Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 22:06   #21
Sve ovisi koliko ce ti jajnici bujati i kakva ce biti popratna reakcija. Meni su bili iznad 10 cm jajnici i nije bas bilo zabavno
Ni nisam skuplja vodu pa je to sve ok - torzija je bila veci zajeb.

Nema tu druge nego dan po dan i oprezno. Mene stoperica prebaci skroz a i nakon transfera jajnici i dalje rade. Ja recimo nikako nisam kandidat za bustere koje L preferira. Al to budes vidjela kad startate.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 22:15   #22
sly, a može još definicija bustera ako se dobro sjećam, to je hormon bete??
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 22:25   #23
Da. To je u biti stoperica - beta hcg.
E sad ima oko toga nauka zasto je to ok no to opet nije opce prihvaceno nego svaki mpo prakticira to ovisno o svojim metodama rada. No kod slucajeva sa granicnim hiperom mislim da je ludost spiciti dodatni poticaj.
Zato mozda malo L-u zamjeraju po bolnicama jer ima dosta njegovih hipera.

A opet covjek zna sto radi pa sad raspravljat o tome je bezveze.
No evo, nije lose za pitati ga o tome ako ste u strahu od hipera.

Fran je npr. odbila bustere
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 22:27   #24
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
sly, a može još definicija bustera ako se dobro sjećam, to je hormon bete??
Nakon transfera L prakticira jos 4 injekcije - stoperica (to je ta beta hormon) i decapeptila

Ja ih nisam htjela uopce uzimati al smo se pogodili da prve dve uzmem po pol doze a zadnje dvije sam vec krenula napuhivati se i nisam ih uopce htjela i nije me forsao
Ipak sam prosla vec dva hipera, jednm bila hospitalizirana i nakbolje znam svoje tijelo - znam kad je dosta
Nakon transfera sam skoro svaki dan isla k njemu da mi vidi i opipa trbuh
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 22:56   #25
znači u biti treba paziti na simptome hipera i definitivno razgovarati sa dr. o tome
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:56   #26
Meni je rekao da hiper nakon transfera dolazi kod trudnoće. Jer tijelo luči hormone, a jajnici su uvećani od stimulacije. I da je onda najveći problem

Ali budući da smo i Ninna i ja koma slučajevi po tome, mislim da možda neće inzistirati na boosteru.
Inače, nije me bilo toliko strah hipera dok nisam s njime pričala i čula iz njegovih usta
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 09:31   #27
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Dakle muz - opca praksa, sifra N45.
Sad gledam na netu, muska neplodnost je N46.
Ovo je neki orhitis
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 09:37   #28
Pa hcg i jest hormon trudnoce

Iskreno - naslusala sam se te teorije u petrovoj no po meni su rijetki slucajevi kada se teski hiper desava zbog trudnoce. To bi znacilo da hiper nastupa tek nakon transfra kad krenu velike kolicine lucenja bete a uglavnom u hiper prebaci nakon punkcije i oko transfera s tim da i nakon transfera jajnici i dalje rade. I onda ako jos primas dodatni hcg
Curke sa dobrim reakcijama uglavnom uvijek imaju granicni oblik hipera - to je ocekivano. Low responderi nemaju taj problem al imaju i mali broj js na kraju.
I sad ako ti imas 20 folikula pa normalno da budu ti jajnici radili sve u 16 al onda se pazi s cim i kako se stimulira - iako je nekad tesko zapravo znati unapred kakva bude reakcija.
No jasno ti je sad zasto busteri ne idu na vec hiperstimulirane jajnike

Mislim ovo je moje osobno misljenje - treba uzeti u obzir da nisam doktor

Edit: moguce za N46 davno je bilo
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 10:04   #29
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Pa hcg i jest hormon trudnoce

Iskreno - naslusala sam se te teorije u petrovoj no po meni su rijetki slucajevi kada se teski hiper desava zbog trudnoce. To bi znacilo da hiper nastupa tek nakon transfra kad krenu velike kolicine lucenja bete a uglavnom u hiper prebaci nakon punkcije i oko transfera s tim da i nakon transfera jajnici i dalje rade. I onda ako jos primas dodatni hcg
Curke sa dobrim reakcijama uglavnom uvijek imaju granicni oblik hipera - to je ocekivano. Low responderi nemaju taj problem al imaju i mali broj js na kraju.
I sad ako ti imas 20 folikula pa normalno da budu ti jajnici radili sve u 16 al onda se pazi s cim i kako se stimulira - iako je nekad tesko zapravo znati unapred kakva bude reakcija.
No jasno ti je sad zasto busteri ne idu na vec hiperstimulirane jajnike

Mislim ovo je moje osobno misljenje - treba uzeti u obzir da nisam doktor

Edit: moguce za N46 davno je bilo

evo ja mogu potvrditi što Sly piše.... znači ja sam imala jedan IVF, dobitni, nakon transfera sam imala bolove da sam jedva sjedila na poslu...ali Luči me gledao i rekao da je sve pod kontrolom... ja sam mu javljala sumnjive simptome hipera ali kod mene onih najvažnijih tipa da sam se jako napuhala, ili da nisam mokrila i obavljala nuždu, nije bilo

ostala sam trudna, ali i sa cistama od po 5 cm na oba jajnika koje su mi jako otežavale sjedenje, to sam mu i rekla i dogovorili smo se da mirujem doma i da ne idem raditi... tako da sam ja u 6tt već otišla na čuvanje trudnoće

eto... moje iskustvo i prije postupka i nakon transfera je da vodi jako računa ako sumnja da bi moglo doći do hipera...

