Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2015., 21:46   #81
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Skužio sam zašto nema Hrvatska-Makedonija u petak u 19.05. Zbog Sučeljavanja, koje je u 20 sati na HRT 1 i HRT 4, a s obzirom da sport (osim nogometa) više nije na HRT 2, nego na HRT 4, neće biti prijenosa utakmice.
Evo, ipak ide i Hrvatska - Makedonija na HRT 4 od 18:30, uspjeli su pomaknuti početak kako bi stigli na izbornu emisiju.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 01:01   #82
Sutra na HRT 2 za vrijeme utakmice Podravke je Poriot, a snimka utakmice je za vrijeme finala U-17 Svjetskog prvenstva u nogometu. Ako su prenosili 2 utakmice naše reprezentacije, onda bi mogli prenositi i finale Mali-Nigerija.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 13:11   #83
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Sutra na HRT 2 za vrijeme utakmice Podravke je Poriot, a snimka utakmice je za vrijeme finala U-17 Svjetskog prvenstva u nogometu. Ako su prenosili 2 utakmice naše reprezentacije, onda bi mogli prenositi i finale Mali-Nigerija.
Mislim da je kovacevic rekao da su uzeli samo prava za nase. Ako nisu uzeli prava da gledamo bar sve sazetke s kvalifikacija za euro2016 bilo je suludo ocekivat da prenose u17 bez nasih
giovanni006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:42   #84
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Sutra na HRT 2 za vrijeme utakmice Podravke je Poriot, a snimka utakmice je za vrijeme finala U-17 Svjetskog prvenstva u nogometu. Ako su prenosili 2 utakmice naše reprezentacije, onda bi mogli prenositi i finale Mali-Nigerija.
Postoji li i na kojoj televiziji ova politika:
tisuću puta reprizirani sadržaj >>> live sportski događaj za koji kupiš prava, a nastupa tvoj klub?

Ovo više nije normalno, bolesno... prije ćeš bez ikakvog znanja o medicini pokrpati raskinutu arteriju nego shvatiti bolesnu politiku ove televizijske kuće.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 15:15   #85
Sport je nekad bio na HRT 3 i sve je bilo u redu, odnosno ono za što su imali prava su i prenosili. Onda su ukinuli Treći program, pa su se sportski prijenosi na HRT 2 prekidali ili puštali u snimci zbog Sabora ili stavaljali na HRT+, koji nije bio nacionalni kanal. Sjećam se da su 2008. godine, kada je na HRT-u još bilo dosta vrhunskog sporta, neke Sjednice bile subotom, pa je sav sport subotom išao u snimci, često i poslije ponoći. Nakon toga su pokrenuli HRT 3 i HRT 4 i mislio sam da neće biti problema jer je Sabor na HRT 4, a sada su i Misu stavili na HRT 1 i onda se netko odluči sav sport osim nogometa staviti na HRT 4, koji je informativni kanal. U puni sat se prijenosi prekidaju zbog Vijesti, u slučaju izvanrednih događaja se prijenosi također prekidaju, ako je za vrijeme sportskog događaja nešto važno, prijenosi idu u snimci, a u isto vrijeme se na HRT 2 emitiraju emisije o kuhanju, uređivanju doma i modi ili prastare serije i filmovi.

Sav sport treba biti na HRT 2 ili se obavezno treba pokrenuti sportski kanal.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 23:03   #86
treba pokrenuti hrt5 i onda bi imali

hrt1- emisije od javnog interesa/zabavni program/domaći program
hrt2- djeca/filmovi/serije
hrt3- kulturno/obrazovni/dokumentarni
hrt4- isključivo informativni program
hrt5- sport, sabor (ali sport ima prednost nad saborom), glazba koncerti
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:47   #87
Baš sam pretpostavljao da HRT neće prenositi Europsko prvenstvo u rukometu s obzirom da ove godine nisu prenosili ni Ždrijeb kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu. Dno dna od televizije!!! Plaća im se pretplata da bi na HRT 2 bila cijela hrpa emisija o kuhanju, modi i uređivanju doma. Odakle RTL-u novac za Europsko prvenstvo, iako ima puno manje prihode od HRT-a. Za ovo nema nikakvog opravdanja jer je sav sport osim nogometa na HRT 4 na kojem ne smiju biti reklame.

