Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 15:11   #121
Kod ljudi se radi kortizol iz sline i tako se može najbolje vidjeti kako rade nadbubrežne tokom cijelog dana. Slabiji rad, opet kažem kod ljudi, ne znači nužno addisonovu. Kod pasa postoji test za addisonovu i za cushing.
Mi smo radili taj test i rezultati su ispali ok. Što nužno ne znači da mu nadbubrežne ne rade slabije...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:44   #122
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post

Pripravak koji sam vam pisala da dajem umjesto druge tablete euth.

https://www.onlynaturalpet.com/produ...ss/999175.aspx

pročitajte pa sami odlučite što i kako.
Pokušavam se registrirati na tu stranicu, ali mi pokazuje samo države USA. Jesi li ovaj preparat uzela kod njih ili na nekom drugom mjestu?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:02   #123
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Pokušavam se registrirati na tu stranicu, ali mi pokazuje samo države USA. Jesi li ovaj preparat uzela kod njih ili na nekom drugom mjestu?
Ja sam isto pokušala, zato sam i pitala.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:21   #124
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ajooooj! Da, labradori žderu, plavuše su glupe. Popizdim na takve klišeje. I sama sam to prošla, samo s drugom dijagnozom. Držim fige da ti i Kona riješite problem i da se ona stabilizira.
Hvala Didi! Dat ćemo sve od sebe. :
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:30   #125
Tutlek za naručivanje internetom mučila sam se kako doći do toga. Čak sam pisala ovima u Only natural da li bi mi poslali u Hrvatsku no otkantali su me. Uglavnom na kraju mi je od prijateljice prijateljica donijela iz Amerike.
E, sad vjerujem da ste vi snalažljiviji za naručivanje preko ebaya ili amazona. Možda imate nekoga u Americi tko bi poslao?
Ukoliko nešto smislite možemo se dog. i za grupnu narudžbu zbog poštarine budući su i naše na kraju.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:34   #126
Svakako pokušajte dodavati kelp (ja kupila u tvornici zdrave hrane) u prehranu. Evo kod nas isprobano pesek izvrsno funkcionira a moj je inače preosjeljiv na sve živo. Gotu Kola mu isto paše to sam uvela prije tjedan dana, oduševljena sam.
Morate se malo okrenuti sami veterinari su kao i doktori orijentirani i obučeni za davanje lijekova i to je to.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:54   #127
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
E, sad vjerujem da ste vi snalažljiviji za naručivanje preko ebaya ili amazona.
Na Amazonu piše da ne isporučuju u Zagreb, Croatia, pa onda valjda ni u neki drugi grad. Ebay prikazuje druge srodne proizvode, ali ne i ovaj. U ovakvim slučajevima pomaže http://mojshopping.com/ koji posreduje između vas i dobavljača koji ne želi slati proizvod u Hrvatsku (hvala, Andrej!), no mislim da to na kraju košta kao svetog Petra kajgana.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:12   #128
Ja povremeno dodam spirulinu (max tri tablete na dan). U bio shopu upozorili su me kako može pojačati djelovanje euthyroxa te da je za svaki slučaj dajem nekoliko sati prije/nakon uzimanja lijeka. Kad obavimo kontrolu prilagodit ćemo doziranje, možda uspijemo smanjiti tablete, pa podebljati spirulinom.
Mislila sam da sam i ovdje zalijepila, no čini se da sam propustila, pa stavljam sada.
Iz knjige - Dodds, W. Jean; Laverdue, Diana R.. Canine Nutrigenomics - The New Science Of Feeding Your Dog For Optimum Health
"If your dog suffers from a thyroid problem, avoid feeding him the following vegetables: Broccoli, Brussels Sprouts, Cabbage, Casaba, Cauliflower Kale, Kohlrabi, Mustard, Rutabagas, Radishes, Turnips, Millet, Soy.

