Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 13:05   #81
I Rabikal vrijedi cca 3 godine al na zalost ne kod svih zivotinja jer je doakzano da u nekih jedinki titar pada nakon godine dana pa i jest preporuka docijepljivanje svake godine ALI mislim da nije problem cak ni u tome nego u cijeni jer ne mogu tvrdit za sada -otisla sam iz te branse ali sjecam se da kada je cijepljnje kostalo cca 80 kn(tamo negdje oko 2000 godine), bocica cijepiva se sastojala od vise doza - mislim da cak 10ak (bila je prozirna bocica sa bijelom etiketom, jos je negdje imam i doma) i ta cijela bocica je u nabavi kostala oko 10 kn. Znaci najveca je poanta kako oderat vlasnika + jos veci nonsens je po zakonu neobaveza cijepljnja macaka a svaki vet zna da macak ima veci areal koji obilazi od jednog psa i mnogo prije ce bit u kontaktu sa divljom zivotinjom za razliku od pasa. Same nelogicnosti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:40   #82
Upravo sam cjepila psa cjepivom rabisin (za koje sam procitala na forumu da traje dvije do tri godine) kojim sam ga cjepila i prosle i doslo me 163 kune!
Stvarno mislim da nije potrebno bas svake godine cjepiti psa, pas je mali i neznam kakv to ucinak ima na njega jer je osjetljiv
pepsikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 12:13   #83
Quote:
pepsikola kaže: Pogledaj post
Upravo sam cjepila psa cjepivom rabisin (za koje sam procitala na forumu da traje dvije do tri godine) kojim sam ga cjepila i prosle i doslo me 163 kune!
Stvarno mislim da nije potrebno bas svake godine cjepiti psa, pas je mali i neznam kakv to ucinak ima na njega jer je osjetljiv
Dobro i di je problem? Dotle u zakonu pise godinu dana
Nis mu. ne bude
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 12:26   #84
veterinar mi je preporučio cijepljenje tek sa 6 mjeseci.. jeli ta kasno?
neustahija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:54   #85
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
veterinar mi je preporučio cijepljenje tek sa 6 mjeseci.. jeli ta kasno?
Zakonski jest, medicinski - ovisi u kojem kraju živiš.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 02:00   #86
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
veterinar mi je preporučio cijepljenje tek sa 6 mjeseci.. jeli ta kasno?
nemoguće, veterinar ti riskira popriličnu novčanu kaznu s tom izjavom.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:05   #87
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
nemoguće, veterinar ti riskira popriličnu novčanu kaznu s tom izjavom.
na forum nejdu samo ljudi kojima je dosadno nego i ljudi koji bi htjeli nesto saznat, tako da nemoj govorit gluposti ako nemas pojma kaj pricas... naglasi svoje misljenje i bok...

pas kao prvo nemoze se cjepit ako je bolestan, uostalom moze biti milijun razloga zasto je tako reko i ne vidim razlog zasto bi vetrinar odgodio cjepljenje za mjesec ili dva, koja je njegova korist u tome?
__________________
"Zagrebcan ne postajes porijeklom i rođenjem.. Zagrebcan postaje se samo radom i poštenjem..."
Maximus_01 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.05.2013., 21:26   #88
Maximus,svoje sam misljenje naglasila! Bolest jest razlog da se cjepivo odgodi a ne znam kojih je drugig mali milion razloga! Zakonski,pas s navrsenih 3 mjeseca mora bith cijepljen i izuzev bolesti tu veterinar nema sto misliti ili ne misliti! Ili sugerirati drugacije!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 01:42   #89
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
veterinar mi je preporučio cijepljenje tek sa 6 mjeseci.. jeli ta kasno?
Jesi li ga pitala zašto tako kasno? Nije ni meni jasno kakvo objašnjenje daje? Dojavi nam što prije da ne moramo zvati vatrogasce
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 16:08   #90
evo vam jedna vijest iz susjedstva

u Sloveniji od iduće godine stupa na snagu izmjena zakona prema kojoj više nije obvezatno cijepiti pse protiv bjesnoće svake godine, nego kako je navedeno na uputi proizvođača cjepiva.
Npr. to znači da se recimo životinja koja se cijepi Defensorom 3, prema uputama proizvođača trebala cijepiti ovako: prvi put s navršena s najmanje 3mj života, drugi put nakon godine dana, a revakcinacija dalje svake 3 godine

Quote:
Defensor 3
Primary Vaccination: Administer a single 1-mL dose at 3 months of age or older to healthy dogs and cats. A repeat dose should be administered 1 year later.