Ugovor s Vladom (32. stranica) je smiješan jer u njemu piše da će HRT ovisno o uspješnosti pregovora s nositeljima prava i raspoloživim financijskim sredstvima prenositi finala Svjetskog i Europskog prvenstva u rukometu i to ako u njemu sudjeluje hrvatska reprezentacija.

Trebalo bi u Ugovoru pisati samo da će HRT prenositi Svjetsko i Europsko prvenstvo ako sudjeluje hrvatska reprezentacija jer je ovo događaj od interesa za javosti.

Zadnje uređivanje teletubiess : 11.11.2015. at 15:03.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 16:13   #88
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Baš sam pretpostavljao da HRT neće prenositi Europsko prvenstvo u rukometu s obzirom da ove godine nisu prenosili ni Ždrijeb kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu. Dno dna od televizije!!! Plaća im se pretplata da bi na HRT 2 bila cijela hrpa emisija o kuhanju, modi i uređivanju doma. Odakle RTL-u novac za Europsko prvenstvo, iako ima puno manje prihode od HRT-a. Za ovo nema nikakvog opravdanja jer je sav sport osim nogometa na HRT 4 na kojem ne smiju biti reklame.

Ugovor s Vladom (32. stranica) je smiješan jer u njemu piše da će HRT ovisno o uspješnosti pregovora s nositeljima prava i raspoloživim financijskim sredstvima prenositi finala Svjetskog i Europskog prvenstva u rukometu i to ako u njemu sudjeluje hrvatska reprezentacija.

Trebalo bi u Ugovoru pisati samo da će HRT prenositi Svjetsko i Europsko prvenstvo ako sudjeluje hrvatska reprezentacija jer je ovo događaj od interesa za javosti.
Poznavajuci njih to bi sve otislo na hrt4 a samo bi nase gledali s vijestims u poluvremenu.Ovako cemo vecinu najzanimljivih tekmi moc gledat na rtl a ne trazit streamove ili gledat jel prenosi koji od susjeda.
giovanni006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 19:11   #89
ljudi moji pa ovi na Hrt-u su se zainatili da nam pokvare ovako lijepu i toplu jesen, prijenosom PPD Zagreba na Hrt4 stvarno izazivaju kišu
__________________
"I have no special talents. I am only passionately curious"
ddrock1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 20:56   #90
S obzirom koliko sporta ima u zadnje vrijeme na HRT-u, ova tema je promašena.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 20:59   #91
Quote:
ddrock1 kaže: Pogledaj post
ljudi moji pa ovi na Hrt-u su se zainatili da nam pokvare ovako lijepu i toplu jesen, prijenosom PPD Zagreba na Hrt4 stvarno izazivaju kišu

Nebitno je jel na HTV 2 ili 4, bitno je da se prenosi. I bitno je da nitko ne najavi pressicu za vrijeme utakmice.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 14:27   #92
Quote:
Hrvatska nogometna reprezentacija u utorak od 17 sati po srednjoeuropskom vremenu u Rostovu na Donu igra prijateljsku utakmicu protiv Rusije. No baš kao i lipnju kada su u Varaždinu gostovali igrači Gibraltara, HTV ni ovog puta neće prenositi dvoboj nacionalne vrste

S obzirom na to da je nogomet postao veliki biznis, a da je HNS nositelj prava za Hrvatsku, očito su Davor Šuker i njegovi suradnici procijenili da ponuda HTV-a ne zadovoljava njihove apetite.

Prema trenutačnoj situaciji odnosno informacijama kojima raspolažemo, u utorak, dakle, nećemo gledati prijateljsku utakmicu Rusije i Hrvatske. Barem ne na HTV-u.

Nažalost, jer očito se nacionalni interes, a hrvatska nogometna reprezentacija to definitivno jest - stavlja u drugi plan. U prvom je naravno - financijski obiju institucija.

I umjesto da se i javnost uvjeri kako su Badelj, Močinić i Vargić zamijenili Modrića, Rakitića i Subašića te koliko su u napadu kompatibilni Mandžukić i Kalinić, sve će ostati dostupno samo odabranima.

