Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2005., 15:13   #1
Arrow Sve o "kućnom kinu" - chat, pitanja, odgovori, komentari

Quote:
Thurgood kaže:


Zvučnici imaju više podjela. Prema namjeni ili veličini kutije imamo samostojeće (velike), bookshelf iliti za police , male satelite i subwoofere.
E da ti ovo slučajno pročita koji audiofil...
Naime, oni kazu da to bookshelf nema veze sa smjestajem na police nego da ti zvucnici trebaju stajati na posebno izradenim stalcima za zvucnike...



Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.06.2011. at 16:33.
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 09:27   #2
ma oni bi našli još detalja koji im ne bi pasali, ali

Quote:
Thurgood kaže:
ovo nije za hi-fi entuzijaste niti se ja smatram takvim - obični smo potrošači željni zvuka .
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 12:13   #3
Quote:
Damson kaže:
E da ti ovo slučajno pročita koji audiofil...
Naime, oni kazu da to bookshelf nema veze sa smjestajem na police nego da ti zvucnici trebaju stajati na posebno izradenim stalcima za zvucnike...


Dobro zboriš...
__________________
Aj tink tis is a bigining of bjutiful frendšip
dario0712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 11:43   #4
da, ja sam isto primjetio da "kompaktni" dvd-sustavi dobro zvuce (narocito bas) kada je u pitanju reprodukcija dvd-filmova, ali nista vise od toga. naime, ako realno gledamo, prosjecan korisnik kucnog kina 90% na njega slusa cd i radio, a ovaj za to uopce nije prilagoden. zvuk je "plehnat", a neki ga opisuju i kao "mutan".

s druge strane, dakle, imamo "komponentni" sustav. iako je ovaj zahtjevniji, skuplji, bolji, jednu stvar valja dodati. naime, ovaj odlicno zvuci kada slusamo cd ili radijske programe, no kada gledamo dvd-film shvatit cemo da jos nesto nedostaje. iako su frontalci trosistemski s bas-reflexom, nedostaje subwoofer. a to znaci dodatnih 1000 kunica, najmanje.

zelim pitati - moze li model sony dav-sr3 biti dobar kompromis?
__________________
a sada svi na jogurt
jogurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 12:26   #5
ovo sa frontalcima i manjku basa ovisi o dosta toga: prvenstveno zvučnicima i snazi pojačala, a i veličina prostorije i raspored igraju veliku ulogu. kod mene ga recimo ne fali, ali prednji imaju 2x16 cm woofere i pojačalo daje 100W maksimalnih po kanalu. s tim da je uključen "bass boost", a ako pojačavam preko 1/3 skale postaje preglasno
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 12:27   #6
Quote:
jogurt kaže:
da, ja sam isto primjetio da "kompaktni" dvd-sustavi dobro zvuce (narocito bas) kada je u pitanju reprodukcija dvd-filmova, ali nista vise od toga. naime, ako realno gledamo, prosjecan korisnik kucnog kina 90% na njega slusa cd i radio, a ovaj za to uopce nije prilagoden. zvuk je "plehnat", a neki ga opisuju i kao "mutan".

s druge strane, dakle, imamo "komponentni" sustav. iako je ovaj zahtjevniji, skuplji, bolji, jednu stvar valja dodati. naime, ovaj odlicno zvuci kada slusamo cd ili radijske programe, no kada gledamo dvd-film shvatit cemo da jos nesto nedostaje. iako su frontalci trosistemski s bas-reflexom, nedostaje subwoofer. a to znaci dodatnih 1000 kunica, najmanje.

zelim pitati - moze li model sony dav-sr3 biti dobar kompromis?


Može, u ovisnosti o tome što želiš. :-)

Inače, pogrešna je pretpostavka da klasični zvučnički sistemi (za stereo) ne mogu dati solidan bas udarac.

Uzmi naprimjer čak i manje standmount modele od B&W-a (601, 602) i njihova bas ekstenzija i bas autoritet dobrano se približavaju subwooferima. A o samostojećim modelima da ne govorimo. Neki su sposobni stvarati jače vibracije od mnogih subwoofera. Viša klasa je naravno druga priča, gdje su subwooferi nezamijenjivi u pogledu besprijekorne reprodukcije basa u najnižim frekvencijama sa najvećim autoritetom.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:02   #7
kupi aktivni subwoofer, prikljuci ga na svoje pojacalo, pogledaj dobroznani film i onda reci jel' ti bas ranije nedostajao. subwoofer se prije osjeti nego sto se cuje. zasto mnogi proizvodaci subwoofera postavljaju zvucnike okrenute prema podu, kad je poznato da zvuk ne smije imati prepreku? zato jer takav subwoofer "drma" i stvara osjet koji se spusta ispod 20 hertza...

ako je netko slusao cd i radijske programe na kucnom kinu sony dav-sr3 neka mi kaze, molim, da li ovaj ima pristojan zvuk ili je jos jedan u nizu limenih koncerata...
__________________
a sada svi na jogurt
jogurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:05   #8


bila su 2 različita priključena pa nije donijelo toliko značajnu razliku da bi se isplatilo
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:07   #9
Evo baš sam naišao na akciju za Sony kućna kina u Sancta-Domenica

http://www.sancta-domenica.hr/akcija%20sony.htm


Iskoristi priliku!


Inače, ovaj potonji, LF1, (najskuplji, 10k kuna) je najljepši primjerak kućnog lifestyle sustava kojeg sam ikada vidio (uživo naravno).



