Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 15:54   #2821
Bauli, fisure načelno bole puno više od hemoroida. Trebalo bi riješiti tu fisuru sad kada je nađena i vidjeti što ostaje od simptoma. Onda dalje... teško da se ima smisla baviti pudendalnim živcem s jednim neriješenim generatorom jake boli u zdjelici.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:55   #2822
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
Cure koji su siptomi vulvodinije?
Dugotrajna bol ili pečenje vulve u trajanju od 6 mjeseci ili dulje.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 07:46   #2823
vulvodinija

Pozdrav svim clanovima foruma. Registrirala sam se na forum u nadi da cete mi uspjeti pomoci s nekakvim savjetom ili sto napraviti dalje. Imam 33 godine i dva poroda iza sebe. U 12 mj. 2016. imala sam urinoinfekt, pa onda za tri mjeseca opet, ali taj se bas oduzio, jedva je to proslo, ostao mi nagon na mokrenje nakon mokrenja preko mjesec dana. Sve se smirilo, ja sam morala na operaciju krajnika i taj nagon na mokrenje nakon mokrenja se aktivirao i sad traje 7 mjeseci. Znaci nakon mokrenja na prazan mjehur imam uzasan nagon na mokrenje koji traje iza mokrenja nekih sat do dva, kako se mjehur puni stvar postaje olaksavajuca. Kod hrpe urologa sam bila, neurologa, fizijatra, snimke magnetne kako kraljeznice tako i mozga (zbog sumnje na multiplu). Na kraljeznici nekoliko protuzija, kao nista strasno. Bila sam kod dr. Prettnera, nemam kile. Cistoskopija uredna, nije radena biopsija ....zakljucak ostecenje usljed uroinfekcije. Bila na emng misica dna zdjelice u krapini ....periferna lezija p. zivca. Jako sam uplasena da ce ovaj nagon ostati jer ja to sve teze podnosim. Ako imate bilo kakav savjet bila bi vam jako zahvalna.
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:41   #2824
Dero, pozdrav.

Je li sa sigurnošću isključen intersticijski cistitis ili je to to na što sumnjaju?

Je li uredan bris uretre?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:27   #2825
Dero koliko puta dnevno mokrite? Da li su ti uroinfekti koje ste imali dokazani ili je napamet zaključeno od strane liječnika da se radi o uroinfektu? Da li imate samo nagon za mokrenje ili imate još koje tegobe u smislu pečenja pri mokrenju ili nakon mokrenja?
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 17:37   #2826
Bila sam na dvije cistoskopije kod dva dr., i jedan i drugi su rekli da nije intersticijski cistitis. Nije mi radena biopsija mjehura. Mokrim vrlo malo, mogu i samo jednom na dan ....nemam urgencije, odnosno sama odgadam mokrenje jer znam sto me ceka. Znaci moje tegobe krecu iza mokrenja i traju sat do dva. Drugih tegoba nemam, znam nije strasno, ali je jako iritabilno i jako udara na psihu jer ja odgadam odlaske na wc. Inace sam mokrila oko 3-4 puta na dan. Urinoinfekti su bili, prisutna e.coli.
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 17:39   #2827
Iza tog loseg nalaza u 3. mjesecu, sve urinokulture sterilne i kao i svi moguci brisevi.
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:14   #2828
Ajme, toliko se fokusiram na taj moj nagon da jednostavno zaboravim na ostalo. Uglavnom, dogada mi se i to da nakon mokrenja osjetim jak nagon, onda stisnem misice i onda se jos pomokrim, ponovim to sve i opet mokrim i tako par puta, moram reci da se to ne dogada svaki put ...i da imam povremeno bolove u lumbalnom dijelu kraljeznice ....ali bol koja nije strasna, jako podnosljiva. Eto ispricavam se na ova tri posta ....i moj zbrckani um trenutno.
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:07   #2829
Dero nemoj se ni slučajno naprezati pri mokrenju jer ćeš time pogoršati situaciju. To sam ja svojevremeno radila i time drastično pogoršala probleme s mokrenjem.

Gdje osjećaš nagon za mokrenje? Jel imaš osjećaj da ti je mjehur pun ili ti je uretra izirizirana pa imaš dojam da ti se mokri?

S obzirom da da su isključene moguće infekcije te uzročnici istih moguće je da se i kod vas kao i kod mene radi o disfunkciji zdjeličnih mišića. Prezategnuti mišići zdjelice mogu uzrokovati taj stalni osjećaj za mokrenjem.

Nemojte više ići na cistoskopije jer time možete samo još dodatno pogoršati situaciju.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:00   #2830
I ja sam malo istrazivala oko tih problema prezategnutih misica zdjelice, ali kojem god sam se obratila dr. ili fizijatru su mi rekli bolje zategnuti nego preslabi ....tako da sam shvatila da bas i nemamo strucnjake za to. U pocetku problema bio je bas osjecaj punoce mjehura, a sad zna biti i kao zarenje "negdje unutra". Primjetila sam da su tegobe najgore par dana iza menstruacije, iako nemam dana bez tog osjecaja. Primjetila sam da me opustaju masaze nogu, kao da tegobe malo popuste. Bas sam ocajna, jako mi to utjece na sve segmente zivota. Uglavnom, ja bih Vas jako molila ako mi mozete preporuciti strucnjake koji bi mi mozda mogli pomoci, nekakvu kliniku ..bilo sto. Sad sam upravo poslana od strane dr. na nekakvu terapiju koja jaca te misice zdjelice.
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:14   #2831
A čemu jačanje mišića? Ako su prezategnuti mišići onda ćeš si sa tim još samo pogoršati stanje. Treba prvo utvrditi uzrok tegobama a tek onda odgovarajuću terapiju.

