Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2012., 10:53   #61
Mene je više strah nekih forumaša na ovoj temi nego pljačkaša i kriminalaca.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 16:49   #62
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Miješaš kruške i jabuke. Pola od ovih koje si gore naveo čine razne usluge drugim ljudima (npr. svodnici - organiziraju prostituciju - da nema klijenata ne bi ni njih bilo; kamatari - posuđuju novac onima koji nisu kreditno sposobni u bankama...) i ljudi SAMI njima dolaze i svjesni su rizika koji pri tome postoje.
Potpuno druga kategorija je pedofil ili razbojnik iuli likovi kao Paravinja. Oni imaju točno određenu namjeru i oni biraju ljude kojima će činiti to što čine bez njihove volje.
Neki razbojnik možda pljačka kako bi prehranio svoje dijete....
Ukratko:
Svojom željom za sakaćenjem ljudi (bez obzira na kategoriju) si sebe svrstao u grupu nasilnika koji u ime "društvene korisnosti" žele činiti najgrublje nasilje. I tebe bi po vlastitoj logici trebalo onda sterilizirati.
Da ali postoji legalna prostitucija kao i što postoje svodnici za koje žene rade sa svojim pristankom. Oni svodnici koji otimaju i ucjenjuju žene da moraju raditi za njih bez ženinoga pristanka njima bi prije svega trebala biti dodatna kazna sterilizacija. Da kamatari koji ucjenjuju fizičkim nasiljem i koji izvršavaju fizičko nasilje nad onima kojima su posudili novac i žele da im vrate puno veće kamate od kojih su se dogovorili kao i one koji ucjenjuju vlasnike različitih obrta ili kafića da im plaćaju novac za nepostojeće dugove.

Ovisi o težini razbojništva ako netko uđe u trgovinu i ukrade osnovne namirnice za preživljavanje ,a nema posla i nemože preživljavati od svojih primanja onda naravno da ne ali ako netko opljačka banku, kladionicu ili neku drugu ustanovu pod prijetnjom zaposlenicima smrću onda da.

Naravno da nisam zato jer bi ja uveo sterilizaciju kao dodatnu kaznu za one koji su sakatili i nanosili fizičku ili psihičku štetu drugim ljudima.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 19:37   #63
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Da ali postoji legalna prostitucija kao i što postoje svodnici za koje žene rade sa svojim pristankom. Oni svodnici koji otimaju i ucjenjuju žene da moraju raditi za njih bez ženinoga pristanka njima bi prije svega trebala biti dodatna kazna sterilizacija. Da kamatari koji ucjenjuju fizičkim nasiljem i koji izvršavaju fizičko nasilje nad onima kojima su posudili novac i žele da im vrate puno veće kamate od kojih su se dogovorili kao i one koji ucjenjuju vlasnike različitih obrta ili kafića da im plaćaju novac za nepostojeće dugove.

Ovisi o težini razbojništva ako netko uđe u trgovinu i ukrade osnovne namirnice za preživljavanje ,a nema posla i nemože preživljavati od svojih primanja onda naravno da ne ali ako netko opljačka banku, kladionicu ili neku drugu ustanovu pod prijetnjom zaposlenicima smrću onda da.

Naravno da nisam zato jer bi ja uveo sterilizaciju kao dodatnu kaznu za one koji su sakatili i nanosili fizičku ili psihičku štetu drugim ljudima.
Prvo je oko za oko, zub za zub. A drugo?
Psihičku štetu? To ti je relativan pojam. Za to postoji krivični zakon i pravosudni postupak.
Recimo Mamić. Nanosi mi psihičku štetu, jer mi se gadi gledati Dinamo dok je on tamo. I imam PTSP od toga. Sada to prelazi i na reprezentaciju. I žestoko patim, nemrem mirno spavati. Tjera klince na potpisivanje robovlasničkih doživotnih ugovora. I njemu bi ja rado jajca odrezao, jer je ogadio Dinamo i stavio Samira u reprezentaciju kako bi ga možda i prodao i nešto zaradio.

Šalu na stranu. U krivičnom zakonu takve kazne ne postoje, a u dogledno vrijeme ni neće biti uvedene. I to s razlogom. Ovo što ti navodiš je sitni kriminal (svodnici) ili sitna razbojstva. wtf.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 20:13   #64
Dovoljno je pogledati društva koja prakticiraju rješenja za koja se neki forumaši ovdje zalažu.
Recimo: Sudan, Afganistan, Iran, Bugarska u doba Hladnog rata, Njemačka u razdoblju 1933.-1945., itd.

Sve redom napredne i poštovane zemlje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:58   #65
Kontrola razmnožavanja je neizbježna na globalnoj razini.

Kinezi su stoljećima smatrali da su djeca bogatstvo i gdje ih je to dovelo? Do zabrane drugog djeteta svima.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 01:20   #66
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Da li je u redu da se svaka budala i društveni paraziti mogu razmnožavati u nedogled?

