Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 16:16   #3241
Bitno da on nema temperaturu i da ne dehidrira.

Možeš probati kasnije danas s mesom ili tako nečim jako jako privlačnim.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:25   #3242
Hvala puno. Evo upravo je sada pojeo cijelu zdjelicu mokre hrane i sad je malo više zainteresiran za maženje. Odahnula sam.
RonjaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 19:40   #3243
Pozdrav, imam macka starog 5 mj. Jucer sam primjetila da mu iz rektuma viri nekakva crvenkasta kuglica.. zvala sam veta i kaze mi da je to mozda komad debelog crijeva koj je od naprezanja izvirio vani, mozda ako je imao tvrđu stolicu.. rekao je da mu nakapam maslinovog ulja u hranu i da bi se trebalo samo povući. Do sada se nije povuklo, samo nekako promijenilo oblik i na dodir je kao bradavica, tako da nisam sigurna uopce da se radi o dijelu crijeva.. molim vas bilo kakav savjet..
Macak je inace ponašanjem isti kao i do sada, igra se, jede, spava.. ali od tada nije imao stolicu.
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:04   #3244
Veterinaru s njim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:04   #3245
Najbolji savjet bio bi da odeš vetu. Teško da će ti preko foruma itko moći dati bilo kakvo mišljenje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 09:18   #3246
Meni je ova najstarija mačka dok je bila mlađa znala povremeno imati izbočine kod anusa, na jednoj ili obje strane. Bilo je riječ o upaljenim analnim žlijezdama tako da treba otići kod veta da pogleda, mogu biti i ovakve stvari a to treba liječiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:15   #3247
Mačor mi je iznad oka zaradio nešto što se u početku činilo kao obična ogrebotina. Međutim već duže od mjesec dana neće da zaraste jer on to stalno grebe i svaki put zguli krastu. Sad je to već ozbiljna otvorena rana promjera centimetar i pol do 2. Prskao sam mu to octeniseptom, ispirao hidrogen peroxidom i što sve ne ali nikako da prođe. Svaki put kad se malo zakrasta on to doslovno kandžama iščupa. Danas mi je puknuo film pa sam mu od kartona složio okovratnik da to nemre čačkati, jer si je doslovno otrgnuo krastu a s njom i komadić mesa i sve skupa izgleda fuj. Sad je lud zbog okovratnika, stalno pokušava čohati, ali ne može, a i općenito mu to jako smeta.

E sad, odveo bih ga vetu ali je*iga ne mogu nego se moram sam snaći.

Malo sam istraživao po netu i čini mi se da bi to mogla biti mikrosporoza. E sad, kaj je i kako najbolje to liječiti i ima li kakva krema za ljude, koja bi se mogla mazati mačoru? Pls help!

https://imgur.com/S7NktE1 - evo kako je to izgledalo, prije nego si je sve to opet izgulio

https://imgur.com/a/DgC9Z - nakon što izgrebe (ovdje je doslovno si iščupao i krastu i komad mesa)
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:09   #3248
Ne znam, moj pokojni mico je imao 2-3 puta sporu, ali nije to tako izgledalo.

Ajd ti njega otfuraj kod veta, oni se znaju tako čohati i od klope (alergija) i kod upale ušiju, kod šugaraca i sl. Budući da je ovo rana možda će trebati i nekakvi antibiotici.

Obavezno mu stavljaj nešto oko vrata da ne može čohati. Ja sam zbog ovakvih stvari uzela u Pet centru onaj ovratnik za napuhavanje, fenomenalna stvar. Mogu normalno sve raditi, ne smeta im kod spavanja, a ne mogu dohvatiti ništa na glavi niti mogu sa glavom čopati okolo po tijelu. Baš namjeravam i za psa uzeti veću veličinu, spasilo me nedavno kad je imao na noktu i po šapi neke ranice i stalno to čopao i lizao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:25   #3249
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne znam, moj pokojni mico je imao 2-3 puta sporu, ali nije to tako izgledalo.

Ajd ti njega otfuraj kod veta, oni se znaju tako čohati i od klope (alergija) i kod upale ušiju, kod šugaraca i sl. Budući da je ovo rana možda će trebati i nekakvi antibiotici.

Obavezno mu stavljaj nešto oko vrata da ne može čohati. Ja sam zbog ovakvih stvari uzela u Pet centru onaj ovratnik za napuhavanje, fenomenalna stvar. Mogu normalno sve raditi, ne smeta im kod spavanja, a ne mogu dohvatiti ništa na glavi niti mogu sa glavom čopati okolo po tijelu. Baš namjeravam i za psa uzeti veću veličinu, spasilo me nedavno kad je imao na noktu i po šapi neke ranice i stalno to čopao i lizao.
Stavio sam mu oko vrata homemade tuljac - fascikla, klamerica i malo selotejpa čuda čine.

