Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 16:11   #1
Koliko košta državna matura i kako to sve ide? Može li se to privatno polagati?

Ovako, redovno sam završio trogodišnju školu 2011. godine, završni rad predao tek 2012. (bio sam dosta lijen), a nakon toga pritvatno položio četvrti stupanj u razdoblju od 2012 do 2014. (isto lijenost razlog) tako da imam pravo izaći na državnu maturu.

1 koliko se mora platit za izać na državnu? Moj prijatelj je rekao da je on to privatno polagao pa da su im dosta i POMAGALI i da je bez problema položio.... wtf?
2 Regao sam se na postani student i iz nekog žnj razloga moram ovjerit sve svjedoždbe, tako su mi rekli na telefon. Nemam pojma kako ide taj postupak, valjda moram u školu ić ovjerit.
3. dal nakon što položim tu državnu se mogu redovno upisat na neki faks pošto sam jel, završio srednju odavno.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:30   #2
Privatno polagao? Lol. Ne može se to u slučaju državne mature, odnosno ne bi se moglo niti smjelo.
Svaki ispit ti košta 175 kuna i samo njih plaćaš tako da bi ti to bio jedini trošak.
Ovo drugo ne znam, mislim da moraš u školu. Ja sam prošlogodišnji maturant pa mi je sve ostalo ovjereno.
Hlvdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:35   #3
Quote:
Hlvdna kaže: Pogledaj post
Privatno polagao? Lol. Ne može se to u slučaju državne mature, odnosno ne bi se moglo niti smjelo.
Svaki ispit ti košta 175 kuna i samo njih plaćaš tako da bi ti to bio jedini trošak.
Ovo drugo ne znam, mislim da moraš u školu. Ja sam prošlogodišnji maturant pa mi je sve ostalo ovjereno.
Ja sam se regao na stranicu postani student i piše ovako:

Nisu verificirani osobni podatci. Ukoliko ne pošalješ valjanu dokumentaciju do propisanoga roka, nećeš moći polagati ispite državne mature niti ćeš se naći na rang-listama prijavljenih studijskih programa u ovome roku. Status zaprimljene dokumentacije možeš vidjeti u Moji podatci/Zaprimljeni dokumenti.

Nisu zaprimljeni sljedeći obvezni dokumenti:
Dokaz o državljanstvu
Svjedodžba 1. razreda
Svjedodžba 2. razreda
Svjedodžba 3. razreda
Svjedodžba 4. razreda
Završna svjedodžba

Nemaš niti jednu ocjenu iz srednje škole


Ja sam njih zvao i pitao kako i šta s time i oni su rekli da ja to trebam ovjerit u školama u koje sam išo... mislim kakve su to sad budalaštine.
Pa šta se ja moram uopće jebat s time i regat na tu stranicu da bi izašao na državnu?
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 17:41   #4
Da, pa na postani-student prijavljuješ sve ispite i sve ti od tamo kreće. Do biranja fakulteta i konačnih rezultata.

Za svjedodžbe, ne znam. Vrlo vjerojatno moraš zvat koordinatoricu ili nekog iz bivše škole da ti to sredi.
That's the way it is.
Hlvdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 02:25   #5
Quote:
Hlvdna kaže: Pogledaj post
Da, pa na postani-student prijavljuješ sve ispite i sve ti od tamo kreće. Do biranja fakulteta i konačnih rezultata.

