Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2023., 23:32   #81
Quote:
HelenaCROjanska kaže: Pogledaj post
Zainteresirana sam za volontiranje:



https://spasimobisevo.org/sudjelovan...djelatnostima/

Da li mozda ima adekvatniji pdf o Arheologiji sa pronalaskom odgovora?
ne, ali se obrati Arheološkom muzeju u ZG
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2023., 16:44   #82
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne, ali se obrati Arheološkom muzeju u ZG
Hvala
HelenaCROjanska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 18:01   #83
U Klovićevim dvorima nalazi se trenutno jedna od najspektakularnijih izložbi u povijesti muzeja: "MEŠTROVIĆ" .
Umjetničko vodstvo se zaista potrudilo dovući sve što se može u Zagreb. Radovi su to iz cijele Hrvatske, Slovenije, Srbije, te ostalih zemalja ex Yu, te iz mnogih privatnih zbirki.
Izložba je smještena na dva kata, te neke skulpture u atriju. Ima ih jako puno, od najranije mladosti pa do radova iz USA, ovo se ne smije propustiti !
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 21:10   #84
Bila je prije X godina neka manja izložba od Meštrovića....ovo je valjda XXL varijanta.

Osobno nisam neki njegov ludi ljubitelj, činio mi se malo sociopatski tip. Vidjela sam mauzolej koji je on u Crnoj Gori napravio za carsku obitelj, a navodno je, kad ga je predavao, rekao: Od jednog velikana drugome! Toliko je sociopatski bio uvjeren u svoju veličinu!

Bum preskočila.

Ima li što drugo? Kamo se preselio Školski muzej, negdje na Zeleni val? Oni su mi bili jako simpatični, ali potresi ih je dokusurio...
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2023., 22:51   #85
Svjetski muzeji u potpunosti su se otvorili, ali nisu nadglasali izazove

https://magazin.hrt.hr/kultura/svjet...azove-11243276
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 17:36   #86
Zanimljiv link, hvala ti.

To s restitucijom me totalno frustrira. Tako se možeš ganjati do stoljeća sedmog. Tko je jamio jamio je, bila bi moja filozofija ili "taknuto, maknuto" - gdje se umjetnina zatekla 1.1.2024. njegova je. I bok.
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 19:21   #87
Quote:
Elektron3 kaže: Pogledaj post
Bila je prije X godina neka manja izložba od Meštrovića....ovo je valjda XXL varijanta.

Osobno nisam neki njegov ludi ljubitelj, činio mi se malo sociopatski tip. Vidjela sam mauzolej koji je on u Crnoj Gori napravio za carsku obitelj, a navodno je, kad ga je predavao, rekao: Od jednog velikana drugome! Toliko je sociopatski bio uvjeren u svoju veličinu!

Bum preskočila.

Ima li što drugo? Kamo se preselio Školski muzej, negdje na Zeleni val? Oni su mi bili jako simpatični, ali potresi ih je dokusurio...
Dosad nisam bio, ali ću sigurno ići...umjetnici znaju biti ekscentrici i nebi se time ograničavao...

U Školski ne idem jer nema većinom nikad meni nikaj zanimljivog, bio jednom na Titanic izložbi.

Ja idem i u Arheološki na:
https://www.amz.hr/hr/izlozbe/izlozb...-galeriji-amz/

Imaš na ovom linku upitnik o AMZ-u: https://www.amz.hr/hr/amz-obavijesti...ijesne-zbirke/
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 19:23   #88
Quote:
Elektron3 kaže: Pogledaj post
Zanimljiv link, hvala ti.

To s restitucijom me totalno frustrira. Tako se možeš ganjati do stoljeća sedmog. Tko je jamio jamio je, bila bi moja filozofija ili "taknuto, maknuto" - gdje se umjetnina zatekla 1.1.2024. njegova je. I bok.
Kako možeš reći tko je jamio jamio, pa jamili su pljačkanjem. Britanci su imali brodove koji su bili stalno u pogonu i prevozili umjetnine koje su drapali po Svijetu.
https://www.insider.com/british-empi...-manuscripts-8

Da li tako misliš ako ti netko auto ukrade?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 15:40   #89
Joj daj, sad se javljaju neki nasljednici iz ne znam kog koljena i traže djela nazad, pa tko je kojim brodom odvezao, oteo, čovječe! Nemoguća misija!

Osim toga, tko si ti da meni uskraćuješ pravo na moje frustracije i emocije. Ako kažem da me restitucija frustrira, frustrira me. I totalno se zalažem za koncept "taknuto-maknuto"

Ti meni zvučiš kao da ne razumijem značenje izraza "tko je jamio, jamio je"

Neće moj auto nitko , a i ako ga odveze, valjda mu treba više nego meni!
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 19:44   #90
Koji nasljednici? Pa to je vlasništvo država gdje država traži povratak svojih umjetnina. Koje je jednom davno posjedovala, dok NISU UKRADENI.
To što je ukradeno prije 500 godina nije znak da nije potrebno vratiti...uostalom na jednom istom prostoru se točno zna povezanost i sljedivost država i naroda koji su tu istu umjetninu proizveli i imali u svom svom vlasništvu. Postoji povijest koja nam to objašnjava.

Ništa ti ja ne uskraćujem...bokte koji drama queen moment.

Da, ja ne razumijem značenje izraza tko je jamio, jamio je. Na svoju sreću.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 21:59   #91
Kako možeš živjeti u Hrvatskoj, a ne razumjeti koncept "tko je jamio, jamio"?!?!
Uopće ne razumijem to!

Javljaju se i nasljednici. Negdje sam nedavno naguglala da je za neku poznatu sliku iz nekog poznatog svjetskog muzeja odnijeta slika jer se javila neka nasljednica tog slikara u stotom koljenu i tražila ju nazad jer je navodno ne znam kad i gdje ukradena. Uglavnom, završilo na sudu i nasljednica dobila i ta slika koja visila u nekom slavnom muzeju desetljećima sad visi kod neke babe koja tog slikara nije ni upoznala jer se rodila 50 godina nakon što je on krepao.

Država, kakva država? Tko je država? Država to smo mi!
Elektron3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2024., 17:32   #92
u Zagrebu će se ponovno otvoriti Hrvatski prirodoslovni muzej, u obnovljenoj palači Amadeo najkasnije početkom rujna, te Hrvatski športski muzej u Ilici 13. U Velikoj Gorici bit će otvoren Interpretacijski centar Muzeja Turopolja.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.