Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 20:06   #3061
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Hvala probat cu
Ostaci sedmice te zezaju..clean install napravi

Poslano sa mog HTC One A9 koristeći Tapatalk
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:51   #3062
Ne radi mi Windows store

Jučer mi je instaliran Windows 10 pro, danas je bilo zadnje ažuriranje.
Nikako ne mogu otvoriti Windows store niti skinuti bilo što. Imam aktiviran račun u Microsoftovoj trgovini.
Molim pomoć.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:32   #3063
https://mspoweruser.com/solution-win...ng-windows-10/
__________________
I tvoja jela su nejestiva sva,bez okusa, al žilava i neprobavljiva
cmicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:48   #3064
Pokušao sam sve upute ali opet ne mogu u njihovu trgovinu.
U aplikacijama mi ne radi kalkulator, kalendar, 3d builder itd.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:32   #3065
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
idi u windows update i opet azuriraj windowse jer imas najnoviju verziju windowsa 1703. Update je podosta velik, pa postoji vjerojatnost da navedeni update ispravi te greške..
Meni ovaj update 1703 na laptopu uzrokuje sve moguće poznate poteškoće - svaki put kad upalim/restartam laptop postavi mi svjetlinu zaslona na 50% (iako svaki put u power planu promijenim na 100%), kad se laptop budi iz stand by-a moram 2 puta stisnuti enter da mi nestane welcome screen iako sam isključila password...
Kate Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:05   #3066
Zato se vecinom nakon nekoliko velikih update formatira hard disk i odma na "friško" bubne se gore najnoviji update windowsa i riješena stvar.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:11   #3067
Kako se u Win 10 mogu zatvoriti sve karice odjednom. U programskoj traci imam nekoliko foldera otvorenih. U win 7 je bila opcija zatvori sve, a ovdje to ne vidim.
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:19   #3068
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Zato se vecinom nakon nekoliko velikih update formatira hard disk i odma na "friško" bubne se gore najnoviji update windowsa i riješena stvar.
Svakih par mjeseci reinstall windowsa?
Mora postojati brži/jednostavniji način za riješiti problem.
Kate Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:27   #3069
jel staviš high performance plan ili samo promijeniš brightness ? night light ?

ima toga...

pa da, nakon ovih većih updejta jedno 2-3 komada se napravi clean install. rijetko kad ti to neće trebat nakon 10ak updejta jer se skupi smeća, doduše to ti je znači bar 1 u 2 godine.
se što imaš backup, ako imaš SSD reinstall je cca 30 min i podešavanje nazad cca koji sat.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:31   #3070
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
jel staviš high performance plan ili samo promijeniš brightness ? night light ?

ima toga...
Prvo sam stavila high performance, onda sam napravila svoj power plan - nijedno ne funkcionira ni kad je uključen na punjač ni kad radi na bateriji. Night light isključeno, adaptive brightness isključeno, svugdje sam stavila Maximize performance... I to sve traje do prvog restarta, a nakon toga on postavi svoje defaultne vrijednosti na brightness, uključi se adaptive brightness...

Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
pa da, nakon ovih većih updejta jedno 2-3 komada se napravi clean install. rijetko kad ti to neće trebat nakon 10ak updejta jer se skupi smeća, doduše to ti je znači bar 1 u 2 godine.
Laptop sam kupila prije točno mjesec dana i tad sam mu instalirala windowse, nije moguće da je već došlo vrijeme za reinstall.
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
ako imaš SSD reinstall je cca 30 min i podešavanje nazad cca koji sat.
Podešavanje nazad/instalacija i customizacija svih programa mi traje nekoliko sati i, iskreno, nemam ni vremena ni volje to raditi svako malo.
Kate Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:05   #3071
prijedlog moj:
stavi na high performance, idi u advanced options - > stavi adaptive na off, stavi DIMMED lightning na 100% (ne na 50% kako je defaultno)
pogledaj dal ima kakvih updejta za windowse - ako ima updejtaj, ako nema, super (pogledaj dal je verzija 1703 u settings-system-about 15063.413 zadnja )

da, ako je prije mjesec dana ne bi se to trebalo dešavati.
ono što mi još pada na pamet je sljedeće - koji laptop i od kojeg proizvođača? ima li predinstaliranih kakvih programa od tog proizvođača? možda nešto od tih programa mijenja postavke kad se restarta PC jer overridea ono što windowsi (tj. što si sama) naštimaš.

nekoliko sati ako nemaš backup u cloudu. ako imaš ~ relativno brzo. a ako nemaš SSD u laptopu onda ti instalacije potraju da..
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:11   #3072
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
prijedlog moj:
stavi na high performance, idi u advanced options - > stavi adaptive na off, stavi DIMMED lightning na 100% (ne na 50% kako je defaultno)
pogledaj dal ima kakvih updejta za windowse - ako ima updejtaj, ako nema, super (pogledaj dal je verzija 1703 u settings-system-about 15063.413 zadnja )
Probala sam i to, ne pomaže. Nema dostupnih updatea.

