Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 11:24   #21
Quote:
Ava Adore kaže:
nije tema ali ljudima nije jasno kako se dobije, što je sad bitnije, da znaju kako se dobije ili da hipotetski raspravljamo o cjepivu?
pa ja bih na ovoj temi voljela hipotetski raspravljat o cjepivu, ali to ocito nece uspjet...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:26   #22
Quote:
Natch kaže:
hpv ionako svaka zena dobije s prvim spolnim odnosom.
MIRACOLO, MIRACOLO!!!! ja trudna, a djevica!!!!

ontopik:
1. nezasticenog seksa ima sasvim dovoljno i sad, sumnjam da ce postojanje cjepiva za HPV bitno promijeniti stvari, ljudi se vise boje HIV-a i hepatitisa

2. broj odlazaka na PAPA test - Crimson Petal rece da se nece smanjiti jer ona ce nastaviti ici redovito no dobro, bitno je da se ne smanji broj odlazaka ginekologu (koji ce onda odlucivati - kao i dosad - da li raditi ili ne PAPA test i eventualnu tipizaciju), mislim da postojanje ovakvog cjepiva nece utjecati na to

3. da, cijena je previsoka, jos uvijek, ali to nije argument protiv razvijanja ovakvog cjepiva.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:27   #23
miracolo, miracolo, netko je odgovorio ontopik
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:59   #24
Evo još jednog (hopefully) on-topic odgovora.
Slučajno sam slušala Expertizu na 101 kad se razgovaralo o HPV. Koliko sam skužila, ako se izliječi jednom, ne isključuje se infekcija drugim sojem. Cjepivo bi moralo "pokrivati" sve sojeve, a koliko ja znam, to je nemoguće.
Naravno, za istraživanja sam uvijek. Jednom će cjepivo morati biti jeftinije.


Jesam zaslužila pivu?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:02   #25
moram se prestat druzit s nekim ljudima na ovom forumu.

oni prodaju ontopik odgovore za pivu. pa jebote led

jesi...

Nego, cjepivo ne pokriva sve sojeve (to je glavna razlika medju ta dva cjepiva, kolko kuzim merckovo pokriva 2-3 soja vise, ali gskovo duze traje). i jedan i drugi stite od vrsta koje su najpatogenije, i sto je jos bitnije, najkarcinogenije. Dakle, cilj je zene zastititi od dobijanja karcinoma zbog hpv, a ne od hpv-a samog...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:08   #26
a) i b) mi se ne cine zabrinjavajuce opcije: mislim da vecina ljudi shvaca da ako su zasticeni od jedne bolesti cjepivom, 500 drugih bolesti koje mozes ulovit nezasticenim sexom i dalje prijeti... osim toga, ako si zasticen od jedne bolesti zasto bi prestao ici na redovne preglede, jer to ionako nije jedina stvar zbog koje se pregledi rade (btw, ja bih na redovnom pregledu napravila i PAPA cak i da sam cjepljena, ako nista drugo da merck i glaxo dobiju lijepe statistike )
problem je samo cijena. trebala bi biti manja i trebalo bi vidjeti kako se (i da li) moze doticna zastita ukljuciti u zdrastveni sustav (ne znam kako ide u HR, sto se moze dobiti po kojoj cijeni, tko ima pravo na sto itd).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:24   #27
nasla sam jedan sjajan link sad: malo znanstveniji pristup.

Vrlo zanimljivo...

a i objasnjava zasto stvar toliko kosta: radi se o virus-like particles, koje sadrze proteine i kojekakva cuda. nije u pitanju obican-najobicniji lijek, jedna molekulica, zato je proizvodnja beskrajno skupa i tesko da se moze uciniti jeftinijom...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 22:37   #28
podizem temu

nesto sam uhvatila na tv-u da je to cjepivo doslo (ili kroz par mj dolazi) u hrv.
jel to tocno? i ako da koliko novaca treba izdvojit za to cudo kod nas?
guglala sam nes malo ali nasla nis bas
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 22:38   #29
mislim da se s njim isplati cijepiti iskljucivo zenama koje jos nisu imale spolne odnose.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 22:39   #30
ja procitala da se cijepe zene od ** do 28 godina jer BOLJE ali ne ISKLJUCIVO djeluje na zene koje nisu imale spolni odnos medjutim to nije pitanje, pitanje je jel se moze nabavit i ako da koliko kosta
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 23:01   #31
man in da house

Pouzdano znam da cjepivo (Glaxovo) u Njemačkoj košta 150 € po turi uz 3 obavezne ture, pa ajmo izračunati sami kolko košta.

Istina je da 16 i 18 HPV čine 70% svih HPV-a kod raka grlića maternice. Poznavajuć naš mentalitet, zamisli pljuvanja po cjepivima (o kojima još nemamo podataka jer su tek odobrena i počinju se stavljati u "promet" po US i Europi) koja mogu biti i izvrsna /profilaktički/ za (6,11),16,18, a pr. žena ima 33 ili 56...

I istina ne može se preboljenjem jednog tipa HPV-a automatski "spriječiti" eventualna zaraza drugim tipom. Jebat ga... ne?

