Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2005., 15:38   #61
Quote:
violent_femmes9 kaže:
sta si ti papinessa?

sad ozbiljno - znaci, ti i muz niste imali seksualne odnose prije braka? stvarno me zanima, ne provociram te. ako je tako, za dosljednost.
ma jebo dosljednost

ja nishta na nevidjeno ne pazarim - pa gdje bi muzha
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 22:04   #62
Quote:
violent_femmes9 kaže:
sta si ti papinessa?

sad ozbiljno - znaci, ti i muz niste imali seksualne odnose prije braka? stvarno me zanima, ne provociram te. ako je tako, za dosljednost.

nije uopče stvar dali smo se seksali ili ne ali ako več idem u bjeloj haljini koja kao govori djevičanstvo onda se ide bez stomaka je ko če znat dali sam se ja seksala ali ako ideš sa stomakom malo je teško to sakrit..
priča svečenik vjenčao je jednu od 14god..al se dvoumijo al kad je vidio da je trudna nije se više dvoumio..odma ju je vjenčo..
ja jednostavno imam takvo mišljenje mada ih je na tečaju bilo 95%posto trudnih-slućajnost????!!!!
al vidim ja više komentara ima na to nego na ono što su govorili na tečaju ako ja neželim imat djecu da moj brak nije krščanski makar budemo u idealnom braku 50god..to je normalno???
__________________
Maggy
Maggy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 09:44   #63
Quote:
Maggy69 kaže:
nije uopče stvar dali smo se seksali ili ne ali ako več idem u bjeloj haljini koja kao govori djevičanstvo onda se ide bez stomaka je ko če znat dali sam se ja seksala ali ako ideš sa stomakom malo je teško to sakrit..
Aha, znaci ti si se uredno seksala prije braka, ali bi crkveni brak uskratila samo onima koji nisu koristili kontracepciju. Zanimljivo.

A kad bi uvjet za brak (ne samo katolicki, nego i civilni) bila elementarna pismenost, sto bi onda ti?

violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 14:07   #64
Re: Zaručnički tečaj

Quote:
Annie1 kaže:
No, čula sam da svi moraju proči zaručnički tečaj koji mi se čini čista glupost.
Imam osjećaj da ti ga to približava... ne?
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 00:38   #65
...

Koji shit..a kaj ću ja napravit?

Moj dragi je vjernik,ode tu i tamo u crkvu,brijem da njegovi ne bi mogli ni zamislit vjenčanje bez crkve.

A ja totalno anti crkveno nastrojena,ne vjerujem u te zgrade i starce koji zlostavljaju djecu...ne vjerujem im ni jednu riječ više..

Shit..ko će mene na tečaj?

I čemu to uopće?Po meni je to obična prisila,otimačina novaca.

ha,ha ,ha kaj ću ja kod svog svećenika u selu na tečaj?lika koji se vozi u najnovijem mercedesu?

Ma dajte...obavezni ste pred državom potpisati papir da stupate u zajednički život i preuzeti na sebe odgovrnosti koje nosi brak.

Kakvi tečaji..koja je to farsa...strašno.
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 14:46   #66
Quote:
Maggy69 kaže:
nije uopče stvar dali smo se seksali ili ne ali ako več idem u bjeloj haljini koja kao govori djevičanstvo onda se ide bez stomaka je ko če znat dali sam se ja seksala ali ako ideš sa stomakom malo je teško to sakrit..
priča svečenik vjenčao je jednu od 14god..al se dvoumijo al kad je vidio da je trudna nije se više dvoumio..odma ju je vjenčo..
ja jednostavno imam takvo mišljenje mada ih je na tečaju bilo 95%posto trudnih-slućajnost????!!!!
al vidim ja više komentara ima na to nego na ono što su govorili na tečaju ako ja neželim imat djecu da moj brak nije krščanski makar budemo u idealnom braku 50god..to je normalno???
jebote koji si ti licemjer


__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 14:57   #67
Re: ...

Quote:
bigmamma kaže:
Koji shit..a kaj ću ja napravit?

Moj dragi je vjernik,ode tu i tamo u crkvu,brijem da njegovi ne bi mogli ni zamislit vjenčanje bez crkve.

A ja totalno anti crkveno nastrojena,ne vjerujem u te zgrade i starce koji zlostavljaju djecu...ne vjerujem im ni jednu riječ više..

Shit..ko će mene na tečaj?

