Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 22:51   #1
Nereida brzi kredit

isprike ako ova tema već postoji...

uzela bih zajam od nereide u vrijednosti od 500 kn, na 30 dana, i njima bih morala vratiti 655, 155 kuna više.
jasno je iz vedra neba da su kamate ogromne i da vraćam više nego što posuđujem, međutim, ako sad nemam ni kune, a znam da ću za 30 dana imati plaću u vrijednost od 3000 kuna, tj. sigurno ću moći vratiti tih 655 kuna,
zašto bi takav potez bio nešto od čega treba bježati glavom bez obzira?

je li moguće da će me nakon što im uplatim tih 1000 kuna oni tražiti još?

čitam na internetu i po forumima kako je to opasno, kako kamatari čekaju s palicama ispred kuće.... i zbunilo me to.

jasno je da to nije za svaki dan i da to treba izbjegavati, no ako si već u takvoj situaciji trenutno a znaš da ćeš to moći vratiti... ne vidim čemu toliki bunt protiv toga...

dakle, moje pitanje je, je li zaista moguće da će me netko od njih dočekat s palicom ako mu vratim tih 650 kuna za njegovih 500 što mi je posudio?

hvala unaprijed na odgovoru.
fallencro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 23:13   #2
Ti kratkoročni zajmovi, tzv.mikrokrediti po meni definitivno nisu sigurna opcija.
I ja sam malo čačkao po internetu o tome, i ne mogu govoriti protiv kad nemam iskustva s tim, ali moje osobno mišljenje je da to nije pouzdano.

Uostalom, koliko znam, moraš im dati uvid u stanje tvog tekućeg računa kako bi utvrdili jesi li kreditno sposobna. Ako nemaš redovite priljeve novca teško da će ti uopće omogućiti kredit.

Dosta je već rečeno o ovome. To su krediti za očajnike. One koji su stvarno u gabuli i tu vide jedini izlaz.

Te priče s palicama su možda zastrašujuće, ali bolje se onda ne petljati u to.
I bez palice, oni te zapravo kradu.
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 23:44   #3
Posudi radije od susjeda ili nekog tak ako si ikako u mogućnosti.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 01:58   #4
ima li netko tko ima iskustva?

jednostavno mi nije jasno što točno može poći po zlu, ovo da neću imati za vratiti novac neće nikako, dakle to se u startu eliminira kao mogućnost.

prema tome, ostaje pitanje njih, što točno ima biti nepouzdano, to hoće li mi oni isplatiti taj novac?

za ovaj minikredit nije potreban izvadak računa, samo broj kartice, o tome sam već razgovarala s njima.

mislim da je za njih 500 kuna minoran iznos naspram ljudi koji uzimaju kredite od desetaka tisuća kuna...

jednostavno mi nije jasno, s obzirom da se radi o tako malom iznosu novca (s obzirom da se krediti obično uzimaju u puno većoj vrijednosti), zašto su svi tako nepovjerljivi?

što točno može poći po zlu s njihove strane?
fallencro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 07:02   #5
Ne znam tko su ti, ali poci po zlu moze svasta.
Ako bi uzimala takav "kredit" moras jako paziti sto pise u ugovoru u kojem za pocetak mora biti definirano da sve transakcije moraju biti preko tekucih i ziro racuna - da postoje dokazi o izvrsavanju medjusobnih obaveza. Takodjer mora biti jasno navedeno tocno koji iznosi, koji rokovi, koji sud u slucaju spora itd. Ako postoje neki dodatni "opci uvjeti" onda moras dodatno paziti sto tamo pise, sto je njima regulirano jer to mogu oni mijenjati kad god se sjete. Da ne spominjem kojekakve naknadne troskove obrade, zatvaranja i sto drugih naknada koje mogu postojati i dodatno ti masno naplatiti.

I najvaznije od svega - instrumenti prisilne naplate. To njima daje polugu da se naplate ako ti ne platis, no puno bitnije je da li je sve tako da se oni ne mogu i nece pokusati naplatiti ako si im vec platila. Tu su pogotovo opasna bilo kakva zalozna prava na pokretninama i nekretninama jer ti ovisis o njima da ti nakon isplate daju brisovno ocitovanje. Onda jos postoje ovrsne isprave i sl za koje opet ako ti ih ne vrate prilikom otplate kredita mogu pokusati ih aktivirati (tu ne znam detalje kako dokazuju da si jos uvijek duzna, ali ako su muljatori i prevaranti naci ce nacina).

