Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 07:51   #41
A gle Merlina, kod nas nema nažalost veterinara-nutricionista koji bi ti mogli dati bilo kakav konkretan savjet vezano uz prehranu. Probaj guglati veterinary nutritionist, ili još bolje holistic veterinary nutritionist for dogs/pets. Vjerujem da će izlistati dosta toga. Probaj kontaktirati nekoga vani i popričati on-line. Kontaktiraj više njih informacija radi. To košta (davanje konkretnog savjeta i recepata za tvog psa). Vjerojatno će te tražiti da im pošalješ nalaze krvi i hormona, mogli bi te pitati i da ponovo radiš prema njihovim instrukcijama i to je OK. Ja ne bi plaćala nikome tko bi mi dao savjete "na slijepo" bez da uopće traži nalaze. Mene ženska tražila nalaze kad sam kopala informacije o kamencima mokraćnih puteva. Nažalost, izgubila sam link na stranice od te doktorice kad mi se pokvario komp. Za svakog psa napravi poseban režim prehrane ovisno o nalazima. Budući da ja nisam dobila sve svoje nalaze, već samo napismeno da se radi o struvitnim kamencima, nije mi niti mogla dati ništa konretno ali mi je dala smjernice.

Sve u svemu, najbolje je preći na organsku prehranu (sirovu) uz dodavanje određenih suplemenata koji ne moraju nužno biti lijekovi. Sve suhe hrane, pa i one najbolje sadrže sastojke koje ne idu u prilog različitim bolestima i stanjima.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 10:48   #42
Gdje mogu obaviti sve testove za štitnjaču a da su pouzdani? T4 radimo u Bubi..kroz dva tjedna idemo na ponovno testiranje.
S tim da je Luck dobio treskavicu i spazam mišića, ponekad mi se čini poprilično uplašen...panično gleda oko sebe i trese se... Smanjili smo dozu Letroxa al bi onda u 9 ujutro popio lijek a u 17h bi mu oči bile užasno spuštene i tužne...ponekad bi mu bilo i zlo.
On je atrofirani pas koji ne može povratiti niti iskašljati tak da je za njega svaki pokušaj povraćanja naporan a i opasan po život..

Jede kuhanu piletinu, puretinu, govedinu i teletinu, no grain briketiće i a/d konzervice... Od sirovog povraća i dobije strašan proljev.
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:25   #43
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Točno tako i ponoviti testiranje više puta. Na probleme sa štitnjačom jako jako utječe prehrana. Pse (i ljude) najlakše je staviti na šaku lijekova dnevno i bok. Treba promijeniti cijelokupni životni stil - smanjiti stres organizma na minimum.
Živa istina.
I sama vidim sad na našem primjeru koliko je važno da pas nije pod stresom, i vise nego mnogi misle.
Bas Smartie sto kazes, kod kojeg god bila kod nas, uvijek samo saka lijekova, na neke od njih dobila i reakciju a svi se čude kako to...

Jako mi smeta kako ici kod veta sa psom koji se užasno boji, to nije ovdje tema, samo komentar da mi je uz Albino stanje užasno tesko objasniti veterinarima da Sula ima ispade kod njih jer je u panici totalnoj
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:56   #44
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Gdje mogu obaviti sve testove za štitnjaču a da su pouzdani? T4 radimo u Bubi..kroz dva tjedna idemo na ponovno testiranje.
S tim da je Luck dobio treskavicu i spazam mišića, ponekad mi se čini poprilično uplašen...panično gleda oko sebe i trese se... Smanjili smo dozu Letroxa al bi onda u 9 ujutro popio lijek a u 17h bi mu oči bile užasno spuštene i tužne...ponekad bi mu bilo i zlo.
On je atrofirani pas koji ne može povratiti niti iskašljati tak da je za njega svaki pokušaj povraćanja naporan a i opasan po život..