Revaccination: Subsequent revaccination every 3 years with a single dose is recommended.
razlog takve izmjene je pritisak nevladinih udruga i stručno mišljenje Veterinarskog instituta Slovenije, a argumenti su bili primjeri drugih država te nuspojave koje može izazvati cijepljenje svake godine, stres organizma itd..

što se tiče cijepljenja starijih pasa čiji je imunitet loš - za to još moraju pričekati mišljenje struke, jer njih možda izuzmu iz obaveze cijepljenja


eto tako blizu, a tako daleko
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 17:33   #91
i jedan od najvažnijih razloga duže provode vakcinaciju lisica protiv bjesnoće
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 19:25   #92
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
i jedan od najvažnijih razloga duže provode vakcinaciju lisica protiv bjesnoće
otkud ti da je to najvažniji razlog?

jer to nije bilo navedeno u razlozima i objašnjenju, samo ono gore što je navedeno, tak je rekao njihov ministar.

napokon su se sjetili uvažavati preporuke proizvođača cjepiva. znači neće biti određeno na svake 2 ili 3 godine, nego ovisi s kojim cjepivom životinju cijepiš, ak cijepiš defensorom 3 onda prema njihovom protokolu ide revakcinacija svake 3 godine, ak cijepiš nekim koji drži 2 godine, onda iduće cijepljenje ide za 2 godine

već se pisalo, ako je cjepivo deklarirano na 3 godine, i da postoji neka viša opasnost od bjesnoće, životinja je opet zaštićena 3 godine jednom dozom
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 19:47   #93
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
otkud ti da je to najvažniji razlog?

jer to nije bilo navedeno u razlozima i objašnjenju, samo ono gore što je navedeno, tak je rekao njihov ministar.

napokon su se sjetili uvažavati preporuke proizvođača cjepiva. znači neće biti određeno na svake 2 ili 3 godine, nego ovisi s kojim cjepivom životinju cijepiš, ak cijepiš defensorom 3 onda prema njihovom protokolu ide revakcinacija svake 3 godine, ak cijepiš nekim koji drži 2 godine, onda iduće cijepljenje ide za 2 godine

već se pisalo, ako je cjepivo deklarirano na 3 godine, i da postoji neka viša opasnost od bjesnoće, životinja je opet zaštićena 3 godine jednom dozom
Bez namjere izazivanja konflikta, jel moze link na vijest, jer ako se radi o novinama ili portalima nikako ne znaci da je to sve sto je rekao ministar. Ima kojih mjesec da ssam davao izjavu za Otvoreni, a u emisiji samo jedna recenica.
Citao sam prije par dana clanak o tome u jednim nasim dnevnim novinama i mogu reci da su se neke bitne svtavke izostavile, pricalo sa ljudima koji bas i ne znaju ili nisu dugo u struci

Nisam apsolutno za ni protiv, ali uz ddosadasnju epizotiolosku situaciju, vakcinacija lisica je tek pocela, susjede nam, a i odgovornost ljudi u ovom trenutku sam za cijepljenje svake godine

Edit - da, epizootioloska situacija je apsolutno najvazniji razlog
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 20:59   #94
nama je vet za kućnu pasicu koja se druži samo sa psima koji su isto tako ljubimci preporučio cijepljenje za bjesnoću mjesec dana nakon što završimo sva cijepljenja protiv zaraznih koja su za pse važnija. tako je protiv bjesnoće cijepljena sa 4,5 mjeseca. od tada je cijepimo godišnje, po zakonu.