PS Hana, nema veze jel cura spolno aktivna ili ne, bitno je da ne smije biti već zaražena HPV-om.
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 23:43   #32
Quote:
kemik kaže:
pitanje nije glupo, kolko sam skuzila davat ce se samo zenama. ne pitaj me zasto, kolko ja kuzim, radi se o tome da samo zene mogu dobit neku tezu bolestinu od HPV-a, dok ga muskarci samo nosaju okolo...

a mozda i postoji neki drugi rzlog, samo ga ja ne znam
Budalastina, i muskarcima i zenama moze od HPV-a doci do gential warts, sto nije fora uopce, dapace uklanjaju se kirurski rezanjem ili kiselinom i sl.

http://www.herpes-coldsores.com/std/...s_pictures.htm
miniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 00:49   #33
marquo - fala na info, ali jos uvijek ostaje pitanje je li to cjepivo stiglo i u HR
a cijena... pitanje je isplati li se, ako cemo gledat po principu nisam kriticna skupina ako imam stalnog partnera blabla onda se ne isplati ali opet nisam kriticna skupina ni za hepatitis B pa sam se cjepila (na svoj racun)
nego u kojim razmacima idu te tri ture? nakon mjesec pa nakon sest ili?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 10:07   #34
Koliko sam shvatila HPV cjepivo bi trebalo ući u program obaveznih cjepiva za sve žene dobi 9-26 (ne hvatajte me za točnu dob).
Znači, besplatno!
(Ispravite me ako sam u krivu!)

Samo, što s nama koje smo preko 26? Pretpostavljam da ćemo morati platiti.

Inače, možete vi ženskice biti sve u trajnoj vezi i vjerne, i da vam je to prvi i jedini partner, a ako je on makar i s jednom zaraženom prije vas bio - j**eš ga!
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:06   #35
Meni je to s parcijalnim cijepljenjem blesavo, trebalo bi cijeliti sve, i muskarce i zene, pa bi se ti tipovi HPV-a iskorijenili.
miniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 20:52   #36
Quote:
miniti kaže:
Budalastina, i muskarcima i zenama moze od HPV-a doci do gential warts, sto nije fora uopce, dapace uklanjaju se kirurski rezanjem ili kiselinom i sl.
između bradavice i raka ipak postoji razlika.
a ne uzrokuju ih isti tipovi virusa, koliko je meni poznato.

1) ne vjerujem, mislim da većina ljudi ionako ne percipira hpv ko nešto čime se mogu zarazit pri rizičnom seksu, osim ako briju po netu i informiraju se. ja se ne sjećam da su nama u školi ikad išta rekli o tome, trubi se po hivu, klamidiji, gonoreji, sifilisu..

2) mislim da je netko tko se ode cijepit automatski dovoljno odgovoran prema sebi da redovno ide na ginekološke preglede, i dovoljno informiran da zna da se ne ide na pregled samo zbog toga.

3) mislim da.. ne. to je vrlo mnogo para, a učinci nisu zauvijek, i nisu čak ni zagarantirani, i radije bih se vrlo pobrinula za svoj imunitet i redovno radila papu.


Quote:
Taroth kaže:
za zaraziti se je potrebno da imas mikrotraumu (ranicu) i da je osoba bez zastite (direktan kontakt sluzokoze ili sekreti) i da je pozitivna...
HPV se najčešće prenosi spolnim odnosom, no i direktnim kontaktom sa zaraženom kožom i sluznicom. Postoje slučajevi u kojima je zabilježena infekcija sluznice dišnog sustava i očiju, no najveće i najčešće zaraženo područje je upravo genitalno područje.

Tvrdnju da se HPV ne prenosi isključivo penetracijom dokazuje činjenica da je pronađen i kod nekih djevojaka koje su još djevice. Također su zabilježeni i slučajevi kod kojih su promjene uzrokovane ovim virusom vidljive u usnoj šupljini pa se može zaključiti kako se HPV prenosi i oralno-genitalnim odnosom
.
http://hr.wikipedia.org/wiki/HPV
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 23:19   #37
Ako je netko gledao Latinicu sinoć, bilo je govora o cjepivima, između ostalog i cjepivu za HPV virus.

Bilo je puno polemike jer liječnici žele još puuuno ispitivati cjepivo i pričekati rezultate iz zemalja gdje se već koristi da bi se uvjerili da nema nuspojava.

Uglavnom, cjepiva još NEMA u Hrvatskoj,
kada će doći - ne zna se,
da li će se plaćati - nije bilo govora o tome

A da, istina je da je prijedlog po uzoru na druge države da bude obavezno za djevojčice od 6 godina, pa do 28. Dakle, kao za cjepivo hepatitisa, za djevojčice obavezno, rutinski i besplatno, a za one malo starije -?- ne vjerujem da će biti besplatno, a o cijeni nije bilo riječi.
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 00:08   #38
Jel moguće da će tako (relativno) skupo cjepivo biti besplatno
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 01:09   #39
hm, pa, možda to procijene jeftinijim nego liječenje, gubitke zbog bolovanja, itd itd..
a možda im proradi humana crta
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 00:23   #40
A mozda trenutno skupo cijepivo bude u buducnosti bitno jeftinije kad ce se ili masovno proizvoditi ili ce isteci licenca pa ce postojati genericka varijanta koja nece biti opterecena troskovima istrazivanja i razvoja.
miniti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.