Jedino kaj s tim ne smije vani jer bi stradao u roku keks. Zapinje o sve o što može zapeti.

Rana mu se opet skrastala, čujem ga kako svako malo čoha po kartonu ali ne može šapom do nje.

Temp nema, apetit ima tako da je sve dobro, valjda samo treba vremena da to u miru zaraste.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...35a42045a8.jpg

Kampira na vratima, mjauče, hoće vani jadnik. Svakih pol sata obiđe sve prozore u nadi da je koji otvoren.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 13.12.2017. at 01:12. Reason: prevelika fotografija - pogledati pravila
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:44   #3250
Bitno da ne kopa po tome, tako si isto u ranu unose ko zna šta.

Možeš povremeno našpricati sa octeniseptom, čisto da se malo očisti rana. Ja svojima u zadnje vrijeme na ranice stavljam cinkovu mast, na krastice kokosovu mast (da im malo omekša krastu) i za sada funkcionira, pogotovo kod pesa koji svako malo ima neke ogrebotine i kraste po sebi.

I de zaviri ti svejedno u uši od mačka. Ako ima u ušima nešto što izgleda ko talog kave furaj vetu, onda ima šugarce. Viđala sam slike po netu di su si psi i mačke skidali komade kože sa glave i okolo ušiku zbog šugaraca. (svrbi ih pa se češu di stignu)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:07   #3251
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Bitno da ne kopa po tome, tako si isto u ranu unose ko zna šta.

Možeš povremeno našpricati sa octeniseptom, čisto da se malo očisti rana. Ja svojima u zadnje vrijeme na ranice stavljam cinkovu mast, na krastice kokosovu mast (da im malo omekša krastu) i za sada funkcionira, pogotovo kod pesa koji svako malo ima neke ogrebotine i kraste po sebi.

I de zaviri ti svejedno u uši od mačka. Ako ima u ušima nešto što izgleda ko talog kave furaj vetu, onda ima šugarce. Viđala sam slike po netu di su si psi i mačke skidali komade kože sa glave i okolo ušiku zbog šugaraca. (svrbi ih pa se češu di stignu)
Yup, mislim da su šugarci.

Mailat ću vetu fotku pa ćemo vidit.


Zadnje uređivanje BolajiBadejo : 11.12.2017. at 13:25.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:48   #3252
Pa jadničko si je i uho izgleda izgrebao. Može ti biti i upala uha, isto znaju čohati.

Najbolje bi bilo odvesti vetu pa da pogleda otoskopom, zna gamad biti full duboko u uhu, da se maltene izvana ne vide, a unutra party.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:25   #3253
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa jadničko si je i uho izgleda izgrebao. Može ti biti i upala uha, isto znaju čohati.

Najbolje bi bilo odvesti vetu pa da pogleda otoskopom, zna gamad biti full duboko u uhu, da se maltene izvana ne vide, a unutra party.
Poslao sam fotke rane i uha vetu. Kaže da ne bi smjeli biti šugarci jer je prema vetovoj evidenciji, na ampuli među ostalim i protiv šugaraca. Upala isto ne bi smjela biti jer je u zadnjih 45 dana gotovo stalno na antibioticima. Najprije ga je netko napucao zračnom puškom, imao je rupu dubine par cm, metak mu se zaustavio u kralježnici. Plus ga je netko iscipelario.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3185

Tu je primao antibiotike (injekcija u šiju, svaka 2-3 dana), plus dobio je ampulu.

Nakon toga je iščašio nogu, natekla mu kao buhtla, pa je opet bio na antibioticima 10 dana, opet injekcije.

Za fotku uha kaže da mačor prirodno ima smeđe fleke po sebi (čak i u ustima ima crno-smeđe fleke po desnima i jeziku) i da to niš ne znači.

Na kraju, da budem siguran i pokriven za sve opcije, uzeo sam novu Advocat ampulu, Oti Vet tekućinu za ispiranje uha za šugarce, Betadin, Betrion mast i Canesten mast protiv gljivica.

Tako da će dobiti full spektrum ljekarija za sve

Bogte samo u mjesec dana olakšao me za 2k kuna
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:40   #3254
Što se tiče šugaraca, ampula ti drži mjesec dana, tako da ovisi kad si stavio ampulu. Nešto mu je malo prljavo u ušima, neće skoditi malo očistiti. Ja svojima znam očistiti kad vidim da su prljave uši,čisto jer je i ta prljavština idealna da se nešto nakoti unutra.