Nažalost u Hrvatskoj ne postoji terapeut za zdjelično dno, bar koliko sam ja upoznata. Za takvo nešto je potrebno ići u inozemstvo.

Na kakve točno masaže nogu si to išla? Ako si primijetila da ti to pomaže možeš se sama masirati, recimo bedra i aduktore pa vidjeti da li uistinu pomaže. Masiraj se s ricinusovim uljem jer ono izuzetno povoljno djeluje na relaksaciju mišića. Probaj isto tako uzimati magnezij glicinat.

Ako si ikako u mogućnosti odi u inozemstvo terapeutu za zdjelično dno. Upoznala sam curu koja je imala identičan problem kao ti, dakle konstantan nakon na mokrenje te se na kraju ispostavilo da su uzrok prezategnuti mišići.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:33   #2832
SamaNaSvijetu, čak sam i ja svjesna toga, ali nitko od dosadasnjih dr. nije spomenuo prezategnute mišiće, a stvarno sam kod puno njih bila. Ima dr. koji nešto žele probati ( pa eto i ta sad terapija), a ima i onih koji su mi rekli ...a to je tako trpite; to me ubilo u pojam. Što se tiče masaza, to sam išla radi relaksacije nevezano za probleme, ali sam primjetila olakšanje nakon njih.

Imam mogućnost odlaska u inozemstvo, ali kako nemam dijagnozu ne znam koga traziti niti gdje ići, nisam sigurna trebam li se bazirati na mjehur, taj p. zivac ili mišiće.

SamaNaSvijetu, tko je Vama dao tu dijagnozu i kome ste se obratili?
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:14   #2833
Dero možda za početak provjeriti stanje sa zdjeličnim mišićima. Tim više što su ti masaže malo olakšale tegobe. Čitala sam svojevremeno da infekcije mjehura znaju uzrokovati probleme sa zdjeličnim mišićima pogotovo ako su učestale. Uglavnom poslala sam ti poruku! Probaj se sama masirati i raditi vježbe istezanja za početak. Lagano skroz, ništa na silu.

Ne znam kod kojih si urologa već bila? Iskreno nemam ti tu koga preporučiti jer ja nemam baš najbolja iskustva s ovima kod kojih sam bila a jedan od njih slovi kao jedan od naših najboljih. Taj mi je masno naplatio pregled od kojeg nisam imala apsolutno nikakve koristi. s obzirom da si bila na toj cistoskopiji na kojoj nije ništa nađeno ne znam koliko ima smisla ponovo ponavljati navedenu pretragu pogotovo zato što znam za hrpu slučajeva gdje im je cistoskopija samo pogoršala stanje.

I za kraj...pudendalni živac molim te zaboravi! Bar u ovoj fazi.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:09   #2834
Dero,žao mi je radi tvojih problema..Znam kako ti je psihički..Imam dvoje djece,trenutno sam na bolovanju jer ne mogu sjediti i imam stalan osjećaj pečenja na desnoj strani i osjećaj stranog tijela, izbjegavam dizati,čučati jer imam osjećaj kao da sve puca-a sa malim djetetom to je teško.. na odnose ne mogu ni pomislit već više mjeseci sve to frustrira i strah me da ću na kraju ostati bez posla...23.2.idem u Beč na pregled kod toga dr. ,a taman ću dobiti menstruaciju..Molim te,napiši mi nalaz tvoj iz Krapine EMNG samo da usporedim(možeš i privatnu poruku)..ja nemam problema sa mokrenjem,nego stali osjećaj pečenja,bockanja,iritacije,stranog tijela..odjeću sam morala prilagoditi..ma užas..
Možda bi trebala poslušati savjet Same na svijetu u vezi terapeuta za zdjelično dno ako imaš mogućnosti..Ja ću ovaj vikend poslati email,čekam da mi dođe prijateljica koja bolje priča engleski, u London na prije one dvije navedene adrese koje je lahor napisala..da vidim koliko se čeka pregled,cijenu i njihovo mišljenje..pa počet planirat put..Našla sam u Beču jednu adresu za zdjelično dno,samo ne znam koliko su iskusni..Molim te kada nađeš vremena molim te mi prepiši onaj zaključak iz Krapine i prije koliko vremena si bila,puno hvala!!
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:15   #2835
bauli, joj, znam kako je to sve teško psihički teško podnositi, da ni ja na odnose ne mogu ni pomisliti, stanje se samo pogorša, i ja sam na bolovanju. Odjednom se moj prekrasni život pretvorio u nekakvo preživljavanje jer se zapravo stvorila neka bezvoljnost. Ja imam prijatelje u Beču i Berlinu, pa gledam tamo nešto naći, ako ne onda put Londona. Šaljem ti nalaz putem privatne poruke.
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:26   #2836
Hvala ti puno!!
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:04   #2837
Dero,primila sam tvoju poruku,hvala..ne znam jesi li ti moju?Samo mi potvrdi..
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:35   #2838
jesam, poslala sam ti novu ...
dero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:15   #2839
Dero još nešto... jesi li ti provjeravala stanje s hormonima? Spolni hormoni i hormoni štitnjače?
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 16:03   #2840
Pozdrav,ja sam jučer bila po uputnicu za hormone dobila sam za vaditi FSH,LH,E2,Progesteron,testosteron,androstendion..r ekla mi je ginekologica da mogu izvaditi prva 3 do 5 dana od prvog dana menstruacije sve jer kao nije mi bitno za ovulaciju. Noćas sam dobila,tako da u ponedjeljak idem vaditi..
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.