Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 08:33   #1
Pdf turizam - brisanje postova

Zašto mi je izbrisan post na pdf Turizam, tema je volontiranje u Africi?
Koja su pravila tim postom prekršena? Molim da netko od nadležnih pogleda kad stigne
https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post67265653
črni is offline  
Old 31.12.2017., 08:40   #2
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Zašto mi je izbrisan post na pdf Turizam, tema je volontiranje u Africi?
Koja su pravila tim postom prekršena? Molim da netko od nadležnih pogleda kad stigne
https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post67265653
Ja sam ti obrisao post, zbog toga što si, po svojem starom običaju, počeo politizirati na Turizmu, a rekao sam ti da ti to neće prolaziti.

Ako ti se priča o Politici, izvoli o tome na pdf-u koji je i stvoren za to. Usput, sad si još dobio i karton i bodove za spam na istoj temi.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 31.12.2017., 09:06   #3
Ti po dobrom starom običaju ne razumiješ ni što je politika, a kamoli politiziranje što je čini mi se opet mekani teror stare moderatorice zavijen u novo ruho. Naime, u postu sam i naveo da volontiranje gotovo po ničemu ne spada pod turizam, osim u onom dijelu gdje je se u slobodno vrijeme (tokom volontiranja ili ratovanja - svejedno) nekome hoće biti turistom, što sigurno u oba slučaja nije turističko putovanje. I da tema veze s turizmom nema. I tebi je to spika za brisanje? Izvoli vratiti izbrisani post ili izmoderiraj kako spada - prebacujući cijelu temu u odgovarajući PDF.

Neka pogleda netko od nadležnih tko se razumije u domenu politiziranja i/ili turizma. Ti si jednom ionako sam priznao da se u to područje ne razumiješ. A sad sve manje mislim da se razumiješ u turizam kao društveni fenomen. Ti sigurno jesi putnik, ali to samo po sebi ne čini referencu da si odmah i dobar mod na turizmu.
črni is offline  
Old 31.12.2017., 09:25   #4
Možeš ti svoj "aktivizam" objašnjavati kako hoćeš ali providan si odavno, fraze kao...

Quote:
je li netko planirao ići ratovati "u ime mira" u npr. Afganistan, Siriju, Ukrajinu...
...jasno ukazuju tvojeg trojanca, svejedno kako ga ti upakirao. I to ti neće prolaziti. Kao što već rekoh, odi gore na Politiku i razgovaraj tamo o politici, među velikim momcima, a ne na pitomom Turizmu. Kad god okreneš na politiku brisat ću ti to tako da će biti "badava si krečio".

Potezanje bivše moderatorice ti je sasvim nepotrebno. Ona jest bila cijenjena među velikom većinom forumaša koji su bili aktivni na Turizmu tada. Pa i od mene. No, ja ne provodim nikakav mekani teror stare moderatorice zavijen u novo ruho. No neka pogledaju nadležni i donesu svoj sud. Nema problema.

Tema je postavljena daleko prije no sam ja postao mod, ali je i granično barem povezana s turizmom, tako da ipak mislim da treba tu i ostati, ali i sama rasprava treba ostati unutar okvira vezanih za putovanja/turizam.

Btw. aktivno radim u menadžmentu u Turizmu preko 20 godina, na nekoliko kontinenata, i itetkako se razumijem u njega. Ja sam jedino rekao da se ne razumijemijem u dio "Hrvatska i Turizam" (ono oko iznajmljivanja i sl.).
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 31.12.2017., 09:50   #5
Pa naravno da je analogija jasna. To je i bio cilj. Usporediti naizgled neusporedive krajnosti kako bi se dobio što bolji dojam besmislenosti ove teme na turizmu.
To što je nekome motiv putovanja rat, a drugome pomoć zajednici ne znači da je tema volontiranje turistička, samim činom što je pozitivno intonirana, a ova druga negativna, i da kao takva spada pod turizam. Što tu nije jasno? Ne razumiješ razliku između putnika i turista?

U oba slučaja čovjek bi se turisitčki špancirao u slobodno vrijeme od osnovne aktivnosti - koja nikako nije turistička. A cilj mog posta kojeg si obrisao bila je baš ta, a ne politiziranje pa mislim da bi post trebao vratiti (ako temu misliš gajiti na turizmu) ili premjestiti cijelu temu, što je svakako bolje rješenje, u odgovarajući pdf.
črni is offline  
Old 31.12.2017., 09:58   #6
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je analogija jasna.
Ta analogija nije potrebna. Pitanje je i koliko je logična, no ne bi o tome na ovoj temi jer bih otišao bespotrebno u off topic.

Tema ostaje na Turizmu, a diskusija na toj temi unutar turizma.

Možeš sam otvoriti sličnu temu negdje drugdje, ako želiš, i pisati tamo što želiš. Slobodno, izvoli! Ali ne na Turizmu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 31.12.2017., 10:03   #7
Nisi upućen.
Volontiranje se danas plaća. Jest da je mizerija, ali međunarodno volontiranje se gotovo u potpunosti plaća određenom simboličkom nagradom, a neka volontiranja poput UN-ovih programa ili profesionalnih volontera su jaako dobro plaćena.

Profesionalni volonteri su 365 dana na plaći, imaju svoje radno vrijeme, i sve druge obaveze koje se sklapaju ugovorom, također
uvedeno je i korporativno volontiranje gdje se pomaže velikim kompanijama u organizaciji raznih događanja što je jedan od najnakaradnijih dijelova volonterstva danas...a to naravno sve vrijedi i za HR. Pa je analogija između rata i mira ne samo jasna i potrebna nego je temlj shvaćanja problematike - koju si ti u dva klika spremio u ropotarnicu jer si zabrijao na bijele miševe.

(odogovor je na editiran dio posta koji je u međuvremenu nestao)
črni is offline  
Old 31.12.2017., 10:41   #8
Jučerašnji obrisan post je obrisan opravdano (dio o rasizmu prouzročenom od strane bijelaca, koji je potpuno nepotreban za raspravu i skreće temu u vode koje nisu za Turizam).

Današnji je obrisan i kartoniran jer je komentiranje moderature (barem bi od mene dobio takav karton, vidim da je IM bio blaži, pa si dobio samo za off). I jedan i drugi obrisani potpuno opravdano.

Ako nastaviš ovako uvlačiti politiku na Turizam, slijedi ti parcijala, da ne bude da nisi upozoren jednom kad se dogodi.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.