mojim roditeljima je za jednog od njihovih pasa vet dao zeleno svijetlo necijepljenju. nije cijepljen u siječnju 2012 i 2013. pas je tada imao skoro 15g, displaziju, artrozu, sitne alergije i bio na gomili lijekova, a još uvijek je. radi se o psu koji više ne izlazi iz svojeg dvorišta i ne kontaktira sa drugim životinjama osim njihovih kućnih (ponekad moje te pasa njihovih turista). drugi pas, samo pola godine mlađi, cijepljen je prema zakonu jer je dobro sa zdravljem, iako ni on više ne šeće, ne da mu se.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 21:15   #95
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Bez namjere izazivanja konflikta, jel moze link na vijest, jer ako se radi o novinama ili portalima nikako ne znaci da je to sve sto je rekao ministar. Ima kojih mjesec da ssam davao izjavu za Otvoreni, a u emisiji samo jedna recenica.
Citao sam prije par dana clanak o tome u jednim nasim dnevnim novinama i mogu reci da su se neke bitne svtavke izostavile, pricalo sa ljudima koji bas i ne znaju ili nisu dugo u struci

Nisam apsolutno za ni protiv, ali uz ddosadasnju epizotiolosku situaciju, vakcinacija lisica je tek pocela, susjede nam, a i odgovornost ljudi u ovom trenutku sam za cijepljenje svake godine

Edit - da, epizootioloska situacija je apsolutno najvazniji razlog
kakvog konflikta?

možda može epizootiološka situacija biti najvažniji razlog, samo ja kažem da to nije navedeno. budući da ne znamo kakvu je točno analizu vršio njihov institut i što je sve uzimao u obzir, a rečeno je to što sam gore napisala, nigdje nije spomenut taj razlog. na mijenjanju tog pravilnika se radi dosta unazad godinu dana, najviše na pritisak udruga koje su podnosile prijedloge i obrazloženja

http://www.zurnal24.si/psa-ne-bo-vec...-clanek-202996


Quote:
Citao sam prije par dana clanak o tome u jednim nasim dnevnim novinama i mogu reci da su se neke bitne svtavke izostavile, pricalo sa ljudima koji bas i ne znaju ili nisu dugo u struci
teško da se to može reći za veterinarski institut

i evo iz 2011 najava ministra da će potražiti stručno mišljenje o potrebi cijepljenja svake godine

http://www.zurnal24.si/cepljenja-bre...-clanek-119158

edit: ti daš izjavu za radio, a ne pohvališ se
__________________
Dugonjuska osoba

Zadnje uređivanje holly-trooper : 24.08.2013. at 21:32.
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:31   #96
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
evo vam jedna vijest iz susjedstva

u Sloveniji od iduće godine stupa na snagu izmjena zakona prema kojoj više nije obvezatno cijepiti pse protiv bjesnoće svake godine, nego kako je navedeno na uputi proizvođača cjepiva.
Npr. to znači da se recimo životinja koja se cijepi Defensorom 3, prema uputama proizvođača trebala cijepiti ovako: prvi put s navršena s najmanje 3mj života, drugi put nakon godine dana, a revakcinacija dalje svake 3 godine
Oprosti, ali ono što piše na linku koji si navela meni baš ne zvuči točno tako:

Quote:
Dosedanji način bomo spremenili tako, da bomo ohranili cepljenje, vendar bosta obvezni prvi dve ali tri cepljenja pri mladih živalih, naslednja pa se bodo vrstila v skladu z navodili proizvajalcev, saj nekatera cepiva zagotavljajo imunost za dve ali tri leta," nam je povedal minister za kmetijstvo Dejan Židan, ki je o načrtovanih spremembah prav včeraj obvestil Kinološko zvezo Slovenije.

Dosadašnji ćemo način izmijeniti tako da ćemo zadržati cijepljenje, ali će obvezna biti prva dva ili tri cijepljenja kod mladih životinja, a sljedeća će se nadovezivati u skladu s proizvođačevim uputama jer neka cjepiva jamče imunost tokom dvije ili tri godine", rekao nam je ministar poljoprivrede Dejan Židan koji je o planiranim promjenama upravo jučer obavijestio Kinološki savez Slovenije.
Dakle, iz navedenoga razumijem da će se od sljedeće godine mladi psi (otprilike do treće godine života) i dalje cijepiti jednom godišnje, a tek će se poslije postupati u skladu s uputama proizvođača.