Po meni, 155kn na 500kn u mjesec dana je vec samo po sebi nelegalno, i toliko amoralno da je i ostatak poslovanja krajnje upitan, a rizici su veliki iako ih ti ni ja mozda nismo u potpunosti svjesni - to je zato sto nismo provele godine i godine smisljajuci kako prevariti ljude i izigrati sustav, a ima ih puno koji jesu i koji to uspjesno rade vec godinama...

Dodatni rizik - to je jako mali iznos, ispod 2000kn, sto obicno znaci da ti drzava/policija nece pomoci jer je premali iznos.

Nadji drugo rjesenje, ne zato sto su mikrokrediti sami po sebi prevara, nego zato sto je ova "kamata" od 372% cista pljacka vec sama po sebi.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 08:12   #6
Quote:
fallencro kaže: Pogledaj post
ima li netko tko ima iskustva?

jednostavno mi nije jasno što točno može poći po zlu, ovo da neću imati za vratiti novac neće nikako, dakle to se u startu eliminira kao mogućnost.

prema tome, ostaje pitanje njih, što točno ima biti nepouzdano, to hoće li mi oni isplatiti taj novac?

za ovaj minikredit nije potreban izvadak računa, samo broj kartice, o tome sam već razgovarala s njima.

mislim da je za njih 500 kuna minoran iznos naspram ljudi koji uzimaju kredite od desetaka tisuća kuna...

jednostavno mi nije jasno, s obzirom da se radi o tako malom iznosu novca (s obzirom da se krediti obično uzimaju u puno većoj vrijednosti), zašto su svi tako nepovjerljivi?

što točno može poći po zlu s njihove strane?
Imam ja iskustva, i to u više navrata. Nikad nije bilo problema, ne radi se o prevarantima. To je firma koja posluje u cijeloj Europi, mogu se lako provjeriti
Kamate jesu visoke, ali to je cijena takvog kredita. Razmisli samo da li si to možeš priuštiti, ali ne moraš se bojati prevare.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 08:12   #7
ne moras se niceg bojati,ako ces imati za vratit i ako ti treba sad hitno lova imat ces ju na racunu za pola sata.ja sam jednom koristio njihove usluge i sve je bilo u redu
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 13:08   #8
tako je. ako vratiš na vrijeme neće se ništa desiti. ako ne vratiš na vrijeme kroz 10ak dana daju dug agenciji za naplatu i oni te zivkaju svaki dan + kamate naravno, al opet ne veće od onih 12-13% kak to već ide po zakonu, a sad dal agencija još ima dodatne "troškove" nemam pojma

našli su rupu u zakonu i to rade i nema tu neke priče prevelike. zapravo po meni je kriva država jer ako imaš OIB to "znači" da si ti ta osoba pa makar se javio s ICQa
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 19:07   #9
Za iznos od 500HRK se zaista ne isplati ulaziti u takve zavrzlame i ova kamata je van pameti. Možda da ipak posudiš od nekog, dogovoriš manju kamatu, ako ti uopće treba na tih 500kn.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 20:40   #10
Quote:
BijedniVitez kaže: Pogledaj post
tako je. ako vratiš na vrijeme neće se ništa desiti. ako ne vratiš na vrijeme kroz 10ak dana daju dug agenciji za naplatu i oni te zivkaju svaki dan + kamate naravno, al opet ne veće od onih 12-13% kak to već ide po zakonu, a sad dal agencija još ima dodatne "troškove" nemam pojma

našli su rupu u zakonu i to rade i nema tu neke priče prevelike. zapravo po meni je kriva država jer ako imaš OIB to "znači" da si ti ta osoba pa makar se javio s ICQa
Agencija koja posluje legalno, a ima ih samo 4 u HR, ne naplaćuju nikakve dodatne naknade. Njima plaća onaj koji potražuje dug...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:53   #11
Ja sam u par navrata uzimala kod njih pozajmice i jako sam zadovoljna.
Super stvar kad vam hitno treba neka lova, za par sati vam je na računu, ne morate nikog moljakati i posuđivati sa strane. Ovakve pozajmice su skupe, naknada je visoka ali je jednokratna. Kasnije vam ne raste toliko trošak ako ne platite na vrijeme, nego se obračuna zakonska zatezna kamata, koja stvarno nije velika. Uglavnom, ja sam imala super iskustvo i svakako bih preporučila ali samo onima koji su u mogućnosti vratiti takvu pozajmicu i platiti toliku naknadu!