Jede kuhanu piletinu, puretinu, govedinu i teletinu, no grain briketiće i a/d konzervice... Od sirovog povraća i dobije strašan proljev.
U Bubi, ali tako da ti za ostatak nalaza izvade krv i šalju van u inozemstvo na analizu. Dodatne testove kakvi očito trebaju tebi i meni (ja ću ih isto raditi za nekih 10-tak dana) ne radi nitko u Hrvatskoj nego ovako kako sam te uputila. Jedino ponovo pročešljaj temu pa vidi ima li u Sloveniji takva mogućnost...
Osobno da mi pas ima treskavicu i neurološke probleme tražila bih isti dan dodatne nalaze ....moj je naime imao iste takve napada ali prije dijagnosticiranja hipotireoze i uzimanja eutiroxa, sada ih više nema, ostao je gastritis i povremeno povraćanje,osjetljiv želudac.
pišem ti ostatak na pm...

Zadnje uređivanje Merlina : 08.08.2014. at 13:02.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:32   #45
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
A gle Merlina, kod nas nema nažalost veterinara-nutricionista koji bi ti mogli dati bilo kakav konkretan savjet vezano uz prehranu. Probaj guglati veterinary nutritionist, ili još bolje holistic veterinary nutritionist for dogs/pets. Vjerujem da će izlistati dosta toga. Probaj kontaktirati nekoga vani i popričati on-line. Kontaktiraj više njih informacija radi. To košta (davanje konkretnog savjeta i recepata za tvog psa). Vjerojatno će te tražiti da im pošalješ nalaze krvi i hormona, mogli bi te pitati i da ponovo radiš prema njihovim instrukcijama i to je OK. Ja ne bi plaćala nikome tko bi mi dao savjete "na slijepo" bez da uopće traži nalaze. Mene ženska tražila nalaze kad sam kopala informacije o kamencima mokraćnih puteva. Nažalost, izgubila sam link na stranice od te doktorice kad mi se pokvario komp. Za svakog psa napravi poseban režim prehrane ovisno o nalazima. Budući da ja nisam dobila sve svoje nalaze, već samo napismeno da se radi o struvitnim kamencima, nije mi niti mogla dati ništa konretno ali mi je dala smjernice.

Sve u svemu, najbolje je preći na organsku prehranu (sirovu) uz dodavanje određenih suplemenata koji ne moraju nužno biti lijekovi. Sve suhe hrane, pa i one najbolje sadrže sastojke koje ne idu u prilog različitim bolestima i stanjima.
Znam da je tako al to me ne sprečava da se žalim .
Već sam dosta toga saznala i sama slažem se kad budem imala i ostale nalaze pokušat ću naći nekog stručnog da mi složi jelovnike. Jasno mi je da se plaća no s obzirom na to čega sam se sve do sada naplaćala to će biti zanemarivo. Najjeftinije je kad je pas zadrav i do toga treba doći.
Sirovo hm... probala već prije godinu dana s barfom, pa nije išlo em pes nije bio zainteresiran em je tad još intenzivno povraćao ...možda ako se to pokaže rješnjem nije da sam protiv
Suhu hranu dajem samo jedan obrok mali ujutro tek toliko da održava zubiće i zbog toga što se kuhanjem ne mogu unijeti u organizam svi potrebni vitamini i minerali (a kojih u briketima uz sve ostale gluposti ima).
Inače, dajem mu i glutamax pastu te umjesto nje glicopan kapi, malo algi, probiotik i tako...snalazim se.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 17:00   #46
Možeš mu davati kokosovog ulja jer pomažew pri regulaciji hormona štitnjače i dobar je za imunitet. Isto pomaže pri apsorpciji nutrijenata zbog enzima koje ima u sastavu. Ja sam svojima počela davati. Skup sport, ali stara kuja mi se bolje osjeća i baš me briga, toliko joj mogu pružiti još dok ide. Naravno, treba biti extra virgin ulje, hladno prešano, organsko bez dodataka i aroma. Fino miriši, psi ga vole i ne dobiju proljev - bar niti jedan od moja 3 nije dobio. Čak nemaju ni mekšu stolicu, a toga sam se najviše bojala.

