Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 17:36   #1
Pitanje u vezi Off-a

Poštovana Nica, Pringles, dame i gospodo modovi,

Moram postaviti samo jedno pitanje, kako bih izbjegao dobivanje kartona i banova na off-u, sukladno novim pravilima koje je napisala Nica.
Smijemo li mi ove nove klonirane modove uopće spominjati po nicku, kao da su obični forumaši ili ćemo za to dobiti karton kao komentiranje moderature ili ne znam šta?
Vidim da je uvažena kolegica Anida dobila karton zbog spominjanja prisustva tih nickova

https://www.forum.hr/infraction.php?do=view&p=67166867

pa me zanima koja su točno pravila da ih se znam pridržavati?

Mi na off-u imamo temu di pišemo što misliš o forumašu, pa me sad zanima hoću li dobiti karton ako napišem neki od ovih nickova i netko ispod napiše svoje mišljenje o forumašu?
Ili npr. netko napiše Diamond Dog, ja ispod stavim Pringles. Ili Nica. Ili nemam pojma šta. Onako samo u zezanciji kao... Ili ću za to dobiti karton?

Eto, skrušeno vas molim samo na pojašnjenje pravila u vezi tog moderiranja, kako bih izbjegao nesvjesno kršenje.

hvala!
Papa Emeritus is offline  
Old 23.12.2017., 17:39   #2
Nadovezala bih se samo pitanjem jesu li sada opet uvedeni kartoni kao sankcija, odnosno znači li to da je prestalo važiti pravilo koje je nedavno Dyma uveo da kartoni na Offu više ne postoje nego odmah ide ban?
BlackVenom is offline  
Old 23.12.2017., 17:56   #3
Dymino pravilo smo za sada ublažili jer je bilo neophodno jer je bio sam, a sada nas je dovoljno pa krećemo s uobičajenim bodovanjem kartona, ali to će rasti kod recidivista.
Za komentiranje moderature bit će nulta tolerancija, ne postoji niti jedan razlog da pišete o moderatorima. Ukoliko će netko od moderatora sudjelovati na temama onda će ga se moći spominjati kao forumaša.
GabrielSabatini is offline  
Old 23.12.2017., 23:37   #4
Nica jel može neko da nam objasni da li mi to više ne smemo ni da se igramo kako nama odgovara nego smemo da se igramo samo koliko i kako nam kažu moderatori?

Ja sam iskreno ovim šokirana. Ne znam ljudi za vas, ali meni je ovo u najmanju ruku i najblaže rečeno, tragikomedija!


https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=8925
SarahJo is offline  
Old 23.12.2017., 23:45   #5
Ja bi samo molio da netko na ovom forumu shvati da se radi o pdf-u Offtopic. Znači gomili smeća, kojeg se može kompletno izbrisati svako 15 dana i nikome neće nedostajati.
Davat kartone i banove zbog toga jer netko spomene da je netko nečiji klon je cirkus. Mi svi imamo klonove i svi znamo tko je tko i nitko to niti ne skriva. I sad ja napišem da je blackvenom flora i dobijem ban. Ili mene netko nazove Daario, odma ban?
Mislim šta je vama?
Ako vam toliko smetamo, može lipo perma svakome, ključ na cili pdf i sredili ste problem. Nema potrebe za otvaranjem klonova moderatora i cijelim cirkusom kojih zadnjih dana izvodite. Imam osjećaj ko da mi je UDBA za vratom dok se dođem tu zezat i opustit i svaki post se gleda je li dvomislen i je li neka provokacija i je li slučajno spominjem da je netko nečiji klon
Aj Pringles pukni mi sad karton, možeš i sa klonom, svejedno mi je.
Papa Emeritus is offline  
Old 23.12.2017., 23:54   #6
a da za pocetak prestanete biti tako posesivni
edi_bosanceros is offline  
Old 23.12.2017., 23:58   #7
Posesivni u vezi čega?

Što pitam na temi "Šta mislite o forumašu" pitanje: Edi i Bosančeros i dodje moderator da mi kaže kako to nije po pravilima?