I čemu to uopće?Po meni je to obična prisila,otimačina novaca.

ha,ha ,ha kaj ću ja kod svog svećenika u selu na tečaj?lika koji se vozi u najnovijem mercedesu?

Ma dajte...obavezni ste pred državom potpisati papir da stupate u zajednički život i preuzeti na sebe odgovrnosti koje nosi brak.

Kakvi tečaji..koja je to farsa...strašno.
biti vjernik ne znachi vjerovati u zgrade i starce kako ti kazesh - i svechenici su ljudi koji grijeshe - neki manje neki vishe - nisu Bog - a samo je Bog bezgreshan - ikad idesh u crkvu ne molish se tom svecheniku nego Bogu

i oni che za svoje grijehe odgovarati pred Stvoriteljem - nije na tebi da sudish

ako nisi vjernik nisi - nema problema - ali prestanite se izvlachiti na korumpiranost crkve i svechenstva - to je tako jadno

ti mozesh vjerovati, moliti se, primiti sakramente i ichi u neku drugu crkvu, ako smatrash da tvoja u kojoj si krshtenma ili blizu koje stanujesh ima etichkih problema

ja sam katolik ali sam donijela svjesnu odluku da sa svojim muzhem se vjencham i svoju buduchu djecu krstim i idem u Luteransku crkvu - iz dosta razloga a ponajvishe zbog stava svechenika koji je nashao shodno da nam prigovori shto moj muzh nije katolik i da mu uskrati prichest kad smo bili na misi

taj chovjek nije pravi svehenik i nije pravi vjernik kad je tako postupio- svi vjerujemo u istog Boga i ko je svechenik XY da meni kazhe da je to shto je moj muzh Luteran problem?!?

Isus je propovijedao jednakost i ljubav medju ljudima - po meni je to osnova krshchanstva a bome i vechine ostalih religija
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 09:20   #68
Svaka čast, Margarita Mislim da se danas većina ljudi jednostavno srami slobodno odabrati religiju (drukčiju od one u kojoj su odgojeni), samo zbog osude društva (ipak se Hrvati drže jednim od "najkatoličkijih" naroda u svijetu) - dovoljno je primijetiti reakciju zajednice kada dijete u školi radije odabere etiku nego vjeronauk...

Inače, mislim da je jako, jako žalosno što su svećenici više kao neki političari nego dušebrižnici. Kad gledam američke filmove, svećenik je (gotovo) uvijek osoba kojoj se uvijek možeš obratiti, koja će te savjetovati ili jednostavno saslušati, u Crkvi se uvijek nalazi utočište, bez obzira jesi li katolik i jesi li primio sve sakramente.
Kod nas, svećenik dođe blagosloviti dom, a pritom mu je izgleda najvažnije da ispita koliko ima članova kućanstva, tko je u radnom odnosu i koliki mu je prihod. A prilozi koji se daju župi se stavljaju u koverte, na koje se obvezno mora naznačiti ime; a onda si vlč. lijepo vodi evidenciju koliko tko daje u odnosu na financijske mogućnosti. Jedan naš vlč. je na misi običavao isticati tko je najviše dao, tko nije dao, i slično...
Na selu svećenik pije (=opija se) po birtijama sa svojim župljanima, i "bari" ženske po cijelom kraju..

Kad sam išla krstiti dijete (a nisam još vjenčana), svećenik je bio dosta ljut: "ja ću dijete krstiti, ALI...", tako da je čak rekao da je po Crkvi moje dijete nezakonito, što znači da mu otac nije otac, niti sam mu ja majka (dok se ne vjenčamo)... (ne, nisam ga krivo shvatila)
Iskreno, smatram da bi Crkva trebala biti stroža, i da bi se pravi katolik trebao držati nekih katoličkih i crkvenih "zakona". Ali sam sasvim sigurna da Bog sve ljude jednako voli i da sigurno nisam veći griješnik od katolkinja koje se vjenčavaju (u bijelim vjenčanicama) s trbuhom do zuba (da ne spominjem loše brakove, razvode itd - očito je za kler bitno jedino da se vjenčaš, kako god). A ama baš nitko - pa ni sam Isus - ne može mi reći da ja svome sinu nisam majka - i onda bih ja takvog čovjeka trebala poštivati, ili više......