Thyroid boosting nutrients The following nutrients play an important role in maintaining optimal thyroid function: Iodine, Selenium, Zinc."
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:51   #129
Spirulina je super za energiju iako je moj pas iz nekog razloga ne podnosi.
Kelp sadrži jod u tome je poanta a jod stimulira rad štitne žlijezde. Selen dajem 2,3 x tjedno po pol tablete od solgara a sad krećem i sa pomalo cinka.

Što se tiče preporuke da se ne jede određeno povrće to je tako vrlo relativna stvar. Negdje ćete naći preporuku da se ne jedu stvari tipa brokula, karfiol, kupus za oboljele od štitnjače, a negdje da to uopće nema veze sa štitnjačom. Budući i sama imam tj. imala sam Hashimoto rekla bih iz osobnog iskustva da povrće može samo koristiti. No, zato je obavezno i dobro izbaciti gluten, soju i jesti što manje žitarica kako za ljude tako i za pse.
Uvesti kvalitetni omega 3, vitamin e, vitamin c, selen, jod, cink, sirovu hranu.

Dajem trenutno Tkivne soli ili Schusslerove soli je moj pas uz štitnjaču ima i 7 godina pa ga treba malo "podizati". Vidim da se i gljive preporučaju kao energetski dodatak pa ću tako uvesti i malo shi taka i kordrcepsa. Obavezno malo borovnica, kupina, aronije nevjerojatno djeluje na zdravlje i energiju psa.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 04:16   #130
Eh svašta ćeš pročitati.
U Kanadi savjetuju ne davati vratove životinja zbog mogućih ostataka štitne žlijezde. Može se pojaviti hormonalni poremećaj i rak štitnjače.
Takođe ne preporučuju davati vratove peradi ne ekološke peradi zbog ubrizgavanja kemikalija baš u područje vrata i velike koncentracije kemikalija u vratu.

Davala sam zbog analki svaki drugi dan pileće vratove.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 13:19   #131
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne mora ništa značiti, ali i u meni grad razvija želju za epi-napadajem.


Posebno uzgoj financiran od Grada Zagreba.

Krvna slika može biti savršena i kod stopostotnog luđaka. Pusti ih neka se dive. A štitnjača je zajebana stvar - pokušala sam to prekontrolirati kod nas kad su počeli Sitkini psihički problemi: zapravo kod pasa mora biti gotovo potpuno uništena da se u nalazima nešto pokaže. Hoću reći, nalazi su usper, sve je u granicama normale, a pas nije okej. Na tvojem bih mjestu provjerila TSH, da se ne upuštaš u druge troškove, pa tek onda ostalo, što zapravo i ne možeš kod nas obaviti, bez obzira što VetPoint i neki drugi nalaze šalju u Njemačku.

Ako hoćeš ići u Austriju, javi se.
Oprosti cijenim tvoje komentare međutim što se tiče TSH i štitnjače konkretno kod mog psa TSH je uvijek bio u redu ( u okviru granice) no T4 konkretno na donjoj granici "normalnog" a to nije normalno. Kad smo dodatno slali vam Ft4 Ft4 te TSH opet je TSH bi dobar a ova dva hormona u podrumu. Tako da ja nikako ne savjetujem samo kontrolu TSH a i kod Dr. Dodds sam isto čitala da je kod pasa što se tiče TSH 70% mogućnost da se točno pokaže nalaz pa se prema tome ne preporuča niti reagirati ili ne reagirati. Dakle potreban je barem T4 koji se može vaditi kod nas a najbolje bi bilo izvadi slobodne hormone tj. fT3 i fT4 ša pa prema tome zaključiti da li je štitnjača ok. Također budući znam da neki veterinari ako su hormoni u okviru referentnog intervala zaključuje da je štitnjača ok ova dva FT3 i Ft4 trebaju biti od sredine prema gore referentnog intervala s terapijom ili bez. Također bih ženi rekla da je moj pas imao u vrijeme kad mu je dijagnosticirana hipotireoza savršeno krzno i zdravstvene probleme uglavnom probavne i neurološke za koje mi je trebalo proći 5 veterinara (klasičnih te jednog alternativnog) da zadnji uopće krene u smjeru provjere štitnjače.
Trebala bih te nešto pitati za savjet na pm da li je to ok?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 14:11   #132
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Trebala bih te nešto pitati za savjet na pm da li je to ok?
Naravno.