A da za početak razmisliš o čemu pišemo uopšte?
SarahJo is offline  
Old 23.12.2017., 23:59   #8
Quote:
BlackVenom kaže: Pogledaj post
Nadovezala bih se samo pitanjem jesu li sada opet uvedeni kartoni kao sankcija, odnosno znači li to da je prestalo važiti pravilo koje je nedavno Dyma uveo da kartoni na Offu više ne postoje nego odmah ide ban?
A znači na to ste mislili neki dan kad je Anida pitala hoćete li me upozoriti, a netko je od vas odgovorio ne.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 24.12.2017., 00:01   #9
Quote:
SarahJo kaže: Pogledaj post
Posesivni u vezi čega?

Što pitam na temi Šta mislite o forumašu pitanje: Edi i Bosančeros i dodje moderator da mi kaže kako to nije po pravilima?

A da za početak razmisliš o čemu pišemo uopšte?
sestro svati ovo
pises na forumu koji eto ima neka pravila
da li se meni svidjaju sva ta pravila
khmmmm pa rekao bi ne
ali to je moj problem a ne problem ovog foruma
doduse ja sam glup pa mi to sve i ima nekog smisla
edi_bosanceros is offline  
Old 24.12.2017., 00:02   #10
Ovaj ceo pdf je čista sprdnja.

Meni stvarno moja zdrava pamet ne dozvoljava da me neko tretira kao Teletabisa. Ni moderatori a bome ni neki forumaši.

Tako da ću se radije od njega oprostiti...
SarahJo is offline  
Old 24.12.2017., 00:03   #11
Quote:
SarahJo kaže: Pogledaj post
Ovaj ceo pdf je čista sprdnja.

Meni stvarno moja zdrava pamet ne dozvoljava da me neko tretira kao Teletabisa. Ni moderatori a bome ni neki forumaši.

Tako da ću se radije od njega oprostiti...
kako da ti to kazem
izbor je tvoj
edi_bosanceros is offline  
Old 24.12.2017., 00:04   #12
Quote:
edi_bosanceros kaže: Pogledaj post
sestro svati ovo
pises na forumu koji eto ima neka pravila
da li se meni svidjaju sva ta pravila
khmmmm pa rekao bi ne
ali to je moj problem a ne problem ovog foruma
doduse ja sam glup pa mi to sve i ima nekog smisla
Koja pravila na temi "Šta mislite o forumašu" na pdf koji se zove off?
Alo, na temi "Šta mislite o forumašu" pa nisam pisala na politici šta mislite o vojnoj intervenciji u Siriji! O čemu ti pišeš?

Ne glumataj Edi molim te onako, baš drugarski te molim i čovečanski ti kažem...ono baš...
SarahJo is offline  
Old 24.12.2017., 00:06   #13
Quote:
SarahJo kaže: Pogledaj post
Koja pravila na temi "Šta mislite o forumašu" na pdf koji se zove off?
Alo, na temi "Šta mislite o forumašu" pa nisam pisala na politici šta mislite o vojnoj intervenciji u Siriji! O čemu ti pišeš?

Ne glumataj Edi molim te onako, baš drugarski!
ignorias cinjenicu da i to sto je nesto off na forumu ima neka pravila
i glumatam tek toliko koliko glumatas i ti drug moj
edi_bosanceros is offline  
Old 24.12.2017., 00:12   #14
tako je. skroz podržavam ovaj novi fa.. režim. što bi kolegica mamekica rekla, reda mora bit! a ja ću dodat, što siješ to i žanješ. žnješ. bla.
Orak is offline  
Old 24.12.2017., 00:14   #15
Inače nemam pojma o toj temi di se daje mišljenje o forumašima, ali se slažem da je glupo davati kartone na njoj i čitavom OFF-u. To vam je kao da kažnjavate nekoga jer je bacio opušak dok čitava šuma gori.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 24.12.2017., 00:15   #16
Quote:
SarahJo kaže: Pogledaj post
Koja pravila na temi "Šta mislite o forumašu" na pdf koji se zove off?
Pravila da ta tema neće biti paravan za vrijeđanje drugih forumaša, kao ni za nagađanje o klonovima.