Možda je ono što si ti napisala stajalo na nekom drugom linku, no to znači da su objavljene dvije različite ministrove izjave.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:47   #97
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ono što piše na linku koji si navela meni baš ne zvuči točno tako:





Možda je ono što si ti napisala stajalo na nekom drugom linku, no to znači da su objavljene dvije različite ministrove izjave.
ne, nisu objavljene dvije različite izjave i to je taj link, zašto bi stavljala drugi link?


Quote:
Dakle, iz navedenoga razumijem da će se od sljedeće godine mladi psi (otprilike do treće godine života) i dalje cijepiti jednom godišnje, a tek će se poslije postupati u skladu s uputama proizvođača.
po čemu je to drugačije od onoga što sam napisala kao primjer? ako pogledaš, to se poklapa sa preporukom i uputama proizvođača što sam navela u primjeru. u članku stoji dvije ili tri godine. a ako pogledaš preporuku za defensor 3, u prvoj godini života se cijepi jednom pa opet u drugoj godini života još jednom, a možda neki proizvođači imaju 3 uzastopne etape godišnje pa onda idu na dulje razdoblje.
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 23:00   #98
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
po čemu je to drugačije od onoga što sam napisala kao primjer? ako pogledaš, to se poklapa sa preporukom i uputama proizvođača što sam navela u primjeru. u članku stoji dvije ili tri godine. a ako pogledaš preporuku za defensor 3, u prvoj godini života se cijepi jednom pa opet u drugoj godini života još jednom, a možda neki proizvođači imaju 3 uzastopne etape godišnje pa onda idu na dulje razdoblje.
Po tome što iz ministrove izjave proizlazi da će se psi tokom prvih triju godina života i dalje cijepiti jednom godišnje, a tek poslije toga svake druge odnosno treće godine, ovisno o upotrijebljenom cjepivu, a tvoj primjer glasi:

Quote:
Npr. to znači da se recimo životinja koja se cijepi Defensorom 3, prema uputama proizvođača trebala cijepiti ovako: prvi put s navršena s najmanje 3mj života, drugi put nakon godine dana, a revakcinacija dalje svake 3 godine.
Što za mene znači cijepljenje jednom godišnje tokom prvih dviju godina života, a poslije toga prema uputama proizvođača.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 23:08   #99
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Po tome što iz ministrove izjave proizlazi da će se psi tokom prvih triju godina života i dalje cijepiti jednom godišnje, a tek poslije toga svake druge odnosno treće godine, ovisno o upotrijebljenom cjepivu, a tvoj primjer glasi:

kaže dvije ili tri, ne nužno prve tri godine jer je bjelodano da još nije odlučeno hoće li biti prve 2 ili 3. ako bude dvije, onda se točno poklapa s uputom defensora i vjerojatno ostalih cjepiva. jer se treba postići imunizacija
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 23:31   #100
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
kakvog konflikta?

možda može epizootiološka situacija biti najvažniji razlog, samo ja kažem da to nije navedeno. budući da ne znamo kakvu je točno analizu vršio njihov institut i što je sve uzimao u obzir, a rečeno je to što sam gore napisala, nigdje nije spomenut taj razlog. na mijenjanju tog pravilnika se radi dosta unazad godinu dana, najviše na pritisak udruga koje su podnosile prijedloge i obrazloženja

http://www.zurnal24.si/psa-ne-bo-vec...-clanek-202996




teško da se to može reći za veterinarski institut

i evo iz 2011 najava ministra da će potražiti stručno mišljenje o potrebi cijepljenja svake godine

http://www.zurnal24.si/cepljenja-bre...-clanek-119158

edit: ti daš izjavu za radio, a ne pohvališ se
Konflikt zato jer je u od mene spominjanom clanku bio naglasak na novcu, kad se eto o boljem ne zna pisati, pa je bilo koketiranja sa antivac frikovima, uglavnom dobro temelje za konflikt, pa volim unaprijed napisti. Nesto kao 'With all due respect'

Ne mozda moze biti, vec je, bez pogovora

Sto se tice radija, a takoder TV-a i novina, takve stvari ne sirim okolo jer mi je mnogo draze da moj rad govori za mene
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.