Inače nema nikakvih skrivenih troškova niti vam se može dogoditi da imate bilo kakvih problema, jer je to ipak strana firma,a stranci,koliko mogu reći iz svog iskustva, ipak posluju malo drugačije nego naši balkanci.
SevenOfSeven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:55   #12
Quote:
fallencro kaže: Pogledaj post
ima li netko tko ima iskustva?

jednostavno mi nije jasno što točno može poći po zlu, ovo da neću imati za vratiti novac neće nikako, dakle to se u startu eliminira kao mogućnost.

prema tome, ostaje pitanje njih, što točno ima biti nepouzdano, to hoće li mi oni isplatiti taj novac?

za ovaj minikredit nije potreban izvadak računa, samo broj kartice, o tome sam već razgovarala s njima.

mislim da je za njih 500 kuna minoran iznos naspram ljudi koji uzimaju kredite od desetaka tisuća kuna...

jednostavno mi nije jasno, s obzirom da se radi o tako malom iznosu novca (s obzirom da se krediti obično uzimaju u puno većoj vrijednosti), zašto su svi tako nepovjerljivi?

što točno može poći po zlu s njihove strane?
Imam ja iskustva, u nekoliko navrata. Oni nisu kamatari i neće te tražiti više od onoga za što dobiješ račun. Skupa pozajmica, to je istina, ali neće te prevariti.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:58   #13
I samo da još dodam, u odnosu na slične takve firme kod nas koje daju takve tipove pozajmica, oni mi se čine najsusretljiviji ako npr. malo zakasniš sa vraćanjem zajma.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:30   #14
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Imam ja iskustva, i to u više navrata. Nikad nije bilo problema, ne radi se o prevarantima. To je firma koja posluje u cijeloj Europi, mogu se lako provjeriti
Kamate jesu visoke, ali to je cijena takvog kredita. Razmisli samo da li si to možeš priuštiti, ali ne moraš se bojati prevare.
slažem se i ja već duže neko vrijeme poslujem sa njima i imam samo riječi pohvale i kad se kasni sa plaćanjem nema kamata i toleriraju kašnjenje od par dana .. tako da preporučam ih
smiljaodmilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:14   #15
Ja sam poslovao i s nekim drugim tvrtkama koje se bave ovim brzim kreditima (netinfo.hr, brzizajam.com), a koje su iz Hrvatske te mogu potvrditi da nisu prevaranti i samo riječi hvale. :klap::klap::klap:

Realizacija je brza. Kad nisam bio u mogućnosti vratiti na vrijeme odobrili su mi produljenje vraćanja. Tako da sve pozitivno.

I htio bih citirati SevenOfSeven koja je dobro sumirala
Quote:
Super stvar kad vam hitno treba neka lova, za par sati vam je na računu, ne morate nikog moljakati i posuđivati sa strane.
tevezeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 09:53   #16
Postoji li jos tko osim nereide? Ovi netinfo i brzizajam su cudni, traze zadnja 3mj kompletan promet po racunu i onda mi odbiju 1000kn, iako imam redovita primanja stalno.
I to bez ikakvog razloga, maila i poruke.
Nakon pitanja posalju, pokusajte za 90 dana i tu staje svaka.komunikacija.

Nereida su odlicni, ali imam jos nesto sitno prema njima pa ne mogu uzeti ponovno.
Doslovno su rjesili sve u 10min, platna lista, popuna podataka i novac na racunu.
Spuštalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:43   #17
U drugim državama ih ima ko pljeve, ali kod nas su samo ova tri, barem za sad. Nereidi možeš otplatiti i ranije od roka.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 13:50   #18
Ma ostalo mi 500kn prema njima pa zato i trazim drugu opciju da zatvorim to.
Iz drugih drzava nije moguce?
Spuštalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 15:31   #19
Nažalost ne. Moraju imati neku podružnicu kod nas ili moraš biti državljanin te države s otvorenim računom u toj državi, zbog dokumentacije, naplate i sl. Jedini takav strani servis kod nas je Nereida. Oni su Španjolci, ali posluju širom Europe, a ostali samo u matičnoj državi gdje su i registrirani.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 09:18   #20
nelegalno

Nije mi jasno kako posluju,inspektorat je bio počistio takve kreditore 2011-12 koji nemaju licencu,ne znam kako uopče mogu raditi i kakva je legalnost tih naplata kasnije, jasno piše u zakonu o potrošačkom kreditiranju,moraš imati licencu, :http://www.mfin.hr/hr/imatelji-odobr...g-kreditiranja

Zadnje uređivanje njuška1 : 01.07.2015. at 09:29.
njuška1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.