s obzirom da nisam imala više postupaka ja sam uvijek imala osjećaj da meni nakon transfera treba još nešto dodatno osim utrića da mi se trudnoća održi i tako je i bilo ovaj put s boosterima... prije toga sam imala aih sa jednom minijaturnom betom, netko bi rekao da nije trudnoća ali eto... ali za mene je bio bar početak početaka...

oko Lučija se vode rasprave, je li radi ok, ne radi ok, ono što je važno da kada idete njemu, kao i svakom doktoru da mu vjerujete...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 10:10   #30
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Sly, meni je L na uzv rekao da mi već sad vidi preko 20 folikula na jajniku, tako da će biti zeznuto. I mislim da ćemo morati oprezno, i ja bih rado poduzela sve mjere koje mogu
oako ti je i meni bilo.. iako ja nemam dijagnozu pcos, prije postupka je on već na lijevom jajniku vidio puno folikula, a desni mi je bio slabije prohodan još od prije.... znači jedna je počeo proizvoditi kao lud, a drugi se vukao, ali na kraju je i on proizveo nešto ne znam kako se to dogodilo ali tako je bilo...ovo u smislu da je jedan poludio, jer do tada nikada nije bilo puno folikula kada sam bila na uzv

dakle, svaki dan ultrazvuk, terapija gonala se određivala na licu mjesta, tj on bi mi nakon što me pogledao dao inekciju pa sam s te strane bila mirna i nisam to morala sama iako sam si ih par put sama dala,
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 12:27   #31
Hvala jesen na iskustvu. Meni puno pomaze cuti takve stvari.

Ja planiram na bolovanje odmah nakon punkcije,ak budem mogla. Pa cu preventivno lezati jer me strah.

Pregled bude svaki dan,pa sam tu mirna.
A L-u vjerujem, tako da... nadam se brzom plusicu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:51   #32
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Meni je rekao da hiper nakon transfera dolazi kod trudnoće. Jer tijelo luči hormone, a jajnici su uvećani od stimulacije. I da je onda najveći problem

Ali budući da smo i Ninna i ja koma slučajevi po tome, mislim da možda neće inzistirati na boosteru.
Inače, nije me bilo toliko strah hipera dok nisam s njime pričala i čula iz njegovih usta
Imala sam dva jaka hipera a od trudnoce ni t
Sad je bio najmanji hiper i trudna
Tak da...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:04   #33
Gdje jos mozemo na pravno i psiholosko savjetovanje?

U obiteljskom centru grada zagreba mozda moramo dosta cekati na termin
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:09   #34
Dan curke, mogu ovdje pitati,posto vidim da vas dosta proslo postupak.
Bila sam danas kod doka 7dc, prva M nakon spontanog i rekao mi a slijedeći tjedan dođem po terapiju.
Sve u redu.
Vadila sam hormone prije 2 mjeseca bili svi ok,samo mi se napokon TSH spustio ispod 2.
Rekao mi je prije da ne bi išao samnom u stimulirani.
Inače, operirala sam prije 1g miom,sve bi rebalo biti ok.Spontani sma imala 6tjedan i to sam dobila M bez bolova, samo otišlo.Bez kiretraže.
Što me sada dalje sljeduje?
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:11   #35
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Gdje jos mozemo na pravno i psiholosko savjetovanje?

U obiteljskom centru grada zagreba mozda moramo dosta cekati na termin

ola ,
ja sam cekala 7dana
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:19   #36
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
ola ,
ja sam cekala 7dana
Ja pitala jel moze koji dan nakon 18 sati. Kaze tek svibanj,termin mogu naknadno javiti (imala je stranku).
Pa sam rekla nek kazu bilo koji termin,i sad cekam poziv...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:30   #37
Kada ideš u postupak?
da li je to u Preobrazenskoj?
Imaš pravo,ja sam išla u 8 ujutro.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:44   #38
Pa ako menga zakasni, idem s iducom, pocetak prema sredini 5.mj. Ak kojim cudom dode, onda krajem 5.

Pa taj je jedan obit.centar u zg.
Sad me ne zovu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:25   #39
ne mogu vjerovati da ću možda izgubiti jedan ciklus jer čekam ovo glupo pravno i psihološko savjetovanje

U zagrebu su nam ponudili termin 8. ili 9.5., sad čekam pon da nazovemo Karlovac. Možda se tamo manje čeka

A mislim zbog čega još mjesec dana čekanja
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:34   #40
Bubice, pa kao to da vas tako zavlače s tim? Mi smo na VV-u to obavili isti dan kad smo došli na konzultacije,kod njih u klinici. Morali smo se naručiti, ali su se oni čak ravnali prema nama, pošto smo putovali pa da se poklopi s androloškim pregledom.
A da pitate da li vas mogu tamo primiti bez obzira što (pretpostavljam) niste njihovi pacjenti?
__________________
_ Odmorit ću prste od stalnog gledanja kroz njih _
Prozerpina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.