Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 14:46   #201
I meni je žao trovati pesonju i svakih 20 ak dana metati ampulu (a u međuvremenu ga i malo špricnem sprejem F.), slažem se da je živi otrov ali nedavno mi je prijatelj (koji je veterinar) rekao da ga prije šetnji kad ga mislim vodit u šumu, na livade gdje bi bilo krpelja...namažem ili posprejam s obićnim Autanom, kaže da on to radi par godina jer isto tako, neželi prečesto stavljat ampule i jako je zadovoljan.
Probali smo i mi i jako sam zadovoljna.....eto, još jedan način u našoj borbi sa krpeljima.
nika35 is offline  
Old 06.05.2008., 15:28   #202
Evo ja sam danas kupio ovaj combo pa cemo vidjet kako djeluje
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Old 06.05.2008., 15:31   #203
koristimo plavi frontline..sta se tice buha..presuper je jer nam nikad nisu imali buhe..krpelj su par puta ulovili..ali posto je ne volim previse sve te preparate ja frontline stavim svaka 3 mjeseca..kod nas krpelj i nije toliki problem kao u hr bar ne ako pitas veta..nas vet tvrdi da kontinetalni krpelj je opasan po psa puno vise nego ovi nasi..koliko u tome ima istine neznam..ali kad mi je sin bio mali krpelj ga je obozavala..redovno smo ga morali pregledavat dva puta dnevno zajedno sa psima..a sta se tice zdravlja nikad mu nije bilo nista
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Old 06.05.2008., 20:14   #204
i mi koristimo svaki mjesec ampulu i nikad nismo nasli krpelja fala bogu,a i ako nadjete to ne znaci da fontline noje dobar nego krpelj se moze zakvaciti ali ako prenosi virus ne moze ga aktivirati i nakon 2 dana otpadne sa psa
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Old 06.05.2008., 20:19   #205
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
i mi koristimo svaki mjesec ampulu i nikad nismo nasli krpelja fala bogu,a i ako nadjete to ne znaci da fontline noje dobar nego krpelj se moze zakvaciti ali ako prenosi virus ne moze ga aktivirati i nakon 2 dana otpadne sa psa
Odakle ti to da ne moze aktivirati virus koji nosi? Itekako moze, to dokazuju svi psi zarazeni piroplazmozom po cijelom Zagrebu na kojima se redovno koristi zastita.
Uostalom, krpelj i otpusta virus (odnosno babezije) kad se skida sam jer tada visak krvi koji nije iskoristio povrati natrag i tada s tom krvi u krvotok otpusti i babezije, a njegovo hranjenje moze trajati do 2 tjedna. Ako ga sredstvo ubije, ubit ce ga u roku od par sati, ne nakon par dana.
Misery's Crown is offline  
Old 06.05.2008., 20:29   #206
pa to mi je struka pa znam o cem pricam.Frontline sadrzi fipronil koji djeluje na zivcani sustav hladnokrvnih zivotinja tocnije insekata i sprijecava njihovu funkciju tako i prijenos virusa.E sad druga je stvar sto ljudi ne stavljaju svaka 4 tjedna kako treba nego stave svakih mjesec i pol kada razina supstance padne i onda kukaju kako je pas dobio piroplazmozu.no ako ti stavis svaka 4 tjedna i ako pas unatoc tome dobije piroplazmozu onda smo svi glupi i nitko ne bi trebao stavljati ampulu koja nema funkciju
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Old 06.05.2008., 20:32   #207
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
pa to mi je struka pa znam o cem pricam.Frontline sadrzi fipronil koji djeluje na zivcani sustav hladnokrvnih zivotinja tocnije insekata i sprijecava njihovu funkciju tako i prijenos virusa.E sad druga je stvar sto ljudi ne stavljaju svaka 4 tjedna kako treba nego stave svakih mjesec i pol kada razina supstance padne i onda kukaju kako je pas dobio piroplazmozu.no ako ti stavis svaka 4 tjedna i ako pas unatoc tome dobije piroplazmozu onda smo svi glupi i nitko ne bi trebao stavljati ampulu koja nema funkciju
Znaci svi psi zarazeni piroplazmozom dok su imali na sebi Frontline stavljan ispravno i redovno su slucajnost?
Nijedno sredstvo nije 100 % sigurno, sto bi trebalo biti jasno svima dosad.
Misery's Crown is offline  
Old 07.05.2008., 12:36   #208
mi stavljamo frontline već dugo, i to svaka tri i pol tjedna, tako su nam rekli, i zadovoljni smo, nije bilo problema, a stalno smo negdje u divljini.

