Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2015., 07:05   #61
Ne znam kad se radi izračun. Kad je bila zadnja pozajmica odobrena?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 08:44   #62
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ne znam kad se radi izračun. Kad je bila zadnja pozajmica odobrena?
Recimo da sam imao odobreno 50.000,00kn. Iskoristio sam cijeli iznos (u osmom mjesecu), ali kroz 4 različite pozajmice (nisu sve isti dan). Dvije sam otplatio prijevremeno (prošao cijelu proceduru zatvaranja kod osobnog bankara). Mene zanima da li će mi se vratiti mogućnost dizanja pozajmice za ovaj iznos koji sam otplatio.

Inače sve plaćam uredno na vrijeme, a sad bi mi na žalost opet dobro došla jedna pozajmica.
9evetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:25   #63
Mislim kako se mogucnost odobrenja pozajmice gleda periodicno, recimo svakih 6 mjeseci ili krace. Znaci nesto kao i dozvoljeni minus kad se gleda kvartalno ili polugodisnje prosjek primanja pa se na osnovu toga povecava ili smanjuje dozvoljeni minus na tekucem.

Ja sam imao odobrenje pozajmice do kraja 6 mjeseca, koju nisam koristio. Nakon isteka tog odobrenja nisam imao tu mogucnost sve do unazad cca. mjesec dana kad su mi opet dali mogucnost za dobijanje pozajmice. Mislim da je proslo 3 mjeseca od kraja starog do novog odobrenja.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 15:56   #64
Znači po toj logici, ništa do početka iduće godine. Šteta, znači morat ću kod javnog bilježnika.
9evetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 12:14   #65
da li znate. da li treba koristiti pbz internet bankarstvo dulje vrijeme ili se moze tipa danas ugovorit pa trazit pozajmicu? ako itko zna?
seka555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 15:30   #66
Quote:
seka555 kaže: Pogledaj post
da li znate. da li treba koristiti pbz internet bankarstvo dulje vrijeme ili se moze tipa danas ugovorit pa trazit pozajmicu? ako itko zna?
Meni se pojavila opcija tek nakon tri tjedna nakon što sam počeo koristiti pbz internet bankarstvo. Ali mislim da nije pravilo. Predpostavljam da, prema onome što se može pročitati u ovom threadu, oni to odobravaju ili kvartalno ili polugodišnje. Pa u tom trenutku kad odobravaju moraš imati uključeno internet bankarstvo.
9evetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 13:00   #67
Quote:
seka555 kaže: Pogledaj post
da li znate. da li treba koristiti pbz internet bankarstvo dulje vrijeme ili se moze tipa danas ugovorit pa trazit pozajmicu? ako itko zna?
Mislim da tu pozajmicu ne možeš tražiti, tj. oni ti ju sami ponude ili ne temeljem tvojeg poslovanja. To je nešto kao što su Diners i Amex imali za svoje korisnike. Neki su dobili ponude za pozajmice, a neki ne.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 17:57   #68
Tako je, ne može se tražiti, pošto to odobrava sam sustav. Najviše se gleda uredno poslovanje, da nemaš dugova, redovna primanja i sl. Ako to sve ispunjavaš kontinuirano minimalno godinu i pol dana, najvjerojatnije će ti se odobriti. Iznos ti ovisi o visini redovnog primanja.

I da, internet bankarstvo nije uvjet za dobivanje pozajmice, jer ako imaš mogućnost pozajmice, dođe ti obavijest i na bankomat recimo, preko kojeg možeš realizirati pozajmicu.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:40   #69
Pozdrav.
Postoji li mogućnost ranije otplate brze pozajmice? Primjer, ako uzmem 5.000 kn na rok od 36mj, mjesečni anuitet cca 160kn. Da li, i kako, mogu ranije otplatiti taj iznos? Znam da je mali iznos, ali stvarno mi nije potrebno više, samo da se izvučem iz nekih dugova
KikyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 19:11   #70
Naravno. Imaš opciju konačne otplate. Nema nikakvih kamata i plaćanja za prijevremeno otplaćivanje.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 16:15   #71
Bit će ti opet ponuđena, ako nije bilo nekih promjena u (tvom) poslovanju po računu.


Sent from my iPad using Tapatalk
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 22:45   #72
Pozdrav, ovaj mjesec sam dobio 6-tu plaču u PBZ-u i imam odobrem minus od 27tkn i na rate 27tkn...pozajmica mi nije nigdje vidljiva...dali netko zna kolko mora minimalno sjesti plača da bi se stklo pravo na odobrabanje pozajmice? Hvala na odgovorima ;-)
zmajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 23:58   #73
Brza pozajmica PBZ internet bankarstvo

To ovisi o racunalnom sustavu. Nekom se odobri nakon 6 mj, nekom nakon 3 godine, nema nekog pravila.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:17   #74
Lijep pozdrav!!
Koliko sam vidio na internet bankarstvu nudi mi se pozajmica do 120 000 kn.
Naime, ja bi trebao 1800 kn sada na dvije godine ili jednu godinu a pozajmica je minimun 5000 kn.
Može li se na koji drugi način u Pbz-u dobiti taj iznos?
Zahvaljujem na odgovoru
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 11:46   #75
Quote:
taedium_vitae kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!!
Koliko sam vidio na internet bankarstvu nudi mi se pozajmica do 120 000 kn.
Naime, ja bi trebao 1800 kn sada na dvije godine ili jednu godinu a pozajmica je minimun 5000 kn.
Može li se na koji drugi način u Pbz-u dobiti taj iznos?
Zahvaljujem na odgovoru
Brza pozajmica ili kredit ti se ne isplate za tu sumu novaca, brza pozajmica ce te kostat mislim 0.3% kredita koji os dic i da mislim da ima neki minimum koji mos dic, a obican kredit ce ti uzet 900kn naknade za kredit (pbz) + troskove javnog biljeznika.

Možeš li dobit nekakav odobreni minus pa tako dić peneze, jer to svakako nije velika svota (ili pitaj frendove/familiju - puno isplativije).
__________________
<3 Kula Cool Wind Kennel <3
sinkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 22:50   #76
Zasto se za ovu pozajmicu ne moze napisati zahtjev?
Ako za kredit moze zasto za nju ne moze jer i ona je kredit.
Meni konkretno par mjeseci je nude,pa je par mjeseci ne nude i svaki put cifra dizanja varira a sve se uredno placa istim tempom i uvijek je isto stanje racuna i placanja stoga mi apsolutno nije jasna ta pozajmica.
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 22:58   #77
Zato jer je to pozajmica koja se nudi bez papira, bez zahtjeva, bez ičega. Sve šta je potrebno je uredan tekući račun s priljevom i internet bankarstvo. Varira jer pravila izračuna i provjere kreditne sposobnnosti radi sustav.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 00:56   #78
Provjerava ti samo stanje koje imas u PBZu i samo taj jedan tekuci racun otvoren kod njih. Ne opcu kreditnu sposobnost, vec samo taj jedan tekuci racun na kojeg primas placu.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 11:51   #79
Da li je za odobravanje pozajmice bitno da je taj priljev na tekući račun baš plaća ili može nešto drugo? Npr.honorarac i sl.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:24   #80
Mislim da se vise gleda jel redovan priljev svaki mjesec.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.