Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 15:07   #6961
Znači kad je papa pitao Melaniju za poticu , ona prevoditelj je to znao prevesti, a kad je ona ponovila potica više nije znao prevesti?
Gaupera is offline  
Old 24.05.2017., 15:46   #6962
Ne, nego je ona razumjela, riječ, potica!
Blues Dada is offline  
Old 24.05.2017., 16:56   #6963
Prije tri dana predsjednik Sisi pred Trumpom i pred sudijskim kraljem:

Gaupera is offline  
Old 24.05.2017., 19:00   #6964
Melanija Trump i potica postali jako popularni u svijetu, puno medija ih spominje:
https://www.pressreader.com/uk/londo...81827168710748
Blues Dada is offline  
Old 24.05.2017., 19:01   #6965
Genijalci s RTL-a nisu skužili


I prevedu na hrvatski kao pizza
Gaupera is offline  
Old 24.05.2017., 19:12   #6966
[QUOTE=Gaupera;64023025]Prije tri dana predsjednik Sisi pred Trumpom i pred sudijskim kraljem:


Sisi mora da ima ogromna muda kad to priča u samom gnjezdu terorizma.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 24.05.2017., 21:43   #6967
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
U cemu je problem?
Kao sto je tzipiripi napisao zid placa je turisticka atrakcija. STo bi tek rekao na cinjenicu da smo mi u 4 razredu osnovne pod vjeronaukom isli u posjet: SInagogi, dzamiji i katedrali, a vodila nas casna i djevojcice su prilikom ulaska u dzamiju imale pokrivenu glavu i to je casna upozorila da se ponese marama ili nesto sl.
To je jednostavno postovanje, kao i kipa na glavi DT.
Ne bi rekao atrakcija... to je svetski poznato istorijsko mesto koje bi sigurno obisao, video kako izgleda, saslusao vodica o tome...

To je normalno... ali staviti kapicu koju nose Jevreji samo, i to vernici... simbol je njihovog identiteta... staviti ruku na zid i kao moliti se... potpuno nepotrebno... pogotovo za predsednika jedne drzave, koji kaze za sebe da je hriscanin...

Nikad nisam bio sklon nekim antijevrejskim parolama... teorije zavere da su sve oni krivi... ali poceli su da mi idu na nerve, to stalno proteziranje uloge zrtve... koji god kanal da upalis, masa dokumentaraca gde ih samo reklamiraju i pokazuju u najboljem svetlu, ili kao najvece zrtve... kako hriscanstvo stalno dovode pod sumnju, a islam i judaizam stede kao svetu kravu...

To pocinje da izlazi na nos...
DzonziBG is offline  
Old 24.05.2017., 21:47   #6968
Quote:
Gaupera kaže: Pogledaj post
Prije tri dana predsjednik Sisi pred Trumpom i pred sudijskim kraljem:



Cenio sam ovog lika jos kad je pocistio Muslimansku bracu i Morsija strpao u zatvor... za to trebaju muda do kolena...

Ovako govoriti u ovom osinjaku... veliki respekt, to je stav jednog lidera, koji zna sa cime ima posla...

Trump kao mlada pred udaju... gde su mu sad oni vatreni govori protiv radikalnog islama, Saudijske Arabije, ISIS-a... ne sme da pisne jbt...
DzonziBG is offline  
Old 24.05.2017., 21:48   #6969
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao atrakcija... to je svetski poznato istorijsko mesto koje bi sigurno obisao, video kako izgleda, saslusao vodica o tome...

To je normalno... ali staviti kapicu koju nose Jevreji samo, i to vernici... simbol je njihovog identiteta... staviti ruku na zid i kao moliti se... potpuno nepotrebno... pogotovo za predsednika jedne drzave, koji kaze za sebe da je hriscanin...

Nikad nisam bio sklon nekim antijevrejskim parolama... teorije zavere da su sve oni krivi... ali poceli su da mi idu na nerve, to stalno proteziranje uloge zrtve... koji god kanal da upalis, masa dokumentaraca gde ih samo reklamiraju i pokazuju u najboljem svetlu, ili kao najvece zrtve... kako hriscanstvo stalno dovode pod sumnju, a islam i judaizam stede kao svetu kravu...

