Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 16:39   #81
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i, jel ti dobro pere robu koju zmažu djeca?
Ma gle ni Dash ne opere ono što mala smaže...nešto da, ali ono jako zamazano ne...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:42   #82
zadovoljna sam, a ako se i ne skinu mrlje ponovimo pranje i stavimo malo det za suđe ili vanisha.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:45   #83
Ja Vanishovim sapunom natrljam mrlje istrljam i onda perem u masini. Uglavnom odu fleke.

Sto se tice ekoloskih sredstava za pranje, ima ih u Bio&Bio prodavaonicama, ali su bogme skupi. Jel mozda njih netko koristio?
Ja bih bila ekoloski osvjestena, ali nemam para toliko.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:48   #84
ja sam mislila probati te iz bio i bio kad potoršim frosh..ne znam koliko su skupi, ali ovi frosh nisu ništa osjetno skuplji od konvencionalnih...
budući da ne miriši agresivno, ne dobivam poriv stavit tri čepa omekšivača, stavim samo jedan
isto tako, deterdženta doziram koliko piše na boci...imam osjećaj da mi taj deterdžent traje dulje nego konvencionalni...
ne perem puno, dvoje nas je, cca dvije mašine tjedno, litra i pol frocha mi je trajala tri mjeseca...

za mriis kapnem eterično ulje u omekšivač - recite da mi to ne bude ubilo mašinu...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:51   #85
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ja Vanishovim sapunom natrljam mrlje istrljam i onda perem u masini. Uglavnom odu fleke.

Sto se tice ekoloskih sredstava za pranje, ima ih u Bio&Bio prodavaonicama, ali su bogme skupi. Jel mozda njih netko koristio?
Ja bih bila ekoloski osvjestena, ali nemam para toliko.
bingo

ma konformist sam, znam
1. skupi su
2. ne mirisu onako fino da mi cijeli stan zamirisi
3. ne skinu sve fleke (ok, to ne ide nekad u prvom pranju ni s ovim uobicajenim deterdzentima, ali u drugom ode sve osim zeljeza i ledo cokoladnog sladoleda )

ekoloski si osvijesten, potrosis brdo para, onda ti usfali deterdzenta u subotu popodne i kupis ariel u najblizem konzumu
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:53   #86
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam mislila probati te iz bio i bio kad potoršim frosh..ne znam koliko su skupi, ali ovi frosh nisu ništa osjetno skuplji od konvencionalnih...
budući da ne miriši agresivno, ne dobivam poriv stavit tri čepa omekšivača, stavim samo jedan
isto tako, deterdženta doziram koliko piše na boci...imam osjećaj da mi taj deterdžent traje dulje nego konvencionalni...
ne perem puno, dvoje nas je, cca dvije mašine tjedno, litra i pol frocha mi je trajala tri mjeseca...

za mriis kapnem eterično ulje u omekšivač - recite da mi to ne bude ubilo mašinu...
super da vec imas naviku pranja ekoloskim sredstvima, jer zapravo jedino sto bi mene natjeralo da mijenjam navike je da mi netko od klinaca dobije alergiju, neurodermitis i sl.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:55   #87
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post

2. ne mirisu onako fino da mi cijeli stan zamirisi

ekoloski si osvijesten, potrosis brdo para, onda ti usfali deterdzenta u subotu popodne i kupis ariel u najblizem konzumu
sreća moja da ne mirišu onako intenzivno, svi mirisi mi smetaju. Ipak sam ja trudnica

Frosch kupujem ili u KOnzumu ili u Mercatoru.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:56   #88
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
super da vec imas naviku pranja ekoloskim sredstvima, jer zapravo jedino sto bi mene natjeralo da mijenjam navike je da mi netko od klinaca dobije alergiju, neurodermitis i sl.
tako smo krenuli. Prvorođeni ima astmu.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:58   #89
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
super da vec imas naviku pranja ekoloskim sredstvima
navika je nastala iz principa - ja se, recimo, ne dam terorizirat imperativom da mi roba mora mirisati na proljetnu livadu ili na svježinu oceana (štoviše, ), a zapravo to samo znači da je krcat kemijskim mirisima

kad sam vidjela ovaj neki novi intelligence deterdžent nisam mogla vjerovat kaj sve neće izmislit ne bi li nam prodali...

ja inače imam neke svoje principe i mrzim biti ovca potrošač - ja preferiram i prirodnu kozmetiku, ne koristim umjetne mirise za prostore, ne padam na ubijanje bakterija domestosima i slično

naravno, kad mi usfali u nedjelju popodne, i ja kupim..dobro, ne ariel nego faks helizim..jer je hrvatski proizvod , al to su neki drugi principi...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:02   #90
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja inače imam neke svoje principe i mrzim biti ovca potrošač - ja preferiram i prirodnu kozmetiku, ne koristim umjetne mirise za prostore, ne padam na ubijanje bakterija domestosima i slično

naravno, kad mi usfali u nedjelju popodne, i ja kupim..dobro, ne ariel nego faks helizim..jer je hrvatski proizvod , al to su neki drugi principi...
Od domestosa nema boljeg za pranje pločica. Moje budu tako masne. NIšta od standardnih prašaka mi ne pomaže.

