Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 20:43   #4041
Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
OK, ti si očigledno shvatio da ja tražim za nju državljanstvo da izvuče socijalno gore. Ona je rođena u doba kad je mogla po zakonu uzeti državljanstvo, a to pravo nije aktivirala do 23 jer bi se trebala odreći našeg državljanstva.

Ako ona može uzeti i danas/sutra njemačko državljanstvo, brat bi, kao sin švabice, sigurno imao olakotnu okolnost kad zatraži državljanstvo, s obzirom da ga se može tražiti nakon 3, a sigurno dobiva nakon 8 godina.

A i mater bi mogla lakše putovati po svijetu. Jel to iskorištavanje države?
Nisam, ali neka....dovoljno sam se takvih razmisljanja naslusao mnogih drugih zemljaka lijepe nase, koji svi znaju svoja prava ali ne i za svoje obaveze.

Neki od uvjeta za dobivanje njemackog drzavljanstva:
-Unatrag 8 godina neprekidno (legalno) prebivanje u Njemackoj. Pod pojedinim uvjetima moguce i nakon 7, tj.6 godina.
-Samostalno osiguravanje uvjeta za zivot u Njemackoj, bez primanja socijale i naknade ureda za zaposljavanje.
-Predajete svoje sadasnje drzavljanstvo (postoje iznimke ovisno o drzavi).

Za djecu je moguce olaksano dobivanje njemackog drzavljanstva, ako su za vrijeme dobivanja roditeljevog njemackog drzavljanstva maloljetna i ledicna.


Na to pitanje ne bi odgovorio, mislim da si dovoljno star da sam zakljucis, sta je iskoristavanje drzave.
mio8 is offline  
Old 11.12.2017., 21:01   #4042
@mio8 čak mi se čini da sam pročitala da ovo s naknadama mora biti nešto tipa zadnjih 5 godina da radiš i doprinosiš u mirovinski fond ili tako nešto. Tipa ne možeš provesti od tih 8 godina 5 godina na socijali, raditi zadnje dvije i dobiti državljanstvo.

Ali recimo mislim da možeš tipa biti kućanica koja skrbi za svoju djecu, onda mislim da se to broji.
Ali recimo mislim da ako nema djece, se ne bi brojalo.

Jasno, nemojte me držati za brojeve, ali ako se ganja državljanstvo čim prije, onda vrijedi provjeriti i brojeve.

Odricanje od hrvatskog btw košta cca 2 tisuće kuna ili tako nešto (i košta više nego traženje istog). Ono, ni otić ne možeš bez da te novčano kazne
__________________
You see life as an opportunity. So, it doesn't matter too much how difficult the road ahead may look, it's still a road, and roads go places!
Night Creature is offline  
Old 11.12.2017., 22:11   #4043
Odricanje hrvatskog nije potrebno ako uzimas drzavljanstvo drzave Koja priznaje dvojno. Znaci Kod njemaca vise nije potrebno ako si iz clanica EU. Znaci ostaje ti hrvatsko.

Ali njemacko ce doci bez testa 255€ + Test prijevode nekih dokumenata itd.

Mozda ce za Test morati i ici U njemacku itd. Test ne treba ako je zavrsila skolu U njemackoj.

Ne vidim zu velike mogucnosti kada se sjetis toga 30-40 godina kasnije.
Nije ni jasno kako dokazati Interes da je njemica.
Da ima mogucnost na olimpijadi dobiti medalju bi bilo dosta da je tu rodena. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 12.12.2017., 18:16   #4044
Ljudi ima li netko tko živi u Neutraublingu? Naime mislim se tamo za posao prijaviti pa eto zanima me ima li naših tamo, koliki su troškovi življenja (stan), može li se uzeti stan di se plaća tjedno (pošto bih 90% bio na terenu), ima li tehničkih fakulteta tamo i eto zadnje koliko preporučate novaca da bih trebao imati sa strane za početak?
kiki1995 is offline  
Old 12.12.2017., 19:23   #4045
Help