To pocinje da izlazi na nos...
Nemoj tako.
Trump je antisemit, remeber?
Gaupera is offline  
Old 24.05.2017., 21:57   #6970
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Svi muškarci, bez obzira na vjeru, stavljaju tu kapicu prilikom posjeta sinagogi, židovskom groblju pa očito i ovom svetom mjestu. I ja sam ju par pota nosio. Kao što žene turisti u džamiji pokrivaju glavu, bar bi trebale ako su pristojne. Tako da, Džoni, ne brini, nije se Trump preobratio.
Pitanje i jeste zasto to mora... moze da se izrazi postovanje na drugi nacin...

Zamisli sad da neko trazi od turista koji posete srpsko selo, ili Gucu, da nose opanke, jelek i sajkacu... wtf... nek nosi svako ko sta hoce, cemu ta spoljna manifestacija, pogotovo ako te teraju da nosis verske i nacionalne simbole naroda kome ne pripadas...

Posetio sam dzamiju 2 puta, i to jednom u Zagrebu... reko ajde da vidim kako to izgleda iznutra... moras da se izujes spolja... kao, prljave ti cipele a carape nisu... jos samo fali da te neko tera da klanjas... to se radi u dzamiji...

Turista si, dodjes samo da pogledas neke stvari... sve drugo mi je potpuno bezveze...
DzonziBG is offline  
Old 24.05.2017., 22:11   #6971
Quote:
Gaupera kaže: Pogledaj post
Nemoj tako.
Trump je antisemit, remeber?
Cak su i to u svom bunilu govorili... a njegova cerka presla na judaizam...

https://www.youtube.com/watch?v=26-VzfBZg1w

Ovo je ipak bio lajtmotiv... koji ne prestaje... a ustvari nista od toga nije, samo je problem sta on ustvari jeste...

Gde god izadje van, izgleda kao da je tu zalutao... govor tela mu je u stilu - koji cu ja q ovde...
DzonziBG is offline  
Old 24.05.2017., 22:17   #6972
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao atrakcija... to je svetski poznato istorijsko mesto koje bi sigurno obisao, video kako izgleda, saslusao vodica o tome...

To je normalno... ali staviti kapicu koju nose Jevreji samo, i to vernici... simbol je njihovog identiteta... staviti ruku na zid i kao moliti se... potpuno nepotrebno... pogotovo za predsednika jedne drzave, koji kaze za sebe da je hriscanin...

Nikad nisam bio sklon nekim antijevrejskim parolama... teorije zavere da su sve oni krivi... ali poceli su da mi idu na nerve, to stalno proteziranje uloge zrtve... koji god kanal da upalis, masa dokumentaraca gde ih samo reklamiraju i pokazuju u najboljem svetlu, ili kao najvece zrtve... kako hriscanstvo stalno dovode pod sumnju, a islam i judaizam stede kao svetu kravu...

To pocinje da izlazi na nos...
Osim što je za turiste obavezno mjesto obilaska, to je i židovsko sveto mjesto. I pravilo im je da se glava pokriva jarmulkom koja se dobije na ulazu. Kao i kodeks oblačenja kao u npr. crkvama u koje također ne možeš baš gologuz

Ali ovo s Trumpom je interesantno što je on prvi POTUS koji je posjetio Zapadni zid.
tzipiripi is offline  
Old 24.05.2017., 22:22   #6973
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post


Cenio sam ovog lika jos kad je pocistio Muslimansku bracu i Morsija strpao u zatvor... za to trebaju muda do kolena...

Ovako govoriti u ovom osinjaku... veliki respekt, to je stav jednog lidera, koji zna sa cime ima posla...