Vrlo su jasna i kratka te nepromjenjiva. I vrijede za tebe kao i za sve ostale.
GabrielSabatini is offline  
Old 24.12.2017., 00:17   #17
Quote:
GabrielSabatini kaže: Pogledaj post
Pravila da ta tema neće biti paravan za vrijeđanje drugih forumaša, kao ni za nagađanje o klonovima.

Vrlo su jasna i kratka te nepromjenjiva. I vrijede za tebe kao i za sve ostale.
znači tema je takva da kad me netko pita što mislim o forumašu xy, ja moram napisati samo nešto pozitivno, pa makar ne mislio ništa pozitivno?

e svaka vam čast. s ovim danas ste postigli do sad neviđenu razinu apsurda. kreator ove ideje zaslužuje nagradu
Papa Emeritus is offline  
Old 24.12.2017., 00:21   #18
Quote:
GabrielSabatini kaže: Pogledaj post
Pravila da ta tema neće biti paravan za vrijeđanje drugih forumaša, kao ni za nagađanje o klonovima.

Vrlo su jasna i kratka te nepromjenjiva. I vrijede za tebe kao i za sve ostale.
Oprosti, ali imam pitanje o klonovima jer mi to čudno zvuči. Odavanje kojeg klona je zabranjeno? Recimo da ozbiljniji forumaš kojem je nick a piše na off-u pod nickovima b, c i d.
Krši li netko pravilo ako npr. kaže da je d=a (jer je odao njegov "legalni" nick). Ili krši pravilo i ako kaže da je c=d.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 24.12.2017., 00:21   #19
Quote:
GabrielSabatini kaže: Pogledaj post
Pravila da ta tema neće biti paravan za vrijeđanje drugih forumaša, kao ni za nagađanje o klonovima.

Vrlo su jasna i kratka te nepromjenjiva. I vrijede za tebe kao i za sve ostale.
Ne razumem o kakvom vredjanju je reč ako ja postavim pitanje šta mislite o forumašu i napišem Edi i Bosančeros? I dodje modarator i napiše poštujte pravila?

Takva tema postoji i na DIK-u, nikada nikome palo na pamet nije da napiše: poštujte pravila.

Možeš li mi to razjasniti? O kom pravilu i vredjanju vi pričate?

Što se klonova tiče, dole skoro svi pišu sa klonovima, mi svi smo klonovi. Papa je lepo pitao, šta to sada znači? Ako neko napiše Misterium i Sara dobiće karton?

Meni ne treba moderator da kaže kako da komuniciram sa ljudima. To je stvar mog vaspitanja i moje kulture, tako da se za mene ne moj brinuti.
SarahJo is offline  
Old 24.12.2017., 00:29   #20
Ovo pravilo iz uvodnog posta topica o mišljenjima o forumašima je donijeto u dogovoru sa mnom: vrijeđati, provocirati ni odavati druge profile se ne smije nigdje pa neće biti dozvoljeno ni na Off-u kako god vam se zvala tema. Možete napisati "nešto negativno" i bez vrijeđanja, a ako to niste u stanju suzdržite se od pisanja. Ili si dajte oduška i prihvatite zasluženu kaznu bez drame.

Forumašima se obraćajte s nickom koji trenutno i na toj temi koriste, to je u najmanju ruku bazična pristojnost, a suprotno u najgorem odavanjem privatne informacije bez obzira tko što "zna".

Mislim da su ova pravila i sasvim jasna i sasvim smislena. Nijedan pdf nije, ili barem ne bi trebao biti, nemoderiran pa to neće biti ni Off topic. Na njemu je dozvoljeno neograničeno četanje i zafrkancija, ali nije dozvoljeno sve.


Dodatak: sudeći po prijavama koje moderatori dobivaju, nekima se ne sviđa što im se spominju drugi nickovi, tako da ova odluka nije donešena iako nikome ne smeta, kao što neki od vas možda misle. Smeta, ima im pravo smetati i razumljivo je zašto im smeta, a moderatori su tu da na pdf-u osiguraju opuštenost svima koji su voljni dobronamjerno forumariti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.