Canesten mu nemoj stavljati, ako je spora džabe krečiš. Plimicol i Canesten nisu baš nešto učinkoviti. Ajd mu pusti sada tu ranu da zarasta, bez previše čeprkanja. Ako ti se čini da je treba dezinficirati, malo je pošpricaj sa nečime (ja uvijek imam Octenisepta zbog nas pa znam i njima s time očistiti) i pusti da zarasta. Najbitnije je da ga spriječiš da to kida, a to si uspio sa ovim ovratnikom. lako počneš mackati za 2-3 dana ako ti se učini da ima potrebe.

Edit: i ako je na antibioticima, znaju imati alergiju i čohat se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:46   #3255
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Što se tiče šugaraca, ampula ti drži mjesec dana, tako da ovisi kad si stavio ampulu. Nešto mu je malo prljavo u ušima, neće skoditi malo očistiti. Ja svojima znam očistiti kad vidim da su prljave uši,čisto jer je i ta prljavština idealna da se nešto nakoti unutra.

Canesten mu nemoj stavljati, ako je spora džabe krečiš. Plimicol i Canesten nisu baš nešto učinkoviti. Ajd mu pusti sada tu ranu da zarasta, bez previše čeprkanja. Ako ti se čini da je treba dezinficirati, malo je pošpricaj sa nečime (ja uvijek imam Octenisepta zbog nas pa znam i njima s time očistiti) i pusti da zarasta. Najbitnije je da ga spriječiš da to kida, a to si uspio sa ovim ovratnikom. lako počneš mackati za 2-3 dana ako ti se učini da ima potrebe.

Edit: i ako je na antibioticima, znaju imati alergiju i čohat se.
Yup, to sam si i mislio, ampula, ispiranje ušiju i malo betadina (obični jod) potapkati po krasti. Ostalo prema potrebi.

Vet mi je ponudio ovratnik za 50 kn, neki plastični. Mislim da je moja naprava puno udobnija, a i skrojena mu je taman po mjeri, za kunu

Žao mi je miceka, zadnjih mjesec i pol stalno neki vrag. Sad još ne smije ni vani, pao je totalno u depru.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:43   #3256
Ma ti plastični su koma, a i moraš još uz to uzeti i ogrlicu ako nemaš (to ti je još 15-20 kn). Za te pare u Pet centru ima uzeti ovaj za napuhavanje, ne smeta im uopće ni kod jela ni kod spavanja (ko da na jastukiću spavaju ). Ja nisam nikada koristila plastični, ali znam ljude koji su uzeli taj i za 2-3 dana išli kupovati ovaj za napuhavanje.

Joj to tako kad krene onda krene. Bitno je da ne može ovo sada kidati. Kod njih je nagore kad ih nešto boli, svrbi ili smeta što to stanu češati ko luđaci i od ničega naprave nešto. Moj pokojni mico je imao sporu na leđima, ko kovanica od 50 lipa. Uspio je lizuckanjem u jednom danu razvuči na na 5 cm i još je zarazio mjesto pored di je krenila isto opadati dlaka. Na kraju je bio nosio ovratnik danima i bome se dosta brzo smirilo, da sam ga pustila valjda bi razvukao po cijelim leđima.
Sad čim vidim da se nešto žvaču i ližu previše odmah stavljam ovratnik. Rađe 1-2 dana neka ga nose nego da pogoršaje sve pa da rješavamo tjedan-dva nešto što se moglo smiriti začas da nisu čeprkali po tome.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:54   #3257
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ti plastični su koma, a i moraš još uz to uzeti i ogrlicu ako nemaš (to ti je još 15-20 kn). Za te pare u Pet centru ima uzeti ovaj za napuhavanje, ne smeta im uopće ni kod jela ni kod spavanja (ko da na jastukiću spavaju ). Ja nisam nikada koristila plastični, ali znam ljude koji su uzeli taj i za 2-3 dana išli kupovati ovaj za napuhavanje.