I da, probaj ići u Sloveniju ili u Austriju. Mislim da kod nas Marković isto radi testove za štitnjaču. Ne znam, grozno mi je to za reći, ali ja nikom više ne vjerujem niti ikoga više smatram pouzdanim. Baš tužno.

Merlina, kakvog psa imaš i koliko je star? Jesi mu probala davati ribu? Možeš sirovu ili samo pofurenu u vreloj vodi. Nažalost, obroke (kuhane i sirove) treba znati pripremiti i staviti namirnice u točnim omjerima. To ne znam nažalost nego kemijam ko i svi ostali. Meni je ova nutricionistica iz USA rekla da mogu očekivati proljeve i povraćanja dok se organizam ne privikne i da u početku (nekad čak par mjeseci) može izgledati kao da ništa ne funkcionira dok se organizam ne stabilizira.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:45   #47
da oslica pofurenog mu dam a kuham mu cesto na pari kratko.probat cu i sa srdelicama al tezak je za hranu nece jesti okrene glavu kad mu stavim komadic mesa pod nos. jucer smo se muz i ja smijali jer smo mu dali komadic svjeze junetine i to je tak dugo stajalo kraj njega da nije ni pogledao a kamoli pojeo blentek
a sto se tice ostalog za inozemstvo nemam ni love ni vremena a imam i povjerenja u vet. iz Bube oni su mi do sad jedini pomogli da dojdemo do nekog rezultata. na kraju krajeva kako ja ocekujem da ljudi imaju povjerenja u mene i ono sto radim tako i ja imam povjerenja da oni rade najbolje sto znaju.

Zadnje uređivanje Merlina : 08.08.2014. at 19:06.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 10:33   #48
Ja također imam povjerenja za ekipu iz Bube...prepustila sam im liječenje mog Luckya koji je sve samo ne jednostavan pacijent.. I on je težak na hranu tak da Merlina i ja imamo dosta toga zajedničkoga..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 14:33   #49
Meni su tamo spasili Magali ali zeznuli dijagnozu i lijekove za stitnjacu kod Albe.
Moram biti iskrena.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 19:22   #50
Unutar Udruge Goodie imate 2 vetice koje se bave homeopatijom i mislim da mi mogle pomoći i kao nutricionisti.
Naš je mačak imao hipertireoizu i godinama smo sve držali pod kontrolom baš uz pomoć Bube. Sašina specijalnost je endokrinologija. I imaju neki turbo aparat za testiranje hormona štitnjače, umrežen a hrpom identičnih u cijelom svijetu pa dobivaju i povratne informacije ostalih ambulanti na dnevnoj bazi.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 20:33   #51
hvala za inf. u vezi vetica mi smo bili na homeopatiji i biorezonanci ali ne u vezi stitnjace jos za sad. u bubi je jedini problem sto imaju uzasnu guzvu ti se ljudi stvarno narade.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:52   #52
Našoj mački je dijagnosticirana hipertireoza i prepisan joj je lijek Vidalta 15 mg. Zanima me da li je netko imao iskustva s tim lijekom i općenito sa hipertireozom kod mačaka pa da me savjetuje što i kako dalje.
Vilica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 08:48   #53
Da li je negko skidao psa s eutiroxa i kako je to proslo?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 11:32   #54
Mi smo.
Samo, moja je pila svega dva mjeseca pa ako ti to sto znaci, smanjila sam pred kraj dozu na pola i onda prestala davati skroz kroz par dana.
Nije bilo nikakvih posljedica ni reakcija.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 11:43   #55
Hvala na odg. znam za vašu priču...nadam se da ste sada bolje :-)
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 17:20   #56
Ima li koga da psu daje umjesto eutoroxa prirodne hormone štitnjače tipa Armour ili tome slično?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 10:49   #57
Psu mi je dijagnosticirana hipotireoza. Do sada smo cetiri puta vadili hormone u razmaku od mjesec dana.

