Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 20:43   #3161
Trial je 120 dana, ne? I onda možeš napraviti rearm nekih tri puta. Tak' da možeš godinu dana uredno radit bez aktivacije.
Kaj se ovih licenci na ebayu tiče - kupi i probaj. Nisam čuo da nekome nije radilo, a čak i da ti prestane radit nakon nekoliko mjeseci - koštalo te par dolara. Kupiš drugu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:17   #3162
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Trial je 120 dana, ne? I onda možeš napraviti rearm nekih tri puta. Tak' da možeš godinu dana uredno radit bez aktivacije.
Kaj se ovih licenci na ebayu tiče - kupi i probaj. Nisam čuo da nekome nije radilo, a čak i da ti prestane radit nakon nekoliko mjeseci - koštalo te par dolara. Kupiš drugu.
E ovo je odgovor koji tražim
Za rearm nisam dosad čuo, ali godinu dana mi super zvuči. Pred kraj ću onda kupiti neku jeftinu licencu i gotovo!
Hvala!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:21   #3163
Licenca se nabavi toliko jeftino da uopće ne vidim razlog da se ne kupi.

Koji god komp sutra da složim kupio bih licencu bez ikakvog razmišljanja.

A samo je pitanje vremena kada će sam Microsoft početi nuditi home edicije za džabaleze.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:34   #3164
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Trial je 120 dana, ne? I onda možeš napraviti rearm nekih tri puta. Tak' da možeš godinu dana uredno radit bez aktivacije.
Kaj se ovih licenci na ebayu tiče - kupi i probaj. Nisam čuo da nekome nije radilo, a čak i da ti prestane radit nakon nekoliko mjeseci - koštalo te par dolara. Kupiš drugu.
Rade i ako su dio Microsoft Registered Refurbisher - legalne su.

Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Da li se isplati kupiti licencu na Ebayu za par $?? Ili ima negdje dalje?
Isplati se i legalno je. Sort of.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:01   #3165
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Licenca se nabavi toliko jeftino da uopće ne vidim razlog da se ne kupi.
Koji god komp sutra da složim kupio bih licencu bez ikakvog razmišljanja.
A samo je pitanje vremena kada će sam Microsoft početi nuditi home edicije za džabaleze.
Pa tako i ja razmišljam.
Gdje bi ti kupovao licencu da ti sad treba?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:06   #3166
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Pa tako i ja razmišljam.
Gdje bi ti kupovao licencu da ti sad treba?
Zadnji put sam uzeo na amazonu.

Sad bi opet to ili kinguin.net
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:22   #3167
Ebay je isto ok.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:23   #3168
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ebay je isto ok.
ebay, za manje od dva dolara po licenci za desetku uzeo dvije i rade.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:34   #3169
postoji li u win 10 opcija da me za win updates obavijesti da su dostupni i pita želim li instalirati (tog je bilo na sedmici)?
koliko vidim, može se samo odgoditi update za određeni datum, a ovog nema

i zanima me još čemu služi product activation za npr. word? meni je "failed", ali svejedno sve radi. čudno

hvala puno
vopros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:52   #3170
Za Windows Update:

- Pokreneš gpedit.msc
- Odeš u Computer Configuration\ Administrative Templates\ Windows Components\ Windows Update i nakon toga...
- Configure Automatic Updates = ENABLED
--- Configure automatic updating = 3 - Auto download and notify for install
--- Možeš piknut i kvačicu da skida apdejte i za druge Microsoft proizvode


Ova postavka je ista za sve Windowse od... XP-a? Ili čak 2000? Nije bitno. Radi kak treba i to je ono što tražiš.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:27   #3171
"Fall Creators Update" najavljen za 17.10.2017.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 21:50   #3172
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
E ovo je odgovor koji tražim
Za rearm nisam dosad čuo, ali godinu dana mi super zvuči. Pred kraj ću onda kupiti neku jeftinu licencu i gotovo!
Hvala!
Instaliraj krekirani win 7 pro i napravi besplatan apdejt na win 10 s kojim ide digitalna licenca za to računalo

https://www.microsoft.com/en-us/acce...ndows10upgrade


Poslje preinstaliraš čistu desetku i pokriven si
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:26   #3173
Pozz,