Ima i netko možda da može malo pomoci u Njemackoj? Trazim bilo kakav posao po mogucnosti i smjestaj..planiram otići iz Hrv,ali ne znam kud i kako poceti jer sam solo..Ing logistike sam,spreman sam raditi bilo sto za pocetak..Ne vidim buducnost u Hrv,umoran sam od razgovora za posao sa 3 tisuce kn bez prijevoza..
Kontagon is offline  
Old 12.12.2017., 23:55   #4046
Znaci, kao inzenjer logistike trazis pomoc oko trazenja odgovarajucih uvjeta i smjestaja.
Nhf, ali nije ni cudo sto ti se nude poslovi za 3t kn.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 13.12.2017., 00:08   #4047
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Znaci, kao inzenjer logistike trazis pomoc oko trazenja odgovarajucih uvjeta i smjestaja.
Nhf, ali nije ni cudo sto ti se nude poslovi za 3t kn.
Kolko znam sine moja struka je najtrazenija u DEU,necu se sad prepirat sa tobom,btw radio sam i kao manager u jednoj Hrv tvrtci,pa sam svaki dan 200 km putovao vlakom na posao..Nude se da jer sam u Zagorju,mogu konobarit ili varit u bravarskoj radioni..eto ..A nisam clan ni jedne stranke ..Daj mi samo reci koja je tvoja struka amigo ,hvala
Kontagon is offline  
Old 13.12.2017., 08:58   #4048
Ne znas ti nista. Kad bi znao, ne bi pitao od kud i kako poceti.

Ovo o najtrazenijoj struci ti je jos veca provala. Btw, opis mog radnog mjesta je Softwareentwickler.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 13.12.2017., 21:47   #4049
Strašno.
bodulas is offline  
Old 15.12.2017., 19:54   #4050
Koliko me plombiranje zuba u DE, i da li drzavno osiguranje pokriva taj trosak?

Hvala...

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
ikac2000 is offline  
Old 15.12.2017., 20:43   #4051
ne pokriva. mene je liječenje korijena zuba došlo 120 a u HR mi je moj zubar rekao da bi me došlo maks 80 ojra. nisu mi uvažili osiguranje koje plaćam preko firme
dar01 is offline  
Old 15.12.2017., 21:05   #4052
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Kolko znam sine moja struka je najtrazenija u DEU,necu se sad prepirat sa tobom,btw radio sam i kao manager u jednoj Hrv tvrtci,pa sam svaki dan 200 km putovao vlakom na posao..Nude se da jer sam u Zagorju,mogu konobarit ili varit u bravarskoj radioni..eto ..A nisam clan ni jedne stranke ..Daj mi samo reci koja je tvoja struka amigo ,hvala
mislim da bi tebi bilo najbolje da izabereš neki grad gdje biš želio raditi. I potraži firme u toj branši koju želiš raditi pa probaj dogovoriti intervju. Odi u hostel otprilike 13 eura po danu te dođe. i u maks 2 dana nači ćeš posao ali dogovori intervjue s gazdama firmi i inzistiraj da te prijave da ti ide staž. Nakon 5 godina imaš pravo na njihovu mirovinu.
Ovdje ljudi vole raditi kao freelenseri i dobiju po danu 170 eura. Ispod toga nemoj ići.
Ja sam se borio za sebe i ničeg me nije strah. Nisam znao beknut njemački već sam samo na engleskom komunicirao. To nije bed jer ti gazde svi znaju engleski.
Tu ima masu naših ljudi ali oni vole kao freelenseri meni to nije napeto.
Nemoj me pitati šta radim ni kako gdje.
Samo izaberi grad ali budi negdje oko minhena. Najteže je prva godina i ljudi se totalno zbediraju ali ako su negdje dolje to ti je samo 5-6 sati flixbusom do doma pa je eto lakše.
Pripremi se na depresije.
dar01 is offline  
Old 15.12.2017., 23:28   #4053
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Koliko me plombiranje zuba u DE, i da li drzavno osiguranje pokriva taj trosak?

Hvala...

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
Blombiranje zuba sa obicnim materijalom je "osnovni" Rad i trebao bi biti bezplatan.
Problem za nase ljude je ovo, njemacko zdravstvo očekiva da ides jednom godisnje U zubara na pregled i cak osnovno ciscenje zubi tu.
Ako to ne uradis ti ti pocimaju i obicne stvari naplacivati.

Inace se samo kod bolji materijala nesto naplati.

Ja Sam vec radila korijene bez da Sam ista platila, a frendica kod istog zubara je platila jer nije isla redovno.