frontline combo, ako sam dobro shvatila, ima tu prednost što su buhe u drugoj generaciji od njega sterilne ili kako se već zove pa sprječava da se dalje razmnožavaju.

ali ne znam, mi ga stavljamo uglavnom zbog krpelja, s buhama nismo ni imali iskustva.

doduše, nedavno su nam rekli da su se krpelji navikli na frontline, da prijeđemo na advantix, iako moram priznati da to baš i ne razumijem i nisam sigurna koliko tome vjerujem, tim više što je prijatelj baš s advantixom jako loše prolazio, uvijek krpelji, u običnoj gradskoj šetnji.
Ms_Manners is offline  
Old 07.05.2008., 15:27   #209
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
pE sad druga je stvar sto ljudi ne stavljaju svaka 4 tjedna kako treba nego stave svakih mjesec i pol kada razina supstance padne i onda kukaju kako je pas dobio piroplazmozu.no ako ti stavis svaka 4 tjedna i ako pas unatoc tome dobije piroplazmozu onda smo svi glupi i nitko ne bi trebao stavljati ampulu koja nema funkciju
ja koliko sam videla na uptstvu pise na 3 meseca. mozda i gresim ali ne bih ja to stavljala jednom mesecno. mnogo hemije. ni sebi to ne bih stavljala.

i vise verujem sumskim krpeljima nego ovim sto se znaju naci u gradu.

u sumi nema bolesnih pasa a u gradu ima.

mozda mi je losa logika, ne znam?
lilly53 is offline  
Old 07.05.2008., 16:18   #210
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
ja koliko sam videla na uptstvu pise na 3 meseca. mozda i gresim ali ne bih ja to stavljala jednom mesecno. mnogo hemije. ni sebi to ne bih stavljala.

i vise verujem sumskim krpeljima nego ovim sto se znaju naci u gradu.

u sumi nema bolesnih pasa a u gradu ima.

mozda mi je losa logika, ne znam?

Piše (a i provjereno na mojoj Luni):

3 mjeseca (sada već smanjeno na 2 mjeseca ) efikasno za buhe.

Jedan mjesec (sada smanjeno na max. 4 tjedna) za krpelje.

Istina je da je to previše kemije, a o čemu niti mi ovdje previše ne raspravljamo, niti veterinari previše govore. Eto, ja stalno nešto pokušavam 'kemijati' s prirodnim preparatima, ali još ne mogu reći - to je to.

A što se tiče tvoje logike (po kojoj više vjeruješ šumskim negoli gradskim krpeljima ) ... dobra ti je ako ne živiš u Zagrebu. Naime, nekada su krpelji šetali samo po Medvjednici. Pa ih je tamo bilo i najviše zaraženih. U gradu ih nije bilo. A onda su polako krenuli... osvojili Maksimir... i došli i do mog 'frtalja'... emumiša...
fermina-daza is offline  
Old 07.05.2008., 23:13   #211
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
doduše, nedavno su nam rekli da su se krpelji navikli na frontline, da prijeđemo na advantix, iako moram priznati da to baš i ne razumijem i nisam sigurna koliko tome vjerujem, tim više što je prijatelj baš s advantixom jako loše prolazio, uvijek krpelji, u običnoj gradskoj šetnji.
Imam dojam da ljudi to govore cim im se dogodi da se krpelj uhvati na njihovog ljubimca koji ima zastitu (naravno, cinjenicu da nijedno sredstvo ne stiti 100 % zanemare), tako da se ja ne obazirem na to. Ako netko jednog dana zbilja ode u malo dublje istrazivanje tematike i da neke dokaze za tu tvrdnju, tada mozemo raspravljati o smanjenoj ucinkovitosti sredstava za zastitu i zasto se dogodila. Ovako mi je to u stilu: Ono sredstvo protiv komaraca vise ne djeluje jer je mene jedan ugrizao dok sam ga koristila .
Misery's Crown is offline  
Old 08.05.2008., 00:02   #212
Mi koristimo za naše Yorkiće Combo Frontline, sad će biti već 2 mjeseca, no i hranimo ih Barfom od Animacanisa koji sadržava i nešto češnjaka tako da nekako pretpostavljam jedno i drugo daje za rezultat zaštitu od buha i krpelji (bar za sada - da ne ureknem )
paluna is offline  
Old 08.05.2008., 11:22   #213
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Piše (a i provjereno na mojoj Luni):

3 mjeseca (sada već smanjeno na 2 mjeseca ) efikasno za buhe.

