Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2023., 16:44   #1
Procenjujete li ljude samo kakvi su prema vama ili kakvi su prema vecini?

Ako nije za ovaj podfrum, premestite.


Jos davno, davno, u osnovoj skoli, zajedno smo do nje i nazad isli nas 5. Tri devojcice i dva decaka. Jedan od njih, lepotan, bio je od onih u koje su sve devojcice zaljubljene. Bio je nadmen, cesto bezobrazan, voleo je bas da te ...zez a. Bas smo ga komentarisale i jedna rece da kada bih ga bolje upoznala, videla bih da je dusa od coveka.

Dok je trajala osnovna, nisam ga bolje upoznala, tek kasniej.
Mogu reci da se promenio, prema meni normalan i kulturan, prema drugima ne znam. I sada je takav.

Tada mi je bilo vazno kakav je prema meni i to sto je receno da je dusa, nije me doticalo.

Drugi slucaj, star nekoliko godina.

Osoba za koju bi mnogi ( i ja ) rekli da je bas pravi primer dobrote, prema svima.

Onda dobije dete i pokaze se da u stvari iskoristava ljude. Mene ne, ali one oko sebe veoma.
Nema ni empatiju.

Osoba je bas pala u mojoj ocima, kada vidim kako se ponasa prema porodici, kako komntarise ostale, tacno se vidi da gleda korist.
Udaljile smo se jako.

Da li je vama iskljucivo vazno kakav je neko prema vama ili gledate kakav je i prema drugima?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 17:40   #2
Gledam i kakav je prema drugima, ali nisam sasvim imuna na to kakav je prema meni.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 17:44   #3
I ja gledam i jedno i drugo. I obavezno gledam kako se netko ponaša prema ljudima koji rade u uslužnim djelatnostima, npr. to mi je na dejtu jako bitno, kako se odnosi prema konobarima. Ali i inače kakav je netko prijatelj, sin, brat...
Ismeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 21:37   #4
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da li je vama iskljucivo vazno kakav je neko prema vama ili gledate kakav je i prema drugima?
Oboje.

Ovi koji nisu u skladu sa sobom obično su dvostrukih kriterija i vrlo manipulativni.

Što je osoba autentičnija, to je manje kontradiktornosti u njenom ponašanju i ophođenju s različitim ljudima s kojima dolazi u doticaj i onima bliskima sebi.

Osoba koja ima ispravno podešen vrijednosni sustav ne pravi razlike među ljudima i ne skriva svoje pravo lice jer nema potrebe za tim.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 22:09   #5
Mislim da ljudi vole prvoloptaški zaključivati tako da se u pravilu procjena svodi na predrasude i vaganje sličnosti i razlika. Što nam je osoba sličnija to je, zamisli čuda, bolja i kvalitetnija

Treba mi vremena i volje za formirat neko ozbiljnije mišljenje o osobi, nemam sistem brzog zaključivanja osim kod ekstrema. Kada mi je osoba zanimljiva onda je pokušam upoznati iako doduše to i nije baš često
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 01:11   #6
Naravno da treba gledati i kakvi su prema drugima. Nije uvijek black and white, ali ljudi često znaju se nekom predstaviti na jedan način, koji je zapravo skroz lažan. Pa ako se vidi kakvi su ljudi bili ili jesu prema drugima, to može govoriti puno o njima.

Sve ovisi od osobe do osobe, i situacije do situacije.
__________________
Within sight are golden days.
pinkshrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 12:04   #7
Ne tiče me se kakav je netko prema drugima, nit me zanima, a nit me je briga.
Loreainte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 20:37   #8
A što ,ako imate ovakav slučaj.
Osoba je prema drugima super. Sa njima normalno razgovara ,sasluša njihovo mišljenje, ne upada im u riječ.
A sa vama je totalno suprotno .
Sa vama razgovara sa omavalžavanejem ,podcijenjivanjem. Prekida vas nako par rijeći. Nije mu važno vađe mišlenje ,čak ga potkopava.
komunistaJozo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 23:04   #9
Drugih ili se boji ili ima dobro mišljenje o njima. O tebi ili ima slabo mišljenje ili se smatra nadmoćnim u odnosu na tebe.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 11:59   #10
Quote:
komunistaJozo3 kaže: Pogledaj post
A što ,ako imate ovakav slučaj.
Osoba je prema drugima super. Sa njima normalno razgovara ,sasluša njihovo mišljenje, ne upada im u riječ.
A sa vama je totalno suprotno .
Sa vama razgovara sa omavalžavanejem ,podcijenjivanjem. Prekida vas nako par rijeći. Nije mu važno vađe mišlenje ,čak ga potkopava.
Onda te takva osoba ne cijeni dovoljno i nisi joj bitna.
Dakle, takva osoba ti zeli lose i lose.