Preferiram prirodnu kozmetiku, eterična ulja, alkohol za stakla...

A kad pofali Frosch tu je, slažem se, Faks, jer - KUPUJEM HRVATSKO!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:06   #91
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
sreća moja da ne mirišu onako intenzivno, svi mirisi mi smetaju. Ipak sam ja trudnica

Frosch kupujem ili u KOnzumu ili u Mercatoru.


ma znam, valjda sam jednostavno prelijena za mijenjanje navika. a i volim taj miris. bad, bad mother
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:51   #92
Sad sam se vratila iz konzuma litra i po froscha košta koliko i litra i po faska 39,00 kn.
omekšivač frosch 11,00 kn lenor 15,00.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:47   #93
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Sad sam se vratila iz konzuma litra i po froscha košta koliko i litra i po faska 39,00 kn.
omekšivač frosch 11,00 kn lenor 15,00.
upravo si me motivirala

i nije testiran na zivotinjama (koliko ti podaci mogu biti sigurni)

to je onaj zabac, jelda?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:50   #94
Yep!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 23:52   #95
pa cemu onda frosch za 39 i omeksivac za 11 kad ne opere bas kao drugi a roba ne mirisi ni pola ko sa lenorom....
onda slobodno mozes usparat 50 kn tjedno a ucinit ces i planeti veliku uslugu
ja perem od obadvije cure robu, od rodjenja, sa tekucim persilom i trenutno sa softlanom (vanille&orchidee) prekrasno mirisu i na srecu nemaju nikakvih alergija od toga
obozavam kad plisana odjelca mirisuuu
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 23:57   #96
Quote:
indy kaže: Pogledaj post
obozavam kad plisana odjelca mirisuuu
i meni se najteze toga odreci , ali eto ima cura kojima bas odgovara taj neutralan miris.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:08   #97
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
curke, jel koristite one ekoloske praske za rublje, antialergijske, antibakterijske, antiovo, antiono?

ja ne
imam griznju savjesti prema majcici zemlji
Ne , koristim najnormalnije deterdjente i nemam uopce griznju savjesti, sto je vise anti ovo anti ono to je veci porez na bedake tak da nis od toga..........tak sam jednom popusila 40 kuna na neki frosh sa mirisom narandje koji "super" cisti kamenac , ...da vidis kad ja uzmem cilit pa kad kamenac vristi cim ga vidi , a tek domestos ..za bebinu odjecu koristim najnormalniji prasak, po potrebi i venis i ukljucim na perilici duplo ispiranje i nakraju sve to zacinim sa Cocolinom sensitiv, ne buni se bebina koza, ne bunim se ni ja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 01:19   #98
ni ja ne koristim anti ništa....koristim tekući za šarani veš i Fax za bijeli i uvijek stavim pola čepa omekšivača....Ornel Babysoft, Easy iron (imaju mali čep)...i stvarno mi je lakše za ispeglat...

Vanish rula za mrlje od banane, jabuke, kakice i sl...a robica nam ljepo miriši....ne smatram se boljom osobom jer mi roba miriši...ja u tome uživam....koža nam se ne buni...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:01   #99
Drage mame, nova sam na ovom forumu i drago mi je sto mozemo podijeliti iskustva.

Ono sto su mene savjetovale babice je da bebinu robu nikako ne perem s omeksivacem jer on izaziva alergijske reakcije. A sta se tice pranja robe da nije nuzno prati na visokim temperaturama, vec da je preporucano da je roba vise puta oprana (posebno nova) kako bi iz nje izasle sve kemikalije.

Najvise me iznenadila (i sokirala) informacija da nikako ne koristim sampon za djecu "no more tears" (mislim da je od johnsona) jer u sebi sadrzi sastav koji se koristi u lokalnim anestezijama i zbog njega "nema suza" kod bebe.
__________________
jupilica.blog.hr
eritrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:12   #100
Quote:
eritrea kaže: Pogledaj post
Najvise me iznenadila (i sokirala) informacija da nikako ne koristim sampon za djecu "no more tears" (mislim da je od johnsona) jer u sebi sadrzi sastav koji se koristi u lokalnim anestezijama i zbog njega "nema suza" kod bebe.
bez adekvatnih i relevantnih informacija, ovo meni zvuči više kao hoax nego kao istina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.