1. T4 <12.9; fT4 5.6 stavljen je na Euthyrox 150 jedna tableta dva puta dnevno.
2. T4 132; fT4 20.5 terapija je smanjena na pola tablete dva puta dnevno.
3. T4 18.1; fT4 7.3 terapija ostaje dva puta dnevno po pola tabete.
4. T4 <12.9; fT4 5.7 terapija je sada jedna i cetvrt tablete dnevno i ponovno vadenje hormona za tjedan dana.

Jesu li normalne takve oscilacije hormona i je li normalno da mu je nalaz sada isti kao i prije nego sto je poceo piti Euthyrox? Hormone radimo u ljudskom laboratoriju, koliko je to pouzdano i je li mozda problem u tome?

Svaki savjet je dobrodosao

Zadnje uređivanje Vida36 : 04.09.2016. at 11:05.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 10:48   #58
Vida mi smo se već dopisivale zar ne?
Moje je iskustvo takvo da je T4 (krv vadimo u Bubi kod Saše) uvijek tu negdje. Prije uzimanja lijeka i postavljanja dijagnoze na 14 (najniže normalno) a nakon uzimanja terapije oko 25. Jedan put mu je bio 34 no tada je bio na višoj dozi eutiroxa. Znači nalazi su stabilni....pa slijedom toga i tebi preporučam da napraviš nalaz baš za životinje da vidite gdje ste.
Prvo smo vadili jednom mjesečno pa svaka tri mjeseca a sada 2 x godišnje.
Nikad nismo vadili krv na tjednoj bazi.
Znam da buba ima aparat za T4 i da je nalaz gotov za pol sata no svaki drugi vet može krv izvaditi i stati u inozemstvo u laboratorij za životinje. Takav se nalaz čeka nekih 10 do 14 dana.

Zadnje uređivanje Merlina : 05.09.2016. at 11:05.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:32   #59
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Vida mi smo se već dopisivale zar ne?
Moje je iskustvo takvo da je T4 (krv vadimo u Bubi kod Saše) uvijek tu negdje. Prije uzimanja lijeka i postavljanja dijagnoze na 14 (najniže normalno) a nakon uzimanja terapije oko 25. Jedan put mu je bio 34 no tada je bio na višoj dozi eutiroxa. Znači nalazi su stabilni....pa slijedom toga i tebi preporučam da napraviš nalaz baš za životinje da vidite gdje ste.
Prvo smo vadili jednom mjesečno pa svaka tri mjeseca a sada 2 x godišnje.
Nikad nismo vadili krv na tjednoj bazi.
Znam da buba ima aparat za T4 i da je nalaz gotov za pol sata no svaki drugi vet može krv izvaditi i stati u inozemstvo u laboratorij za životinje. Takav se nalaz čeka nekih 10 do 14 dana.
Da, da, vec smo se dopisivale 😊
Tada sam mislila da treba dati hormonima vremena da se posloze, ali ovaj zadnji nalaz koji je isti kao i prije pocetka terapije me bas zabrinuo.

Kaze mi danas vetica da je to zato sto je pas star (11 godina) pa se nesto losije apsorbira.
Odvest cu ga onda u Zagreb da naprave barem T4. Bas kod Sase ili je svejedno? Moram se narucit?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:37   #60
Dr. Saša je još dva tjedna na godišnjem. No, može te primiti bilo koji veterinar u Bubi. Poželjno je naručiti se, posebno kod dr. Saše, jer je uvijek prebukiran.

Luni je izvađen T4 prije mjesec dana. Izgleda da će joj uskoro trebati pogledati i ostale hormone štitnjače. Nisam se sjetila pitati hoće li i oni odmah biti gotovi ili će se krv slati u neki labos.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.