Danas su mi se još poremetili shortcuti u Startu - nestalo je sve što sam bila sama prikvačila i ne mogu vratiti (Pin to Start ne reagira), a vratile su se ikone koje dolaze defaultno s windowsima (Unpin from Start funkcionira do restarta, a onda se ponovno vrate).

Quote:
ono što mi još pada na pamet je sljedeće - koji laptop i od kojeg proizvođača? ima li predinstaliranih kakvih programa od tog proizvođača? možda nešto od tih programa mijenja postavke kad se restarta PC jer overridea ono što windowsi (tj. što si sama) naštimaš.
Laptop je Lenovo. Kad sam ga kupila imao je samo DOS, ja sam stavila windowse. Nema nikakvih njegovih programa, jedino program od eksterne grafičke, ali te postavke mi izgledaju OK.

Quote:
nekoliko sati ako nemaš backup u cloudu. ako imaš ~ relativno brzo. a ako nemaš SSD u laptopu onda ti instalacije potraju da..
Imam SSD, nije u tome stvar nego traje dok deinstaliram sve programe koji dolaze s windowsima, instaliram one koje koristim, prilagodim si sve postavke (uključim/isključim/promijenim što mi (ne) odgovara...).
Kate Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 20:11   #3073
Ako se zelis rijesit silnih update (kao i gomila drugih ljudi) i sacuvat svoje postavke, programe itd, ovaj freeware program shutup10 ti je dobar za to.

Ja ga jos nisam koristio, cekam da mi povuce jos koji update da mi rijesi neke bugove, pa cu onda blokirat. Ovo mi frend preporucio koji to dugo koristi.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:05   #3074
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ako se zelis rijesit silnih update (kao i gomila drugih ljudi).....
.....samo u servisima isključiš servis windows update.
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 00:12   #3075
Imao sam ja to vec iskljuceno u servisu (i jos uvijek je) ali se na neku foru i dalje update odvija.
Tak da nije to bas ''samo'' jer nije dovoljno samo taj servis blokirat...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 06:19   #3076
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Imao sam ja to vec iskljuceno u servisu (i jos uvijek je) ali se na neku foru i dalje update odvija.
Tak da nije to bas ''samo'' jer nije dovoljno samo taj servis blokirat...
onda nisi nešto dobro napravio. Meni se ništa "ne odvija"

Windows 10 does not install updates Error 0x80070422
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:00   #3077
Imam neki komp s Win10, nisam ga koristio mozda godinu dana i jucer sve updateao. Kaze da je up-to-date ali ja znam da nije jer ona kucica za obavijesti mi je lijevo od sata a na mom laptopu znam da je po novom desno. I start menu je stari, i settings stari, i desni klik na taskbar stari.

I sad mene zanima zasto mi kaze da je komp azuriran ako ocito ima još toga za azurirat i kako da azuriram na silu
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:39   #3078
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Imam neki komp s Win10, nisam ga koristio mozda godinu dana i jucer sve updateao. Kaze da je up-to-date ali ja znam da nije jer ona kucica za obavijesti mi je lijevo od sata a na mom laptopu znam da je po novom desno. I start menu je stari, i settings stari, i desni klik na taskbar stari.

I sad mene zanima zasto mi kaze da je komp azuriran ako ocito ima još toga za azurirat i kako da azuriram na silu
Vidi koju zapravo verziju windowsa imas, najnoviji je ovo: version 1703 OS build: 15063.413 to pogledaj u postavkama pod system kategorija about. Tamo imas sve informacije, a inace skines sa microsofta iso od windowsa, i umjesto formatiranja hard diska i instalacija friskih odes na upgrade te ce ti tako updejtati odmah i windowse, ukoliko ne mozes to napraviti preko windows updatea..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 20:17   #3079
Quote:
lutkar kaže: Pogledaj post
onda nisi nešto dobro napravio. Meni se ništa "ne odvija"

Windows 10 does not install updates Error 0x80070422
Gle, nemas tu kaj dobro ili krivo postavit. Ili jest disable odabrano ili nije.
I nisam jedini kojem Windowsi povuku update unatoc postavkama u servisu.
No nije servis toliko ni bitan kada vise postavki ti pruza ona aplikacija koju ni ne moras instalirat a ima gomilu postavki za svaciji ukus.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:00   #3080
Pozdrav, ima li kakva metoda za napravit kompletan backup ? Postavio san sve kako mi odgovara, pa u slucaju nekakvog rusenja ili greske, ne zelin opet sve nanovo postavljat. Trazin nesto sta bi moglo presnimit bas sve pa bih to sacuva sa strane, nesto poput Nandroid backup metode za android ?
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.