Trump kao mlada pred udaju... gde su mu sad oni vatreni govori protiv radikalnog islama, Saudijske Arabije, ISIS-a... ne sme da pisne jbt...
Ima kadrova za +18
tzipiripi is offline  
Old 24.05.2017., 22:29   #6974
Quote:
tzipiripi kaže: Pogledaj post
Osim što je za turiste obavezno mjesto obilaska, to je i židovsko sveto mjesto. I pravilo im je da se glava pokriva jarmulkom koja se dobije na ulazu. Kao i kodeks oblačenja kao u npr. crkvama u koje također ne možeš baš gologuz

Ali ovo s Trumpom je interesantno što je on prvi POTUS koji je posjetio Zapadni zid.
Men should cover their heads. Plan ahead and bring a yarmulke, cap or sunhat.

Stavis sesir ili kapu... ne mora jarmulka...

Ne volim kad nesto mora... kao da si nepristojan ako si normalno obucen...

Secam se u grckim manastirima na Meteorima, sve devojke su morale da se prekriju od glave do pete... posto je bila ekskurzija, kako su nosile sve minice i kratke majice, a unutra sve monasi, to ima smisla
DzonziBG is offline  
Old 24.05.2017., 22:43   #6975
Quote:
tzipiripi kaže: Pogledaj post
Ima kadrova za +18


Nemaju ni propisna gubilista, nego kao da na sred neke ulice ili trga... kakvi divljaci... zato sam pisao, tu drzavu treba do temelja razrusiti...

Svako drustvo i civilizacija, barem imaju obzira prema zenama, jako retko dobijaju smrtne kazne, cak i kad to zasluze... a vidi ti ovu psihopatiju... to su muskarcine sa sabljom u ruci...

Kako se zove ono... Zavod za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju... e ovo zadnje bi primenio na njima...
DzonziBG is offline  
Old 24.05.2017., 23:29   #6976
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Quote:
Gaupera kaže: Pogledaj post
Prije tri dana predsjednik Sisi pred Trumpom i pred sudijskim kraljem:

Sisi mora da ima ogromna muda kad to priča u samom gnjezdu terorizma.
bilo je 50 muslimanskih zemalja na tom skupu. Bit će da Sisi ima zaleđe.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 25.05.2017., 00:26   #6977
Trump je u prvih nekoliko mjeseci izdao sve o čemu je pričao, vrhunac je ovakvo otvoreno ulizivanje ogavnim Saudijcima i posebno Židovima, još neviđeno. Postojao je taj maleni tračak nade da će uspijeti promijeniti neke stvari, ali sad je jasno da od toga neće biti ništa i da je on najobičnija cionistička marioneta.

Više ništa ne može iznenaditi, ako su strukture koje donose stvarne odluke dogovorile da se ide u rat s Iranom jer "ugrožava" Izrael, tako će i biti. Vidljiv je smjer u kojemu stvari idu. A onda samo Bog može pomoći, jer to nije banana država u rangu Afganistana, Sirije ili Iraka. Šteta sve u svemu, izabrati stranu bolesnih, ogavnih glavosječa koji su do pred 50-60 godina ševili deve u pustinjama arapskog poluotoka i čija je kultura i civilizacija neusporediva s onom perzijskom niti može stati u istu rečenicu.

No, kad se pogleda tko u Americi drži banke, medije, Hollywood...sve je jasno. Premoćni su i to je to. Meni osobno je vrhunac kad se pogleda Stanley Fischer, zamjenik (((guvernerke))) FED-a od 2014., a lik je od 2005.-2013. bio guverner Bank of Israela, pa oni se šetkaraju i zajebavaju, ovo je vrhunsko, nenadjebivo jebanje u zdrav mozak
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Old 25.05.2017., 08:21   #6978
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Men should cover their heads. Plan ahead and bring a yarmulke, cap or sunhat.

Stavis sesir ili kapu... ne mora jarmulka...

Ne volim kad nesto mora... kao da si nepristojan ako si normalno obucen...