Što se tiče ovih tečajeva, stvarno jesu farsa - čemu se pretvarati da je sve nevino, i samo se čekaju savjeti Crkve da se krene u život (osobito ako su mladenke trudnice). To je po onom sistemu - ne smijemo "djeci" spominjati kondome, jer će ih to potaknuti na seks (da, baš! kao oni nikad nisu još čuli za seks). Stvarno bi bilo bolje da se Crkva okrene stvarnim ljudima i da se bavi stvarnim problemima; možda bi tako bilo i više (pravih) vjernika.
Tristram Shandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:27   #69
Ako idemo na tečaj u Zagrebu,a vjenčati ćemo se u Slavonskom Brodu-da li vrijedi taj tečaj ili moramo u Brod to obaviti?
Problem je da je u Brodu tečaj samo na proljeće i u jesen...
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:32   #70
Quote:
German kaže:
Ako idemo na tečaj u Zagrebu,a vjenčati ćemo se u Slavonskom Brodu-da li vrijedi taj tečaj ili moramo u Brod to obaviti?
Problem je da je u Brodu tečaj samo na proljeće i u jesen...
Vrijedi tecaj za cijelu Hr tako da nemas brige
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:36   #71
Zna li neko termine za tecaju u ZG-u do prije ljeta?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:40   #72
Quote:
Magg kaže:
Zna li neko termine za tecaju u ZG-u do prije ljeta?
uf, to ti je malo teze saznat jer nema fiksih datuma tako ranu unaprijed ( bar nije bilo prije 2 mjeseca)....bilo bi najbolje kontaktirat svog svecenika ili duhovni stol...ali opet kad bolje pogledas nemas brige jer u Zagrebu su tecajevi svaki tjedan tj. non-stop osim sto nisu u istoj zupi
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:44   #73
aha, ok.. Ja sam mislila da ima fiksni termina.. onda cu upitat kod naseg zupnika.. ovdje je od 8. do 11.03. pa bi dragi trebao doci vamo ali zadnji dan nebi mogao biti, pa mi se nada sama ici... mozda bude bas kad ja dodjem u 2mj. pa da to odmah obavimo...
hvala
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:16   #74
Quote:
Paragalactic kaže:
Kad sam ja išo na taj tečaj upozorili su žene da ne pizde na muževe ak ovi ne primjete novu frizuru na ženi ili oprane zastore i tako to, jer da muški imaju drugačiju percepciju stvarnosti od žena. Naravno da sam u više prilika potego tu okolnost i reko ženi da je bila upozorena na tu mušku manjkavost i prije nego što se udala za mene pa sad nema kaj pizdit oko takvih stvari...

"Kaj si rekla Mače? Ima puno neopranog suđa? Uopće nisam skužio... "



hehehe..zakon..:klap:
mary25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:18   #75
magg ovo vrijedi za župu Sv.Križa...pogledaj na obavjesti-zaručnićki tečajevi...

http://www.zupa-svkriz.hr/
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:35   #76
sly, hvala ti za link... ovi termini mi nikako ne pasu steta.
ima li negdje stranica na net-u di je popis svih crkva u ZG? od nase zupe nemogu na google nista naci...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:43   #77
Quote:
Magg kaže:
sly, hvala ti za link... ovi termini mi nikako ne pasu steta.
ima li negdje stranica na net-u di je popis svih crkva u ZG? od nase zupe nemogu na google nista naci...
e nema... to sam i ja trazila ali nene, na zalost..ali neka i netko ode pogledat recimo u Petrovu crkvu jer tamo je uvijek raspored objesen za cijeli mjesec unaprijed
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:53   #78
Quote:
Magg kaže:
sly, hvala ti za link... ovi termini mi nikako ne pasu steta.
ima li negdje stranica na net-u di je popis svih crkva u ZG? od nase zupe nemogu na google nista naci...
nemaju sve crkve u zg zaručničke tečajeve. imaju petrova, župa svetog križa u sigetu, sveti duh čini mi se i još neka. mislim da su četri - svaki tjedan u nekoj od njih.
ne znam ti točan raspored, nažalost, al sigurno ćeš uspjet uletit u neki!
TetraPak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:09   #79
stranica od sv. duha je ona od sv. antuna padovanskog ili? tamo nemrem naci nista o tecajima......... manno na petrovoj takodjer..
nista nazvat cu veceras tetu da pita u naseg zupnika za termine, valjda oni imaju neku listu di pise kad i kako ili cemo pak ovdje to obavit..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:12   #80
Pa Magg ti možeš sama tamo, a dragi neka ide ovdje.
Inače znam da u mojoj crkvi u Sesvetama ima stalno tih tečajeva!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.