Jedan mjesec (sada smanjeno na max. 4 tjedna) za krpelje.

Istina je da je to previše kemije, a o čemu niti mi ovdje previše ne raspravljamo, niti veterinari previše govore. Eto, ja stalno nešto pokušavam 'kemijati' s prirodnim preparatima, ali još ne mogu reći - to je to.

A što se tiče tvoje logike (po kojoj više vjeruješ šumskim negoli gradskim krpeljima ) ... dobra ti je ako ne živiš u Zagrebu. Naime, nekada su krpelji šetali samo po Medvjednici. Pa ih je tamo bilo i najviše zaraženih. U gradu ih nije bilo. A onda su polako krenuli... osvojili Maksimir... i došli i do mog 'frtalja'... emumiša...
ne znam, ja u prolece stavim frontline. Prosle godine sam kupila ne znam ni ja kakav frontline, ali posto je bila mlada stajala joj je i ogrlica. Posle samo ogrlica. Sad samo frontline combo kupljen u Hrvatskoj.

nema ogrlicu.

A sto se tice krpelja, zivim u Beogradu. Sta ja znam... meni nekako sve sto je "prirodno" deluje i zdravije nego "gradsko"

U svakom slucaju do sad nista pu pu pu da se ne ureknemo.
lilly53 is offline  
Old 08.05.2008., 11:35   #214
moja starija kuja 6 god nije imala niti jednog krpelja.s tim da nismo nista koristili protiv krpelja.kada sam joj stavila prvi put frontline,je dobila prvog krpelja?!nakon toga frontline combo-11 krpelja!!!
zarazila se piroplasmozom,ali fala bogu brzo smo skuzili!sada koristi advantix,i da pokucam,jos nismo nasli krpelja!sva ta sredstva protiv krpelja ne djeluju 100%!makar ih stavili svakih 3 tj.
ljudi,nema druge,nakon svake setnje OBAVEZNO pregledati peseke!
i nije istina da ih ima vise po sumama,nasipu...jer kada smo joj nasli 11 komada,nismo bili na nikakvom takvom mjestu,nego u vlastitom vrtu!!!!
whippie is offline  
Old 08.05.2008., 17:09   #215
Pozdrav svim forumašicama i forumašima. Nova sam pa mi nemojte zamjeriti ako mi se potkrade neka pogreška.
Tražim savjet, mišljenje, što već...
Naime, svog labradora starog 4 godine zadnjih mjesec dana štitim od krpelja (barem se tako nadam) Frontline Combo ampulama i Kiltix ogrlicom. Do tada je bio samo na Frontlineu Combo, ali nakon što sam pronašla par krvopija dodala sam i Kiltix ogrlicu. Muči me to što sam s raznih strana čula različita mišljenja o kombiniranju tih preparata. Jedni tvrde da je to super, drugi da baš i nije jer se djelatne tvari međusobno "tuku"... Ima li netko nekakvih saznanja o tome? Hvala!
školica is offline  
Old 08.05.2008., 17:35   #216
Quote:
školica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašicama i forumašima. Nova sam pa mi nemojte zamjeriti ako mi se potkrade neka pogreška.
Tražim savjet, mišljenje, što već...
Naime, svog labradora starog 4 godine zadnjih mjesec dana štitim od krpelja (barem se tako nadam) Frontline Combo ampulama i Kiltix ogrlicom. Do tada je bio samo na Frontlineu Combo, ali nakon što sam pronašla par krvopija dodala sam i Kiltix ogrlicu. Muči me to što sam s raznih strana čula različita mišljenja o kombiniranju tih preparata. Jedni tvrde da je to super, drugi da baš i nije jer se djelatne tvari međusobno "tuku"... Ima li netko nekakvih saznanja o tome? Hvala!
Kiltix i Frontline (ili Advantix) se ne smiju koristiti u isto vrijeme - sad, nikako da se sjetim da li zato sto se ponistavaju ili zato sto je previse kemije ili oboje , ali znam sigurno da se to ne preporucuje, mislim da cak i pise na uputstvima za ogrlicu (pogledaj ako imas detaljno, pa javi).
Dakle, koristi samo jedno i uz to, ako zelis, dodaj neku prirodniju zastitu, poput tableta cesnjaka ili geranijuma. I navikni se pregledavati psa svakodnevno jer nijedna zastita, niti kombinacija zastita, nije 100 % sigurna .
Misery's Crown is offline  
Old 08.05.2008., 19:13   #217