Sta radimo sa takvim osobama ?
Pa evo jednostavan odgovor, samo se okrenemo od njih i odemo, ne osvrci se sinko.

Nema smisla objasnjavati se jer oni to rade svjesno, ja ti kazem najozbiljnije.
Nista oni ne rade slzcajno, nego bas svjesno i svjesni su svega sto rade i rade to sa nekom namjerpm, a sada koja je namjera ne znam. Nisam uspjela jos dokuciti.
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 20:52   #11
Quote:
trijadaqueen kaže: Pogledaj post
Onda te takva osoba ne cijeni dovoljno i nisi joj bitna.
Dakle, takva osoba ti zeli lose i lose.

Sta radimo sa takvim osobama ?
Pa evo jednostavan odgovor, samo se okrenemo od njih i odemo, ne osvrci se sinko.

Nema smisla objasnjavati se jer oni to rade svjesno, ja ti kazem najozbiljnije.
Nista oni ne rade slzcajno, nego bas svjesno i svjesni su svega sto rade i rade to sa nekom namjerpm, a sada koja je namjera ne znam. Nisam uspjela jos dokuciti.
Hvala
Pa nije ni ona meni bitna.
Kada je sretnem .
Čutim ignroriram,
Da nešto kažem.
Ne vrijedi ,.
Probao ,osoba ima više od 50 godina.
Mislio sam da je donekle razumna.
Al ne vrijedi.
Svar je da se ona više kači za mene.
komunistaJozo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 18:38   #12
Mogu samo jedno reći: ne podnosim cipelarenje protivnika na podu. Onaj tko pokazuje takvu sklonost je daleko od prijateljstva samnom.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2023., 10:24   #13
Quote:
Ismeta kaže: Pogledaj post
I ja gledam i jedno i drugo. I obavezno gledam kako se netko ponaša prema ljudima koji rade u uslužnim djelatnostima, npr. to mi je na dejtu jako bitno, kako se odnosi prema konobarima. Ali i inače kakav je netko prijatelj, sin, brat...
Upravo to.
samo što drugi, koji ne žive u porodici i nisu s takvim pojedincem najčešće ne vide. Vide samo da njima sve nudi, pruža pomoć, rasprostire se, sav ljubazan, uslužan, ali to da mater ili sestru tretira ko zadnje smeće-ne vide i ne znaju. Niti ih je briga dok je prema njima dobar.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2023., 13:29   #14
Uglavnom gledam kakav je prema meni Jer tocno znam u Tom odnosu tko je sto napravio ili rekao.

Prema drugima iskreno ne cesto, zato jer ne znam njihov odnos. Par puta mi se ucinilo da je netko reagirao grubo dok nisam cula drugu stranu price, tako da je prosudjivanje tudjih odnosa sklizak teren Jer cesto ne znamo sve detalje.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2023., 17:14   #15
sasvim sigurno postoji primjer prelaženja granice gdje osobu križam neovisno o tome kakva je u mojoj prisutnosti i koliko se inače dobro slažemo. to bi bili oni najočitiji i u pravilu rijetki primjeri nedopustivog, samo se trenutno ne mogu sjetiti ničeg što bih naveo kao primjer.

što se tiče onih svakodnevnih, blažih "negativaca", u pravilu nastojim da se i sam uvjerim u sve to. to što je x ovakav i onakav prema y mi ne znači ništa kad je to skroz drugačiji odnos i točka na kojoj su. ljudi se potroše u lošim vezama i prijateljstvima, odustanu jedni od drugih pa reagiraju onako kako ne bi prema meni ili nekom drugom tko ne izvlači isključivo negativno iz njih. zbog toga mi je uvijek bitna i druga verzija priče.

btw, ovo ne da nije za ovaj podforum nego je najbolji mogući podforum za temu i vjerojatno najbolji pokazatelj toga o čemu pričam. pdf je doslovno krcat "žrtvama" i ranjenicima, redom oštećenih od strane toksičnh roditelja, zločestih psihopatskih partnera i koga sve ne, a kad pročitaš neke od postova tih "žrtava" na drugim temama i podforumima i vidiš s kojom lakoćom se i sami iz uloge žrtve prešaltaju u škart.. jikez.

tako da, ne hvala. završio sam sa "žrtvama", nihovim istinama i jedinim verzijama događaja. sve je podložno preispitivanju.
__________________
People seem good while they are oppressed, but they only wish to become oppressors in their turn. Life is nothing but a competition to be a bully rather than the victim.

When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you are only telling the world that you fear what he might say.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.