Kao i recimo kakav je tvoj stav za teže kriminalce koji će se u većini slučajeva teže brinuti za svoju djecu?

Da li bi i njima dao da se razmnožavaju koliko žele?
U uvjetima koje pruža društvo u kojem živimo, za očekivati je još veće opterećenje poreznih obaveznika tj. na one koji svojim novcem/radom pune fond socijalne pomoći. Ali što ja znam... meni je na pameti/maštam o nekom inteligentnijem društvu u kojem ne dozvoljava asocijalizacija neke obitelji tj. društvo koje ciljano brine i u krajnjoj liniji školuje djecu, a kasnije ih zapošljava i time samo sebi vrati uložena sredstva. Ako je samo do novca, onda se to tako može i više nego dobro izbalansirati. Ako je društvo nezainteresirano, onda imamo problem kakav obično i imamo , ali to nam ne bi trebalo davati za pravo da nekog prisilno steriliziramo. Nisu li to malo brutalne metode karakteristične za društvena uređenja u kojima radije ne bismo živjeli?

Isto tako, država odumire ako svaki par ima po jedno dijete, a nema više djece jer ne želi opteretiti sebe ili pasti na soc. pomoć države. Država bi zapravo trebala stvoriti uvjete da se mladi mogu upustiti u stvaranje većeg broja potomaka, a istovremeno organizirati gdje će ti potomci raditi i sami se uzdržavati, puneći proračun. Bez ljudi nema države, svaki bi život trebao biti dobrodišao, a AKO nije onda je to znak nekompetentnog ustroja i ignorancije sustava.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 01:20   #67
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Kontrola razmnožavanja je neizbježna na globalnoj razini.

Kinezi su stoljećima smatrali da su djeca bogatstvo i gdje ih je to dovelo? Do zabrane drugog djeteta svima.
Kinezi smiju imati drugo dijete (ako plate državi neke nofce )
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 16:26   #68
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Kinezi smiju imati drugo dijete (ako plate državi neke nofce )
Bolje da imaju tri djece ako su dvoje od njih djevojcice. Ta politika dovela je do toga da su zenski fetusi masovno abortirani. Ako zele restriktirati populaciju, ali ne istrijebiti je - neka smisle nesto da potaknu radjanje djevojcica (mislim da su dali poreznu olaksicu u nekim slucajevima ako dobiju djevojcicu, nije bas uspijesno).

Ne slazem se s tom restrikcijom, iako smatram da roditelji ne bi trebali ici u siromastvo jer im se zalomilo. I da brinu o kontracepciji.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 22:48   #69
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Što mislite o sterilizaciji ljudi koji hoće primati socijalnu pomoć...
Mislim da bi se ovakvi slični zakoni mogli provoditi u naprednijim državama za nekih 10, 20 do 30 godina.
Ja mislim da ti ne razumiješ ništa pod milim bogom i da je ovaj tvoj manifest debelo prekoračio granicu iza koje se nalazi fašizam. Zato mi nije jasno zašto te moderatori još nisu stavili na listu za sterilizaciju.
sthwicked is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:03   #70
Quote:
sthwicked kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ti ne razumiješ ništa pod milim bogom i da je ovaj tvoj manifest debelo prekoračio granicu iza koje se nalazi fašizam.
Možeš objasniti što je tebi tu "fašizam"?
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:20   #71
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Možeš objasniti što je tebi tu "fašizam"?
Ako povežemo ovaj post s ovom temom.

Quote:
Romi su prijetnja ili bolje rečeno način njihovoga života koji dozvoljavaju države u Europskoj Uniji je prijetnja običnim građanima koji žive pored njih ,a to ti najbolje mogu reći ljudi u Hrvatskoj iz recimo mjesta poput Međimurja, Like, Karlovca i Zagreba. Slični slučajevi se događaju u Istočnoj Europi u državama poput Mađarske, Češke, Slovačke, Rumunjske i Bugarske. Mediji kao i nevladine udruge koje se financiraju sa Zapada uvijek sustavno prešućuju romsko nasilje i kriminal počinjen nad neromskim građanima dok ako se recimo netko od neromskih građana pobuni protiv toga ili napadne nekoga Roma odmah nevladine udruge i mediji govore da su se ti koji su se bunili protiv Roma ili napali Rome da su oni ksenofobi, rasisti ili fašisti.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:33   #72
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Ako povežemo ovaj post s ovom temom.



Ta tema prije svega nema veze sa ovom. Ali i na toj temi možeš mi objasniti što je tamo "fašizam"?
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:39   #73
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Ta tema prije svega nema veze sa ovom. Ali i na toj temi možeš mi objasniti što je tamo "fašizam"?
Tebi izgleda ništa nije jasno.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:43   #74
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Tebi izgleda ništa nije jasno.
Pod to tvoje "jasno" kada ga pokušam otvoriti nema ničega. Pa zapravo i shvaćam zašto nema ničega zato jer i moje pisanje nema nikakve veze sa tim nekim tvojim navodnim "fašizmom".