Secam se u grckim manastirima na Meteorima, sve devojke su morale da se prekriju od glave do pete... posto je bila ekskurzija, kako su nosile sve minice i kratke majice, a unutra sve monasi, to ima smisla
Jarmulka se daje na ulazu u/na njihovo sveto mjesto onima koji nemaju pokrivalo za glavu a to su obično nežidovi. Često je papirnata. Svako slično mjesto ima svoje propisane zakone ponašanja i kodeks odijevanja i onima kojima se ne sviđa ne moraju ni ulaziti. Svačija kuća njegova pravila koja treba poštivati. Barem u mom kraju. Tako da mislim, barem u vezi Trumpa i jarmulke, nema neke skrivene poruke.
Recimo kod nas je običaj da se na ulasku u kuću/stan (džamiju) obuća izuva dok na zapadu često po kući hodaju u cipelama što je meni neprihvatljivo. Stoga bi mi bilo neprihvatljivo da mi neki uleti na tepih u cipelama a sve to zna. Prije nekoliko godina mi je u posjeti bio rođak iz Njemačke i njegovi prijatelji Nijemci koji su naravno iz navike uletili obuveni. Srećom ih nisam morao vraćati ja nego je to učinio rođak. Radije ću malo otrpiti smrad nogu motoriste nego poslije ribati tepihe
tzipiripi is offline  
Old 25.05.2017., 08:43   #6979
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao atrakcija... to je svetski poznato istorijsko mesto koje bi sigurno obisao, video kako izgleda, saslusao vodica o tome...

To je normalno... ali staviti kapicu koju nose Jevreji samo, i to vernici... simbol je njihovog identiteta... staviti ruku na zid i kao moliti se... potpuno nepotrebno... pogotovo za predsednika jedne drzave, koji kaze za sebe da je hriscanin...

Nikad nisam bio sklon nekim antijevrejskim parolama... teorije zavere da su sve oni krivi... ali poceli su da mi idu na nerve, to stalno proteziranje uloge zrtve... koji god kanal da upalis, masa dokumentaraca gde ih samo reklamiraju i pokazuju u najboljem svetlu, ili kao najvece zrtve... kako hriscanstvo stalno dovode pod sumnju, a islam i judaizam stede kao svetu kravu...

To pocinje da izlazi na nos...
Meni nije problem na glavu staviti kipu( hebr. ) odnosno jarmulku ( jidiis ), ako je to red po obicajima te vjere. Ako to smatram za mene neprihvatljivim, onda necu posjetiti to mjesto. Izuti se ispred dzamije takoder ne vidim kao problem.
To cak niti sam papa ne vidi kao problem i kada ulazi na sveta mjesta drugih religija ponasa se u skladu sa pravilima tih religija.
Jednako tako Melanija i IVanka nisu morale pokriti kosu prilikom susreta sa papom, ali neki protokol i tradicija to nalazu...to su jednostavno tako neke stvari.
Zrtvu se i treba pokazivati kao zrtvu. Zidovi su kroz povijest i bili jedne od najvecih zrtava i to zato sto su uvijek bili manjina i bez drzave, pa kao takvi idealna i laka meta. Nisu oni jedini, tu su i Romi ciji se status na zalost nije promijenio.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.05.2017., 08:47   #6980
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Trump je u prvih nekoliko mjeseci izdao sve o čemu je pričao, vrhunac je ovakvo otvoreno ulizivanje ogavnim Saudijcima i posebno Židovima, još neviđeno. Postojao je taj maleni tračak nade da će uspijeti promijeniti neke stvari, ali sad je jasno da od toga neće biti ništa i da je on najobičnija cionistička marioneta.

Više ništa ne može iznenaditi, ako su strukture koje donose stvarne odluke dogovorile da se ide u rat s Iranom jer "ugrožava" Izrael, tako će i biti. Vidljiv je smjer u kojemu stvari idu. A onda samo Bog može pomoći, jer to nije banana država u rangu Afganistana, Sirije ili Iraka. Šteta sve u svemu, izabrati stranu bolesnih, ogavnih glavosječa koji su do pred 50-60 godina ševili deve u pustinjama arapskog poluotoka i čija je kultura i civilizacija neusporediva s onom perzijskom niti može stati u istu rečenicu.
Potpis, identično mislim.
Pitanje je samo je li otpočetka trebao odigrati onu ulogu ili bi bilo koji predsjednik/ca plesao kako im se naredi.
Nadam se da Iran poduzima mjere da se zaštiti i nek im je Bog na pomoći.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.