ja sam od ogrlice odustala. sto se tice frontline, nikad ga nije zastitio od krpelja, al zadnji put kad sam mu stavila frontline prije 10tak dana, povracao je par dana za redom. u biti se nisam ni zapitala koliko tu ima hemije, cim taj otrov kroz kozu ulazi u cijeli krvni sistem
postoji li neko prirodnije rjesenje?
liliput99 is offline  
Old 08.05.2008., 23:02   #218
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Kiltix i Frontline (ili Advantix) se ne smiju koristiti u isto vrijeme - sad, nikako da se sjetim da li zato sto se ponistavaju ili zato sto je previse kemije ili oboje , ali znam sigurno da se to ne preporucuje, mislim da cak i pise na uputstvima za ogrlicu (pogledaj ako imas detaljno, pa javi).
Dakle, koristi samo jedno i uz to, ako zelis, dodaj neku prirodniju zastitu, poput tableta cesnjaka ili geranijuma. I navikni se pregledavati psa svakodnevno jer nijedna zastita, niti kombinacija zastita, nije 100 % sigurna .
1. Hvala na odgovoru i savjetu!
2. Nažalost, ambalažu i uputstva sam bacila, ipak je prošlo dosta vremena. A da budem iskrena, nisam ih pretjerano pažljivo niti pročitala jer mi je žena u veterinarskoj apoteci rekla da se Frontline i Kiltix smiju zajedno koristiti. Tek kasnije sam čula za suprotno mišljenje U potpunosti sam svjesna da 100% zaštita od krpeljske gamadi ne postoji i da ništa ne može zamijeniti dobro staro pregledavanje nakon svake šetnje pa se toga i držim. Ipak, bojim se piroplazmoze kao crnog vraga. Ben ju je jednom imao i poduzela bih sve da se ne ponovi.
školica is offline  
Old 08.05.2008., 23:15   #219
Quote:
školica kaže: Pogledaj post
1. Hvala na odgovoru i savjetu!
2. Nažalost, ambalažu i uputstva sam bacila, ipak je prošlo dosta vremena. A da budem iskrena, nisam ih pretjerano pažljivo niti pročitala jer mi je žena u veterinarskoj apoteci rekla da se Frontline i Kiltix smiju zajedno koristiti. Tek kasnije sam čula za suprotno mišljenje U potpunosti sam svjesna da 100% zaštita od krpeljske gamadi ne postoji i da ništa ne može zamijeniti dobro staro pregledavanje nakon svake šetnje pa se toga i držim. Ipak, bojim se piroplazmoze kao crnog vraga. Ben ju je jednom imao i poduzela bih sve da se ne ponovi.
I drugi put .
Meni se osobno Kiltix ne svida jer se ne preporucuje da djeca diraju psa, da spava u istom krevetu sa vlasnikom, neki kazu i da se dosta osjeti miris... jos je nesto bilo... uglavnom, zvuci mi kao najtezi otrov od ponudenih na trzistu .
, samo tako nastavi, jako mi je zao da ti je psic vec imao piroplazmozu - nazalost, ne znam da li znas, ali piroplazmoza se moze vratiti sama od sebe (kod nekog veceg stresa, kod pada imuniteta, ako kuja okoti, itd...).

@liliput99: Hm, cudno mi je da je bas povracao od Frontline-a (ako je neki bas mali psic, mozda je doslo do predoziranja ako nisi pazila na doziranje ili je strasno osjetljiv, ali ako dosad nije reagirao na njega... ).
Uglavnom, od prirodnijih rjesenja imas cesnjak i ulje geranijuma, a Frontline stavljaj (ili promijeni na Advantix) barem radi buha - tada ga mozes stavljati samo jednom u 3 mjeseca (toliko ovaj Combo drzi protiv buha, cini mi se, mislim da i Advantix isto).
Misery's Crown is offline  
Old 09.05.2008., 10:26   #220
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Ovako mi je to u stilu: Ono sredstvo protiv komaraca vise ne djeluje jer je mene jedan ugrizao dok sam ga koristila.
ne jedan, nego ako me baš svaki put sasvim krvnički izgrizu, da, onda mijenjam sredstvo.

i stvarno bih voljela odgovor na ono da se krpelji na neko sredstvo mogu naviknuti. je li to itko čuo? stvarno ne kužim taj dio. netko tko se više razumije u te stvari...
znam da će svašta reći da prodaju neki proizvod, ali ipak...
Ms_Manners is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.