P. S. Čitala sam i ja Doddsicu kad se kod Sitke nije znalo što je na stvari. Zato sam i rekla da ne vjerujem u dobru provjeru štitnjače kod nas. Na vlasniku je da odluči hoće li dalje istraživati i kamo će ići, ovisno o nalazu TSH: ako je loš, bezuvjetno treba raditi daljnje pretrage, a ako nije, može se i ne mora. Da je moje pseto u pitanju, ja bih, ali ne mogu napamet preko foruma ženi savjetovati da se upušta u (možda) nepotreban trošak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 21:35   #133
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zato sam i rekla da ne vjerujem u dobru provjeru štitnjače kod nas.
To što je lab u kakvoj drugoj državi ne znači da se ovdje ne testira na neke stvari

Quote:
Na vlasniku je da odluči hoće li dalje istraživati i kamo će ići, ovisno o nalazu TSH
Zašto samo TSH?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 21:52   #134
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Zašto samo TSH?
Meni su objasnili, i to nedavno, a možda tvoj kolega veterinar ne zna što govori, da je to prvi pokazatelj. Pa ako TSH pokazuje odstupanje, ide se na T4. S obzirom na to da je riječ o Sitki, jasno ti je da pušem i na hladno pa ću se, ustreba li držati Doddsičinih uputa i preporuka. A Doddsica kaže da treba provjeriti sve parametre. Kada sam kod nas to tražila, samo su mi se nasmijali.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:08   #135
Što su to objasnili? Zanima me, ja ću kasnije
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:28   #136
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Oprosti cijenim tvoje komentare međutim što se tiče TSH i štitnjače konkretno kod mog psa TSH je uvijek bio u redu
Što je u principu za očekivati
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:30   #137
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Što su to objasnili? Zanima me, ja ću kasnije
Upravo ovo što sam napisala: najprije provjeravamo TSH, a ako se pokaže odstupanje, provjerava se T4.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:48   #138
Govorimo o psima i o hipotireoidizmu pretpostavljam, ukoliko govorimo o hiper možda bih prvo popipkao za masice

sad bih pisao traktate, a lijen sam

Uglavnom, odaklegod to došlo samo provjerom TSH neš dobiti neke značajne informacije, a ako uz njega pogledaš i T4 i fT4 češ dobiti mnogo više
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:57   #139
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Govorimo o psima i o hipotireoidizmu pretpostavljam, ukoliko govorimo o hiper možda bih prvo popipkao za masice

sad bih pisao traktate, a lijen sam

Uglavnom, odaklegod to došlo samo provjerom TSH neš dobiti neke značajne informacije, a ako uz njega pogledaš i T4 i fT4 češ dobiti mnogo više
Gle, to sve znam i ja. I znam da treba gledati još i druge parametre. No Sitko i ja bile smo na sistematskom pa je vet predložio TSH s obzirom na gotovo trostruko povišene trigliceride. TSH je 0,59, kontroliramo ponovo za dva tjedna. Ovisno o rezultatu, odlučit ću sama.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 23:13   #140
Iskreno ja bih uvijek, ako idem, za početak išao sa kombom
Ajmo pretpostaviti da nije u onih nestretnih <5% slučajeva kada će imati nekakav deficit u TSH ili TRH (da zakompliciram) pa da ispadne nizak
Da sad ne kompliciram tko što izlučuje, kako raste, kako se kontrolira i svaštanešto
TSH može u svakom slučaju bit i normalan, u dobrom postotku, i kod pasa sa hipotireozom i zato je pretraga i drugih parametara dobra ideja
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.