Čelnici Hrvatskog nogometnog saveza dosta kalkuliraju u cijeloj priči, a trenutno su u pregovorima s ostalim hrvatskim TV kućama. Nažalost, na kraju će oni koji HTV-u plaćaju pretplatu biti ti koji će - ostati zakinuti.
Izvor: Tportal

Sramota što se uopće zovu Hrvatska radio-televizija (HRT), nogometna reprezentacija u većini europskih država ide na državnoj televiziji. Ovo je treća uzastopna prijateljska utakmica, da se događa slična situacija jer je utakmica Hrvatska-Argentina bila u rasporedu tek nekoliko dana prije odigravanja. Mislim da bi u budućnosti moglo doći do toga da HRT više neće prenositi ni kvalifikacijske utakmice naše reprezentacije.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 17:44   #93
Ako je cijena bila astronomska, podržavam ne prenošenje. Iako kad opet pogledamo, to bi bio najgledaniji dogadjaj toga dana, zasigurno. I postoji odredjeni javni interes. Ako HNS prodaje prava tu je vjerojatno upletljana i politika.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 18:21   #94
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Ako je cijena bila astronomska, podržavam ne prenošenje. Iako kad opet pogledamo, to bi bio najgledaniji dogadjaj toga dana, zasigurno. I postoji odredjeni javni interes. Ako HNS prodaje prava tu je vjerojatno upletljana i politika.
Suker je pohlepno dubre, ali mislim da su jos veca dubrad Kovacevic i Htv. Njima su preskupa prava bili i dvaput za kosarku pa se ispostavilo da je bilo rijeci o nekoj sici pogotovo posto je upitanju bio final four i kval za Peking, tak da sam siguran da je tu puno vise kriv HTV i nadam se da ce RTL ukljucit opet u kval kao za 2006 i 2008, da im uzmu makar dio
giovanni006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 18:27   #95
Otkada je Šuker predsjednik HNS-a, prenosile su se prijateljske utakmice sa Švicarskom 2X, Južnom Korejom 2X, Portugalom, Lihtenštajnom, Malijem, Australijom, Ciprom i Argentinom, a nakon toga ne prenose 2 zaredom.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 15:03   #96
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Izvor: Tportal

Sramota što se uopće zovu Hrvatska radio-televizija (HRT), nogometna reprezentacija u većini europskih država ide na državnoj televiziji. Ovo je treća uzastopna prijateljska utakmica, da se događa slična situacija jer je utakmica Hrvatska-Argentina bila u rasporedu tek nekoliko dana prije odigravanja. Mislim da bi u budućnosti moglo doći do toga da HRT više neće prenositi ni kvalifikacijske utakmice naše reprezentacije.
Za to možeš zahvaliti stručnjaku na čelu "našeg" nogometnog saveza, koji nije pristao na uvjete
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 15:53   #97
20.000 eura za prijateljsku utakmicu Rusija - Hrvatska. Sto kažete stručnjaci, puno-malo? I kako to da HNS prodaje prava, a ne neka agencija ili Ruski nogometni savez?
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 16:02   #98
sasvim solidna cijena + još vjerojatno u to nije uračunat ni signal iz rusije, tako da bi troškovi za hrt bili još veći
uglavnom ne trebaju ni prenosit, koga još boli kurac za mns?
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 18:38   #99
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Mislim da bi u budućnosti moglo doći do toga da HRT više neće prenositi ni kvalifikacijske utakmice naše reprezentacije.
Prenosit će se to, svake kvalifikacije nude jednu top utakmicu, a ako prenosiš jednu, prenosiš sve jer se prodaju paketi samo za cijeli ciklus. Pakete prodaje UEFA (počelo s ovim kvalama za EP), a za utakmice domaće repke najprije se nudi free-to-air televizijama. Ako neće HTV, hoće RTL i Nova.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 19:27   #100
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
20.000 eura za prijateljsku utakmicu Rusija - Hrvatska. Sto kažete stručnjaci, puno-malo? I kako to da HNS prodaje prava, a ne neka agencija ili Ruski nogometni savez?
To htv nudio ili je Suker trazio?
Sad vidim da je to htv ponudio, bar meni to zvuci smijesno, pa vise su kostala prava za onaj ff u Beogradu koji nisu htjeli prenosit.

Zadnje uređivanje giovanni006 : 16.11.2015. at 19:38.
giovanni006 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.