Ide se na stil B&O-a, no to je jedan od onih slučajeva kada je kopija uspješnija od originala.

Stvarno impresivno. Da je unutra čisti zrak, još uvijek bi vrijedili 10 000 kn!
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:12   #10
pitam te ja kako ova "ljepota" zvuci? gdje ne nestalo masivno drvo i zvucnicki volumen?...
__________________
a sada svi na jogurt
jogurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:14   #11
Quote:
jogurt kaže:
kupi aktivni subwoofer, prikljuci ga na svoje pojacalo, pogledaj dobroznani film i onda reci jel' ti bas ranije nedostajao. subwoofer se prije osjeti nego sto se cuje. zasto mnogi proizvodaci subwoofera postavljaju zvucnike okrenute prema podu, kad je poznato da zvuk ne smije imati prepreku? zato jer takav subwoofer "drma" i stvara osjet koji se spusta ispod 20 hertza...

ako je netko slusao cd i radijske programe na kucnom kinu sony dav-sr3 neka mi kaze, molim, da li ovaj ima pristojan zvuk ili je jos jedan u nizu limenih koncerata...

Sama konstrukcijska karakteristika prednjih kutija u sustavu Sony DAV-S3 upućuje na mnogo solidniju zvučnu sliku nego kod mini-sat sustava. Čista fizika.
Moja iskustva sa Sony kutijama bila su jako dobra za cijenu - nudi se ugodan zvuk bez pretjeranih mana, nije audiofilsko, ali mnogo ozbiljnije od raznoraznih igračaka.

Inače, kod subwoofera: ja sam slušao prije na Cambridge MegaWorks 2.1 sustavu, koji iako ja PC sustav, ima BASH amplificirani subwoofer od 150W i ide dolje do 30 Hz (izmjereno kod mene) sa nevjerojatnim udarcem.

Zanimljivo je kako kod standmount modela B&W 602 nisam prijetio nikakve razlike u snazi bas područja - te kutije kao da imaju negdje skriven pravi subwoofer. Moje trenutne dvosistemske kutije malih dimenzija idu dosta snažno do 40 Hz i ne nedostaje mi basa, osim u volumenu, koji mi je sa MegaWorksima bio prevelik za prostoriju. Treba naglasiti da je većina subwoofera suvišna u manjim prostorijama, do nekih 15-20 kvadarata, jer se potrebna količina bas ekstenzije može postići i normalnim kutijama.

No na karaju krajeva ipak shvatiš da je kod basa ipak važnija defincija nego nekontrolirana snaga, što se baš i ne može vidjeti na all-in-one sustavima niske cijene...
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:17   #12
Quote:
jogurt kaže:
pitam te ja kako ova "ljepota" zvuci? gdje ne nestalo masivno drvo i zvucnicki volumen?...
Nisam ga slušao... no nisam ni komentirao njegov zvuk

Zvuk je vjerojatno, u tradiciji najboljih Sonyevih modela, u potpunosti zadovoljavajuć.
Brinu me jedino bežični stražnji zvučnici, koji bi bili OK za nezahtjevno gledanje filmova, no za glazbu (multikanalnu ili u Pro Logic processingu) ne bih se baš kladio...
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 01:17   #13
Evo... javljam se ja... najobičniji kepec kaj se tiče zvuka....

Odjedanput sam se počeo interesirati otkad sam pokupio pristojnu lovu na kladi pa da ne potrošim pare na cugu i fešte kupio bih si jedan jako pristojan kućni sistem...

Gledam sad na stranicama Sancta Domenice ta kućna kina i za oko mi je zapelo Sony DAV-SB500W koje košta nešto malo manje od 4000 kuna...

sad pitam... dal ću ja trebati kupiti još i reciever ili je to to?

Tv mi je također Sony (nova wega) i ne želim imati različite proizvođače u svojoj sobi....

Možete li meni malo pomoći (što je prije moguće jer akcija kućnih kina traje do kraja 5. mjeseca)

Ima li tko kakav dobar savjet ili pak prijedlog?

Unaprijed hvala!
__________________
... Usto, smatram da bi Kartagu trebalo razoriti ...
!Mizantrop!. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:42   #14
e moj Thure, svaka ti dala!
Ak sad nisam naučio nešt o zvučnicima, neću nikad! Službeno proglašavam da su prošla moja vremena kad nisam znao čem služi pojačalo i koja je fora sa spajanjem zvučnika drito na komp ili u pojačalo spojeno na komp...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 13:41   #15
Ges, pa vratio si se online nisam te vidio bar pola godine
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 12:44   #16
Quote:
Thurgood kaže:
Ges, pa vratio si se online nisam te vidio bar pola godine
hvala na toploj dobrodošlici
duže je bilo od pol godine. bili u firmi metnuli forum pod zabranjene sajtove pa me eto nije bilo. a i sad je pitanje koliko dugo će bit među dopuštenim sajtovima...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 12:50   #17
onda uživaj dok možeš...
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 03:19   #18
hahaha
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 07:56   #19
a što je tak smiješno
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 22:38   #20
U ruke mi je dopao dio kućnog kina (koji je na moj šok vlasnica istog htjela bacit u smeće - a sad ćemo vidjet je li bila u pravu) i sad ne znam kaj s tim.

Dakle, radi se o DVDu (Aiwa) starom cca 3 godine kojem je laser gecrkt

Navedeni također nema zvučnike i sve ostalo što ga čini kućnim kinom.

Mogu li nešto "izvest" od toga ili je to fakat za trash?
Koliko bi koštao laser?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.