?
aero777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 22:36   #60
Quote:
aero777 kaže: Pogledaj post
ako padnem na 1. popravni rok kad pisem maturu? kad pisem ako padnem na 2. rok? trebam li je placati? mogu li pricekati godinu i sljedece godine pisati u svojoj skoli zajedno s redovitima?
Ako padneš 1. popravni rok, pišeš maturu na jesenskom roku. Ne znam kad su 2. popravni rokovi u školama, ali računaj da jesenski rok mature kreće 21.8.
Možeš pričekati godinu, ali nećeš pisati u svojoj školi, već u jednom od sljedećih gradova - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Slavonski Brod.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.