Te win 10 licence sa ebaya za par dolara očito rade, no mnogi navode da kasnije dobiješ kao pokvarenu matičnu ploču s kojeg računala je navodno uzeta licenca, jel to istina i dal se što i kolko dodatno naplaćuje ako da ? Tnx
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:42   #3174
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Pozz,

Te win 10 licence sa ebaya za par dolara očito rade, no mnogi navode da kasnije dobiješ kao pokvarenu matičnu ploču s kojeg računala je navodno uzeta licenca, jel to istina i dal se što i kolko dodatno naplaćuje ako da ? Tnx
Imas link na to da bacim pogled?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:19   #3175
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Imas link na to da bacim pogled?
link: http://www.ebay.com/itm/WINDOWS-10-P....c100005.m1851

dolje pod addition info piše:

"You will get a broken motherboard that comes with the oem key as required to comply with ebay policy of oem software. contact us to arrange delivery."
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 07:53   #3176
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Instaliraj krekirani win 7 pro i napravi besplatan apdejt na win 10 s kojim ide digitalna licenca za to računalo
https://www.microsoft.com/en-us/acce...ndows10upgrade
Poslje preinstaliraš čistu desetku i pokriven si
Ovo zvuči zanimljivo, nekako mi je to sve prejednostavno da bi se došlo do legalnih windoza za 0 kn
Šta na ovom update-u znači "assistive technologies" ??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:13   #3177
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
link: http://www.ebay.com/itm/WINDOWS-10-P....c100005.m1851

dolje pod addition info piše:

"You will get a broken motherboard that comes with the oem key as required to comply with ebay policy of oem software. contact us to arrange delivery."
Tesko da ti mogu kasnije nametnut da platis jos nesto extra. Ovo ostalo je jasno, ovaj OEM je vezan uz neki MBO i morao bi dobiti MBO, eh sad dal salju ne znam, trebalo bi pitati. Al nekako sumnjam da ti mogu naplatiti.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:24   #3178
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Tesko da ti mogu kasnije nametnut da platis jos nesto extra. Ovo ostalo je jasno, ovaj OEM je vezan uz neki MBO i morao bi dobiti MBO, eh sad dal salju ne znam, trebalo bi pitati. Al nekako sumnjam da ti mogu naplatiti.
Očito je to uvijet prodaje korištenih ključeva da bi ista bila legalna. Vjerojatno moraju napisat tak ili kasnije kao stave da su dali/poslali pa šiknu na otpad

U svakom slučaju definitivno ću ovih dana kupit i probat, nemam što izgubit osim mizernih cca 16 kn
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:44   #3179
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči zanimljivo, nekako mi je to sve prejednostavno da bi se došlo do legalnih windoza za 0 kn
Šta na ovom update-u znači "assistive technologies" ??
Assistive technology ti je za one koji slabo vide, čuju i slično. Naime win 10 je bio besplatan za sve do određenog datuma. Taj datum je davno prošao. Ali za slabovidne i gluhe ponuda traje i dalje. Sami windowsi su obični win koje bi kupila u dućanu, nema niš drugačije u njima.

http://www.zdnet.com/article/heres-h...ws-10-upgrade/
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:46   #3180
Kratko pitanje:

Pokrenuo sam čišćenje diska, - počisti sistemske datoteke. Pod opcijom mi daje da počistim prethodnu instalaciju sustava Windows, koje su spremljene u mapi Windows.old. Da li se ta mapa može slobodno obrisati, pošto mi sama mapa zauzima dosta prostora (20,1 GB), i ako je obrišem, da li utječe na performanse rada računala?
Jay Cutler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.