Za svjedodžbe, ne znam. Vrlo vjerojatno moraš zvat koordinatoricu ili nekog iz bivše škole da ti to sredi.
That's the way it is.
Iz koje škole? Redovno sam završio trogodišnju školu i onda četvrti stupanj dao privatno, tako da koje svjedoždbe su tu važnije (po mojem mišljenju ove od 4. stupnja jer sa trogodišnjom se ne može polagat državna). Ja imam ekonomsku.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:29   #6
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Iz koje škole? Redovno sam završio trogodišnju školu i onda četvrti stupanj dao privatno, tako da koje svjedoždbe su tu važnije (po mojem mišljenju ove od 4. stupnja jer sa trogodišnjom se ne može polagat državna). Ja imam ekonomsku.
Pa sam si napisao:
Dokaz o državljanstvu
Svjedodžba 1. razreda
Svjedodžba 2. razreda
Svjedodžba 3. razreda
Svjedodžba 4. razreda
Završna svjedodžba
Kokice Euunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 23:04   #7
Quote:
Kokice Euunija kaže: Pogledaj post
Pa sam si napisao:
Dokaz o državljanstvu
Svjedodžba 1. razreda
Svjedodžba 2. razreda
Svjedodžba 3. razreda
Svjedodžba 4. razreda
Završna svjedodžba
Pa ja imam sve 4 svjedoždbe iz ekonomske i iz ove druge koja je trogodišnja koju sam redovno završio.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:11   #8
Moraš ih ovjerit u školama u koje si išao, kako si i sam gore napisao.
Ovdje imaš nešto o kandidatima iz obrazovanja odraslih koji polažu maturu, sigurno ti može pomoć.
Najbolje bi bilo da za sve nejasnoće nazoveš ncvvo.
Hlvdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:40   #9
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Ovako, redovno sam završio trogodišnju školu 2011. godine, završni rad predao tek 2012. (bio sam dosta lijen), a nakon toga pritvatno položio četvrti stupanj u razdoblju od 2012 do 2014. (isto lijenost razlog) tako da imam pravo izaći na državnu maturu.

1 koliko se mora platit za izać na državnu? Moj prijatelj je rekao da je on to privatno polagao pa da su im dosta i POMAGALI i da je bez problema položio.... wtf?
2 Regao sam se na postani student i iz nekog žnj razloga moram ovjerit sve svjedoždbe, tako su mi rekli na telefon. Nemam pojma kako ide taj postupak, valjda moram u školu ić ovjerit.
3. dal nakon što položim tu državnu se mogu redovno upisat na neki faks pošto sam jel, završio srednju odavno.
1. Svaki ispit kosta 175kn (cini mi se) te svaki ispit moras platiti do isteka roka. Pripreme i ino, nisu obavezne, ali ako ides na njih kostaju.

2. Da moras i za to postoji rok. Podes u skolu, pitas ih da ti ovjere svjedodzbe za drzavnu maturu, tj isprintaju ih, posaljes ih NCVVO i to je to.

3. Mozes.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 09:34   #10
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Ovako, redovno sam završio trogodišnju školu 2011. godine, završni rad predao tek 2012. (bio sam dosta lijen), a nakon toga pritvatno položio četvrti stupanj u razdoblju od 2012 do 2014. (isto lijenost razlog) tako da imam pravo izaći na državnu maturu.

1 koliko se mora platit za izać na državnu? Moj prijatelj je rekao da je on to privatno polagao pa da su im dosta i POMAGALI i da je bez problema položio.... wtf?
2 Regao sam se na postani student i iz nekog žnj razloga moram ovjerit sve svjedoždbe, tako su mi rekli na telefon. Nemam pojma kako ide taj postupak, valjda moram u školu ić ovjerit.
3. dal nakon što položim tu državnu se mogu redovno upisat na neki faks pošto sam jel, završio srednju odavno.
i mene ovo zanima, davno sam završila srednju, pa bi trebala probati položiti drž maturu.
Pretpostavljam da ti je prijatelj išao na privtne pripreme za polaganje drž mature. cca 2000 kn.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:56   #11
Dat 2000 kuna za pripreme ?

Bome dobar način zarade.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2019., 16:14   #12
Dižem temu iz mrtvih pa se nadam da će netko odgovoriti.

Vrijede li ovjerene kopije javnoga bilježnika? Kažu na stranici da ionako ne primaju originale.
Igrom slučaja imam jednu pa pitam.
Eillanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.