Joj to tako kad krene onda krene. Bitno je da ne može ovo sada kidati. Kod njih je nagore kad ih nešto boli, svrbi ili smeta što to stanu češati ko luđaci i od ničega naprave nešto. Moj pokojni mico je imao sporu na leđima, ko kovanica od 50 lipa. Uspio je lizuckanjem u jednom danu razvuči na na 5 cm i još je zarazio mjesto pored di je krenila isto opadati dlaka. Na kraju je bio nosio ovratnik danima i bome se dosta brzo smirilo, da sam ga pustila valjda bi razvukao po cijelim leđima.
Sad čim vidim da se nešto žvaču i ližu previše odmah stavljam ovratnik. Rađe 1-2 dana neka ga nose nego da pogoršaje sve pa da rješavamo tjedan-dva nešto što se moglo smiriti začas da nisu čeprkali po tome.
Dobar je i ovaj kartonski. Iako za dan dva ću mu morati napraviti novi jer je ovog iščohao tamo gdje mu je rana. To se opet skrastalo i čini mi se da fino zarasta, samo kaj će trebati bar još 5-6 dana.

Ispiranje ušiju OtiVetom je posebna priča. Cijeli smrdim po toj tekućini, uvijek se strese i poprska po meni, ima je po cijeloj kući, čak je i plafon poprskan, a najmanje završi u uhu. A bočica 140 kuna Kako mu je rana na glavi ispod uha, ne mogu ga nikako čvrsto uhvatiti. Valjda će tekućina trajati i nakon što rana zaraste pa da to pošteno isperem koji put.

Brine me i Advokat ampula, ostao mu razdjeljak na dlaci tamo gdje je aplicirano, i nekako se to slabo i sporo raspršuje po njemu. Jadnik se ne može uređivati s ovim okovratnikom, krzno mu lagano počinje izgledati kao u maca klošarica
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:07   #3258
Ma ovaj tvoj je super jer nije dugačak i kontam da može sve normalno raditi osim lizanja i čohanja. Oni plastični su dosta dugački, nezgodno im je jesti i piti, a kontam i da nije neka sreća spavati s time.

Ne znam koje su to kapi, koristim već godinama Adolac. To mi vetice koriste za čišćenje ušiju pa sam kupila i ja i zadovoljna sam. Imam i Otifree kod kuće, ali su masnjikave i lijepi se prljavština pa nisam baš nešto previše oduševljena s njima.

Kako misliš slabo se raspršuje? Ostalo je masno? To je normalno, mojima zna biti po 2-3 dana budući da ne mogu dohvatiti to mjesto i polizati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:44   #3259
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ovaj tvoj je super jer nije dugačak i kontam da može sve normalno raditi osim lizanja i čohanja. Oni plastični su dosta dugački, nezgodno im je jesti i piti, a kontam i da nije neka sreća spavati s time.

Ne znam koje su to kapi, koristim već godinama Adolac. To mi vetice koriste za čišćenje ušiju pa sam kupila i ja i zadovoljna sam. Imam i Otifree kod kuće, ali su masnjikave i lijepi se prljavština pa nisam baš nešto previše oduševljena s njima.

Kako misliš slabo se raspršuje? Ostalo je masno? To je normalno, mojima zna biti po 2-3 dana budući da ne mogu dohvatiti to mjesto i polizati.
Da, ostalo je masnjikavo i uljepljena dlaka. Inače mu se to u jedan dan rasprši po tijelu, sad valjda ide sporije jer se ne kreće baš puno. Jadnik leži pred prozorom, gleda vani, pa malo mjauče na vrata, pa malo ubije oko. A inače je baš hiperaktivan, lov, pentranje po stablima, krovovima, dimnjacima i slično.

Da, ova tekućina za uha je masnjikava i smrdljiva. Pribilježit ću si ovo za Adolac, pa ako bude trebalo, drugi put to uzimam.

Ovratnik mu je super. Kad trese glavom, vrti se, nije jako stegnut, a opet nemre ga skinuti, provjeravao sam mu po vratu da nema kakvih žuljeva i slično, sve je dobro, karton je poprilično mekan i fino se po rubu rascufao tako da nema oštrih bridova. Nije baš da se može čistiti, smeta mu to čudo, pa stalno čisti ono što može dakle dupe. I liže karton pa onda pokušava trljati facu o karton.

Ranu ne može češati ali stalno pokušava, o namještaj, o biljke u kući, gdje god može priisloniti facu. Povremeno ga ja počeškam okolo, onda se cijeli izvija i pokušava mi podvaliti ranu pod prste.

Zadnje uređivanje BolajiBadejo : 13.12.2017. at 09:54.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:47   #3260
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ranu ne može češati ali stalno pokušava, o namještaj, o biljke u kući, gdje god može priisloniti facu. Povremeno ga ja počeškam okolo, onda se cijeli izvija i pokušava mi podvaliti ranu pod prste.
Zbog tog češanja o druge stvari bolji je tuljac nego ovratnik na napuhavanje u nekim slučajevima.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.