Zadnje uređivanje The Matrix 1991 : 01.11.2012. at 00:50.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 00:39   #75
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Pod to tvoje "jasno" kada ga pokušam otvoriti nema ničega.
Jer ti ništa nije jasno.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 00:41   #76
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Jer ti ništa nije jasno.
Definiraj što za tebe znači ovo "ništa".
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 01:42   #77
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Definiraj što za tebe znači ovo "ništa".
Moraš za početak prestati temu opterećivati digresijama. Drž se teme!
Ako te zanima što je fašizam i zašto te netko za nj optužuje, otvori leksikon pa pročitaj što ga "krasi".

Ako ti se napiše "Jer ti ništa nije jasno", trebao bi se jako zamisliti nad sobom jer... to je dobronamjeran znak tebi kako se moraš informirati o materiji koje se dotičeš. Na tebi je hoćeš li proširiti svoj pogled ili ga još više suziti i vidjeti sve manje i manje... pa na koncu gotovo ništa (a to je fašizam činio ljudima).
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 02:42   #78
autore, svi mi maštamo i imamo raznorazne ideje i videnja kako bi sta i kada izgledalo, osobno tvoja ideja mi je pomalo smijesna i neozbiljna... uostalom sve te skupine ljudi koje si nabrojao jos uvijek imaju pravo pravit djecu, nasrecu ti jos nemas pravo donosit zakone
prodiconfused is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 04:50   #79
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Moraš za početak prestati temu opterećivati digresijama. Drž se teme!
Ako te zanima što je fašizam i zašto te netko za nj optužuje, otvori leksikon pa pročitaj što ga "krasi".

Ako ti se napiše "Jer ti ništa nije jasno", trebao bi se jako zamisliti nad sobom jer... to je dobronamjeran znak tebi kako se moraš informirati o materiji koje se dotičeš. Na tebi je hoćeš li proširiti svoj pogled ili ga još više suziti i vidjeti sve manje i manje... pa na koncu gotovo ništa (a to je fašizam činio ljudima).
Da riječ fašizam se danas interpretira i koristi kako se nekom got prohtije. Svaka budala danas može bilo koga optužiti za fašizam ,a da nema niti pojma što ta riječ znači. Ovu temu koju sam ja otvorio i stvari neke koje sam ovdje zagovarao su se još radikalnije provodile u najnaprednijim demokratskim državama na svijetu do 60, 70 i 80 godina 20. stoljeća. To su bile države poput SAD-a, Kanade, Velike Britanije, Australije, Švedske, Švicarske, Austrije, Danske i još neke ostale demokratske napredne države.

Ono što je zanimljivo što se u zadnjih 50 godina od kada su se prestali provoditi ti zakoni na Zapadu se je jako povećao kriminal i nasilje iako danas policija raspolaže sa puno sofisticiranijom tehnologijom za borbu protiv kriminalaca nego prije 50 godina.

http://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_the_United_States

http://en.wikipedia.org/wiki/Crime_i...United_Kingdom

http://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_Sweden

http://www.youtube.com/watch?v=uxsfZm0YDk0

Poznate osobe poput Winstona Churchilla koji je sudjelovao u porazu nacističke Njemačke sa saveznicima je podržavao još radikalnije metode od mojih u ovoj temi kao i poznati ljudi poput Francisa Cricka, Nikole Tesle, Margaret Sanger, George Bernarda Shawa i još mnogih poznatih osoba. Ti ljudi nisu bili nikako fašisti. Danas kada netko spomene riječi poput rad, red i disciplina odmah ga mogu optužiti da je fašist ili nacist što je apsolutno pretjerivanje.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 06:26   #80
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Ovu temu koju sam ja otvorio i stvari neke koje sam ovdje zagovarao su se još radikalnije provodile u najnaprednijim demokratskim državama na svijetu do 60, 70 i 80 godina 20. stoljeća. To su bile države poput SAD-a, Kanade, Velike Britanije, Australije, Švedske, Švicarske, Austrije, Danske i još neke ostale demokratske napredne države.
Imaš li možda neke izvore koje možeš ponuditi, recimo zakone iz vremena kojeg spominješ, iz država koje navodiš, gdje se kao kazna za kriminal propisuje sterilizacija?
Onak, ja se baš ne sjećam da su npr. 80-ih u Americi ili Engleskoj, Austriji, a još manje u Skandinaviji sterilizirali ljude po sili zakona.

Jedno je kad ginekolog ženi koja prima socijalu, a došla je roditi peto dijete, predloži sterilizaciju (pa ona vidi ili ne vidi svjetlo dana i odluči šta će), a nešto sasvim drugo je sterilizirati ljude protiv njihove volje.

Da nisi nešto pobrkao s Mengeleovim eksperimentima?
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.