Za krune, mostove itd. Placas uvijek svoj udio ako nemas dodatno osiguranje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 16.12.2017., 00:10   #4054
Puno hvala.

U ponedeljak imam termin, pa cu videti, obzirom da sam od skora ovde.
ikac2000 is offline  
Old 16.12.2017., 00:51   #4055
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
mislim da bi tebi bilo najbolje da izabereš neki grad gdje biš želio raditi. I potraži firme u toj branši koju želiš raditi pa probaj dogovoriti intervju. Odi u hostel otprilike 13 eura po danu te dođe. i u maks 2 dana nači ćeš posao ali dogovori intervjue s gazdama firmi i inzistiraj da te prijave da ti ide staž. Nakon 5 godina imaš pravo na njihovu mirovinu.
Ovdje ljudi vole raditi kao freelenseri i dobiju po danu 170 eura. Ispod toga nemoj ići.
Ja sam se borio za sebe i ničeg me nije strah. Nisam znao beknut njemački već sam samo na engleskom komunicirao. To nije bed jer ti gazde svi znaju engleski.
Tu ima masu naših ljudi ali oni vole kao freelenseri meni to nije napeto.
Nemoj me pitati šta radim ni kako gdje.
Samo izaberi grad ali budi negdje oko minhena. Najteže je prva godina i ljudi se totalno zbediraju ali ako su negdje dolje to ti je samo 5-6 sati flixbusom do doma pa je eto lakše.
Pripremi se na depresije.
Uz to ni trebalo objasniti da kao Freelancer dobivas brutto placu. Osiguranje i porez placas sam i ako radis obicni 21 Dan U mjesecu, nije to bas nesto.
Znaci kod tog primjera 3570 brutto.
I neces dobiti nikada ni 13. ni 14. placu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 16.12.2017., 07:16   #4056
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Koliko me plombiranje zuba u DE, i da li drzavno osiguranje pokriva taj trosak?

Hvala...

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
Obicna crna plomba je besplatna, a bijela se naplacuje 50-80€, ovisno u kojem si gradu/selu.
noldo is online now  
Old 18.12.2017., 00:15   #4057
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Obicna crna plomba je besplatna, a bijela se naplacuje 50-80€, ovisno u kojem si gradu/selu.
Meni, Sto Imam "urednu" evidenciju da sam redovno na pregledu bila nije se jos nikada naplatila ni bijela.
Krunu i most sam platila djelomicno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.12.2017., 21:15   #4058
Bio jutros. Crna se ne naplacuje, bela se doplacuje 50 eur, sa mojim drzavnim osiguranjem.

Kako sam prvi put, rekao mi je da zbog osiguranja mora da mi pregleda sve.

Mozda ce da mi treba krunica, ali moje osiguranje pokriva samo 20%, pa cu to mozda doma.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
ikac2000 is offline  
Old 18.12.2017., 22:25   #4059
Pitaj pismeno osiguranje koliko pokrivaju, i dali bi platili i da popravis U hrvatskoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.12.2017., 22:43   #4060
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
mislim da bi tebi bilo najbolje da izabereš neki grad gdje biš želio raditi. I potraži firme u toj branši koju želiš raditi pa probaj dogovoriti intervju. Odi u hostel otprilike 13 eura po danu te dođe. i u maks 2 dana nači ćeš posao ali dogovori intervjue s gazdama firmi i inzistiraj da te prijave da ti ide staž. Nakon 5 godina imaš pravo na njihovu mirovinu.
Ovdje ljudi vole raditi kao freelenseri i dobiju po danu 170 eura. Ispod toga nemoj ići.
Ja sam se borio za sebe i ničeg me nije strah. Nisam znao beknut njemački već sam samo na engleskom komunicirao. To nije bed jer ti gazde svi znaju engleski.
Tu ima masu naših ljudi ali oni vole kao freelenseri meni to nije napeto.
Nemoj me pitati šta radim ni kako gdje.
Samo izaberi grad ali budi negdje oko minhena. Najteže je prva godina i ljudi se totalno zbediraju ali ako su negdje dolje to ti je samo 5-6 sati flixbusom do doma pa je eto lakše.
Pripremi se na depresije.
Dakle depresija, nije čovjek pametan što napraviti, depresija u HR, depresija vani s time da se u oba slučaja ne vidi svjetlo na kraju tunela.
Gustavo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.